Jump to content

Πάροχοι Ηλεκτρικής ενέργειας!


odim
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;  

300 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;

    • ΔΕΗ
      142
    • PROTERGIA
      27
    • ELPEDISON
      30
    • ΗΡΩΝ
      19
    • WATT+VOLT
      29
    • NRG
      8
    • ΕΛΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ
      2
    • GREEN
      3
    • VOLTERRA
      20
    • VOLTON
      4
    • ΖΕΝΙΘ
      6
    • ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
      9
    • ΚΕΝ
      1


Recommended Posts

2 ώρες πριν, ilka71 said:

τώρα έχουμε το σταθερό της ΔΕΗ και λήγει 13 Φλεβάρη. εάν θέλουμε να μην μας πάνε στο πράσινο αλλά εμείς θέλουμε το σταθερό μπλε τι κάνουμε, ποιες είναι οι κινήσεις που πρέπει να κάνουμε; 

Αυτή τη στιγμή το πράσινο τιμολόγιο είναι πολύ πιο φθηνό από το μπλέ και δεν έχει δέσμευση παραμονής. Πρότασή μου είναι να μπεις στο πράσινο και βλέπουμε.

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

14 ώρες πριν, ilka71 said:

τώρα έχουμε το σταθερό της ΔΕΗ και λήγει 13 Φλεβάρη. εάν θέλουμε να μην μας πάνε στο πράσινο αλλά εμείς θέλουμε το σταθερό μπλε τι κάνουμε, ποιες είναι οι κινήσεις που πρέπει να κάνουμε; 

Επίσης μπορείς να δημιουργήσεις λογαριασμό στο dei.gr για την παροχή σου ή τις παροχές σου αν έχεις περισσότερες από μία στο ίδιο ΑΦΜ και να αλλάζεις από εκεί πρόγραμμα όποτε θέλεις  με το πάτημα ενός "κουμπιού" (εκτός αν το προγραμμά σου έχει δέσμευση βέβαια).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 18/1/2024 at 11:31 ΜΜ, opmgls said:

Επίσης μπορείς να δημιουργήσεις λογαριασμό στο dei.gr για την παροχή σου ή τις παροχές σου αν έχεις περισσότερες από μία στο ίδιο ΑΦΜ και να αλλάζεις από εκεί πρόγραμμα όποτε θέλεις  με το πάτημα ενός "κουμπιού" (εκτός αν το προγραμμά σου έχει δέσμευση βέβαια).

έχω λογαριασμό mydei πως γίνεται η αλλαγή προγράμματος με ένα "κουμπί"; 

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, ilka71 said:

έχω λογαριασμό mydei πως γίνεται η αλλαγή προγράμματος με ένα "κουμπί"; 

Μπαίνεις στο δικό σου mydei επιλέγεις την παροχή που θέλεις να άλλαξεις (αν έχεις παραπάνω από μια στο ΑΦΜ σου) σκρολάρεις παρακάτω διαλέγεις πρόγραμμα και πατάς το κουμπι "Απόκτησε το".
Δεν θυμάμαι τώρα καλά γιατί ίσως στην επόμενη σελίδα χρειαστεί να πατήσεις άλλο ένα... κουμπί. :classic_smile:

dei login.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, opmgls said:

Μπαίνεις στο δικό σου mydei επιλέγεις την παροχή που θέλεις να άλλαξεις (αν έχεις παραπάνω από μια στο ΑΦΜ σου) σκρολάρεις παρακάτω διαλέγεις πρόγραμμα και πατάς το κουμπι "Απόκτησε το".
Δεν θυμάμαι τώρα καλά γιατί ίσως στην επόμενη σελίδα χρειαστεί να πατήσεις άλλο ένα... κουμπί. :classic_smile:

dei login.jpg

δεν τα έχει εμένα αυτά! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ilka71 said:

δεν τα έχει εμένα αυτά! 

Δοκίμασε να πάρεις τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών (800-900-1000) να σε καθοδηγήσουν βήμα βήμα μέσα στη ιστοσελίδα της ΔΕΗ για να ενεργοποιήσεις νέο προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ilka71 said:

δεν τα έχει εμένα αυτά! 

Κι εμένα μετά από αλλαγή δεν εμφανιζόταν το ενεργό πρόγραμμα στη σελίδα, έκανα ένα αίτημα υποστήριξης και σε 1-2 μέρες ήταν έτοιμο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά 780 κιλοβατώρες κατανάλωση για ένα μήνα δύο άτομα σε μικρό σπίτι είναι φυσιολογική κατανάλωση;με ένα θερμοσίφωνα και δύο κονβεκτορες;Αθήνα που δεν είχε τόσο κρύο.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά πολλές είναι, αλλά θερμοσίφωνας και θέρμανση μπορούν με λίγη ώρα να κάνουν μεγάλη κατανάλωση... Ας φροντίζουν τουλάχιστον να μην τα ξεχνάνε αναμμένα.
Μπορεί να έχει και αρκετές απώλειες ο χώρος και να ζητάει πολλή ενέργεια για θέρμανση. Ανάλογα και με το πρόγραμμα που έχουν, μπορεί να πληρώνουν αρκετά για >500KWh.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.καλα που έλεγαν ότι θα δούμε μείωση στους λογαριασμούς για ένα μήνα μόνο ήρθε 200€.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 13/3/2024 at 9:17 ΜΜ, spy14 said:

Παιδιά 780 κιλοβατώρες κατανάλωση για ένα μήνα δύο άτομα σε μικρό σπίτι είναι φυσιολογική κατανάλωση;με ένα θερμοσίφωνα και δύο κονβεκτορες;Αθήνα που δεν είχε τόσο κρύο.

780Kwh ειναι παρα πολλες μεσα στο μηνα για δυο ατομα μεσα σε ενα σπιτι. Εκτος αν αναβεις 24/7 οτι ηλεκτρικη συσκευη εχεις. Αν δεν εχεις λαθος στη μετρηση ψαξου κατι συμβαινει. 

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Τόσο πολλές τι έχετε ψητοπωλείο; Σε 130τμ σπίτι πάμε από 150 έως βαριά 200kwh τον μήνα. 65€ ήρθε λογαριασμός. 

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

εμάς καίμε μέσο όρο 700 μέρα 300 νύχτα τους κρύους /ζεστούς μήνες...86 τμ Πειραιά 9500 kwh /έτος....δεν έχουμε άλλη πηγή θέρμανσης .έχουμε βέβαια αρκετή ώρα αναμμένα τα air condition.

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με την πεθερά μου που είναι δικιά της αυτή η κατανάλωση και μου είπε ότι λόγω κρύου είχαν μια και δυο ηλεκτρικές σόμπες αναμμένες όλο το 24ωρο.οποτε λογικά θα έχουν κάψει πολύ.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Αυτές καίνε τα άντερα τους, καλύτερα κλιματιστικό για θέρμανση.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, spy14 said:

Μίλησα με την πεθερά μου που είναι δικιά της αυτή η κατανάλωση και μου είπε ότι λόγω κρύου είχαν μια και δυο ηλεκτρικές σόμπες αναμμένες όλο το 24ωρο.οποτε λογικά θα έχουν κάψει πολύ.

Υπο τις συνθήκες που περιγράφεις κανονική φαίνεται η κατανάλωση της πεθεράς σου για ένα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, chios said:

Τόσο πολλές τι έχετε ψητοπωλείο; Σε 130τμ σπίτι πάμε από 150 έως βαριά 200kwh τον μήνα. 65€ ήρθε λογαριασμός. 

Πως τα καταφέρνεις, λίγες μου φαίνονται! 

Πόσα άτομα μένετε στο σπίτι; 

Εγώ σε σπίτι 105 τ.μ. τέσσερα άτομα (οικογένεια με 2 παιδιά) είμαι περίπου 10 με 15 kwh την ημέρα. Χωρίς να βάλω μέσα τη θέρμανση με αντλία θερμότητας!! Δύσκολα πέφτω κάτω από 10 την ημέρα! 

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι τον προηγούμενο μήνα, 2 άτομα έχουμε μείνει. Θέρμανση έχουμε τζάκι νερού και ηλιακό τριπλής.

1865138897_Screenshot_20240328_204519_AdobeAcrobat.thumb.jpg.189d05d382627369cd9b8663a6477c0f.jpg

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

εχουμε my home enter στα 18 λεπτα ο λογαριασμος στο ονομα του πατερα που απεβιωσε πριν 1 μηνα. θα παρω την παροχη στο ονομα μου θα γινει νεο συμβολαιο η θα συνεχισει το παλιο? Αν γινει νεο θα γλυτωσω το 60αρι λογω θανατου η οχι? μπορω με απλη μεταβιβαση να παω παω στο νεο myhome enter χωρις ρητρα

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...