Jump to content

Πάροχοι Ηλεκτρικής ενέργειας!


odim
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;  

300 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;

    • ΔΕΗ
      142
    • PROTERGIA
      27
    • ELPEDISON
      30
    • ΗΡΩΝ
      19
    • WATT+VOLT
      29
    • NRG
      8
    • ΕΛΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ
      2
    • GREEN
      3
    • VOLTERRA
      20
    • VOLTON
      4
    • ΖΕΝΙΘ
      6
    • ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
      9
    • ΚΕΝ
      1


Recommended Posts

Μου ήρθε σήμερα προσφορά της NRG για επαγγελματικό Γ21 με τιμή kWh 0.0698 , 23 ευρώ πάγιο, δώρο κάρτα 25 ευρώ για Shell και όλα αυτά ΧΩΡΙΣ οποιαδήποτε ρήτρα.Ζήτησα από τον πωλητή έγγραφη προσφορά παρά τις διαβεβαιώσεις του.Ουσιαστικά μου γίνει το Electricity 4Business1 απλά χωρίς ρήτρες αλλά με ετήσια δέσμευση.Αν είναι όπως τα λέει δεν βλέπω το λόγο να μη πάω.

Αν η δωροκαρτα της shell ειναι μηνιαια, γραψε με κι εμενα. Αν ειναι απαξ, χμμμμμμμ........
τα €23 μηνιαιο παγιο σημαινουν απλα οτι πρεπει να καις πανω απο 459 kw/h το μηνα (αν ορισουμε μπακαλιστικα την τιμη της kw/h της ΔΕΗ στα €0.12) για να εχεις κερδος. Εγω δεν καιω τοσα, αρα δεν με συμφερει.

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

18 hours ago, gsa1967 said:

για εξηγηστε γιατι δεν συμφερει η vatt & volt με το zero

αν μπει η ρητρα προσαρμογης σε οποιαδηποτε εταιρεια η KW θα αυξηθει αναλογα με την τιμη που θα αγορασει η εταιρεια το ρευμα. η αυξηση εξαρταται απο την ρητρα που εχει καθε εταιρεια. αλλες ειναι 40 αλλες 50 κλπ 

Ειναι στην οπτική του καθενός. Οπως στις τράπεζες υπηρχε η επιλογη μεταξύ κυμαινόμενου και σταθερού επιτοκίου. Παντα το κυμαινόμενο συνοδεύεται απο δώρο προκειμένου να φανεί ακομα πιο δελεαστικό.

στην συγκεκριμένη περιπτωση δεν γνωριζεις ποτε ποια ειναι η τιμη χοντρικής αφου δεν την ανακοινώνει επίσημα η εταιρεία. Δεν ειναι δουλεια αυτη καθε μηνα να παίρνεις το κομπιουτεράκι και να προσπαθείς να υπολογίσεις τι και πως εχει χρεωθεί. Η σύγκριση δεν γινεται μεταξύ προϊόντων ομοειδών των εταιρειών αλλα μεταξύ αυτου του τρόπου χρεωσης και της σταθερής. Σε μια εποχή που ολα προοιωνίζουν ακομα μεγαλύτερες αυξήσεις δεν επιλέγω κατι με άγνωστη τελική χρεωση. Επιλέγω κατι ξεκάθαρο με οσο καλύτερους όρους το βρω (χωρις πάγιο, χρονική δέσμευση, έκπτωση συνέπειας) και τουλαχιστον δεν εχω και να σπαζοκεφαλιά ζω καθε μηνα για τυχον φουσκωμένους λογαριασμούς.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Σε μια εποχή που ολα προοιωνίζουν ακομα μεγαλύτερες αυξήσεις δεν επιλέγω κατι με άγνωστη τελική χρεωση. Επιλέγω κατι ξεκάθαρο με οσο καλύτερους όρους το βρω (χωρις πάγιο, χρονική δέσμευση, έκπτωση συνέπειας) και τουλαχιστον δεν εχω και να σπαζοκεφαλιά ζω καθε μηνα για τυχον φουσκωμένους λογαριασμούς.

Το παγιο και η εκπτωση συνεπειας ειναι σταθερες χρεωσεις, που δεν αλλαζουν οπως η ΟΤΣ. Παιρνεις κομπιουτερακι, υπολογιζεις αν σε συμφερει το παγιο και τελος. Η ΟΤΣ ειναι η μαστιγα και το κρυφο χαρτι των παροχων για υπερογκες, και το κυριοτερο, μη ελεγξιμες απο κανεναν, χρεωσεις.

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, fioravanti90 said:


Αν η δωροκαρτα της shell ειναι μηνιαια, γραψε με κι εμενα. Αν ειναι απαξ, χμμμμμμμ........
τα €23 μηνιαιο παγιο σημαινουν απλα οτι πρεπει να καις πανω απο 459 kw/h το μηνα (αν ορισουμε μπακαλιστικα την τιμη της kw/h της ΔΕΗ στα €0.12) για να εχεις κερδος. Εγω δεν καιω τοσα, αρα δεν με συμφερει.

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μιλάμε για 3500 kWh μέσο όρο το μήνα για επιχείρηση σούπερ μάρκετ με ψυγεία καταψύκτες φώτα κλπ κλπ.Ήρθε και η έγγραφη σήμερα και αναφέρει ότι με την ενεργοποίηση της NRG fixed προσφοράς με χρέωση 16 ευρώ το μήνα αναστέλλεται η δυνατότητα του προμηθευτή να αναπροσαρμόζει τις τιμές με ρήτρες κλπ.

Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν και για voltera χωρις παγιο χωρις ΟΤΣ  και τιμη 0,099 η τιμη της ημερησιας και 0,071 της νυχτερινης 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, firekostas said:

Μιλάμε για 3500 kWh μέσο όρο το μήνα για επιχείρηση σούπερ μάρκετ με ψυγεία καταψύκτες φώτα κλπ κλπ.Ήρθε και η έγγραφη σήμερα και αναφέρει ότι με την ενεργοποίηση της NRG fixed προσφοράς με χρέωση 16 ευρώ το μήνα αναστέλλεται η δυνατότητα του προμηθευτή να αναπροσαρμόζει τις τιμές με ρήτρες κλπ.

16 ευρώ δηλαδή το fixed και 7 το πάγιο πάμε στα 23 που προανέφερα.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, gsa1967 said:

μου ειπαν και για voltera χωρις παγιο χωρις ΟΤΣ  και τιμη 0,099 η τιμη της ημερησιας και 0,071 της νυχτερινης 

Αυτό έχω εγώ, αλλά η τιμή είναι 0,0899 πρωί και 0,07897 βράδυ και εκτύπωση 5% συνέπειας. Με ειδικό όρο "
1. H τιμή του προγράμματος είναι σταθερή και δεν επηρεάζεται από τις διακυμάνσεις της Οριακής Τιμής Συστήματος ή από
οποιαδήποτε άλλη χρέωση προμηθευτή." 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, firekostas said:

16 ευρώ δηλαδή το fixed και 7 το πάγιο πάμε στα 23 που προανέφερα.

κάργα σε συμφέρει με τόση μηνιαία κατανάλωση και χωρίς ανάγκη συνέπειας για να πάρεις την τιμή. Υπάρχει και δυνατότητα βέβαια να γλιτώσεις τα 7€.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο οτι βλεπω η καταναλωση στο σπιτι μας με τριφασικο και νυχτερινο ειναι περιπου  ανα τετραμηνο 700χ4 2800 ημερησιο και 300χ4  1200 νυχτερινο.και με ρητρα ΟΤΣ λογω της οποιας πλεον καθε μηνα εχω 80 ΕΥΡΩ πανω στον λογαριασμο!!!

.τιμη εχω σταθερη μερα νυχτα 0.0659.  παγιο 2.5 ευρω .

πηρα τον ΗΡΩΝΑ για να ρωτησω για προγραμμα χωρις ΟΤΣ και μου προτειναν το myhome που εχει παγιο 6.5 ευρω (αντι για 2.5 που ειναι τωρα ) και τιμη 0.0785 αλλα χωρις ΟΤΣ.

 

με τα δεδομενα αυτα τι λετε?να αλλαξω?θα δινω 80 ευρω λιγοτερα το μηνα λογω οχι ΟΤΣ  αλλα θα ειναι παραπανω το παγιο και η τιμη ρευματος!

εβαλα αυτα τα δεδομενα στην ιστοσελιδα ENERGYMARKET και στα αποτελεσματα μου βγαζει πανω πανω τι ΛΙΓΟΤΕΡΟ θα πληρωσω σε αλλες εταιρειες.και ξεκιναει με μειον 438 ευρω στην NRG ετησιως λιγοτερα απο τον ΗΡΩΝ που ειμαι τωρα.και χωρις ΟΤΣ

 

Link to comment
Share on other sites

On 8/9/2021 at 10:44 ΠΜ, gsa1967 said:

μου ειπαν και για voltera χωρις παγιο χωρις ΟΤΣ  και τιμη 0,099 η τιμη της ημερησιας και 0,071 της νυχτερινης 

μεσω τηλεφωνου ειναι το προγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Bayern4 said:

μεσω τηλεφωνου ειναι το προγραμμα;

Εμένα που έχω το ίδιο (έχει λάθος την τιμή ο φίλος) μου το έκαναν με τηλέφωνο. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bayern4 said:

μεσω τηλεφωνου ειναι το προγραμμα;

ναι μεσω τηλεφωνου , και μου το εστειλαν και σε μειλ.

 

Link to comment
Share on other sites

On 8/9/2021 at 6:43 ΜΜ, al3x1k0 said:

κάργα σε συμφέρει με τόση μηνιαία κατανάλωση και χωρίς ανάγκη συνέπειας για να πάρεις την τιμή. Υπάρχει και δυνατότητα βέβαια να γλιτώσεις τα 7€.

Το προχώρησα ήδη.Διάβασα όλο το συμβόλαιο και την προσφορά το τσέκαρε και φίλος δικηγόρος και αναμένω.Ελπίζω να είναι όπως λέει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε κάνετε της προτεργια το οικιακό fixed N που έχει την ημερήσια 0.088 και την νυχτερινή 0.063 χωρίς ρήτρα και πάγιο; Εγώ αυτό επέλεξα. Πήρα τηλέφωνο και το ζήτησα. https://www.protergia.gr/el/protergia-%CE%BF%CE%B9%CE%BA%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8C-fixed

Link to comment
Share on other sites

Με μέση κατανάλωση περίπου από 450-550 κιλοβατώρες το μήνα, μου ήρθε ΟΤΣ 39 ευρώ (φυσικό αέριο εταιρία).
Άμεσα πήρα τηλέφωνο nrg, και πήγα στο πρόγραμμα που δίνει 0,065 περίπου την κιλοβατώρα και ενεργοποίησα και το πρόγραμμα fix 9,90 ευρώ το μήνα.
Με έναν πρόχειρο υπολογισμό θα γλυτώσω περίπου 20-25 ευρώ το μήνα λόγω μη ύπαρξης ΟΤΣ και το σπουδαιότερο είναι ότι πλέον δεν θα με νοιάζει τι θα καίω μιας και θα πληρώνω μόνο πραγματική κατανάλωση.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GeorgeX21 said:

Γιατί δε κάνετε της προτεργια το οικιακό fixed N που έχει την ημερήσια 0.088 και την νυχτερινή 0.063 χωρίς ρήτρα και πάγιο; Εγώ αυτό επέλεξα. Πήρα τηλέφωνο και το ζήτησα. https://www.protergia.gr/el/protergia-οικιακό-fixed

και εγώ αυτό έκανα, έστειλα την αίτηση ψηφιακά υπογεγραμμένη και μετά.....έχει 6 ημέρες και ακόμη δεν έστειλαν το σήμα στον ΔΕΔΔΗΕ για την επανασύνδεση που είναι απαραίτητη (ο προηγούμενος ενοικιαστής είχε κόψει το ρεύμα).

Σε εσένα τι έγινε μετά την κατάθεση της αίτησης....τι ακολούθησε και σε ποιά χρονικά διαστήματα;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Alexakisd said:
Με μέση κατανάλωση περίπου από 450-550 κιλοβατώρες το μήνα, μου ήρθε ΟΤΣ 39 ευρώ (φυσικό αέριο εταιρία).
Άμεσα πήρα τηλέφωνο nrg, και πήγα στο πρόγραμμα που δίνει 0,065 περίπου την κιλοβατώρα και ενεργοποίησα και το πρόγραμμα fix 9,90 ευρώ το μήνα.
Με έναν πρόχειρο υπολογισμό θα γλυτώσω περίπου 20-25 ευρώ το μήνα λόγω μη ύπαρξης ΟΤΣ και το σπουδαιότερο είναι ότι πλέον δεν θα με νοιάζει τι θα καίω μιας και θα πληρώνω μόνο πραγματική κατανάλωση.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εμένα με 700 ημερήσια και 330 νυκτερινή κατανάλωση 1030 σύνολο μου ήρθε στον Ηρων 79 ευρώ ΟΤΣ. δηλαδή κάθε μήνα θα μου έρχεται συν 80 ευρώ; εάν καταναλώνω τις ίδιες κιλοβατωρες; ενώ εάν πάω σε fix θα δίνω στο heron my home 6.90 αντί 2.5 πάγιο και τιμή κιλοβατώρας 0.0785 αντί 0.0659. με συμφέρει;

Sent from my SM-A725F using Tapatalk
 

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, tempo said:

και εγώ αυτό έκανα, έστειλα την αίτηση ψηφιακά υπογεγραμμένη και μετά.....έχει 6 ημέρες και ακόμη δεν έστειλαν το σήμα στον ΔΕΔΔΗΕ για την επανασύνδεση που είναι απαραίτητη (ο προηγούμενος ενοικιαστής είχε κόψει το ρεύμα).

Σε εσένα τι έγινε μετά την κατάθεση της αίτησης....τι ακολούθησε και σε ποιά χρονικά διαστήματα;

Υπέγραψα κι εγώ ψηφιακά και τους ενόχλησα μετά από καμιά δεκαριά μέρες για το αν ενεργοποιήθηκε το καινούριο συμβόλαιο και μου είπαν ότι είναι ενεργό από τη ημέρα που υπέγραψα και έστειλα το συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, GeorgeX21 said:

Υπέγραψα κι εγώ ψηφιακά και τους ενόχλησα μετά από καμιά δεκαριά μέρες για το αν ενεργοποιήθηκε το καινούριο συμβόλαιο και μου είπαν ότι είναι ενεργό από τη ημέρα που υπέγραψα και έστειλα το συμβόλαιο.

σωστός, το θέμα είναι σε πόσες ημέρες μετά την υπογραφή της αίτησης/συμβολαίου ενεργοποιούν το ρεύμα ή το αέριο. 

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Ηλεκτρικό ρεύμα: Γιατί η αγορά φοβάται «λουκέτα»

οι μεσαίοι και μικρότεροι προμηθευτές δεν δίστασαν να ασκήσουν δριμεία κριτική αλλά και να επισημάνουν τις δυσκολίες στην αγορά. Όπως δήλωσαν η ένταση και η διάρκεια της κρίσης κινδυνεύουν να αφανίσουν τους μη καθετοποιημένους αφήνοντας στην αγορά μόνο τους μεγάλους παίκτες που πατούν με το ένα πόδι στην λιανική και με το άλλο στη χονδρική και αυτό τους επιτρέπει να αντισταθμίζουν τις απώλειες.

Αυτο-αποκαλούμε κ προφήτης....Η ΔΕΗ απορροφάει μέρος των αυξήσεων κ οι λοιποί σφυρίζουν αδιάφορα.

Link to comment
Share on other sites

Τι θέλεις; να σου πούμε άξιος;

είπαμε, εκεί που έχεις έκπτωση λόγω υπαλλήλου/συνταξιούχου (δε ξέρω τι) παίζεις με ΔΕΗ.
Εκεί που δεν έχεις έκπτωση ήσουν σε εναλλακτικό.

Και κάτι καφετέριες παίζει να κλείσουν....μην το κάνουμε καφενείο εδω μέσα όμως

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, thodoris85 said:

Τι θέλεις; να σου πούμε άξιος;

είπαμε, εκεί που έχεις έκπτωση λόγω υπαλλήλου/συνταξιούχου (δε ξέρω τι) παίζεις με ΔΕΗ.
Εκεί που δεν έχεις έκπτωση ήσουν σε εναλλακτικό.

Το έχω ξαναπεί, δεν είμαι υπάλληλος της ΔΕΗ, η μητέρα μου ήταν, κ αυτή έχει μία έκπτωση που πλέον έχει μειωθεί πολύ, τα προηγούμενα χρόνια ήταν γενναία. Εκεί που μένω εγώ, δεν έχω κάποια έκπτωση, αλλά για τους λόγους που έχω προαναφέρει, ναι έχω ΔΕΗ. Όχι, καμία σχέση, ούτε άξιος ούτε τίποτα, όλα αυτά ήταν δεδομένο ότι θα συμβούν, κ αυτά που θα ακολουθήσουν, δεν χρειάζεται να ξέρεις κ πολλά, το μόνο που χρειάζεται είναι να μην εθελοτυφλείς, και να βλέπεις την πραγματικότητα, κάτι που σε κουβέντες καφενειακού επιπέδου...δεν ισχύει!!!

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, bekiaris said:

Το έχω ξαναπεί, δεν είμαι υπάλληλος της ΔΕΗ, η μητέρα μου ήταν, κ αυτή έχει μία έκπτωση που πλέον έχει μειωθεί πολύ, τα προηγούμενα χρόνια ήταν γενναία. Εκεί που μένω εγώ, δεν έχω κάποια έκπτωση, αλλά για τους λόγους που έχω προαναφέρει, ναι έχω ΔΕΗ. Όχι, καμία σχέση, ούτε άξιος ούτε τίποτα, όλα αυτά ήταν δεδομένο ότι θα συμβούν, κ αυτά που θα ακολουθήσουν, δεν χρειάζεται να ξέρεις κ πολλά, το μόνο που χρειάζεται είναι να μην εθελοτυφλείς, και να βλέπεις την πραγματικότητα, κάτι που σε κουβέντες καφενειακού επιπέδου...δεν ισχύει!!!

Το ξέρω ότι ήταν η μητέρα σου και όχι εσύ...

Προσωπικά θα μιλήσω, ότι απλά προσπαθώ κάθε φορά να βρώ τον οικονομικότερο (χωρίς παρωπίδες).
Όταν βλέπω κάποιος να επιμένει (είτε για ΔΕΗ είτε για ενναλακτικό) χτυπάει άσχημα και γενικότερα χαλάει η ροή της κουβέντας (πολλές ενημερώσεις χωρίς κάτι ουσιαστικό).

Όλα είναι θέμα επιλογών.
Έχω volterra χωρίς ΟΤΣ και όλα καλά. Σε προηγούμενο συμβόλαιο της volterra με χρέωσαν χωρίς να πρέπει, για 15 ευρώ δεν κάθισα να ασχοληθώ και απλά άλλαξα πρόγραμμα
Έχω και Φυσικό Αέριο με ΟΤΣ (από την εποχή που ήταν νορμαλ τα πράγματα) και μόλις λήξει το συμβόλαιο θα πάει για αλλαγή.
Σίγουρα έχω όφελος σε σχέση με τη ΔΕΗ, όταν θα έρθει η ώρα της αλλαγής όμως μπορεί να συμφέρει η ΔΕΗ (αν και γενικότερα δεν συμπαθώ τον τρόπο λειτουργίας της, δεν λέω απαραίτητα οχι)

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, thodoris85 said:

Προσωπικά θα μιλήσω, ότι απλά προσπαθώ κάθε φορά να βρώ τον οικονομικότερο (χωρίς παρωπίδες).
Όταν βλέπω κάποιος να επιμένει (είτε για ΔΕΗ είτε για ενναλακτικό) χτυπάει άσχημα και γενικότερα χαλάει η ροή της κουβέντας (πολλές ενημερώσεις χωρίς κάτι ουσιαστικό).

Όλα είναι θέμα επιλογών.

Εχω πει χιλιάδες φορές, χωρίς να θέλω να χαλάσω την ροή της κουβέντας που αναφέρεις, κ χωρίς να έχω κανένα προσωπικό όφελος, το γεγονός οτι κάποιοι νομίζετε οτι πληρώνετε λιγότερα (που σε κάποιες περιπτώσεις ισχύει) δεν σημαίνει κ οτι ειναι αντικειμενικό. Αυτό προσπαθώ να μεταφέρω. Ναι υπάρχου εταιρίες σε κάποια προγράμματα με μικρό όμως όφελος ανά έτος. Οποιος νομίζει οτι κερδίσει 200 η 300 ευρώ το χρόνο (σε νορμάλ καταναλώσεις) ή 25-30% σε σχέση με την ΔΕΗ στο ρεύμα καθαρά, πλανάται οικτρά. Τέλος, επειδή έχει γίνει επιστήμη η ανάλυση των προγραμμάτων κ για τους περίσσότερους απο έμας που έχουμε νορμάλ καταναλώσεις δεν αξίζει να μπει στην διαδικασία να αλλάξει κ να γίνει επιστήμονας...του ρεύματος με ελάχιστο (και αν) όφελος για την τσέπη, κ με υψηλό ρίσκο...να την πατήσεις.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, bekiaris said:

Εχω πει χιλιάδες φορές, χωρίς να θέλω να χαλάσω την ροή της κουβέντας που αναφέρεις, κ χωρίς να έχω κανένα προσωπικό όφελος, το γεγονός οτι κάποιοι νομίζετε οτι πληρώνετε λιγότερα (που σε κάποιες περιπτώσεις ισχύει) δεν σημαίνει κ οτι ειναι αντικειμενικό. Αυτό προσπαθώ να μεταφέρω. Ναι υπάρχου εταιρίες σε κάποια προγράμματα με μικρό όμως όφελος ανά έτος. Οποιος νομίζει οτι κερδίσει 200 η 300 ευρώ το χρόνο (σε νορμάλ καταναλώσεις) ή 25-30% σε σχέση με την ΔΕΗ στο ρεύμα καθαρά, πλανάται οικτρά. Τέλος, επειδή έχει γίνει επιστήμη η ανάλυση των προγραμμάτων κ για τους περίσσότερους απο έμας που έχουμε νορμάλ καταναλώσεις δεν αξίζει να μπει στην διαδικασία να αλλάξει κ να γίνει επιστήμονας...του ρεύματος με ελάχιστο (και αν) όφελος για την τσέπη, κ με υψηλό ρίσκο...να την πατήσεις.

Ε η ροή χαλάει, ό,τι και να λέμε

Προσωπικά τι έχω κερδίσει δε θέλω να το αναφέρω, αλλά είναι σε πολύ καλύτερα επίπεδα από αυτό που αναφέρεις με χρήση κάτω του μέσου όρου. Αυτή η κουβέντα δεν έχει καμία θέση όμως 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...