Jump to content

Πάροχοι Ηλεκτρικής ενέργειας!


odim
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;  

300 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;

    • ΔΕΗ
      142
    • PROTERGIA
      27
    • ELPEDISON
      30
    • ΗΡΩΝ
      19
    • WATT+VOLT
      29
    • NRG
      8
    • ΕΛΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ
      2
    • GREEN
      3
    • VOLTERRA
      20
    • VOLTON
      4
    • ΖΕΝΙΘ
      6
    • ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
      9
    • ΚΕΝ
      1


Recommended Posts

Just now, Jim30 said:

Που είναι το εξελ από ταπαταλκ δε φαίνεται κάτι
 

προγράμματα ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 minutes ago, kreppas said:

ξεκάθαρο το εξελ ευχαριστώ. κατω απο 300kwh/μήνα επιλογη προγραμματος με ρητρα

υπο προϋποθέσεις πάντα

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, firekostas said:

Για όσους ενδιαφέρονται έμαθα από έμπιστη πηγή ότι το Fixed 4 business της NRG για Γ21 επαγγελματικά καταργείται για νέους πελάτες στις 6/3/2022. Από εκεί και έπειτα δεν θα προσφέρεται καθόλου. Εγώ μεταπήδησα από ένα παλιό fixed της NRG που είχα (εγώ γράψει παλιότερα) γιατί από Απρίλιο και μετά αναμένονται δράματα στις χρεώσεις. Τείνει να γίνει πάγιο το 0.30 στην kWh και να δω πως ακριβώς θα την παλέψουν οι επαγγελματίες.

το κατήργησαν κιόλας , έφυγε απο excel

μείνανε της efa&volton

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, korakios said:

το κατήργησαν κιόλας , έφυγε απο excel

μείνανε της efa&volton

Αυτό αργά εχθές το βράδυ... Κρίμα με πέταξαν και εμένα έξω όπως και κάποιους γνωστούς που τρέξαμε να προλάβουμε... Της Volton αξίζει πως το βλέπεις?

IMG_20220303_145752.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, firekostas said:

Της Volton αξίζει πως το βλέπεις?

μεζί με την efa , αναγκαίο κακό θα έλεγα , δεν υπάρχουν και επιλογές προχώρα με προσοχή και μάτια 14

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόση αργοπορία ρε παιδιά; δηλαδή αντί για 0.06 η κιλοβατώρα να πας στο 0.09 σταθερό, τι σας πείραζε; τώρα τρέχετε και πληρώνεται κερατιάτικα

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, DjTony said:

Γιατί τόση αργοπορία ρε παιδιά; δηλαδή αντί για 0.06 η κιλοβατώρα να πας στο 0.09 σταθερό, τι σας πείραζε; τώρα τρέχετε και πληρώνεται κερατιάτικα

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Για επαγγελματικό Γ21 μιλάμε φίλε όχι για οικιακό. Στο οικιακό είμαι online της ΔΕΗ με 9 λεπτά από Σεπτέμβριο να είναι καλά ο φίλος Κοράκιος 👍👍

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, firekostas said:

Για επαγγελματικό Γ21 μιλάμε φίλε όχι για οικιακό. Στο οικιακό είμαι online της ΔΕΗ με 9 λεπτά από Σεπτέμβριο να είναι καλά ο φίλος Κοράκιος 👍👍

να λέμε και την αλήθεια και για επαγγελματικά απο το καλοκαίρι έπρεπε να κάνουνε κινήσεις όσοι έχουν μαγαζιά και επιχειρήσεις

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, korakios said:

να λέμε και την αλήθεια και για επαγγελματικά απο το καλοκαίρι έπρεπε να κάνουνε κινήσεις όσοι έχουν μαγαζιά και επιχειρήσεις

Είχαμε κάνει είπαμε. Πέρασε το εξάμηνο και τέλος τα ευνοϊκά. Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο μπορώ να τρίξω λίγο τα δόντια στην NRG αφού μου είπε στο τηλέφωνο ότι έχουν το δικαίωμα να καταργήσουν την σύμβαση μας μονομερώς γιατί λέει δεν ήταν πρόγραμμα αυτό που είχα κάνει αλλά "παροχή" σε πρόγραμμα. Μιλάμε για το fixed έτσι. Όπως και να έχει η Volton φαίνεται καλή περίπτωση με τα υπάρχοντα δεδομένα απλά με στεναχωρεί το 24μηνο συμβόλαιο και οι μεγάλες ρήτρες πρόωρης αποχώρησης. Θα φανεί.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, firekostas said:

Αυτό αργά εχθές το βράδυ... Κρίμα με πέταξαν και εμένα έξω όπως και κάποιους γνωστούς που τρέξαμε να προλάβουμε... Της Volton αξίζει πως το βλέπεις?

Μόλις χθες ανακοινώθηκε ότι η Volton είναι ο χειρότερος πάροχος, από πλευράς χρεών προς ΑΔΜΗΕ, ΔΕΔΔΗΕ, κλπ, Δήμους, ΕΡΤ κλπ και έχει βγει στο σφυρί με υποψήφιους ενδιαφερίμενους.

Προσωπικά, δεν θα σκεφτόμουν να πάω σε πάροχο με αυτά τα χαρακτηριστικά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει 3 φορές το παρακάτω mail στη ΔΕΗ και δεν έχω πάρει ποτέ απάντηση. Τι με συμβουλευετε να κάνω;

καλημέρα σας
Σας ενημερώνω ότι έκανα αρχική αίτηση ένταξης στο πρόγραμμα online στις 26 Οκτώβρη 2021
Μετά από πολλές καθυστερήσεις και επαναποστολές δικαιολογητικών που ενω ειχα στειλει μου τα ζητουσατε ξανα, ενημερώθηκε στις 30-11-2021 ότι ολοκληρώθηκε η αποστολή των στοιχείων και ολα ειναι ενταξει. Στις 01-12-2021 επικοινώνησα με την εξυπηρετηση πελατων, ζητησα κωδικό εταίρου και ολοκλήρωσα την διαδικασία εγγραφής στο ebill
Μάλιστα η κυρία που μιλησα μαζι της μου ζητησε να δημιουργησω το ebill αμεσα, την ίδια μέρα γιατι οι τιμές θα άλλαζαν την επόμενη
Αυτο εκανα.. Αλλωστε η αρχική αίτηση ειχε γινει 35 μερες πριν και ολα τα δικαιολογητικα ειχαν σταλει
Με έκπληξή μου διαπιστωσα αργοτερα ότι η χρονική διαρκεια του συμβολαιου μου ειναι ετήσια αντι για διετής
Από αυτο συμπεραίνω ότι και οι τιμές θα ειναι οι νεες και οχι αυτες που ισχυαν οταν εγω έκανα την αίτηση, όταν εστειλα τα δικαιολογητικα, όταν υπέγραψα την συμβαση και όταν δημιουργησα το ebill
παρακαλώ ενημερωστε με για τις τιμες που ισχυουν.
Σε περιπτωση που ισχυουν οι νέες, διαμαρτυρομαι έντονα και επιφυλάσσομαι να ασκήσω καθε δικαιωμά μου
περιμένω απάντηση σας
 
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη Παρασκευή έκανα αίτηση αλλαγής προγράμματος στο οικιακό nrg fix και την Κυριακή υπέγραψα ψηφιακά την σύμβαση.
Σήμερα βλέπω ότι το πρόγραμμα δεν υπάρχει στην ιστοσελίδα τους.
Λέτε να μου κάνουν καμιά στραβή και να το ακυρώσουν ή στάθηκα τυχερός;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στον αλφα ο πρωθυπουργος ανακοινωσε οτι θα συνεχιστουν οι επιδοτησεις για τους αδυναμους μεχρι να τελειωσει το κρυο ..τωρα μενει να δουμε αν θα παρει η μπαλλα και τα σταθερα.

Edited by dreamer12
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Alexakisd said:

Την προηγούμενη Παρασκευή έκανα αίτηση αλλαγής προγράμματος στο οικιακό nrg fix και την Κυριακή υπέγραψα ψηφιακά την σύμβαση.
Σήμερα βλέπω ότι το πρόγραμμα δεν υπάρχει στην ιστοσελίδα τους.
Λέτε να μου κάνουν καμιά στραβή και να το ακυρώσουν ή στάθηκα τυχερός;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Η δική μου πληροφόρηση έλεγε ότι αιτήσεις γίνονταν δεκτές μέχρι 8 του μήνα. Μετά ξαφνικά το κατέβασαν. Ελπίζω να φανείς τυχερός και να σε πέρασαν.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, alfeios said:

Έχω στείλει 3 φορές το παρακάτω mail στη ΔΕΗ και δεν έχω πάρει ποτέ απάντηση. Τι με συμβουλευετε να κάνω;

στείλε και άλλη 😂

myrae

5 ώρες πριν, makap said:

Μόλις χθες ανακοινώθηκε ότι η Volton είναι ο χειρότερος πάροχος, από πλευράς χρεών προς ΑΔΜΗΕ, ΔΕΔΔΗΕ, κλπ, Δήμους, ΕΡΤ κλπ και έχει βγει στο σφυρί με υποψήφιους ενδιαφερίμενους.

για χρέη είναι γνωστό όπως και άλλοι πάροχοι , στο σφυρί όμως που το άκουσες οτι βγήκε ???

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αντιστοιχο θεμα για το φυσικο αεριο στο myphone ;;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, korakios said:

στείλε και άλλη 😂

myrae

για χρέη είναι γνωστό όπως και άλλοι πάροχοι , στο σφυρί όμως που το άκουσες οτι βγήκε ???

Εδώ είναι το άρθρο

 

11 minutes ago, aenaos15 said:

Υπαρχει αντιστοιχο θεμα για το φυσικο αεριο στο myphone ;;;;

Έψαξα για σχετικό νήμα με το φυσικό αέριο, σ' αυτό το forum, αλλά δεν βρήκα, εκτός από 1-2 νήματα που δεν έχουν ενημερωθεί από το 2020.

Link to comment
Share on other sites

Απο το Σεπτέμβριο γράφουμε και τρέχουμε στην ΔΕΗ με 0,09 και μερικοί ακόμα ρωτάτε για VOLTON, HORTON και λοιπούς αεριτζήδες μεταπωλητές μεσάζοντες …

τρεχα γύρευε πραγματικά 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, makap said:

Εδώ είναι το άρθρο

καμία σχέση με volton δηλαδή (edit για πώληση)

3 ώρες πριν, aenaos15 said:

Υπαρχει αντιστοιχο θεμα για το φυσικο αεριο στο myphone ;;;;

όχι , πήγαινε ΔΕΗ gascontrol , σε κατάστημα , πάρε τηλ για δικαιολογητικά , δεν υπάρχει κάτι άλλο προς το παρών

Edited by korakios

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, korakios said:

καμία σχέση με volton δηλαδή (edit για πώληση)

Αν δεν πρόσεξες την πρώτη παράγραφο, την επαναλαμβάνω

Αυστηρή προειδοποίηση σε δύο ιδιωτικές εταιρίες προμηθευτών ενέργειας (Volterra και Volton) απέστειλε πρόσφατα η Ρυθμιστική Αρχή Ενέργειας, για την πρόθεσή της να κινηθεί βάσει του κανονισμού λειτουργίας της αγοράς, που προβλέπει διαγραφή από το Μητρώο Προμηθευτών μέχρι τα τέλη Μαρτίου, σε περίπτωση που δεν ανταποκρίνονται στις οικονομικές υποχρεώσεις τους, είτε προς το Χρηματιστήριο Ενέργειας είτε προς τους διαχειριστές.

Αυτό τι σημαίνει για σένα;

Ότι δεν πάει για πώληση, όταν μιλάει για διαγραφή από το Μητρώο;

Αυτή η αναφορά στη Volton, αρκεί, σ' εμένα για να μην την προτείνω σε κανένα.

Link to comment
Share on other sites

είμαστε δεη πλέον όμως είχα αναφέρει από 14 Φλεβάρη. βάζω τον αριθμό παροχής που είχαμε στην ΔΕΗ πριν φύγουμε για ηρων και στο σαιτ του δεδδηε βγάζει μήνυμα ότι ο αριθμός παροχής δεν είναι σωστός για να στείλω μετρήσεις σε λίγες μέρες . γιατί ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, makap said:

Αυτό τι σημαίνει για σένα;

Ότι δεν πάει για πώληση, όταν μιλάει για διαγραφή από το Μητρώο;

εγώ αναφέρθηκα συγκεκριμένα σε αυτό που είπες για πώληση αλλά δεν αναφέρει κάτι τέτοιο

πιο πιθανό για διαγραφή και λουκέτο το κόβω αν και είναι καθαρά υποκειμενικό , θα δείξει 

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...