Jump to content

Πάροχοι Ηλεκτρικής ενέργειας!


odim
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;  

300 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;

    • ΔΕΗ
      142
    • PROTERGIA
      27
    • ELPEDISON
      30
    • ΗΡΩΝ
      19
    • WATT+VOLT
      29
    • NRG
      8
    • ΕΛΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ
      2
    • GREEN
      3
    • VOLTERRA
      20
    • VOLTON
      4
    • ΖΕΝΙΘ
      6
    • ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
      9
    • ΚΕΝ
      1


Recommended Posts

1 hour ago, zerokill said:

Το θέμα είναι να πας σε 0.18 και τον Απρίλη να πέσουν οι τιμές και να πληρωνεις 0.18;; Στο κοινωνικό τιμολόγιο συμφέρει να μπεις απο τα 0.11 στα 0.18;
Το θέμα είναι αυτή η Ρήτρα ακόμα δεν έχω καταλάβει είναι η μεταβολή της τιμής δηλαδη απο τα 0.11 πχ που άλλαξε προς τα πάνω;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τον Απρίλιο δεν αναμένεται να είναι δραματική η πτώση της ΟΤΣ, άρα ούτε και της ρήτρας.
Όσοι έχουν μεταβλητά προγράμματα, εξαρτώνται από την ονομαστική τιμή κόστους παραγωγής, όπως αποτυπώνεται στο χρηματιστήριο ενέργειας. Παρότι θεωρώ ότι υπάρχουν τεχνικά προβλήματα στον τρόπο που υπολογίζεται, η μοναδική εναλλακτική είναι κάποιο σταθερό πρόγραμμα, με το οποίο το κόστος είναι γνωστό από πριν.

Κανείς δεν έχει κρυστάλλινη σφαίρα για να προβλέψει το μέλλον, αλλά όλα δείχνουν ότι η τιμή του ρεύματος θα είναι ψηλή για αρκετούς μήνες...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σήμερα μου ήρθε ο τελικός λογαριασμός από Volton είναι ο τελευταίος για τον φίλο που είχε αμφιβολίες ότι αποκλείεται να έχω κάνει αίτηση 9 του μηνός και 10 του μηνός να είμαι ήδη στην ΔΕΗ όντως ισχύει με σύνδέσανε στις 10 του μηνός και ευτυχώς.

Σήμερα λοιπόν που μου ήρθε ο λογαριασμός στην Volton το πρώτο που έκανα ήταν να βγάλω την πάγια εντολή, αυτός ο λογαριασμός είμαι σχεδόν σίγουρος πως είναι λάθος. και θέλω την βοήθεια σας έχοντας κατεβάσει και τους παλιούς λογαριασμούς αυτοί μου βάλανε ρήτρα προσαρμογής για 2037 κιλοβατόρες δεν εξηγείται αλλιώς. Αύριο θα πέσει τηλεφώνημα και αν δεν δικαιωθώ κάθε μήνα θα τους βάζω 50 ευρώ σε 8 μήνες θα τα πάρουν

image.thumb.png.9917911ae945a7a4bdc8c5f1f7e32dd6.png

 

 

 

eikona_1.jpg

Edited by BlackBoldog
Link to comment
Share on other sites

Οκ απλα να ξερεις οτι μπορουν να μην δεχτουν διακανονισμο,και μπορουν να στο κοψουν

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, optostyle said:

Οκ απλα να ξερεις οτι μπορουν να μην δεχτουν διακανονισμο,και μπορουν να στο κοψουν

OptoStyle
 

πως να μου το κόψουν έχω φύγει από αυτούς είμαι στην ΔΕΗ πλέον

Link to comment
Share on other sites

πως να μου το κόψουν έχω φύγει από αυτούς είμαι στην ΔΕΗ πλέον
Δεν έχει νά κάνει η ΔΕΗ στο ΔΕΔΔΗΕ δίνεται η εντολή διακοπής, πρόσεξε το.

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην γειτονιά της δουλειάς μου έχει κατάστημα VOLTON

Απο τον Σεπτέμβριο κάθε μήνα γεμάτο παππούδες απέξω με μαγκούρες να φωνάζουν και να απειλούν …

Ολοι με κατι λογαριασμούς στον ουρανό 300-400 ευρω, μίλησα σε 3-4 καθώς βγήκα για καφέ τριγύρω 

Τους έστελναν στον ΔΕΔΔΗΕ που ειναι κατι κτίρια παρακάτω για να τους ξεφορτωθούν και ξανα παλι πισω οταν καταλάβαιναν πως δεν εχουν σχεση οι ρήτρες με ΔΕΔΔΗΕ

Ο κορονοϊος δεν ήταν τίποτα μπροστά στην ενεργειακή κρίση που θα κρατήσει χρόνια, οχι μηνες που λένε μερικοί εδω μεσα …

Edited by Yrrah
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η ένσταση μου είναι στις χρεώσεις οι υπολογισμοί έπρεπε να γίνουν για 823KWh.

Καταρχήν η ρήτρα αναπροσαρμογής.

Κάθισα υπολόγισα από τον εκκαθαριστικό του Οκτωβρίου μέχρι και τον τελευταίο έχω πληρώσει 3 έναντι, άρα στον τελευταίο έπρεπε να πληρώσω για 823 KWh (5796-4973 = 823). Εκτός και αν τα 823 KWh μου τα έχουν υπολογίσει 474 ευρώ? Τόσο ψηλά πήγαν οι ρήτρες σε ένα μήνα όταν τον προηγούμενο μήνα για 567 KWh πλήρωσα 133 ευρώ? Αυτό δεν είναι 100% αύξηση είναι 400%.

Έχω εκκαθαριστικό 4/6/2021-1/10/2021 να λέει 91 ευρώ η ρήτρα προσαρμογής για 921 KHh είναι δυνατόν να άλλαξε τόσο?

Σε επισυνάπτω τους τελευταίους 3 λογαριασμούς. Κάπου εκτός της εταιρίας νομίζω μπορούσες να αμφισβητήσεις τον λογαριασμό ποιο σάιτ ήταν αυτό?

image.thumb.png.c67e45d3cbf99446c74ece71279a6885.png

image.thumb.png.b0837ba0a319a6c93ec86388eb8fa944.png

image.thumb.png.a5eb02977ca1253d53a57d3672f32df6.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, BlackBoldog said:

Αύριο θα πέσει τηλεφώνημα και αν δεν δικαιωθώ κάθε μήνα θα τους βάζω 50 ευρώ σε 8 μήνες θα τα πάρουν

μην πάρεις

καταρχάς +0,24 σου βγήκε , είναι τσιμπημένη μιας και +0,23 έπαιζε τελευταία

 

Για τη ρήτρα αναπροσαρμογής ξεκινάς
Α) με το έντυπο αμφισβήτησης λογαριασμού (στο site του κάθε πάροχου είναι στα "χρήσιμα έγγραφα")
Ζητάς από την εταιρία γραπτώς μέσω email :
1.τι είναι η χρέωση αναπροσαρμογής, (ή ρήτρα ή πως αλλιώς την ονομάζουν)
2.την ανάλυση του ποσού πως προέκυψε ακριβώς
3. (σημαντικό) γιατί δεν ενημερώθηκες ποτέ γιαυτή πριν υπογράψεις καθώς επηρεάζει την πραγματική τιμή από τη διαφημιζόμενη

Ζητάς ηχογραφήσεις απο τυχών τηλεφωνικές συνδιαλέξεις όταν σου κάνανε την παρουσίαση του προγράμματος πριν υπογράψεις


Αιτήσαι
1. επιστροφή όλου του ποσού της κρυφής χρέωσης
2. να φύγεις αζημίως (αν το συμβόλαιο προβλέπει ρήτρα αποχώρησης) μιας και το πρόγραμμα άλλη τελική χρέωση έχει από αυτό που σου παρουσίασαν

Β) Αν δεν απαντήσουν εντός 10 ημερών στέλνεις έντυπο παραπόνου (στα "χρήσιμα έγγραφα" και αυτό)

Γ) Ανάλογα την αρνητική απάντηση (ή μη απάντηση ), τότε μόνο κάνεις αίτηση στο νέο πάροχο και

καταγγελία Συνήγορου Καταναλωτή ή και Γραμματεία Προστασίας Καταναλωτή. Δυστυχώς όμως και πάλι οι αρχές δεν μπορούν να επιβάλλουν τον πάροχο
(ο ΣτΚ μπορεί να βγάλει πόρισμα το οποίο χρησιμεύει αν τυχών γίνει συνέχεια μέσω δικαστηρίου) .Γιαυτό καλύτερα μέσω της πλατφόρμας του myRAE ,όπου
99,99% ο πάροχος απαντά με το ίδιο κονσερβοποιημένο κείμενο όπου και κάνετε απόρριψη της απάντησης και ζητάτε την παρέμβαση της αρχής
Ο χρόνος επίλυσης είναι 3 έως και 6 μήνες .

1 ώρα πριν, BlackBoldog said:

Έχω εκκαθαριστικό 4/6/2021-1/10/2021 να λέει 91 ευρώ η ρήτρα προσαρμογής για 921 KHh είναι δυνατόν να άλλαξε τόσο?

ναι , έχει μήνες στα ύψη  και οι ενδείξεις μάλιστα για το όλο θέμα ξεκίνησαν απο Ιούλιο , δεν έγινε κάτι απότομα δηλαδή

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, BlackBoldog said:

Εμένα η ένσταση μου είναι στις χρεώσεις οι υπολογισμοί έπρεπε να γίνουν για 823KWh.

Αφού σου έχουν αφαιρέσει τους προηγούμενους λογαριασμούς (-442,29€ στον τελικό). Νομίζω ότι σωστά στο έχουν κάνει και σε έχουν χρεώσει για το σύνολο των 2037kWh

3 ώρες πριν, korakios said:

καταρχάς +0,24 σου βγήκε , είναι τσιμπημένη μιας και +0,23 έπαιζε τελευταία

Αν και δεν ξέρω πως το υπολογίζεις, αν βάλει μόνο την ΟΤΣ (χωρίς ΕΦΚ και ΔΕΤΕ) +0,23 του βγαίνει

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, thodoris85 said:

Αν και δεν ξέρω πως το υπολογίζεις, αν βάλει μόνο την ΟΤΣ (χωρίς ΕΦΚ και ΔΕΤΕ) +0,23 του βγαίνει

σωστά , τα έβαλα κατα λάθος όλα , (0,2327) αλλά είναι τσιμπημένη για μέση τετραμήνου

βέβαια μικρή σημασία έχει μιας και οι πάροχοι οφείλανε να αναφέρουν τη ρήτρα με κατανοητό τρόπο και παραδείγματα πριν την υπογραφή όπως ορίζει η νομοθεσία

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, korakios said:

 

 

Για τη ρήτρα αναπροσαρμογής ξεκινάς
Α) με το έντυπο αμφισβήτησης λογαριασμού (στο site του κάθε πάροχου είναι στα "χρήσιμα έγγραφα")
Ζητάς από την εταιρία γραπτώς μέσω email :
1.τι είναι η χρέωση αναπροσαρμογής, (ή ρήτρα ή πως αλλιώς την ονομάζουν)
2.την ανάλυση του ποσού πως προέκυψε ακριβώς
3. (σημαντικό) γιατί δεν ενημερώθηκες ποτέ γιαυτή πριν υπογράψεις καθώς επηρεάζει την πραγματική τιμή από τη διαφημιζόμενη

Ζητάς ηχογραφήσεις απο τυχών τηλεφωνικές συνδιαλέξεις όταν σου κάνανε την παρουσίαση του προγράμματος πριν υπογράψεις


Αιτήσαι
1. επιστροφή όλου του ποσού της κρυφής χρέωσης
2. να φύγεις αζημίως (αν το συμβόλαιο προβλέπει ρήτρα αποχώρησης) μιας και το πρόγραμμα άλλη τελική χρέωση έχει από αυτό που σου παρουσίασαν

Β) Αν δεν απαντήσουν εντός 10 ημερών στέλνεις έντυπο παραπόνου (στα "χρήσιμα έγγραφα" και αυτό)

Γ) Ανάλογα την αρνητική απάντηση (ή μη απάντηση ), τότε μόνο κάνεις αίτηση στο νέο πάροχο και

καταγγελία Συνήγορου Καταναλωτή ή και Γραμματεία Προστασίας Καταναλωτή. Δυστυχώς όμως και πάλι οι αρχές δεν μπορούν να επιβάλλουν τον πάροχο
(ο ΣτΚ μπορεί να βγάλει πόρισμα το οποίο χρησιμεύει αν τυχών γίνει συνέχεια μέσω δικαστηρίου) .Γιαυτό καλύτερα μέσω της πλατφόρμας του myRAE ,όπου
99,99% ο πάροχος απαντά με το ίδιο κονσερβοποιημένο κείμενο όπου και κάνετε απόρριψη της απάντησης και ζητάτε την παρέμβαση της αρχής
Ο χρόνος επίλυσης είναι 3 έως και 6 μήνες .

Ολα αυτα , αφου πληρωσουμε τον λογαριασμο επι του οποιου γινεται η αμφισβητηση ,η χωρις να πληρωσουμε και περιμενοντας την τελικη ετυμηγορια της ΡΑΕ ;;;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, aenaos15 said:

Ολα αυτα , αφου πληρωσουμε τον λογαριασμο επι του οποιου γινεται η αμφισβητηση ,η χωρις να πληρωσουμε και περιμενοντας την τελικη ετυμηγορια της ΡΑΕ ;;;;;

αν δεν πληρώσεις ρισκάρεις διακοπή ρεύματος

όταν είναι σε αμφισβήτηση ο λογαριασμός δε μπορούν να προβούν σε ενέργεια , αλλά δεν ξέρω αν η ΡΑΕ έχει τη δυνατότητα αναστολής και φυσικά αν ο πάροχος το τηρήσει

Υπόψιν ο παλιός πάροχος μπορεί να ζητήσει άσχετα αν έχεις πάει σε παλιό , κάνεις ότι νομίζεις καλύτερο

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

@korakios δε ξέρω αν θυμάσαι, αλλά είχα το πρόβλημα με τη ΔΕΗ που δε μου είχαν ενεργοποιήσει το myhome online (προφανώς ήταν κάποιο συστημικό πρόβλημα). Είχα στείλει στη ΔΕΗ, τηλέφωνα και ΡΑΕ και καμία απάντηση από κανέναν.

Ε, στις 8 Φεβρουαρίου έστειλα αίτημα και μέσω της σελίδας της ΔΕΗ και έλεγχα σχεδόν κάθε ημέρα το ebill. Επιτέλους σήμερα είδα το αποτέλεσμα!

image.png

 

Για την ιστορία και μόνο @makap, τελικά δεν ήταν δικό μου θέμα μιας και δεν έκανα κάποια άλλη αλλαγή από την πλευρά μου. Όλα σωστά τα είχα.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, thodoris85 said:

Αφού σου έχουν αφαιρέσει τους προηγούμενους λογαριασμούς (-442,29€ στον τελικό). Νομίζω ότι σωστά στο έχουν κάνει και σε έχουν χρεώσει για το σύνολο των 2037kWh

Αν και δεν ξέρω πως το υπολογίζεις, αν βάλει μόνο την ΟΤΣ (χωρίς ΕΦΚ και ΔΕΤΕ) +0,23 του βγαίνει

Ναι αυτό το είδα και εγώ και το υπολόγισα αλλά ρήτρα πάνω επί 400% διότι δεν είναι 2037 KWh αλλά 823 Kwh αν αφαιρέσουμε όλα τα προηγούμενα.

Θα κάνω αυτό που είπε ο φίλος  @korakios έχω κατεβάσει το έντυπο αμφισβήτησης λογαριασμού κατανάλωσης (έχουν και 500 έντυπα εκεί μέσα πανάθεμα τους) και θα το στείλω και βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό το είδα και εγώ και το υπολόγισα αλλά ρήτρα πάνω επί 400% διότι δεν είναι 2037 KWh αλλά 823 Kwh αν αφαιρέσουμε όλα τα προηγούμενα.
Θα κάνω αυτό που είπε ο φίλος @korakios έχω κατεβάσει το έντυπο αμφισβήτησης λογαριασμού κατανάλωσης (έχουν και 500 έντυπα εκεί μέσα πανάθεμα τους) και θα το στείλω και βλέπουμε
Στον εκκαθαριστικό σε χρεώνει για όλη την κατανάλωση που μετρήθηκε, και μετά αφαιρεί (σωστά) ότι έχεις πληρώσει για ηλεκτρική ενέργεια έναντι. Εάν το πρόγραμμά σου έχει ρήτρα, πρέπει να στην χρεώνει μόνο στον εκκαθαριστικό για το σύνολο της κατανάλωσης και όχι στους έναντι.

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Mark_K said:

Στον εκκαθαριστικό σε χρεώνει για όλη την κατανάλωση που μετρήθηκε, και μετά αφαιρεί (σωστά) ότι έχεις πληρώσει για ηλεκτρική ενέργεια έναντι. Εάν το πρόγραμμά σου έχει ρήτρα, πρέπει να στην χρεώνει μόνο στον εκκαθαριστικό για το σύνολο της κατανάλωσης και όχι στους έναντι.

Sent from my Galaxy S10e
 

και το πρόβλημα είναι εκεί το έχουν χρεώσει και στα 3 μηνιαία και στον εκαθαριστικό έχουν χρεώσει προφανώς και τα προηγούμενα έναντι και το τωρινό σύνολο 489 ευρώ. Σου λέει "Αφού φεύγεις από εμάς πάρε και ένα γερό αγγούρι να μας θυμάσαι"

Link to comment
Share on other sites

και το πρόβλημα είναι εκεί το έχουν χρεώσει και στα 3 μηνιαία και στον εκαθαριστικό έχουν χρεώσει προφανώς και τα προηγούμενα έναντι και το τωρινό σύνολο 489 ευρώ. Σου λέει "Αφού φεύγεις από εμάς πάρε και ένα γερό αγγούρι να μας θυμάσαι"
Κάτσε, για να καταλάβω τι εννοείς. Σου έχουν χρεώσει ρήτρα στους έναντι πριν τον εκκαθαριστικό;

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Mark_K said:

Κάτσε, για να καταλάβω τι εννοείς. Σου έχουν χρεώσει ρήτρα στους έναντι πριν τον εκκαθαριστικό;

Sent from my Galaxy S10e
 

Ακριβώς έχω βάλει τον εκκαθαριστικό πιο πάνω θα δεις και από κάτω έχω βάλει και τα 3 "έναντι" όπου μέσα έχουν ρήτρα 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, BlackBoldog said:

Ακριβώς έχω βάλει τον εκκαθαριστικό πιο πάνω θα δεις και από κάτω έχω βάλει και τα 3 "έναντι" όπου μέσα έχουν ρήτρα 

το σύνολο των έναντι αφαιρείται απο τον εκκαθαριστικό ?

2 ώρες πριν, Mark_K said:

Εάν το πρόγραμμά σου έχει ρήτρα, πρέπει να στην χρεώνει μόνο στον εκκαθαριστικό για το σύνολο της κατανάλωσης και όχι στους έναντι.

απο πέρυσι έχω στείλει στη ΡΑΕ γιαυτο , μάλιστα είναι και μέσα στις οδηγίες που έχει δώσει αλλά μόνο η ΔΕΗ δε χρεώνει στους έναντι δυστυχώς. Βέβαια τόσο υψηλές που είναι οι ρήτρες σκέψου και πόσο φουσκωμένος θα ήταν ο εκκαθαριστικός με ρήτρα τετραμήνου, όλοι διακανονισμό θα κάνανε στην καλύτερη

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, korakios said:


Ο χρόνος επίλυσης είναι 3 έως και 6 μήνες .

 

α καλα,εχω ακομη δλδ..βασικα ειχα στειλει απο τον οκτωμβριο αλλα με το συστημα να ειχε προβλημα ,οταν ξαναστειλα μετα απο αρκετο καιρο παιζει να εχω χασει το 2μηνο ,γιατι πηρα αριθμο πρωτοκολλου εδω και 1 μηνα και κατι.

Link to comment
Share on other sites

https://volton.gr/ritra-ots-nova/

Εδώ λέει πως χρεώνουν ΟΤΣ και στους έναντι....

Έστω ότι δεν έχουν κάνει λάθος λοιπόν. Πρακτικά μπορεί να είναι σωστοί, γιατί και που χρεώνουν ρήτρα στον έναντι εφόσον αφαιρούν ότι έχεις πληρώσει τότε είναι η μία ή η άλλη(αυτά τα 442 που αφαιρούν περιέχουν και ότι έχεις πληρώσει για ρήτρα).

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι δίκαιο κάτι τέτοιο... Σου βάζει ρήτρα στο σύνολο της κατανάλωσης στον εκκαθαριστικό για 2037 kwh με την τιμή της ρήτρας να είναι στα ύψη την τρέχουσα περίοδο, ενώ σου έχει βάλει ήδη και στους έναντι με χαμηλότερη τιμή. Δηλαδή παρά το γεγονός ότι ο εκκαθαριστικός είναι ένα εργαλείο για να τιμολογηθείς αντικειμενικά για 823 kwh όπως λες, είναι σαν να πληρώνεις και αναδρομική ρήτρα για την διαφορά από το σύνολο(τις υπόλοιπες 1214 από τους έναντι). Δεν ξέρω μήπως δεν το σκέφτομαι σωστά, αλλά αυτή την εντύπωση έχω.

Link to comment
Share on other sites

On 17/2/2022 at 12:45 ΜΜ, minast said:

 

Κανείς δεν έχει κρυστάλλινη σφαίρα για να προβλέψει το μέλλον, αλλά όλα δείχνουν ότι η τιμή του ρεύματος θα είναι ψηλή για αρκετούς μήνες...

δεν χρειαζεται να τρεχεις σε μεθοδους αμυαλων,μπορεις να διαβασεις τους ειδικους.απο το τελος του 23 θα αρχισει η απεμπλοκη τιμων στην ενεργεια..

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Mark_K said:

Δεν ξέρω μήπως δεν το σκέφτομαι σωστά, αλλά αυτή την εντύπωση έχω.

δεν απάντησες αν στον εκκαθαριστικό αφαιρέθηκε όλο το έναντι

πχ η NRG δεν αφαιρεί τη ρήτρα των έναντι αλλά κάνει εκκαθάριση τον τελευταίο μήνα

επίσης πες περίοδο κατανάλωσης του εκκαθαριστικού

edit : πωωωωωω , σε λάθος άτομο απευθύνομαι , το έκαψα !

Edited by korakios

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

δεν απάντησες αν στον εκκαθαριστικό αφαιρέθηκε όλο το έναντι
πχ η NRG δεν αφαιρεί τη ρήτρα των έναντι αλλά κάνει εκκαθάριση τον τελευταίο μήνα
επίσης πες περίοδο κατανάλωσης του εκκαθαριστικού
Τα άθροισα λίγο πρόχειρα από τους λογαριασμούς που έχει βάλει (δεν είμαι εγώ) και μου φαίνεται πως αφαιρεί ότι έχει πληρώσει στους έναντι (προμήθεια ρεύματος + ρυθμιζόμενες +διάφορες χρεώσεις που έχει τη ρήτρα).

Sent from my TCL 20 5G


Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...