Jump to content

Πάροχοι Ηλεκτρικής ενέργειας!


odim
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;  

300 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;

    • ΔΕΗ
      142
    • PROTERGIA
      27
    • ELPEDISON
      30
    • ΗΡΩΝ
      19
    • WATT+VOLT
      29
    • NRG
      8
    • ΕΛΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ
      2
    • GREEN
      3
    • VOLTERRA
      20
    • VOLTON
      4
    • ΖΕΝΙΘ
      6
    • ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
      9
    • ΚΕΝ
      1


Recommended Posts

21 έως 27/10/21 βγήκε μείον επειδή είχα το 30€ δώρο.

28/10 έως 28/11 δίνω 70€ για 524 κιλοβατωρες.

29/11 έως 29/12 δίνω 174 για 938 κιλοβατωρες

Και τώρα έρχεται 21/10 έως 31/01 235€ για 2775 κιλοβατωρες.

Ουσιαστικά μου έβγαλαν εκκαθαριστικό του 4μηνου αλλά πληρώνω έναντι πελάτη κάθε μήνα με μέτρηση μου που είναι σαν εκκαθαριστικό. Είχα περίπου χίλιες κιλοβατωρες. Περίμενα κάτι κοντά στα 174 του προηγούμενου μήνα. Όχι 235. Θα του καλέσω κιόλας..

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

3 minutes ago, DjTony said:

Ουσιαστικά μου έβγαλαν εκκαθαριστικό του 4μηνου αλλά πληρώνω έναντι πελάτη κάθε μήνα με μέτρηση μου που είναι σαν εκκαθαριστικό. Είχα περίπου χίλιες κιλοβατωρες. Περίμενα κάτι κοντά στα 174 του προηγούμενου μήνα. Όχι 235. Θα του καλέσω κιόλας..

τα έναντι σου τα επέστρεψαν

κομπλέ είναι ο λογαριασμός , έκαψες πολύ

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, ilka71 said:

χτες εκανα αιτηση για το enter κατεβασα το αποδεικτικο αλλα email που ελεγε οτι θα ερθει δεν ηρθε.πειραζει?επρεπε?

Στις 21/1 κάνω αίτηση για επαγγελματικό στην ΔΕΗ mail δεν έρχεται όπως και σ'εσένα. Παίρνω το 8009001000 τηλέφωνο μετά από 4-5 μέρες το αυτόματο αφού έβαλα ΑΦΜ μου λέει "Τα δικαιολογητικά έγιναν αποδεκτά και έχει δοθεί εντολή στην ΔΕΔΔΗΕ" κάπως έτσι. Επειδή όμως ΔΕΔΔΗΕ είναι τα ζώα μου αργά περιμένω. περιμένω περιμένω τίποτα. Πριν πάρω ηρεμιστικά και πάω στο υποκατάστημα παίρνω τηλέφωνο την ΔΕΔΔΗΕ της περιοχής μου. Τους λέω έκανα αίτηση ρωτάνε αριθμό ρολογιού τους λέω και πότε έκανα την αίτηση και παίρνω την απάντηση "Δεν έχει έρθει τίποτα από την ΔΕΗ και αυτά ως συνήθως έρχονται γρήγορα" Οπότε καταλαβαίνω πως και στην ΔΕΗ είναι τα ζώα μου αργά παίρνω τηλέφωνο στο παραπάνω αριθμό βγαίνει εκπρόσωπος εξηγώ πως έχει η κατάσταση δίνω αριθμό αίτησης για να μου πει πως το προωθούν στο αρμόδιο τμήμα για να το επισπεύσουν το συμβόλαιο. Οπότε εγώ ακόμα περιμένω φαίνεται πως έπεσα στους δημόσιους υπαλλήλους της ΔΕΗ και όχι αυτοί που είναι στον ιδιωτικό τομέα. Τηλέφωνο τους πήρα Παρασκευή θα περιμένω μέχρι την ερχόμενη Τετάρτη-Πέμπτη και αν δεν θα πάρω xanax και ότι άλλο ηρεμιστικό βρω θα χαπακωθώ και θα πάω στην ΔΕΗ και ο θεός βοηθός

Αυτό που κατάλαβα λοιπόν είναι πως το Online δεν δουλεύει γιατί οι άνθρωποι έχουν συνηθίσει τα γαμοσταυρίδια, μπινελίκια το τραβάει ο οργανισμός τους τόσα χρόνια δεν μπορούν αλλιώς

Edited by BlackBoldog
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ilka71 said:

χτες εκανα αιτηση για το enter κατεβασα το αποδεικτικο αλλα email που ελεγε οτι θα ερθει δεν ηρθε.πειραζει?επρεπε?

5-30 μέρες

πήγαινε σε κατάστημα

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει περίπτωση να χάσω χρόνο στις ουρές της ΔΕΗ.
Περνάω 3 καταστήματα για να πάω στη δουλειά μου. Είναι άδεια συνέχεια. Πλέον δεν είναι δημόσια επιχείρηση νομίζω, είναι άδεια τα καταστήματα, πίστεψε με!

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περνάω 3 καταστήματα για να πάω στη δουλειά μου. Είναι άδεια συνέχεια. Πλέον δεν είναι δημόσια επιχείρηση νομίζω, είναι άδεια τα καταστήματα, πίστεψε με!

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

λες; επειδή είναι η παροχή όμως στο όνομα της γυναίκας μου να κάνω και μια εξουσιοδότηση μέσω gov καλύτερα;
Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2022 at 7:23 ΠΜ, DjTony said:

Με χίλιες κιλοβατωρες μου ήρθε ο λογαριασμός στο online 232€ εκκαθαριστικός, μέτρηση δεδδηε. Βάζω και φωτογραφίες. Ενώ ο προηγούμενος ήταν 174 με ίδιες κιλοβατωρες. Τι παίχτηκε εδώ; 5f5efe21efa0a5507f351a4b4f464aad.jpg5ed0a8c952a2a3f24db42b463eb9b2ca.jpg374d025a219b00735dc8084707ee5517.jpg5d321c4e27af43e28f33cf5a2705da01.jpg

Sent from my SM-G998B using Tapatalk





44b889adb624705ab0eef1743725a7c9.jpg

Είσαι σίγουρος ότι ο προηγούμενος ήταν εκκαθαριστικός, γιατί από αυτά που έχεις ανεβάσει φαίνεται ότι ο προηγούμενος ήταν έναντι από  29/11/2021- 29/12/2021.

Τώρα βγήκε εκκαθαριστικός από 21/10/2021 έως 31/01/2022. Δηλαδή η πρώτη περίοδος (λογικά 21/10 μέχρι 29/11 ή μπορεί και κάποια μικρότερη περίοδος, κάποιος άλλος ίσως να το διαβάσει καλύτερα από εμένα), ήταν σε άλλο πρόγραμμα με ρήτρα και όχι στο online.

 

------

Είδα ότι έχεις ήδη πάρει απάντηση, οπότε αγνόησε το παραπάνω

Edited by thodoris85
Link to comment
Share on other sites

χτες εκανα αιτηση για το enter κατεβασα το αποδεικτικο αλλα email που ελεγε οτι θα ερθει δεν ηρθε.πειραζει?επρεπε?
Εκανε ο αδελφός μου αίτηση την Τετάρτη, και του ήρθε μαιλ με τα 3 συμβόλαια προς υπογραφή, μετά από 3 ημέρες (χθες Σάββατο)

Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, coulis said:

Εκανε ο αδελφός μου αίτηση την Τετάρτη, και του ήρθε μαιλ με τα 3 συμβόλαια προς υπογραφή, μετά από 3 ημέρες (χθες Σάββατο)

Tapatalk
 

Γιατι 3 συμβολαια;;;

Σε μενα 1 ηρθε με mail.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, aenaos15 said:
Γιατι 3 συμβολαια;;;
Σε μενα 1 ηρθε με mail.

Έκανε το ονλινε
Έτσι μου είπε,. Μήπως εννοούσε ότι έπρεπε να υπογράψει 3 έντυπα?

-----------
Tapa

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Αν αλλάξω παροχο αφού έχει τελειώσει το συμβόλαιο μου το υπόλοιπο λήξη προθεσμία μεταφέρετε στην νέα εταιρία?
Αν δε πληρωθεί τι μπορούν να κάνουν. Επειδή θέλω να κάνω ρύθμιση του ποσού κ δεν το δέχονται

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν περνάει. Εσύ χρωστάς στην τωρινή εταιρεία. Εάν δεν πληρώσεις δεν αποδεσμεύεσαι.

 

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα να μου έρθει κάτι σε συμβόλαιο ή κάποιο άλλο δικαιολογητικό που θα μπορούσαν να ζητήσουν στο e-mail οπότε έκλεισα ραντεβού για αύριο το πρωί στην ΔΕΗ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα να μου έρθει κάτι σε συμβόλαιο ή κάποιο άλλο δικαιολογητικό που θα μπορούσαν να ζητήσουν στο e-mail οπότε έκλεισα ραντεβού για αύριο το πρωί στην ΔΕΗ


Sent from my iPhone using Tapatalk
πρέπει να κλείσεις ραντεβού για κατάστημα δεη; πως το κλείνουμε;
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:
2 ώρες πριν, BlackBoldog said:
Ακόμα να μου έρθει κάτι σε συμβόλαιο ή κάποιο άλλο δικαιολογητικό που θα μπορούσαν να ζητήσουν στο e-mail οπότε έκλεισα ραντεβού για αύριο το πρωί στην ΔΕΗ


Sent from my iPhone using Tapatalk

πρέπει να κλείσεις ραντεβού για κατάστημα δεη; πως το κλείνουμε;

https://appointment.dei.gr/

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να κλείσεις ραντεβού για κατάστημα δεη; πως το κλείνουμε;

Κανονικά όχι απόσο θυμάμαι αλλά για να έχω ήσυχα το κεφάλι μου στην τελική δημόσια υπηρεσία είναι μην έχω μανουρες ξέρεις έλα αύριο, κλείστε ραντεβού κτλπ και επειδή είδα υπάρχει το ραντεβού το διάλεξα για να είμαι καλυμμένος. Ο φίλος έβαλε το λινκ


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η "Πίστωση Ταμείου Ενεργειακής μετάβασης" είναι το ίδιο ποσό, ανεξάρτητα απο το αν στο πρόγραμμά σου εφαρμόζεται ρήτρα προσαρμογής ή οχι, ετσι δεν είναι; (προγράμματα fixed)

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, skatzoxoiros said:

Παιδιά, η "Πίστωση Ταμείου Ενεργειακής μετάβασης" είναι το ίδιο ποσό, ανεξάρτητα απο το αν στο πρόγραμμά σου εφαρμόζεται ρήτρα προσαρμογής ή οχι, ετσι δεν είναι; (προγράμματα fixed)

όχι , στην ίδια σελίδα αναφέρεται

On 6/2/2022 at 12:51 ΜΜ, ilka71 said:
On 6/2/2022 at 3:35 ΠΜ, korakios said:
5-30 μέρες
πήγαινε σε κατάστημα

δεν υπάρχει περίπτωση να χάσω χρόνο στις ουρές της ΔΕΗ.

ραντεβού

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

μια τελευταία επιβεβαίωση πριν τα στείλω. το enter ΔΕΝ έχει ρήτρα έτσι;;
Όχι

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καθάρισα με την ΔΕΗ με εξυπηρέτησαν Τσακ μπαμ από το γραφείο. Αυτό που έμαθα εγώ τουλάχιστον άλλοι μπορεί να το ξέρετε και άλλοι όχι είναι πως αν έχεις και άλλα ακίνητα στο όνομα σου και είναι πληρωμένοι οι λογαριασμοί στο καινούριο δεν πληρώνεις εγγύηση που στην περίπτωση μου ήταν 100 ευρώ. Δηλαδή εγώ έχω 2 λογαριασμούς στο όνομα μου τα οποία είναι πληρωμένα σε αυτό τώρα του μαγαζιού που έκανα μεταφορά δεν πλήρωσα εγγύηση. Τώρα περιμένουμε την ΔΕΔΔΗΕ. Και μετά το εκκαθαριστικό από Volton. Έχω απορία αν θα με καλέσουν από Volton να τους σιχτιρισω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ουτε καν με καλεσανε απο προτεργια.

Ουτε για το ρευμα , ουτε για το φυσικο αεριο.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...