Jump to content

Πάροχοι Ηλεκτρικής ενέργειας!


odim
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;  

300 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;

    • ΔΕΗ
      142
    • PROTERGIA
      27
    • ELPEDISON
      30
    • ΗΡΩΝ
      19
    • WATT+VOLT
      29
    • NRG
      8
    • ΕΛΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ
      2
    • GREEN
      3
    • VOLTERRA
      20
    • VOLTON
      4
    • ΖΕΝΙΘ
      6
    • ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
      9
    • ΚΕΝ
      1


Recommended Posts

Πήρε το μάτι μου ένα βίντεο σύμφωνα με το οποίο αν κάνεις αλλαγή συμβολαίου και πας σε εταιρεία με κλειδωμένη τιμή με κλειστό συμβόλαιο τότε δεν παίρνεις την επιδότηση του κράτους..ισχύει αυτό;;

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Την επιδότηση ΔΕΝ την παίρνεις, εάν είσαι σε πρόγραμμα χωρίς ρήτρα σε οποιοδήποτε πάροχο.
Την επιδότηση την δίνειντο κράτος λόγο αύξησης της οριακής τιμής συστήματος, που τα παραπάνω προγράμματα δεν την έχουν.

Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

εγω παντως στο εντερ χωρις ρητρα μια χαρα εχω επιδοτηση.

ηθελα να ρωτησω ..

λοιπον.ειναι σε nrg δεν ξερω προγραμμα ,ειναι 87 χρονων ,ΚΟΤ 2 με μια χαμηλη συνταξη και θερμαινεται με καλοριφερ λαδιου σε πριζα.εχει και κλιματιστικο , μικρο,οχι ινβερτερ,για 30 τε.μετρα αλλα της ειπαν οτι δεν συμφερει,καλυτερο ειναι του λαδιου.

απο νοεμβριο μεχρι τελη ιανουαριου λογαριασμος μονο για ρευμα 167 ευρω. 2700 κιλοβατ. με 0,6 χρεωση λογω ΚΟΤ 2.

απο αυτες ΚΟΤ ειναι οι 1400.

ρητρα 543 ευρω!

125 ευρω υπηρεσιες κοινης ωφελειας..που θα ηθελα να μας πει καποιος τι σημαινει και γιατι ειναι τοσο μεγαλο το ποσο!

συνολο λογαριασμου 543 ρητρα + 125 κοινης ωφελειας + 167 ρευμα = 835 + τα υπολοιπα για τριτους (δημοι κ.λ.π.) 

συνολο 943 ευρω.

καταρχην πειτε μου αν ο λογαριασμος ειναι υπερβολικος,μιας και δεν ξερουμε πως βγαινει η ρητρα,ρωτησαν την εταιρεια και ουτε αυτοι εχουν απαντηση και δευτερον συμφερει να παει σε εντερ για ενα χρονο λογω ΚΟΤ 2 η' σε καποιο αλλο προγραμμα -εταιρεια?

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dreamer12 said:

εγω παντως στο εντερ χωρις ρητρα μια χαρα εχω επιδοτηση.

είχες μέχρι τέλους 21

1 hour ago, dreamer12 said:

καταρχην πειτε μου αν ο λογαριασμος ειναι υπερβολικος,

χωρίς φωτό του λογαριασμού δε γίνεται τίποτα με ακρίβεια

1 hour ago, dreamer12 said:

ρητρα 543 ευρω!

0,20 η προσαύξηση , τώρα είναι >0,23 (edit € ρήτρας δια κατανάλωση kw)

επίσης είχε πρέπει να είχε και κρατική επιδότηση

καταρχάς να βάλει άμεσα νυχτερινό , μάλλον θα είχε υψηλό όριο για ΚΟΤ και ευτυχώς δεν το έχασε

1 hour ago, dreamer12 said:

συμφερει να παει σε εντερ για ενα χρονο λογω ΚΟΤ 2 η' σε καποιο αλλο προγραμμα -εταιρεια?

δες το 4ο φύλλο του excel της υπογραφής μου

Edited by korakios

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα και είδα το μετρητή μου, και μπήκα στο ebill για να δηλώσω για πρώτη φορά τις ενδειξεις. Πατάω εκεί που λέει καταχώρηση και μου ανοίγει ένα πλαίσιο όπου έχει κάτι οδηγίες σε pdf αλλά πουθενά κάποιο χώρο για να καταχωρήσω τις ενδείξεις. Είτε μπω στο σάιτ απ το κινητό ειτε απ το pc το ίδιο πράγμα. Ξέρει κάποιος τι να κάνω; είναι η πρώτη φορά που πάω να δώσω ενδείξεις και γύρισα στη δεη πριν από 10 μέρες.

ΥΓ: στο σάιτ της ΔΕΗ μου λέει για καταχώριση από 22-27/02 και στον ΔΕΔΔΗΕ λέει από 17-22/02. Τι ισχύει απ τα δύο;



Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, johnakis25 said:

Τι ισχύει απ τα δύο;

πάντα από ΔΕΔΔΗΕ

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Οπότε τζαμπα έτρεχα σήμερα να δώσω. Ευχαριστώ πολυ

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, johnakis25 said:

Σ ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Οπότε τζαμπα έτρεχα σήμερα να δώσω. Ευχαριστώ πολυ

που έτρεχες σήμερα ? Εκτός του οτι είναι Κυριακή (!) και η προθεσμία απο ΔΕΔΔΗΕ τελείωσε αλλά και της ΔΕΗ είναι μέχρι σήμερα

Δες αν το site του ΔΕΔΔΗΕ μήπως τη δέχεται

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι, χθες μπήκα στο ebill και είχα δει τις ημερομηνίες για να δηλώσω και έλεγε μέχρι σήμερα 27/2. Μπήκα σήμερα και δεν γινόταν. Οπότε μπήκα από δεδδηε μήπως γίνεται αλλά εκεί με τον αριθμό παροχής μου έλεγε ότι οι ημερομηνίες που έπρεπε να δηλώσω ήταν από 17-22/02. Και απόρουσα πως γίνεται να είναι διαφορετικές.

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάλι στο e-bill, όπου έδωσα και ενδείξεις τον προηγούμενο μήνα, μου γράφει αυτό....
beb2f9eece9e5afb7fc6ab185d942a38.jpg
Στο site όμως του ΔΕΔΗΗΕ, όταν βάζω τον αριθμό παροχής, μου βγάζει αυτό...
c891cbf135c7e148c7f13b54680d9714.jpg
Τι φάση.......

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, korakios said:

1) είχες μέχρι τέλους 21

2) χωρίς φωτό του λογαριασμού δε γίνεται τίποτα με ακρίβεια

0,20 η προσαύξηση , τώρα είναι >0,23 (edit € ρήτρας δια κατανάλωση kw)

3) επίσης είχε πρέπει να είχε και κρατική επιδότηση

4) καταρχάς να βάλει άμεσα νυχτερινό , μάλλον θα είχε υψηλό όριο για ΚΟΤ και ευτυχώς δεν το έχασε

5) δες το 4ο φύλλο του excel της υπογραφής μου

1) μεχρι 30/1 εκαθαριστικος.. απο εδω και περα δεν εχει? επιδοτηση?

2) δεν εχω εγω αυτην την στιγμη τον λογ/σμο,αλλα τι αλλο θες να δεις ,αφου στα ειπα τα βασικα..

3) ναι ειχε επιδοτηση

4) ειπα οτι ειχε 1400 μοναδες για ΚΟΤ 

5) σορυ,αλλα επειδη δεν το εχω με το excel, μπορεις να μου πεις αυτην την στιγμη τι υπαρχει που να την συμφερει? θελει να διακοψει απο την nrg,ειναι χωρις συμβολαιο και θελει να παει καπου που να την συμφερει περισοτερο.υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

@johnakis25@Titarasaudi Οι ημερομηνίες που δέχονται μετρήσεις ΔΕΗ e-bill και ΔΕΔΔΗΕ δεν είναι απαραίτητα ίδιες.  Αν χάσατε κάποια προσθεσμία και θέλετε να καταχωρηθεί μέτρηση, μπορείτε να την δώσετε και τηλεφωνικά στον ΔΕΔΔΗΕ.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, dreamer12 said:

1) μεχρι 30/1 εκαθαριστικος.. απο εδω και περα δεν εχει? επιδοτηση?

στα σταθερά όχι (μέχρι 31/12/21)

51 minutes ago, dreamer12 said:

2) δεν εχω εγω αυτην την στιγμη τον λογ/σμο,αλλα τι αλλο θες να δεις ,αφου στα ειπα τα βασικα..

δε γίνεται για τις ΥΚΩ αλλιώς

51 minutes ago, dreamer12 said:

3) ναι ειχε επιδοτηση

πάλι καλά

51 minutes ago, dreamer12 said:

4) ειπα οτι ειχε 1400 μοναδες για ΚΟΤ 

αν είναι 1400 το όριο τότε στον εκκαθαριστικό θα το χάσει αφού ήδη έκαψε 2700 . Άλλο το όριο άλλο πόσο τιμολογήθηκε, επειδή δε βγαίνει άκρη πόσταρε για το ζήτημα αν βρεις το λογαριασμό και τον ανεβάσεις (ολόκληρο χωρίς προσωπικά στοιχεία). Και μάθε τι όριο ΚΟΤ έχει σίγουρα μιας και κανονικά δεν έπρεπε να πάρει το ΚΟΤ λόγω υπέρβασης

51 minutes ago, dreamer12 said:

5) σορυ,αλλα επειδη δεν το εχω με το excel, μπορεις να μου πεις αυτην την στιγμη τι υπαρχει που να την συμφερει? θελει να διακοψει απο την nrg,ειναι χωρις συμβολαιο και θελει να παει καπου που να την συμφερει περισοτερο.υπαρχει?

αν όντως κοιτούσες αυτό που σου είπα θα έβλεπες οτι είναι απλό κείμενο

Edited by korakios

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, korakios said:

 

αν όντως κοιτούσες αυτό που σου είπα θα έβλεπες οτι είναι απλό κείμενο

βρε συ,ειλικρινα δεν εχω ιδεα ποιο ειναι το 4ο φυλλο..την προηγουμενη φορα που ηθελα εγω βοηθεια ,ειπες ΔΕΗ enter ,online και τελειωσε..ισχυει το ιδιο και τωρα? απο τα λιγα που καταλαβαινω ,παλι ΔΕΗ ΕΝΤΕΡ? θα ειχες απαντησει ως τωρα..🙂

θα πω να μου στειλουν φωτο απο λογαριασμο.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dreamer12 said:

βρε συ,ειλικρινα δεν εχω ιδεα ποιο ειναι το 4ο φυλλο..

μπορούσες να ρωτήσεις , πάτα εκεί που λέει "Με ρήτρα ή χωρίς"

και ότι δεν καταλαβαίνεις ρώτα

8 minutes ago, dreamer12 said:

την προηγουμενη φορα που ηθελα εγω βοηθεια ,ειπες ΔΕΗ enter ,online και τελειωσε..ισχυει το ιδιο και τωρα?

τώρα δεν υπάρχει απάντηση , εξαρτάται απο την κατανάλωση του καθενός και αν παίρνει επιδοτήσεις και αν τον καλύπτουν και κάθε μήνα αλλάζει

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, korakios said:

μπορούσες να ρωτήσεις , πάτα εκεί που λέει "Με ρήτρα ή χωρίς"

και ότι δεν καταλαβαίνεις ρώτα

τώρα δεν υπάρχει απάντηση , εξαρτάται απο την κατανάλωση του καθενός και αν παίρνει επιδοτήσεις και αν τον καλύπτουν και κάθε μήνα αλλάζει

μα ρωτησα τι συμφερει..δεν ξερω αν συμφερει με ρητρα η' χωρις ...γιαυτο εβαλα τι κριτηρια εχει,ΚΟΤ 2 ,καταναλωση που κανει κ.λ.π...δεν εχω την εμπειρια που εχεις εσυ και δεν ειναι απλο σαν το δικο μου που ειχα κοιταξει και δεν σε ρωτησα καν..

δες λιγο τον λογαρισαμο..αυτο μου εστειλαν,πιστευω να μπορεις να δεις..και οποιος αλλος ξερει..

20220226_203137-2.thumb.jpg.3772d814d569ff40c25e4664bf7cff1a.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dreamer12 said:

ΚΟΤ 2

KOT 2 , δεν υπάρχει , ΚΟΤ Β μάλλον εννοείς

επίσης έγραψες οτι

6 ώρες πριν, dreamer12 said:

απο αυτες ΚΟΤ ειναι οι 1400.

δε βλέπω κάτι τέτοιο , μάλλον όριο 1400 εννοούσες και το έχασε. Πες του να βάλει νυχτερινό μιας και στο όριο μετράνε μόνο οι ημερήσιες

5 minutes ago, dreamer12 said:

μα ρωτησα τι συμφερει..

και σου απάντησα

5 minutes ago, dreamer12 said:

δεν ξερω αν συμφερει με ρητρα η' χωρις

η απάντηση είναι στο κείμενο .

ότι δεν καταλαβαίνεις απο το κείμενο ρωτάς , αλλιώς θα σε βοηθήσει κάποιος άλλος 🙂

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

@johnakis25@Titarasaudi Οι ημερομηνίες που δέχονται μετρήσεις ΔΕΗ e-bill και ΔΕΔΔΗΕ δεν είναι απαραίτητα ίδιες.  Αν χάσατε κάποια προσθεσμία και θέλετε να καταχωρηθεί μέτρηση, μπορείτε να την δώσετε και τηλεφωνικά στον ΔΕΔΔΗΕ.

Ευχαριστώ για την απάντηση!
Απλά μου έκανε εντύπωση που η δυνατότητα καταχώρησης στον ΔΕΔΗΗΕ είναι πολύ "μακριά"! Τρεις μήνες από τώρα!
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, korakios said:

KOT 2 , δεν υπάρχει , ΚΟΤ Β μάλλον εννοείς

επίσης έγραψες οτι

δε βλέπω κάτι τέτοιο , μάλλον όριο 1400 εννοούσες και το έχασε. Πες του να βάλει νυχτερινό μιας και στο όριο μετράνε μόνο οι ημερήσιες

και σου απάντησα

η απάντηση είναι στο κείμενο .

ότι δεν καταλαβαίνεις απο το κείμενο ρωτάς , αλλιώς θα σε βοηθήσει κάποιος άλλος 🙂

ΝΑΙ ΚΟΤ Β

ναι βρε οριο ενοουσα ,χρειαζεται 4 φορες να τα επαναλαμβανω μαζι σου μερικες φορες γιατι οπως ειχες πει ..ξεχνας..αλλωστε εσυ τα καταλαβαινεις καλυτερα..δεν χρειαζεται να τα λεω τοσο αναλυτικα.

δεν καταλαβαινω  ΤΙΠΟΤΑ απο το  excel,αυτο ΡΩΤΑΩ και λεω,δεν ξερω που να βαλω τι και δεν νομιζω να θες να μου κανεις μαθηματα μεσα απο το φορουμ πως να το χειριστω..ασε που τωρα μετα απο τοσες απαντησεις θα μου ειχες δωσει τελικη απαντηση..οι γνωσεις μου στο office σταματουν στο word..εσυ νομιζεις οτι σε κοροιδευω ..σου εδωσα οτι στοιχειο ηθελες μπας και χειριστεις το προγραμμα σου και μου προτεινεις λυση..ζητησα να μου δωσεις λυση αν δεν σου κανει κοπο...αν δεν θες να βοηθησεις...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dreamer12 said:

αν δεν θες να βοηθησεις...

δε θέλω απο τη στιγμή που δεν μπήκες στον κόπο να διαβάσεις ένα απλό κείμενο που καμία σχέση δεν έχει με λειτουργία excel

καλή συνέχεια απο μένα

όσο για το

6 minutes ago, dreamer12 said:

ναι βρε οριο ενοουσα

άλλο όριο που τώρα το έγραψες και άλλο

7 ώρες πριν, dreamer12 said:

απο αυτες ΚΟΤ ειναι οι 1400.

 

2 ώρες πριν, dreamer12 said:

ειπα οτι ειχε 1400 μοναδες για ΚΟΤ 

που άφηνε να εννοηθεί οτι τιμολογήθηκε 1400 κιλοβατώρες KOT

γιαυτό και πάντα θέλω ότι στοιχεία υπάρχουν να είναι με ακρίβεια

 

Edited by korakios

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, korakios said:

δε θέλω απο τη στιγμή που δεν μπήκες στον κόπο να διαβάσεις ένα απλό κείμενο που καμία σχέση δεν έχει με λειτουργία excel

καλή συνέχεια απο μένα

όσο για το

άλλο όριο που τώρα το έγραψες και άλλο

 

που άφηνε να εννοηθεί οτι τιμολογήθηκε 1400 κιλοβατώρες KOT

γιαυτό και πάντα θέλω ότι στοιχεία υπάρχουν να είναι με ακρίβεια

 

Quote

βρε συ,ειλικρινα δεν εχω ιδεα ποιο ειναι το 4ο φυλλο..την προηγουμενη φορα που ηθελα εγω βοηθεια ,ειπες ΔΕΗ enter ,online και τελειωσε..ισχυει το ιδιο και τωρα? απο τα λιγα που καταλαβαινω ,παλι ΔΕΗ ΕΝΤΕΡ? θα ειχες απαντησει ως τωρα..🙂

αυτο δειχνει οτι φυσικα και το διαβασα..το αν καταλαβα καλα ηθελα απο εσενα..οταν ηταν να διαλεξω για εμενα ,παρολο που διαβασα το κειμενο,χωρις να μου το πεις ,ειχες προτεινει ρητα που να παω,εδω που πρεπει να βαλω τιμες ,αρα να χρησιμοποιησω το κειμενο σωστα ,που ειναι δυσκολο για μενα δηλωνω οτι δεν μπορω να το κανω..πρεπει να καταλαβαινεις την διαφορα μεταξυ θελω και δεν καταλαβαινω τι να κανω..

Quote

 εξαρτάται απο την κατανάλωση του καθενός και αν παίρνει επιδοτήσεις και αν τον καλύπτουν και κάθε μήνα αλλάζει

εδω μου ζητας στοιχεια που αλλαζουν τον πινακα..και εγω δνε ξερω που να βαλω τι.δεν θελω να κανω λαθος γιατι δεν ειναι για εμενα..

Quote

που άφηνε να εννοηθεί οτι τιμολογήθηκε 1400 κιλοβατώρες KOT

δεν ξερω τι εγινε γιαυτο μου ζητησες τον λογαριασμο και τον ποσταρα..πουθενα δεν λεει στον λογαριασμο αν τιμολογηθηκε η' οχι..μου ειπαν οτι το οριο ειναι τοσο..

εγω βλεπεις οτι δεν ζηταω ετοιμα πραγματα ,οτι στοιχεια ζητησες στα εδωσα...και θα συνεχισω για να με βοηθησεις,μην λες λοιπον οτι δεν θελω να βοηθησω τον συναθρωπο μας..αν δεν θες καλη συνεχεια και σε εσενα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dreamer12 said:

εδω μου ζητας στοιχεια που αλλαζουν τον πινακα..και εγω δνε ξερω που να βαλω τι.δεν θελω να κανω λαθος γιατι δεν ειναι για εμενα..

Spoiler

1137042203_.thumb.png.eb3de630250af164dc82ca87fa9e41e6.png

δεν ξέρω τι εννοείς να βάλεις στοιχεία σε ένα κείμενο , γιαυτό και πιστεύω δεν το είδες καν

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, korakios said:
  Reveal hidden contents

1137042203_.thumb.png.eb3de630250af164dc82ca87fa9e41e6.png

δεν ξέρω τι εννοείς να βάλεις στοιχεία σε ένα κείμενο , γιαυτό και πιστεύω δεν το είδες καν

μα πως να το δω αφου σου εξηγω οτι δεν ξερω που...εγω βλεπω το αρχικο με τις τιμες ,αυτο ειδα,(εκει νομιζα οτι ενοουσες οτι βαζει τιμες,ΚΟΤ κ.λ.π ο καθενας) και τις εταιρειες και σε ρωταω που ειναι το 4 φυλλο και πως παω εκει γιατι δεν ξερω να το χειριζομαι...εσυ μου λες να δω κατι ενω δεν ξερω την γλωσσα....τεσπα,εγω θα μεταφερω την απαντηση σου  και ας βγαλουν συμπερασματα αλλοι.γιατι και παλι δεν ξερω τι την συμφερει,ποια εταιρεια να διαλεξει.ελπιζα με τα στοιχεια που μου ζητησες να μου πεις εκει την συμφερει να παει και να της το πω,οπως εκανες με εμενα.

Edited by dreamer12
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, dreamer12 said:

και σε ρωταω που ειναι το 4 φυλλο και πως παω εκει γιατι δεν ξερω να το χειριζομαι

  

18 ώρες πριν, korakios said:

μπορούσες να ρωτήσεις , πάτα εκεί που λέει "Με ρήτρα ή χωρίς"

 

16 minutes ago, dreamer12 said:

.τεσπα,εγω θα μεταφερω την απαντηση σου  και ας βγαλουν συμπερασματα αλλοι

το καλύτερο γιατί πολύ το κουράσαμε

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, korakios said:

  

 

το καλύτερο γιατί πολύ το κουράσαμε

θα μπορουσες να μην το ειχες κουρασει..καλη συνεχεια και καλες βοηθειες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω elpedison στο σπιτι με συμβολαιο απο 13/12/2021. Θελω να φυγω και να παω στην ΔΕΗ στο myHOME διοτι εχω αντλια θερμοτητας και νομιζω οτι το χιλιαρικο δεν θα το γλυτωσω στον εκκαθαριστικο. Εχω το συμβολαιο αλλα δεν γραφει πουθενα ποσα χρηματα πρεπει να πληρωσω για το σπασιμο του συμβολαιου. Επικοινωνησα με chat μαζι τους και μου ειπε οτι πληρωνω την εκπτωση που επωφεληθηκα απο τον λογαριασμο για 6 μηνες. Εαν ειναι ετσι ειμαι κατω απο 100€. Θα προσπαθησω να επικοινωνησω και τηλεφ. αυριο μαζι τους για επιβεβαιωση. Στο 4μηνο απο περιοδο 15/12 εως 15/04 εχω περιπου 3000 κιλοβατωρες (μαζι με το νυχτερινο). Νομιζετε οτι αξιζει να το σπασω το συμβολαιο; Να παραμεινω μηπως και χαλαρωσουν οι ρητρες απο εδω και περα που θα φτιαξει ο καιρος (θα μειωθει σαφως και η χρηση της θερμανσης). Οποιαδηποτε γνωμη δεκτη. Ευχαριστω.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...