Jump to content

Πάροχοι Ηλεκτρικής ενέργειας!


odim
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;  

300 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;

    • ΔΕΗ
      142
    • PROTERGIA
      27
    • ELPEDISON
      30
    • ΗΡΩΝ
      19
    • WATT+VOLT
      29
    • NRG
      8
    • ΕΛΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ
      2
    • GREEN
      3
    • VOLTERRA
      20
    • VOLTON
      4
    • ΖΕΝΙΘ
      6
    • ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
      9
    • ΚΕΝ
      1


Recommended Posts

μου ηρθε ενημερωση απο τον δημο οτι οριστικοποηθηκε η αλλαγη των τετραγωνικων μετρων..αντε και νεα αυξηση στους επομενους λογαριασμους.

εστειλα το εντυπο οπως μου ειπες ..εγω εστειλα το εντυπο με αιτημα αμφισβητησης εφαρμογης της ρητρας στον συγκεκριμενο λογαριασμο και αυτοι μου απαντησαν με γενικη επεξηγηση υπολογισμου της ρητρας. τους ξαναπαντησα οτι δεν με ενδιαφερει ο υπολογισμος της ρητρας αλλα οτι δεν επρεπε να εφαρμοστει με τα σχετικα επιχειρηματα που μου υποδειξες.τωρα περιμενω νεα απαντηση.

απλα παραθετω τον υπολογισμο που μου εστειλαν:

Παραδειγμα Εφαρμογής Ρητρας Αναπροσαρμογής Χρεώσεων Προμήθειας_final.pdf

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ευτυχως που διαπιστωσατε το μηχανογραφικο  λαθος με την αιτηση στη ΔΕΗ και την μη-καταχωρηση στα online/enter.

αλλιως θα ερχοταν ο πρωτος λογαριασμος για να δουμε οτι μας εβαλαν αυτοματα στο Γ1. 😡

δεκαπεντε λεπτα μιλουσα με την υπαλληλο της ΔΕΗ μεχρι να μου πει τον κωδικο εταιρου για να κανω το ebill.

 

Link to comment
Share on other sites

 

11 ώρες πριν, dreamer12 said:

μου ηρθε ενημερωση απο τον δημο οτι οριστικοποηθηκε η αλλαγη των τετραγωνικων μετρων..αντε και νεα αυξηση στους επομενους λογαριασμους.

εστειλα το εντυπο οπως μου ειπες ..εγω εστειλα το εντυπο με αιτημα αμφισβητησης εφαρμογης της ρητρας στον συγκεκριμενο λογαριασμο και αυτοι μου απαντησαν με γενικη επεξηγηση υπολογισμου της ρητρας. τους ξαναπαντησα οτι δεν με ενδιαφερει ο υπολογισμος της ρητρας αλλα οτι δεν επρεπε να εφαρμοστει με τα σχετικα επιχειρηματα που μου υποδειξες.τωρα περιμενω νεα απαντηση.

απλα παραθετω τον υπολογισμο που μου εστειλαν:

Παραδειγμα Εφαρμογής Ρητρας Αναπροσαρμογής Χρεώσεων Προμήθειας_final.pdf 662 kB · 7 downloads

 

μου ηρθε η απαντηση που περιμενα.ευτυχως που ειχα ανακαλυψει τι θα λεγανε και το ποσταρα εδω παλιοτερα.πατανε δλδ. οτι με ειχαν ενημερωσει μεσα απο την σελιδα του,οτι ντε και καλα εγω επρεπε να παρακολουθω την σελιδα τους και τι ανακοινωνουν.δειτε ολη την απαντηση και τα εντονα γραμματα πιο κατω:

Quote

Αγαπητέ πελάτη, 

Σε συνέχεια της επικοινωνίας σας, σας ενημερώνουμε ότι η ΔΕΗ ανακοινώνει ότι, σύμφωνα με τις Κατευθυντήριες Οδηγίες για τη διαφάνεια και την επαληθευσιμότητα των χρεώσεων στο ανταγωνιστικό σκέλος των τιμολογίων ΧΤ (Απόφαση ΡΑΕ υπ.αριθμ. 409/2020), προβαίνει από την 5/8/2021 σε κατάργηση της ρήτρας αναπροσαρμογής των χρεώσεων προμήθειας με βάση το CO2από τα Τιμολόγια της Χαμηλής Τάσης στα οποία εφαρμόζεται και σε αντικατάστασή της από τη ρήτρα αναπροσαρμογής Χρεώσεων Προμήθειας, η οποία βασίζεται στην Τιμή Εκκαθάρισης Αγοράς. Για την ενημέρωση των πελατών μας οι νέοι τιμοκατάλογοι οι οποίοι θα ισχύσουν από την 5/8/2021 είναι αναρτημένοι στην ιστοσελίδα της ΔΕΗ www.dei.gr.

H Ρήτρα Αναπροσαρμογής Χρεώσεων Προμήθειας είναι μηχανισμός αναπροσαρμογής των χρεώσεων προμήθειας και αντικατοπτρίζει τις διακυμάνσεις του κόστους προμήθειας ηλεκτρικής ενέργειας.

Ο τρόπος εφαρμογής της Ρήτρας Αναπροσαρμογής Χρεώσεων Προμήθειας αποτυπώνεται στο εκάστοτε τιμολόγιο προμήθειας. Στον τύπο υπολογισμού για την Πίστωση/Χρέωση Αναπροσαρμογής όλες οι μεταβλητές είναι δημοσιευμένες και ευχερώς επαληθεύσιμες από τους πελάτες. Αναλυτικά παραδείγματα υπολογισμού μπορείτε να δείτε εδώ.


Η Ρήτρα Αναπροσαρμογής Χρεώσεων Προμήθειας θα τεθεί σε εφαρμογή από την 05.08.2021, δηλαδή 60 ημέρες μετά την ενημέρωση των πελατών με την ανάρτηση των ανανεωμένων τιμολογίων στην ιστοσελίδα της ΔΕΗ. Η Ρήτρα Αναπροσαρμογής Χρεώσεων Προμήθειας θα εφαρμοστεί στις καταναλώσεις ηλεκτρικής ενέργειας που θα πραγματοποιηθούν από τις 05.08.2021 και εφεξής.

Η όποια πίστωση ή χρέωση εμφανίζεται στους εκκαθαριστικούς λογαριασμούς διακριτά. Για κάθε ημερολογιακό μήνα υπολογίζεται η αντίστοιχη Πίστωση/Χρέωση Αναπροσαρμογής που προκύπτει από τον τύπο υπολογισμού και πολλαπλασιάζεται με τις kWh κατανάλωσης του ημερολογιακού μήνα.

Αν ο εκκαθαριστικός λογαριασμός περιλαμβάνει καταναλώσεις περισσοτέρων μηνών, η κατανομή ανά μήνα θα γίνεται αναλογικά προς τις ημέρες.

Η Ρήτρα Αναπροσαρμογής Χρεώσεων Προμήθειας εφαρμόζεται στα Οικιακά τιμολόγια Γ1 και Γ1Ν (και δικαιούχοι ΚΟΤ), στα επαγγελματικά τιμολόγια Γ21, Γ22, Γ23, Ε21, Ε22, Ε23, στο τιμολόγιο Φωτισμού Οδών & Πλατειών ( ΦΟΠ) καθώς και στο Αγροτικό Τιμολόγιο Χαμηλής Τάσης.




Με εκτίμηση, 
Ομάδα Εξυπηρέτησης Πελατών ΔΕΗ 

αυτη ειναι η μονη ενημερωση που εκαναν 60 μερες πριν και λενε οτι ειναι καλυμενοι..δλδ , οτι επρεπε να ειχα μπει εγω στην σελιδα τους ,μυριζοντας τα δαχτυλα μου ,γιατι δεν υπαρχει λογος καποιος να μπει στην σελιδα της δεη αν δεν μας το πει σε καποιο μυνημα η ιδια για να μας ανακοινωσει κατι.το οτι μας λεει οτι το εκανε ,δλδλ οτι εχει βγαλει ειδοπιηση εκει στην σελιδα της,μετα αφου εφαρμοστηκε η ρητρα ειναι παραλογο και μας κοροιδευει...

Quote

 

 

Edited by dreamer12
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dreamer12 said:

 

μου ηρθε η απαντηση που περιμενα.ευτυχως που ειχα ανακαλυψει τι θα λεγανε και το ποσταρα εδω παλιοτερα.πατανε δλδ. οτι με ειχαν ενημερωσει μεσα απο την σελιδα του,οτι ντε και καλα εγω επρεπε να παρακολουθω την σελιδα τους και τι ανακοινωνουν.δειτε ολη την απαντηση και τα εντονα γραμματα πιο κατω:

αυτη ειναι η μονη ενημερωση που εκαναν 60 μερες πριν και λενε οτι ειναι καλυμενοι..δλδ , οτι επρεπε να ειχα μπει εγω στην σελιδα τους ,μυριζοντας τα δαχτυλα μου ,γιατι δνε υπαρχει λογος καποιος να μπει στην σελιδα της δεη αν δεν μας το πει σε καποιο μυνημα η ιδια για να μας ανακοινωσει κατι.το οτι μας λεει οτι το εκανε ,δλδλ οτι εχει βγαλει ειδοπιηση εκει στην σελιδα της,μετα αφου εφαρμοστηκε η ρητρα ειναι παραλογο και μας κοροιδευει.

Πες τους ότι κι εσύ είχες ανεβάσει στο blog σου ότι δεν θα πληρώσεις δεκάρα τσακιστή.
Ρουά-Ματ! 🤣

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, minast said:

Πες τους ότι κι εσύ είχες ανεβάσει στο blog σου ότι δεν θα πληρώσεις δεκάρα τσακιστή.
Ρουά-Ματ! 🤣

 

 

😃😂

δυστυχως τα πληρωσα φιλε γιατι εληγε ο λογαριασμος ωσπου να βρω ακρη και να γινει το αιτημα..οπως ολοι που δεν ειδοποιηθηκαν αιφνιδιαστηκα οταν ηρθε ο λογαριασμος με την ρητρα που δεν ηξερα ποτε θα μπει και ετσι περασε ο καιρος ψαχνοντας τι και πως..ομως θα τα παρω πισω,εννοειται..περιμενω τον ειδικο να μπει που εχει εμπειρια να μας πει την γνωμη του.

Edited by dreamer12
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dreamer12 said:

😃😂

δυστυχως τα πληρωσα φιλε γιατι εληγε ο λογαριασμος ωσπου να βρω ακρη και να γινει το αιτημα..οπως ολοι που δεν ειδοποιηθηκαν αιφνιδιαστηκα οταν ηρθε ο λογαριασμος με την ρητρα που δεν ηξερα ποτε θα μπει και ετσι περασε ο καιρος ψαχνοντας τι και πως..ομως θα τα παρω πισω,εννοειται..περιμενω τον ειδικο να μπει που εχει εμπειρια να μας πει την γνωμη του.

Αυτό επιδέχεται καραμπινάτη αμφισβήτηση, και σε ΡΑΕ και σε ΣτΚ. Εάν θέλεις πιο αναλυτικές οδηγίες, έχουν γραφτεί και πιο πίσω στο θέμα 👍

Link to comment
Share on other sites

Η επόμενη κίνηση είναι ΡΑΕ ή ΣτΚ , εμπειρία έχω μόνο με ΣτΚ ,αργεί περισσότερο απο ΡΑΕ και ΡΑΕ δεν έχω καταλάβει ακόμα αν παίρνει θέση ή κάνει πάσα στο ΣτΚ , θα ξέρω σε κάμποσες μέρες απο άλλη υπόθεση

όπως και να κινηθείς ,ΔΕΝ το παίζεις δικηγόρος με άρθρα κτλ στις αρχές

αναφέρεις οτι δεν είχες τον απαιτούμενο προβλεπόμενο χρόνο να κατανοήσεις την νέα ρήτρα και να ψάξεις κατάλληλο πρόγραμμα

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

και φυσικά θεωρείτε παράλογη την απαίτηση του προμηθευτή και σχεδόν αδύνατη τη παρακολούθηση της ιστοσελίδας

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

Την βοήθεια σας... Οι γονείς μου έχουν ένα παλιό πρόγραμμα στην Volterra (πλέον είναι αορίστου χωρίς δέσμευση) με τριφασικό και νυχτερινό μετρητή.

Ημερήσια χρέωση ανά κιλοβατώρα είναι με 0,0790 και με νυχτερινό 0,0661 & με επιπλέον έκπτωση εμπροθεσμης πληρωμής -10%.

Βγήκε ο εκκαθαρ. λόγ/μος για 54 ημέρες από 7/9-31/10 (καταχώρησα τις ενδείξεις 31/10) με χρέωση 80,02€ όπου περιλαμβάνει 347 kWh ημερήσιες, 144 με νυχτερινο και

ΠΙΣΤΩΣΗ ΤΑΜΕΙΟΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗΣ ΜΕΤΑΒΑΣΗΣ -14,73 €

491 kWh x 0,03 €/kWh = -14,73€.

ΡΗΤΡΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗΣ (€): 69,43 €

Να σημειώσω πως πλήρωσαν οι γονείς μου και τον έναντι 83€ για το διάστημα 7/9-13/10. Οπότε τυπικά για 54 ημέρες χοντρικά τους βγήκε 163€.

Θα ήθελα να μου προτείνετε τι να κάνω, να παραμείνουν στο ίδιο πρόγραμμα; Να πάνε σε κάποια άλλη εταιρεία με πάγιο πχ 3 έως 4€/μήνα; Εκεί δεν θα έχει ρήτρα πάλι; Έχω δει το efa energy go power home με πάγιο 3,6€/μήνα κ με 0,055 ημερήσιο κ 0,03939 νυχτερινό. 

Όποιος μπορεί να με βοηθήσει... Ευχαριστώ πολύ.

 

 

 

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Just now, stixima said:

Έχω δει το efa energy go power home με πάγιο 3,6€/μήνα κ με 0,055 ημερήσιο κ 0,03939 νυχτερινό. 

με ρήτρες είναι και αυτό, δε σου έχει έρθει η λυπητερή?

να τους πας στο enter αν θέλουν έγγραφο λογαριασμό, απλά είναι μηνιαίος

2 minutes ago, stixima said:

Να σημειώσω πως πλήρωσαν οι γονείς μου και τον έναντι 83€ για το διάστημα 7/9-13/10. Οπότε τυπικά για 54 ημέρες χοντρικά τους βγήκε 163€.

τα 83€ φαντάζομαι ήταν σκέτο το ρεύμα (όπως και τα 80,03)

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, korakios said:

με ρήτρες είναι και αυτό, δε σου έχει έρθει η λυπητερή?

να τους πας στο enter αν θέλουν έγγραφο λογαριασμό, απλά είναι μηνιαίος

τα 83€ φαντάζομαι ήταν σκέτο το ρεύμα (όπως και τα 80,03)

Όχι περιλαμβάνουν και  ρυθμιζόμενες χρεώσεις, ΕΡΤ / δήμο κλπ. Δεν είναι δηλ τα 183€ μόνο αξία ρεύματος. Εάν μπορέσω αύριο θα τους ανεβάσω από το pc γιατί γράφω από το κινητό τώρα. ΔΕΗ ο πατέρας μου δεν επιθυμεί. Υπάρχει κάποια άλλη εταιρεία;

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, stixima said:

Υπάρχει κάποια άλλη εταιρεία;

πλέον όχι , αργήσατε αρκετά

κατέβασε το excel της υπογραφής μου να πάρεις μια ιδέα τι παίζει

Edited by korakios

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Bayern4 said:

Οι χρεώσεις CO2 στον online

 

Από το λογαριασμό καταλαβαίνω οτι 1) δεν έχεις νυκτερινό και 2) η περίοδος (που δεν φαίνεται) περιλαμβάνει και τμήμα με Γ1 (529kwh) και τμήμα στο online (133kwh), αφού έχει ρήτρα αναπροσαρμογής (35,88€) για το πρώτο. Το περίεργο είναι η χρέωση CO2 (έστω και 0,48€) για το 2ο τμήμα των 133kwh.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Bayern4 said:

Οι χρεώσεις CO2 στον online

κάνε edit γιατί δε θέλει και πολύ , ένας να το διαβάσει 100 θα ρωτανε αν έχει CO2 το online

είναι με Γ1 γιαυτό και ρήτρα CO2 και αναπροσαρμογής

4 ώρες πριν, makap said:

ο περίεργο είναι η χρέωση CO2 (έστω και 0,48€) για το 2ο τμήμα των 133kwh.

υποθέτω οτι συμπλήρωσαν απο προηγούμενο έναντι , αλλά ναι είναι περίεργο

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, korakios said:

υποθέτω οτι συμπλήρωσαν απο προηγούμενο έναντι , αλλά ναι είναι περίεργο

για αυτο εβαλα ολοκληρο το λογαριασμο. Οι χρεωσεις στις κιλοβατωρες στο online ειναι 133

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bayern4 said:

για αυτο εβαλα ολοκληρο το λογαριασμο. Οι χρεωσεις στις κιλοβατωρες στο online ειναι 133

βασικά είσαι ο μοναδικός που έχει χρέωση CO2 , οπότε καλό είναι να επικοινωνήσεις άμεσα με ΔΕΗ

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, korakios said:

βασικά είσαι ο μοναδικός που έχει χρέωση CO2 , οπότε καλό είναι να επικοινωνήσεις άμεσα με ΔΕΗ

Νομίζω ότι είναι σύμπτωση το ότι οι Κw στο online και στο CO2 είναι ίδιες.

Χωρίς να κάνω πράξεις μου φαίνεται ότι είναι σωστή η χρέωση .

Έχουν χρεώσει CO2 για το διάστημα από 07/07 έως τις αρχές Αυγούστου που καταργήθηκε .

 

Edited by panosss567
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, korakios said:

Η επόμενη κίνηση είναι ΡΑΕ ή ΣτΚ , εμπειρία έχω μόνο με ΣτΚ ,αργεί περισσότερο απο ΡΑΕ και ΡΑΕ δεν έχω καταλάβει ακόμα αν παίρνει θέση ή κάνει πάσα στο ΣτΚ , θα ξέρω σε κάμποσες μέρες απο άλλη υπόθεση

όπως και να κινηθείς ,ΔΕΝ το παίζεις δικηγόρος με άρθρα κτλ στις αρχές

αναφέρεις οτι δεν είχες τον απαιτούμενο προβλεπόμενο χρόνο να κατανοήσεις την νέα ρήτρα και να ψάξεις κατάλληλο πρόγραμμα

εγω τουε ξαναεστειλα απαντηση και επιμονη στο αιτημα μου για επιστροφη του ποσου και αντικανονικη εφαρμογη της ρητρας με τα κατωθι επιχειρηματα

18 ώρες πριν, korakios said:

και φυσικά θεωρείτε παράλογη την απαίτηση του προμηθευτή και σχεδόν αδύνατη τη παρακολούθηση της ιστοσελίδας

 

21 ώρες πριν, minast said:

Πες τους ότι κι εσύ είχες ανεβάσει στο blog σου ότι δεν θα πληρώσεις δεκάρα τσακιστή.
Ρουά-Ματ! 🤣

 

 

περιπου ετσι το εθεσα..

17 ώρες πριν, korakios said:

με ρήτρες είναι και αυτό, δε σου έχει έρθει η λυπητερή?

να τους πας στο enter αν θέλουν έγγραφο λογαριασμό, απλά είναι μηνιαίος

τα 83€ φαντάζομαι ήταν σκέτο το ρεύμα (όπως και τα 80,03)

οχι ρε ,εγω στο εντερ ειχα την επιλογη για εγγραφο λογαριασμο ,ε 3 εναντι και 1 εκαθαριστκο οπως στο Γ1 και το αφησα ετσι,το ειχα συνηθισει και δεν θελω να δινω εγω μετρηση,βαριεμαι.

1 ώρα πριν, korakios said:

βασικά είσαι ο μοναδικός που έχει χρέωση CO2 , οπότε καλό είναι να επικοινωνήσεις άμεσα με ΔΕΗ

και εγω ειχα μαζι με την ρητρα.3 CO2 κατω απο την ρητρα οι οποιες στο συνολο κοστισαν 1,78 χωρις φπα.και οταν πηρα τηλεφωνο στην εξυπηρετηση το επεσημαναν και ηθελαν να το ψαξουν αλλα εγω πιεζα πιο πολυ για την ρητρα και το αφησα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, panosss567 said:

Νομίζω ότι είναι σύμπτωση το ότι οι Κw στο online και στο CO2 είναι ίδιες.

Χωρίς να κάνω πράξεις μου φαίνεται ότι είναι σωστή η χρέωση .

Έχουν χρεώσει CO2 για το διάστημα από 07/07 έως τις αρχές Αυγούστου που καταργήθηκε .

 

Μάλλον δεν έχεις προσέξει ότι το 1ο διάστημα (529kwh) χρεώνεται με 0,11059 που είναι η τιμή του Γ1 και το 2ο (133) με 0,9602 που είναι η τιμή του Online:

Η χρέωση CO2 είναι καθαρά στο διάστημα του Online.

Ανεξάρτητα απ' αυτό, ο dreamer12 είναι ο 2ος με το ίδιο θέμα.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, makap said:

Η χρέωση CO2 είναι καθαρά στο διάστημα του Online.

ή κανανε λάθος ή έτυχε ο αριθμός με τις κιλοβατώρες (όντως δε βγαίνει αναλογικά ,απο Γ1 αντιστοιχούν 99 μέρες απο τις οποίες 29 είναι για το διάστημα CO2 που βγαίνει 155kw)

19 minutes ago, makap said:

Ανεξάρτητα απ' αυτό, ο dreamer12 είναι ο 2ος με το ίδιο θέμα.

 

26 minutes ago, dreamer12 said:

και εγω ειχα μαζι με την ρητρα.3 CO2 κατω απο την ρητρα

μπορείς να ανεβάσεις φωτό ?

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, makap said:

Μάλλον δεν έχεις προσέξει ότι το 1ο διάστημα (529kwh) χρεώνεται με 0,11059 που είναι η τιμή του Γ1 και το 2ο (133) με 0,9602 που είναι η τιμή του Online:

Η χρέωση CO2 είναι καθαρά στο διάστημα του Online.

Ανεξάρτητα απ' αυτό, ο dreamer12 είναι ο 2ος με το ίδιο θέμα.

Το σίγουρο είναι ότι έπρεπε να χρεωθεί co2 για το διάστημα έως 05/08 .

Από λάθος της ΔΕΗ χρεώθηκε λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2021 at 11:58 ΜΜ, korakios said:

εννοώ ακριβώς αυτό που έγραψα (κυμαινόμενα = με ρήτρα αναπροσαρμογής , όχι σταθερά δηλαδή)

Επειδή προβλέπω "μάχη" σε μερικές μέρες που θα βγουν κάποιοι λογαριασμοί, έχεις πρόχειρο κάποιο link (π.χ. της ΡΑΕ) για να το συμπεριλάβω στο email που θα στείλω;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, thodoris85 said:

Επειδή προβλέπω "μάχη" σε μερικές μέρες που θα βγουν κάποιοι λογαριασμοί, έχεις πρόχειρο κάποιο link (π.χ. της ΡΑΕ) για να το συμπεριλάβω στο email που θα στείλω;

https://energypress.gr/sites/default/files/media/document_50.pdf

αλλά μην το κάνεις , γύρισε μπούμερανγκ σε άλλη περίπτωση , αφήστε τη ΡΑΕ και ΣτΚ να κάνουν τη δουλειά τους χωρίς να το παίζει κάποιος δικηγόρος, γράψε (με δικά σου λόγια) όλα τα αιτήματα

Υπόψιν ο ΣτΚ μπορεί να βγάλει πόρισμα , αλλά δεν υποχρεούται να δεχτεί η εταιρία , απλά είναι πολύ δυνατό χαρτί για να πάει κάποιος δικαστικά (αν αξίζει τον κόπο και το χρήμα)

Η ΡΑΕ δεν ξέρω αν μπορεί να επιβάλει κάτι

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, korakios said:

https://energypress.gr/sites/default/files/media/document_50.pdf

αλλά μην το κάνεις , γύρισε μπούμερανγκ σε άλλη περίπτωση , αφήστε τη ΡΑΕ και ΣτΚ να κάνουν τη δουλειά τους χωρίς να το παίζει κάποιος δικηγόρος, γράψε (με δικά σου λόγια) όλα τα αιτήματα

Υπόψιν ο ΣτΚ μπορεί να βγάλει πόρισμα , αλλά δεν υποχρεούται να δεχτεί η εταιρία , απλά είναι πολύ δυνατό χαρτί για να πάει κάποιος δικαστικά (αν αξίζει τον κόπο και το χρήμα)

Η ΡΑΕ δεν ξέρω αν μπορεί να επιβάλει κάτι

Ευχαριστώ για το σύνδεσμο. Από αυτά που λες δε θα το κάνω, αλλά καλό είναι να το έχω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...