Jump to content

Πάροχοι Ηλεκτρικής ενέργειας!


odim
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;  

300 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;

    • ΔΕΗ
      142
    • PROTERGIA
      27
    • ELPEDISON
      30
    • ΗΡΩΝ
      19
    • WATT+VOLT
      29
    • NRG
      8
    • ΕΛΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ
      2
    • GREEN
      3
    • VOLTERRA
      20
    • VOLTON
      4
    • ΖΕΝΙΘ
      6
    • ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
      9
    • ΚΕΝ
      1


Recommended Posts

@thodoris85 δεν σου ειπα κατι να κανεις τωρα.  ειπες πιο πριν οτι <<Από άλλον πάροχο ήρθα. Παλιά, αυτή η παροχή, ήταν στη ΔΕΗ και με ebill. Επίσης ο κωδικός εταίρου έχει αλλάξει από παλιότερα άρα έκανα νεο ebill (διατήρησα το ίδιο όνομα χρήστη μιας και διέγραψα το παλιο ebill).>> 

αν τους έλεγες απο την αρχή ότι έχεις παλιο ebil αρα και κωδικό εταίρου (παλιο). θα σε είχαν συνδέσει πολύ πιο γρηγορότερα. αυτο το τιπ για επόμενη φορα.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

5 minutes ago, the_shaman said:

παρε τηλεφωνo τώρα εχεις αλλη μιση ωρα. και ζητα κωδικό εταίρου και φτιάξε ebill. εκεί μέσα αν δεν εχει ενεργοποιηθεί το home online. το ενεργοποιείς επιλεγέντας πάγια εντολή και μηνιαίο λογαριασμό

δεν εχουν παρει ακομη ενδειξη μετρητη

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alfeios said:

δεν εχουν παρει ακομη ενδειξη μετρητη

δεν εχει σημασια. 20 λεπτα εμειναν

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, the_shaman said:

@thodoris85 δεν σου ειπα κατι να κανεις τωρα.  ειπες πιο πριν οτι <<Από άλλον πάροχο ήρθα. Παλιά, αυτή η παροχή, ήταν στη ΔΕΗ και με ebill. Επίσης ο κωδικός εταίρου έχει αλλάξει από παλιότερα άρα έκανα νεο ebill (διατήρησα το ίδιο όνομα χρήστη μιας και διέγραψα το παλιο ebill).>> 

αν τους έλεγες απο την αρχή ότι έχεις παλιο ebil αρα και κωδικό εταίρου (παλιο). θα σε είχαν συνδέσει πολύ πιο γρηγορότερα. αυτο το τιπ για επόμενη φορα.....

Δεν ήταν ερώτηση για το τι να κάνω τώρα. Απλά ότι δεν πήγα σε κάποιο κατάστημα για να "παω" τον παλιό λογαριασμό εκεί.

Ξέρω πολύ καλά τι έχω κάνει, το τηλεφωνικό είχε ενημερωθεί και μου είπε ότι άλλαξε ο κωδικός εταίρου.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, the_shaman said:

δεν εχει σημασια. 20 λεπτα εμειναν

 

 

 

 

προλαβα και πηρα κωδικό εταιρου απο μια πολυ εξυπηρετική κοπελα

Μου ειπε να το ενεργοποιησω αποψε για να μπω στον παλι τιμοκαταλογο ....

Αλλα συμβαινει αυτό 

 

2021-12-01 21_06_16-Εγγραφή Χρήστη.png

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alfeios said:

προλαβα και πηρα κωδικό εταιρου απο μια πολυ εξυπηρετική κοπελα

Μου ειπε να το ενεργοποιησω αποψε για να μπω στον παλι τιμοκαταλογο ....

Αλλα συμβαινει αυτό 

 

2021-12-01 21_06_16-Εγγραφή Χρήστη.png

τελεια, μπραβο, για αυτο σου ειπα και εγω καντο τωρα.  ξαναδοκιμασε και βαλε τα στοιχεια ολα σωστα.

Edited by the_shaman
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, the_shaman said:

τελεια, μπραβο, για αυτο σου ειπα και εγω καντο τωρα.  ξαναδοκιμασε και βαλε τα στοιχεια ολα σωστα.

 

2021-12-01 21_17_27-Δ.Ε.Η. Α.Ε..png

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

εΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΤΟ ENTER

Να επιλλεξω το online ?

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alfeios said:

 

2021-12-01 21_17_27-Δ.Ε.Η. Α.Ε..png

αν θελεις το online 

κανεις τα εξεις: Δηλωνεις καρτα (παγια εντολη), μετα Μονο ηλεκτρονικο λογαριασμο, μετα Mηνιαιο λογαριασμό και μετα επιλέγεις home online. Αν κατι παει στραβα και δεν στο δεχτει κατι απο τα παραπανω. Επιλεγεις απο την αρχη το προϊον Home Online

Ριξε μια ματια και τον αναλυτικο τιμοκαταλογο για να δεις οτι εχει τις παλιες τιμες.

Edited by the_shaman
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alfeios said:

εΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΤΟ ENTER

Να επιλλεξω το online ?

θύμισε μου, στην αίτηση που σου είχαν στείλει γαι υπογραφή, ποιο πρόγραμμα έγραφε;

Αν ήταν κενό ή έγραφε Γ1 ή Γ1Ν, θα έλεγα να ενεργοποιήσεις το online

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alfeios said:

εΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΤΟ ENTER

Να επιλλεξω το online ?

Διορθωση: Επέλεξα το online

Ενεργοποιησα την πάγια εντολή

Τωρα μου βγαζει το μηνυμα 

το αίτημα σας για το ΔΕΗ myHome Online είναι υπό εξέταση
 

2021-12-01 21_27_17-Οι λογαριασμοί μου.png

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alfeios said:

Διορθωση: Επέλεξα το online

Ενεργοποιησα την πάγια εντολή

Τωρα μου βγαζει το μηνυμα 

το αίτημα σας για το ΔΕΗ myHome Online είναι υπό εξέταση
 

2021-12-01 21_27_17-Οι λογαριασμοί μου.png

εισαι ωραιος. μπραβο. τον τιμοκαταλογο τον τσεκαρες?

μπες τις επομενες 2-3 μερες για να δεις αν κατι απο ολα εχει απενεργοποιηθει (οπως μηνιαιος, παγια εντολη), οτι λειπει ξανα βαλε τα . 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, the_shaman said:

εισαι ωραιος. μπραβο. τον τιμοκαταλογο τον τσεκαρες?

μπες τις επομενες 2-3 μερες για να δεις αν κατι απο ολα εχει απενεργοποιηθει (οπως μηνιαιος, παγια εντολη), οτι λειπει ξανα βαλε τα . 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια. Ο τιμοκατάλογος ήταν ο παλιός. Τον κατεβασα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρα εγώ τον τιμοκατάλογο, για την παροχή των γονιών μου που μόλις ΞΑΝΑεπέλεξα το online (γιατί είχε πάει μόνο του στο enter), και είναι 0,096 (μέρα) 0,076 (νύχτα) και 0.50 μηνιαίο πάγιο

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, thodoris85 said:

Τσέκαρα εγώ τον τιμοκατάλογο, για την παροχή των γονιών μου που μόλις ΞΑΝΑεπέλεξα το online (γιατί είχε πάει μόνο του στο enter), και είναι 0,096 (μέρα) 0,076 (νύχτα) και 0.50 μηνιαίο πάγιο

δεν παει τιποτα απο μονο του. αν θελεις καποιο προιον το διαλεγεις και πατας ενεργοποιηση και μετα εξαφανιζονται τα αλλα 2.

το να πατας μονο τις καρτελες πανω δεν σημαινει οτι διαλεγεις προιον. 

Edited by the_shaman
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, the_shaman said:

δεν παει τιποτα απο μονο του. αν θελεις καποιο προιον το διαλεγεις και πατας ενεργοποιηση και μετα εξαφανιζονται τα αλλα 2.

το να πατας μονο τις καρτελες πανω δεν σημαινει οτι διαλεγεις προιον. 

Μεγάλη μπουκιά φάε.

image.png

και να προσθέσω ότι οι αλλαγές που γίνονται από μόνες τους όπως λες κι εσύ στην παράθεση παρακάτω, έγιναν μετά (περίπου 2 ημέρες) τη μέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ

14 minutes ago, the_shaman said:

εισαι ωραιος. μπραβο. τον τιμοκαταλογο τον τσεκαρες?

μπες τις επομενες 2-3 μερες για να δεις αν κατι απο ολα εχει απενεργοποιηθει (οπως μηνιαιος, παγια εντολη), οτι λειπει ξανα βαλε τα . 

 

Edited by thodoris85
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, thodoris85 said:

Μεγάλη μπουκιά φάε.

image.png

και με αυτο τι αποδεικνυεις? δεν φενεται καπου να λεει οτι ειχε εντερ και μετα online . αλλ μονο το online

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, the_shaman said:

και με αυτο τι αποδεικνυεις? δεν φενεται καπου να λεει οτι ειχε εντερ και μετα online . αλλ μονο το online

 

καλα οκ. έκανα τόση κουβέντα και επαναλαμβάνομαι τις τελευταίες ημέρες/εβδομάδες γιατί περίμενα πότε θα μου μιλήσεις για να "σου την πω".

Όρεξη έχετε μερικοί

Έχω δυο παροχές/ebill στο online και το λέω τόσες μέρες, ξαφνικά εμφανίζω ένα screenshot που λέει ότι επέλεξα το online, χωρίς να φαίνεται ότι έχω επιλέξει άλλο πρόγραμμα πριν (πχ το enter)....Τι πιστεύεις ότι συμβαίνει;

Ότι δεν είχα επιλέξει το online που λέω γιατί δεν ξέρω κι εγώ τον λόγο και περίμενα να κάνουμε κουβέντα μαζί σου και να σε βγάλω τρελό ας πούμε ή ότι έγινε μόνο του από το σύστημα;

 

Επίσης, εσύ γιατί λες ότι απεπιλέγονται οι επιλογές του μηναίου λογαριασμού κτλ; (που συμφωνώ μαζί σου γιατί έχει γίνει και στις δυο παροχές μου...γιατί δηλαδή εκεί γίνεται και όχι σε αυτό που λέω;

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, thodoris85 said:

Μεγάλη μπουκιά φάε.

image.png

και να προσθέσω ότι οι αλλαγές που γίνονται από μόνες τους όπως λες κι εσύ στην παράθεση παρακάτω, έγιναν μετά (περίπου 2 ημέρες) τη μέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ

 

Αυτό που παραθέτεις είναι to ιστορικό των επιλογών που έχουν γίνει για το συγκεκριμένο ακίνητο.

Πουθενά δεν αναφέρεται το πρόγραμμα που επέλεξες και αυτό γίνεται μόνο στην ενότητα "Επιλογή προϊόντος".

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, makap said:

Αυτό που παραθέτεις είναι to ιστορικό των επιλογών που έχουν γίνει για το συγκεκριμένο ακίνητο.

Πουθενά δεν αναφέρεται το πρόγραμμα που επέλεξες και αυτό γίνεται μόνο στην ενότητα "Επιλογή προϊόντος".

καλώς τον

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, thodoris85 said:

καλα οκ. έκανα τόση κουβέντα και επαναλαμβάνομαι τις τελευταίες ημέρες/εβδομάδες γιατί περίμενα πότε θα μου μιλήσεις για να "σου την πω".

Όρεξη έχετε μερικοί

σε παρακαλω διαβασε τους διαλογους και δες ποιος την λεει σε ποιον. προσπαθώ να σε βοηθήσω απο την αρχή και μου απαντας λες και δεν γνωριζω τι μου γινεται.  εχω βοηθησει πολυ κοσμο τους 2 τελευταιους μηνες. και επτρεψε με να γνωριζω 2-3 πραγματακια παραπανω. με τον alfeios πως συννενοηθηκαμε αμεσως? 

και τελος αυτο που καταλαβα ειναι οτι ποτε δεν επελεξες το My home online

γιατι πολυ απλα δεν πατησες ενεργοποιηση (αυτο ηταν το κυριος σου προβλημα)

και απλα πατουσες την καρτελα (επελεξε προγραμμα) πανω πανω νομιζωντας οτι ετσι θα ενεργοποιηθει.

Edited by the_shaman
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, the_shaman said:

σε παρακαλω διαβασε τους διαλογους και δες ποιος την λεει σε ποιον. προσπαθώ να σε βοηθήσω απο την αρχή και μου απαντας λες και δεν γνωριζω τι μου γινεται.  εχω βοηθησει πολυ κοσμο τους 2 τελευταιους μηνες. και επτρεψε με να γνωριζω 2-3 πραγματακια παραπανω. με τον alfeios πως συννενοηθηκαμε αμεσως? 

και τελος αυτο που καταλαβα ειναι οτι ποτε δεν επελεξες το My home online

γιατι πολυ απλα δεν πατησες ενεργοποιηση (αυτο ηταν το κυριος σου προβλημα)

και απλα πατουσες την καρτελα (επελεξε προγραμμα) πανω πανω νομιζωντας οτι ετσι θα ενεργοποιηθει.

Αν διάβαζες 2 μηνες θα ήξερες περί τίνος πρόκειται.

Κι εσύ όμως απαντάς λες και δεν ξέρω τι μου γίνεται.. Και βασικά απαντάω όπως απαντάω γιατί έχω γράψει τα ίδιοα πράγματα στον @makap, αναγνωρίζω ότι προσπαθείτε να βοηθείσετε, αλλά προσπαθώ με ήρεμο τρόπο (στην αρχή περισσότερο) να σας πω ότι δεν είμαι άσχετος και ξέρω πολύ καλά τι επιλογές κάνω. Οι ερωτήσεις μου ήταν και τότε και τώρα πολύ συγκεκριμένες.

άλλο ένα screenshot και από την δεύτερη παροχή (για την πρώτη παροχή είχα στείλει πριν αρκετές ημέρες στον @makap έχουν περάσει αρκετά μηνύματα και δεν έχει νόημα να το παραθέσω πάλι)

image.png

 

κλικ για μεγέθυνση

Υ.Γ. ακριβώς έτσι ήταν και προχτές. Ναι μπαίνω όσο το δυνατόν συχνότερα για να δω αν έχει αλλάξει τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...