Jump to content

Πάροχοι Ηλεκτρικής ενέργειας!


odim
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;  

300 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;

    • ΔΕΗ
      142
    • PROTERGIA
      27
    • ELPEDISON
      30
    • ΗΡΩΝ
      19
    • WATT+VOLT
      29
    • NRG
      8
    • ΕΛΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ
      2
    • GREEN
      3
    • VOLTERRA
      20
    • VOLTON
      4
    • ΖΕΝΙΘ
      6
    • ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
      9
    • ΚΕΝ
      1


Recommended Posts

Ναι, φρόντισα έγκαιρα και πήρα την προηγούμενη προσφορά της ΔΕΗ για το αέριο (Gas Control), που έληγε 30/9 με 0,0263€/kwh και 3,38€/μήνα πάγιο.

Είναι σταθερή η τιμή χωρίς προσαυξήσεις.

Η προσφορά που ισχύει από 1/10 και λήγει 30/11, έχει 0,05€/kwh και 5€/μήνα πάγιο.

Θεωρώ σίγουρο ότι, αν το συνεχίσουν, θα έχει πιο αυξημένες τιμές.

Φυσικά, δεν έχω πάρει ακόμη λογαριασμό αφού άνοιξα τις βάνες πριν λίγες μέρες.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

7 minutes ago, makap said:

Ναι, φρόντισα έγκαιρα και πήρα την προηγούμενη προσφορά της ΔΕΗ για το αέριο (Gas Control), που έληγε 30/9 με 0,0263€/kwh και 3,38€/μήνα πάγιο.

Είναι σταθερή η τιμή χωρίς προσαυξήσεις.

Η προσφορά που ισχύει από 1/10 και λήγει 30/11, έχει 0,05€/kwh και 5€/μήνα πάγιο.

Θεωρώ σίγουρο ότι, αν το συνεχίσουν, θα έχει πιο αυξημένες τιμές.

Φυσικά, δεν έχω πάρει ακόμη λογαριασμό αφού άνοιξα τις βάνες πριν λίγες μέρες.

 

Δεν είχα πάρει χαμπάρι τίποτα από τις ρήτρες ρε γμτ...
Εδώ στο forum μπήκα και είδα τί πραγματικά συμβαίνει και πόσο μεγάλο θα είναι όντως το φάσκελο που θα έρθει.

Πραγματικά η τιμή του 0,0263€/kwh χωρίς ρήτρα είναι αυτό που λέμε "δεν υπάρχει" για την τρέχουσα χειμερινή περίοδο.
Όμως, και το 0,05 αν και είναι διπλάσιο, αυτήν την στιγμή μου μοιάζει "φθηνό". Γιατί εάν εσύ πληρώσεις 25€ για 1MW εγώ θα πληρώσω 50€. Μεγάλη η διαφορά, δεν αντιλέγω. Εάν σκεφτείς όμως ότι με ρήτρα θα έπρεπε να πληρώσεις διαφορά TTF 73€ (για Νοέμβριο 93€ - 20€ άνω όριο = 73€)  τότε λές ότι τα 25€ (τα οποία τουλάχιστον τα κατανάλωσες ρε αδερφέ!!!!) είναι λίγα!

Λέω κάτι λάθος; 🤔

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, pavlidisc said:

Δεν είχα πάρει χαμπάρι τίποτα από τις ρήτρες ρε γμτ...
Εδώ στο forum μπήκα και είδα τί πραγματικά συμβαίνει και πόσο μεγάλο θα είναι όντως το φάσκελο που θα έρθει.

Πραγματικά η τιμή του 0,0263€/kwh χωρίς ρήτρα είναι αυτό που λέμε "δεν υπάρχει" για την τρέχουσα χειμερινή περίοδο.
Όμως, και το 0,05 αν και είναι διπλάσιο, αυτήν την στιγμή μου μοιάζει "φθηνό". Γιατί εάν εσύ πληρώσεις 25€ για 1MW εγώ θα πληρώσω 50€. Μεγάλη η διαφορά, δεν αντιλέγω. Εάν σκεφτείς όμως ότι με ρήτρα θα έπρεπε να πληρώσεις διαφορά TTF 73€ (για Νοέμβριο 93€ - 20€ άνω όριο = 73€)  τότε λές ότι τα 25€ (τα οποία τουλάχιστον τα κατανάλωσες ρε αδερφέ!!!!) είναι λίγα!

Λέω κάτι λάθος; 🤔

Αντί να κάνεις όλες αυτές τις σκέψεις και υπολογισμούς, φρόντισε να προλάβεις την προσφορά που τρέχει και λήγει 30/11 γιατί από 1/12 είμαι σίγουρος ότι θα ανεβάσει τις τιμές (αν συνεχίσει αυτό το πρόγραμμα).

Απαντώντας στο σχόλιό σου για τη χαμηλή τιμή της προηγούμενη προσφοράς, πρέπει να προσθέσω ότι μπήκε και πάγιο που δεν είχα στον προηγούμενο πάροχο (και σχεδόν σε όλους), αλλά εφαρμόζεται πλέον σε τρέχοντα προγράμματα.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

On 17/11/2021 at 10:30 ΠΜ, alfeios said:

26/10/21 Ηλεκτρονική αίτηση για το ΔΕΗ online

27/10/21 Ενημερωτικό mail της ΔΕΗ για τα δικαιολογητικά που πρεπει να στειλω

27/10/21 Εστειλα ολα τα δικαιολογητικα που ζητησαν και υπευθυνες δηλωσεις για ολα μεσω gov.gr

29/10/21 Σας ευχαριστούμε για την επικοινωνία. Σας ενημερώνουμε πως έχουμε παραλάβει επιτυχώς το e-mail σας και σύντομα θα σας ενημερώσουμε σχετικά με το αίτημά σας.

 05/11/21 Σε συνέχεια του αιτήματος σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, έχει πραγματοποιηθεί έλεγχος των εγγράφων του αιτήματος σας, στον οποίο προκύπτει εκκρεμότητα.Θα επικοινωνήσει μαζί σας το αρμόδιο τμήμα για περαιτέρω ενημέρωση.

05/11/21 Τηλεφωνημα να ρωτησω ποια ειναι η εκκρεμότητα

05/11/21 Εστειλα ξανα μια υπευθυνη δήλωση που "δεν την έβλεπαν"

05/11/21 Σας ευχαριστούμε για την επικοινωνία. Σας ενημερώνουμε πως έχουμε παραλάβει επιτυχώς το e-mail σας και σύντομα θα σας ενημερώσουμε σχετικά με το αίτημά σας.

12/11/21 Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως κατά τον έλεγχο των δικαιολογητικών που μας αποστείλατε σχετικά με το αίτημά σας, έχουν προκύψει οι παρακάτω ελλείψεις: Και ζητειται κι άλλη υπεύθυνη δήλωση που δεν ειχε ζητηθεί

12/11/21 Εστειλα και την τελευταια υπευθυνη δηλωση μεσω gov.gr

15/11/21 Τηλεφωνημα για την πορεία της αίτησης και ενημερωση απο το αυτοματοποιημενο συστημα οτι εχουν παραληφθει επιτυχως τα δικαιολογητικα στις 27/10/21 !!! και ελέγχονται

16/11/21 Τηλεφωνημα για την πορεία της αίτησης και ενημερωση απο εκπρόσωπο οτι ναι, τα εχουν λαβει και θα το αναλάβει προσωπικα ο ιδιος να το προωθησει. Απειλη απο εμενα οτι θα στραφω σε αλλον πάροχο.

17/11/21 Τηλεφωνημα για την πορεία της αίτησης και ενημερωση απο το αυτοματοποιημενο συστημα οτι εχουν παραληφθει επιτυχως τα δικαιολογητικα στις 27/10/21 !!! και ελέγχονται

 

Συμπέρασμα ;

19/11/21 Τηλεφωνημα για την πορεία της αίτησης και ενημερωση απο εκπρόσωπο οτι ναι, τα εχουν λαβει και θα το αναλάβει προσωπικα ο ιδιος να το προωθησει. Απειλη απο εμενα οτι θα στραφω σε αλλον πάροχο.

Τα ίδια Πάντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου ,,,,,

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

@sakels εχω ενερτζι, κοτ & έχω βελάξει από τον πόνο... πληρώνω το πεναλντι για το 12μηνο που μένει & φευγω ! Με συμφέρει με χίλια...

 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, makap said:

Οι πληρωμές λογαριασμών ΔΕΗ, ΔΕΚΟ κλπ, με πάγια εντολή σε πιστωτική κάρτα δεν χρεώνονται με προμήθεια της τράπεζας.

Για την εξόφληση λογαριασμών εκτός των καταστημάτων ΔΕΗ, ενδέχεται να χρεώνεστε με μία μικρή προμήθεια, που διαφέρει ανά σημείο ή τρόπο πληρωμής. Σε ορισμένες περιπτώσεις, οι υπηρεσίες αυτές παρέχονται δωρεάν. 
 
Στα τιμολογια των τραπεζων υπαρχει χρεωση για την ΔΕΗ.
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bayern4 said:
Για την εξόφληση λογαριασμών εκτός των καταστημάτων ΔΕΗ, ενδέχεται να χρεώνεστε με μία μικρή προμήθεια, που διαφέρει ανά σημείο ή τρόπο πληρωμής. Σε ορισμένες περιπτώσεις, οι υπηρεσίες αυτές παρέχονται δωρεάν. 
 
Στα τιμολογια των τραπεζων υπαρχει χρεωση για την ΔΕΗ.

Διάβασε εδώ.

 Στα καταστήματα ΔΕΗ 
 
Εξοφλήστε το λογαριασμό σας σε οποιοδήποτε Κατάστημα ΔΕΗ, χωρίς χρέωση (τα bold δικά μου), ανεξάρτητα από το πού βρίσκεται το ακίνητό σας. Βρείτε εύκολα το Κατάστημα ΔΕΗ που σας εξυπηρετεί.
Στα καταστήματα με διευρυμένο ωράριο, η εξόφληση των λογαριασμών γίνεται με μετρητά/κάρτα από τις 07:30 έως τις 14:00 και από τις 14:00 έως τις 20:00 μόνο με χρήση κάρτας.
 
Τώρα στα καταστήματα ΔΕΗ υπάρχει η δυνατότητα εξόφλησης λογαριασμών με χρήση κάρτας VISA, MasterCard και Maestro. Επιπλέον των παραπάνω καρτών, μπορεί να γίνει χρήση καρτών Diners Club έκδοσης της Alpha Bank Ελλάδος.

 Ηλεκτρονικά με χρήση κάρτας

Εξοφλήστε εύκολα και απλά το λογαριασμό σας, χωρίς χρέωση, με χρήση κάρτας VISA, MasterCard και Maestro. Επιπλέον των παραπάνω καρτών, μπορεί να γίνει χρήση καρτών Diners Club έκδοσης της Alpha Bank Ελλάδος.

  Ηλεκτρονική Πληρωμή Λογαριασμού με κάρτα

 Με Πάγια σε κάρτα

Εύκολη, απλή και γρήγορη ενεργοποίηση πάγιας εντολής σε χρεωστική ή πιστωτική κάρτα μέσω του e-bill ανεξαρτήτως του προϊόντος που διαθέτετε.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

 υπαρχει χρεωση στη παγια εντολη.

δεν υπαρχει χρεωση οταν γινεται εξοφληση μεσω του site.

Για να μην υπαρχει η χρεωση των 40/40/60 λεπτων του ευρω απο την παγια εντολη, θελω να το πληρωνω νωριτερα.

 

Edited by Bayern4
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Bayern4 said:

 υπαρχει χρεωση στη παγια εντολη.

δεν υπαρχει χρεωση οταν γινεται εξοφληση μεσω του site.

Για να μην υπαρχει η χρεωση των 40/40/60 λεπτων του ευρω απο την παγια εντολη, θελω να το πληρωνω νωριτερα.

 

Καμία χρέωση σε εμένα που έχω πάγια εντολή στην πιστωτική της Alpha bank. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Bayern4 said:

 υπαρχει χρεωση στη παγια εντολη.

δεν υπαρχει χρεωση οταν γινεται εξοφληση μεσω του site.

Για να μην υπαρχει η χρεωση των 40/40/60 λεπτων του ευρω απο την παγια εντολη, θελω να το πληρωνω νωριτερα.

 

Σου έδωσα το link της ανακοίνωσης της ΔΕΗ, για τους τρόπους πληρωμής των λογαριασμών, που λέει ότι ΔΕΝ υπαρχει χρέωση, αλλά συνεχίζεις να επιμένεις.

Εσύ μπορείς να πληρώνεις όποτε και όπως θέλεις, αλλά είναι παραπληροφόρηση να υποστηρίζεις ότι υπάρχει χρέωση, και μάλιστα, χωρίς  να τεκμηριώνεις τον ισχυρισμό σου.

Link to comment
Share on other sites

Πάγια εντολή από κάρτα δεν έχει προμήθεια τσεκαρισμένο στην Άλφα μπανκ.

Από λογαριασμό ίσως έχει δεν ξέρω.

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, alfeios said:

19/11/21 Τηλεφωνημα για την πορεία της αίτησης και ενημερωση απο εκπρόσωπο οτι ναι, τα εχουν λαβει και θα το αναλάβει προσωπικα ο ιδιος να το προωθησει. Απειλη απο εμενα οτι θα στραφω σε αλλον πάροχο.

Τα ίδια Πάντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου ,,,,,

Τραγική η τηλεφωνική εξυπηρέτηση!

Προσπαθώ να ενεργοποιήσω το online σε δυο λογαριασμούς και λέει θα με ενημερώσουν, ενημέρωσαν τον υπεύθυνο (στον οποίον δεν επιτρέπεται να μιλήσω) κτλ!!

Link to comment
Share on other sites

 υπαρχει χρεωση στη παγια εντολη.
δεν υπαρχει χρεωση οταν γινεται εξοφληση μεσω του site.
Για να μην υπαρχει η χρεωση των 40/40/60 λεπτων του ευρω απο την παγια εντολη, θελω να το πληρωνω νωριτερα.
 

Καμία χρέωση δεν υπάρχει, σωστά στα λέει ο makap σε τόσα posts.
Χθεσινή εξόφληση (και η πρώτη) πάγιας εντολής. 47f588724aedc17969f8984882fd799e.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ένα ενδιαφέρον άρθρο για τους μετρητές που έχουν καταγραφεί από τον ΔΕΔΔΗΕ στο διάστημα από 31/12/20 έως 30/9/21.
Ο σχετικός πίνακας βασίζεται σε στοιχεία που δημοσιεύει ο ΔΕΔΔΗΕ κάθε τρίμηνο.
Γιαυτό το λόγο δεν εμφανίζεται σ' αυτόν η επιστροφή των καταναλωτών ενέργειας προς τη ΔΕΗ τους τελευταίους μήνες.
Είναι χαρακτηριστικό ότι, ο αριθμός των μετρητών που μεταφέρεται από την ΔΕΗ στους εναλλακτικούς Παρόχους είναι εδώ και τέσσερα τρίμηνα σε συνεχή καθοδική τάση: 113.000 το 4 τρίμηνο του 2020, 99.000 το 1ο Τρίμηνο του 2021, 85.000 το 2ο τρίμηνο του 2021 και 67.000 το 3ο τρίμηνο του 2021.
Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε τα στοιχεία του 4ου 3μήνου του 21, που θα δημοσιευθεί το Φεβρουάριο 2022.
Σε κάθε περίπτωση, μπορεί καθένας από εμάς να δει το συνολικό αριθμό μετρητών που είχε κάθε πάροχος την 30/9/21, και, ειδικά, στον πάροχο που ήταν πριν επιστρέψει στη ΔΕΗ (αναφέρομαι στην ΕΛΙΝ με τους 4.772 πελάτες που είχε μέχρι 30/9, μεταξύ των οποίων και εγώ, και αναρωτιέμαι πόσοι έμειναν μετά τη μαζική αποχώρηση).
Ενδιαφέρον παρουσιάζουν και οι πτώσεις των αριθμών μετρητών σε μερικούς παρόχους όπως ΕΛΤΑ (-1976)και ΠΕΤΡΟΓΚΑΖ (-1357) που αντιστοιχεί στο σύνολο των μετρητών της!!
Αξιοσημείωτος είναι και ο Πάροχος Καθολικής Υπηρεσίας με 150.000 μετρητές. Ο Πάροχος αυτός είναι που εξυπηρετεί προσωρινά τους καταναλωτές που δεν τους θέλει κανένας άλλος, συνήθως γιατί δεν θέλουν ή δεν μπορούν να πληρώσουν. Τα τυχόν ελλείματα του ΠΚΥ τα πληρώνουμε οι υπόλοιποι καταναλωτές μέσω των Υπηρεσιών Κοινής Ωφέλειας.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει αίτημα στη ΔΕΗ myhome online από αρχές Οκτωβρίου, μου έστειλαν συμβόλαιο για το Γ1 (ενώ είχα στείλει όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά και είχα κάνει και αίτημα για πάγια εντολή) και τους πήρα τηλ για να αλλάξουν το συμβόλαιο να μου το στείλουν έτσι ώστε να προχωρήσω σε υπογραφή. Μου είπαν ότι "έτσι γίνεται" και μετά το αλλάζω μόνος μου από το ebill. Τους πίστεψα κι εγώ σαν "μην πω" και τώρα είμαι ακόμα εδώ και περιμένω σαν "μην πω":

Quote

το αίτημα σας για το ΔΕΗ myHome Online είναι υπό εξέταση

Από το τηλ, δεν έβγαλα καμία άκρη, ανεύθυνο call center.

Τι βήματα μπορώ να κάνω τώρα; Να στείλω στη ΡΑΕ με κοινοποίηση στη ΔΕΗ; Τι θα μπορούσα να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, thodoris85 said:

Έχω κάνει αίτημα στη ΔΕΗ myhome online από αρχές Οκτωβρίου, μου έστειλαν συμβόλαιο για το Γ1 (ενώ είχα στείλει όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά και είχα κάνει και αίτημα για πάγια εντολή) και τους πήρα τηλ για να αλλάξουν το συμβόλαιο να μου το στείλουν έτσι ώστε να προχωρήσω σε υπογραφή. Μου είπαν ότι "έτσι γίνεται" και μετά το αλλάζω μόνος μου από το ebill. Τους πίστεψα κι εγώ σαν "μην πω" και τώρα είμαι ακόμα εδώ και περιμένω σαν "μην πω":

Από το τηλ, δεν έβγαλα καμία άκρη, ανεύθυνο call center.

Τι βήματα μπορώ να κάνω τώρα; Να στείλω στη ΡΑΕ με κοινοποίηση στη ΔΕΗ; Τι θα μπορούσα να κάνω;

Πρέπει να ενεργοποίησεις το ebill και μέσα απ' αυτό θα επιλέξεις το Online και όλα όσα χρειάζονται (πληρωμή με κάρτα, ειδοποίηση κλπ)

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, makap said:

Πρέπει να ενεργοποίησεις το ebill και μέσα απ' αυτό θα επιλέξεις το Online και όλα όσα χρειάζονται (πληρωμή με κάρτα, ειδοποίηση κλπ)

Αυτό έχω κάνει, και το παραπάνω μήνυμα που έχω σε quote είναι από το ebill από τις 5 Νοεμβρίου.

Στο τηλεφωνικό το μόνο που μου είπαν είναι ότι βλέπουν ότι η πάγια εντολή έχει ενεργοποιηθεί...

Πολύ online είναι το πρόγραμμα, τι να πω;

Edited by thodoris85
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, thodoris85 said:

Αυτό έχω κάνει, και το παραπάνω μήνυμα που έχω σε quote είναι από το ebill από τις 5 Νοεμβρίου.

Στο τηλεφωνικό το μόνο που μου είπαν είναι ότι βλέπουν ότι η πάγια εντολή έχει ενεργοποιηθεί...

Πολύ online είναι το πρόγραμμα, τι να πω;

Αφού έχεις επιλέξει το Online, πρέπει να σου γράφει από κάτω ότι το αίτημα είναι υπό εξέταση.

Όταν ολοκληρωθεί ο έλεγχος, θα αλλάξει σε "To προιόν είναι ενεργό μέχρι ...)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρωτάω όμως.

Επειδή θα εκδοθεί Γ1 με ρήτρα κτλ και το ζητούμενο ήταν να ΜΗΝ εκδοθεί.

Θέλω μια κατεύθυνση τι να κάνω για να πιέσω στην αλλαγή. Αυτό και μόνο ζητάω

Link to comment
Share on other sites

Σου έγραψα ότι αυτό γίνεται μέσω του ebill.

Εάν δεν το έχεις ενεργοποιήσει, τηλεφώνησε στο 8009001000 και ζήτησε τον αριθμό εταίρου, για να το ενεργοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μα το έχω γράψει ότι το έχω ενεργοποιήσει. Στο δεύτερο μήνυμα μου το λέω ξεκάθαρα.

Από 5 Νοεμβρίου το έχω ενεργοποιήσει ΚΑΙ μέσω του ebill (μιας και την αρχική μου αίτηση την έκαναν μόνοι τους Γ1).

Στο τηλεφωνικό πετάνε αετό.

Η ερώτηση μου είναι τι κάνω τώρα; ΡΑΕ και email cc στη ΔΕΗ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν απαντάς σ' αυτό που ρώτησα.

Ειναι επιλεγμένο το online με μπλε πλαίσιο; ή δεν είναι επιλεγμένο κανένα από τα 3;

Τι γράφει στο ebill για το πρόγραμμα; Είναι υπό εξέταση ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν είναι με το τι έχω κάνει εγώ. Αλλά τι δεν κάνει η ΔΕΗ

Το παρακάτω είναι έτσι από 5 Νοεμβρίου

image.png

 

Edited by thodoris85
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, δίνεις την πραγματική εικόνα.

Στην ίδια κατάσταση ήμουν και εγώ την 5/10 και όλη η διαδικασία ολοκληρώθηκε την 26/10 όταν ήρθε ο ΔΕΔΔΗΕ για να πάρει τις ενδείξεις (αλλαγή παρόχου και όχι προγραμματισμένη καταμέτρηση).

Μόνο τηλεφωνικά μπορείς να μάθεις που βρίσκεται το θέμα σου.

Και εφόσον δεν έχεις πάρει μήνυμα από τη ΔΕΗ ότι ελέγχθηκαν τα διακιολογητικά και προωθείται αίτημα στον ΔΕΔΔΗΕ για τις ενδείξεις, σημαίνει ότι κάπου έχει κολλήσει ο έλεγχος. Πρέπει να τηλεφωνείς καθημερινά στο 8009001000 για να βρεις άκρη. Σ' αυτή τη φάση, δεν σε εξυπηρετεί καταγγελία σε ΠΑΕ, ΣτΚ κλπ. Δηλαδή δεν θα τρέξει το θέμα σου πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...