Jump to content

Πάροχοι Ηλεκτρικής ενέργειας!


odim
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;  

300 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;

    • ΔΕΗ
      142
    • PROTERGIA
      27
    • ELPEDISON
      30
    • ΗΡΩΝ
      19
    • WATT+VOLT
      29
    • NRG
      8
    • ΕΛΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ
      2
    • GREEN
      3
    • VOLTERRA
      20
    • VOLTON
      4
    • ΖΕΝΙΘ
      6
    • ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
      9
    • ΚΕΝ
      1


Recommended Posts

Από τα δύο το 20 είναι το ουσιαστικό με τις τιμές μονάδας του ρεύματος, το πάγιο και τις ρυθμιζόμενες χρεώσεις για 27 μέρες κατανάλωσης. Συγκρίνοντας με τις χρεώσεις τις ΕΛΙΝ που είμαι 1,5 χρόνο, 1) δεν έχω πάγιο, 2) η τιμή της kwh είναι σταθερή 0,085 για το ημερήσιο και 0,0661 για το νυκτερινό. Δηλαδή, κατανέμοντας τις 202 χοντρικά σε Η και Ν θα είχα 135 Η και 67Ν και η χρέωση για το ρεύμα θα ήταν 11,475+4,429= 15,90€, αντί 23,95€ της δικής σου χρέωσης. Η διαφορά είναι στην έκπτωση συνέπειας που με 9,72€ κατεβάζει τη χρέωση ρεύματος στα 10,60€. Και αν αυτή η έκπτωση (45%) είναι σταθερή κάθε μήνα τότε σημαίνει σταθερή μείωση στη χρέωση του ρεύματος, ενώ στην ΕΛΙΝ είναι στον 1ο μήνα μετά τον εκκαθαριστικό λογαριασμό με ποσοστό 10%. Οι ρυθμιζόμενες χρεώσεις είναι ίδιες. Δεν ξέρω αν στο συμβόλαιο έχεις ΟΤΣ.

Τέλος, βλέπω χρέωση 50€ για εγγύηση. Είναι μόνον αυτό το ποσό;

 

Αν είναι το maxi πρόγραμμα έχει ΟΤΣ και το κάνουν δώρο τους πρώτους 6 μήνες.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Στην εταιρεία Φυσικό αέριο αττικής αν καταχωρίσεις τις ενδείξεις του μετρητή σου παίρνεις κάποια έκπτωση στον λογαριασμό σου? Γιατί από όσο ξέρω σε άλλους παρόχους παίρνεις μια μικρή εκπτωση
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να γίνεται αυτό στο Φυσικό Αέριο και δεν έχει κάποιο σχετικό πεδίο.

Το έχω σαν πάροχο αρκετά χρόνια και ποτέ δεν συζητήθηκε τέτοιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πρόγραμμα "Liberty choice home" της Watt & Volt:

Κατανάλωση 300 Kwh, χρέωση ενέργειας: 17,40€.

"Ρήτρα κόστους προμήθειας" : 20,44€!

... δε περιγράφω αλλο!!!

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Πρόγραμμα "Liberty choice home" της Watt & Volt:

Κατανάλωση 300 Kwh, χρέωση ενέργειας: 17,40€.

"Ρήτρα κόστους προμήθειας" : 20,44€!

... δε περιγράφω αλλο!!!

 

Δυστυχώς και σε πολλούς γνωστούς μου στους εναλλακτικούς παρόχους βλέπουν μεγάλες αυξήσεις που κάνει τη ΔΕΗ να μοιάζει φθηνότερη. Επίσης διάβασα τις επόμενες μέρες θα ενεργοποιηθεί και η ρήτρα διοξειδίου του άνθρακα. Θέλει προσοχή. Πλέον επιλέγουμε πακέτα χωρίς ρήτρες και ας έχουν ακριβότερες κιλοβατώρες.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το έχω σαν πάροχο αρκετά χρόνια και ποτέ δεν συζητήθηκε τέτοιο θέμα.
Φιλε makap, οι δρόμοι μας ξανασυναντίουνται...ειμαι ο fake news Που έχω κουράσει... σου παραθέτω αυτά που σε είχα ενημερώσει πριν αρκετούς μήνες, αλλά σφύριζες αδιάφορα.

 

Υπάρχουν αναλύσεις που «έτρεξαν» ιδιώτες προμηθευτές που δείχνουν ότι το 60% των καταναλωτών που άλλαξαν πάροχο το τελευταίο εξάμηνο, σκοπεύει να μεταπηδήσει άμεσα σε άλλο προμηθευτή ενέργειας. Το εντυπωσιακό στοιχείο είναι ότι το 30% αυτού του πελατολογίου θέλει να επιστρέψει στη ΔΕΗ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς και σε πολλούς γνωστούς μου στους εναλλακτικούς παρόχους βλέπουν μεγάλες αυξήσεις που κάνει τη ΔΕΗ να μοιάζει φθηνότερη.
η ΔΕΗ ειναι από τις ποιο τίμιες συνολικά, κ εκτός από λίγες περιπτώσεις, οι περισσότεροι νομίζουν οτι πληρώνουν λιγότερα, αλλά στην πράξη πληρώνουν τα ίδια ή ακόμα κ περισσότερα στοςυ εναλλακτικούς...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε makap, οι δρόμοι μας ξανασυναντίουνται...ειμαι ο fake news Που έχω κουράσει... σου παραθέτω αυτά που σε είχα ενημερώσει πριν αρκετούς μήνες, αλλά σφύριζες αδιάφορα.

 

Υπάρχουν αναλύσεις που «έτρεξαν» ιδιώτες προμηθευτές που δείχνουν ότι το 60% των καταναλωτών που άλλαξαν πάροχο το τελευταίο εξάμηνο, σκοπεύει να μεταπηδήσει άμεσα σε άλλο προμηθευτή ενέργειας. Το εντυπωσιακό στοιχείο είναι ότι το 30% αυτού του πελατολογίου θέλει να επιστρέψει στη ΔΕΗ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η ΔΕΗ ειναι από τις ποιο τίμιες συνολικά, κ εκτός από λίγες περιπτώσεις, οι περισσότεροι νομίζουν οτι πληρώνουν λιγότερα, αλλά στην πράξη πληρώνουν τα ίδια ή ακόμα κ περισσότερα στοςυ εναλλακτικούς...

 

Αν έχεις ΜΕΓΑΛΕΣ καταναλώσεις, αξίζει να ψάχνεται και να παίρνεις το ρίσκο να διαβάζεις τα ψιλά γράμματα και να τσακωνεσαι. Άλλιως, δεν αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε makap, οι δρόμοι μας ξανασυναντίουνται...ειμαι ο fake news Που έχω κουράσει... σου παραθέτω αυτά που σε είχα ενημερώσει πριν αρκετούς μήνες, αλλά σφύριζες αδιάφορα.

 

Υπάρχουν αναλύσεις που «έτρεξαν» ιδιώτες προμηθευτές που δείχνουν ότι το 60% των καταναλωτών που άλλαξαν πάροχο το τελευταίο εξάμηνο, σκοπεύει να μεταπηδήσει άμεσα σε άλλο προμηθευτή ενέργειας. Το εντυπωσιακό στοιχείο είναι ότι το 30% αυτού του πελατολογίου θέλει να επιστρέψει στη ΔΕΗ.

 

 

Συνεχίζεις να διαστρέφεις την πραγματικότητα και δεν θυμάσαι καθόλου καλά το θέμα διαφωνίας μας, παραθέτοντας άλλα αντ' άλλων.

Αυτό που υποστήριζες τότε ήταν ότι και οι εταιρείες που δεν χρεώνουν ΟΤΣ θα αλλάξουν πολιτική και τιμολόγιο και έλεγα ότι το πρόγραμμα της ΕΛΙΝ που έχω δεν φαίνεται να αλλάζει.

Σε διαβεβαιώνω, για άλλη μια φορά, ότι οι λογαριασμοί μου έρχονται κάθε μήνα χωρίς καμία αύξηση, ως προς την προμήθεια ρεύματος, σε σχέση με τα συμφωνηθέντα, αν και είμαι βέβαιος ότι ή πληροφορία αυτή δεν θα σε ικανοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

Σε διαβεβαιώνω, για άλλη μια φορά, ότι οι λογαριασμοί μου έρχονται κάθε μήνα χωρίς καμία αύξηση, ως προς την προμήθεια ρεύματος, σε σχέση με τα συμφωνηθέντα, αν και είμαι βέβαιος ότι ή πληροφορία αυτή δεν θα σε ικανοποιήσει.
Αυτό που σου είχα αναφέρει, είναι οτι όλοι οι εναλλακτικοί, καθώς το κόστος ρεύματος θα αυξάνεται, ειανι αδύνατο να συντηρήσουν τις υπάρχουσες τιμολογιακές πολιτικές τους κ τα παλιά τους προνομιακά προς τους πελάτες συμβόλαια καθώς θα μπαίνουν μέσα. Παντα μα πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις, αλλά δεν ειναι ο κανόνας φυσικά. Επίσης ειχα αναφέρει οτι η ΔΕΗ εν τέλει παρόλο που μοιάζει πιο ακριβή ειναι μία από τα ίδια κ δεν αξίζει κάποιος να μπει στην διαδικασία να αλλάξει εκτός αν έχει μεγάλες καταναλώσεις κτλ που εκει ενδέχεται να υπάρχει όφελος. Τωρα για την ΕΛΙΝ που αναφέρεις, να το πω απλά κ λαικά, μπαίνει μέσα η εταιρία κ σου δίνει εσένα ρεύμα κάτω του κόστους? πολύ αμφιβάλω αν ισχύει, αλλά ακόμα κ αν ισχύει, ακόμα πιο πολύ αμφιβάλλω για το τι θα συμβεί στο μέλλον. Δεν υπάρχει τζάμπα γευμα αγαπητέ φίλε σε αυτόν τον πλανήτη....το κέρδος κάνει την γη να γυρίζει.
Link to comment
Share on other sites

Οποιασήποτε μπορεί να έχει όσες αμφιβολίες θέλει, για κάτι που λέει κάποιος άλλος, και πολύ περισότερο αν είναι κακόπιστος.

Αλλά η πραγματικότητα στο θέμα του τιμολογίου της ΕΛΙΝ ΧΩΤΙΣ ΟΤΣ είναι μια, και δεν το λέω μόνον εγώ αλλά και όλοι όσοι πήραν, και εξακολουθούν να έχουν, το πρόγραμμα της ΕΛΙΝ ΧΩΡΙΣ ΟΤΣ.

Τέλος αυτή η ανώφελη συζήτηση, από την πλευρά μου.

Link to comment
Share on other sites

Οποιασήποτε μπορεί να έχει όσες αμφιβολίες θέλει, για κάτι που λέει κάποιος άλλος, και πολύ περισότερο αν είναι κακόπιστος.

Αλλά η πραγματικότητα στο θέμα του τιμολογίου της ΕΛΙΝ ΧΩΤΙΣ ΟΤΣ είναι μια, και δεν το λέω μόνον εγώ αλλά και όλοι όσοι πήραν, και εξακολουθούν να έχουν, το πρόγραμμα της ΕΛΙΝ ΧΩΡΙΣ ΟΤΣ.

Τέλος αυτή η ανώφελη συζήτηση, από την πλευρά μου.

Οντως δεν έχει νόημα να συνεχιστεί αυτή η κουβέντα, καθώς η ελιν χωρίς να ειναι παραγωγός (κ η κάθε ΕΛΙΝ) θα αγοράζει ακριβό ρευμα κ θα μεταπουλάει φθηνά στους πελάτες της γράφωντας ζημιές... θα μπορούσε κάλιστα να θεωρηθεί κ κοινωνική παροχή.
Link to comment
Share on other sites

Οντως δεν έχει νόημα να συνεχιστεί αυτή η κουβέντα, καθώς η ελιν χωρίς να ειναι παραγωγός (κ η κάθε ΕΛΙΝ) θα αγοράζει ακριβό ρευμα κ θα μεταπουλάει φθηνά στους πελάτες της γράφωντας ζημιές... θα μπορούσε κάλιστα να θεωρηθεί κ κοινωνική παροχή.

 

Και αν εγώ αγοράζω ένα κινητό 100€ και το πουλάω στους πελάτες μου 20€ εσένα τι σε κόφτει;

Link to comment
Share on other sites

Και αν εγώ αγοράζω ένα κινητό 100€ και το πουλάω στους πελάτες μου 20€ εσένα τι σε κόφτει;
Οτι πρακτικά μία ΑΕ είναι αδύνατο να το κάνει αυτό μακροπρόθεσμα για μεγάλο εύρος πελατών για αρκετό καιρό, καθώς θα γράψει ζημιές κ θα κλείσει. Δεν με κόφτει καθόλου, απλά πρακτικά ειναι αδύνατον να συμβεί. ΤΟ μόνο που ενδέχεται να συμβαίνει είναι να ευνοούνται κάποιο μικρό κομμάτι πελατείας έναντι κάποιου άλλου μεγάλου ποσοστού που συμπληρώνει την χασούρα από τους άλλους. Διαφορετικά απλά μαθηματικά ειναι, δεν βγαίνει, κ πολύ απλά ή κάτι δεν λέτε, ή κάτι δεν καταλαβαίνετε στους λογαριασμούς σας.
Link to comment
Share on other sites

Οτι πρακτικά μία ΑΕ είναι αδύνατο να το κάνει αυτό μακροπρόθεσμα για μεγάλο εύρος πελατών για αρκετό καιρό, καθώς θα γράψει ζημιές κ θα κλείσει. Δεν με κόφτει καθόλου, απλά πρακτικά ειναι αδύνατον να συμβεί. ΤΟ μόνο που ενδέχεται να συμβαίνει είναι να ευνοούνται κάποιο μικρό κομμάτι πελατείας έναντι κάποιου άλλου μεγάλου ποσοστού που συμπληρώνει την χασούρα από τους άλλους. Διαφορετικά απλά μαθηματικά ειναι, δεν βγαίνει, κ πολύ απλά ή κάτι δεν λέτε, ή κάτι δεν καταλαβαίνετε στους λογαριασμούς σας.

 

Θέλεις να σου δώσω λογαριασμούς ενός χρόνου; δύο χρόνων; πόσα χρόνια θέλεις να μου πεις τι θα καταλάβεις εσύ καλύτερα από εμένα; δώσε ένα email με pm να στα στείλω

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να σου δώσω λογαριασμούς ενός χρόνου; δύο χρόνων; πόσα χρόνια θέλεις να μου πεις τι θα καταλάβεις εσύ καλύτερα από εμένα; δώσε ένα email με pm να στα στείλω
Αγαπητέ φίλε, εφόσον εσύ είσαι κερδισμένος κ βλέπεις όφελος στην τσέπη σου, προσωπικά δεν χρειάζετια να μου αποδείξεις τίποτα, δεν έχει κανένα νόημα αυτό που περιγράφεις. Εγώ έδωσα ένα άρθρο παραπάνω που περιγράφει μία κατάσταση, τι συμβαίνει στην αγορά, κ τι μας περιμένει. Μεμονομένες περιπτώσεις δεν έχει νόημα να συζητάμε. Προσωπικά έχω μεταφέρει εδώ κ πολύ καιρό οτι προνομιακές τιμές ειναι δύσκολο να συνεχίσουν να υπάρχουν σε συμβόλαια καθώς το κόστος ειναι συγκεκριμένο κ από εκεί κ πάνω με τον χ ψ τρόπο παίζουν όλοι οι πάροχοι. Αν εσύ ανήκεις στην κατηγορία που ο πάροχος σε πριμοδοτεί εις βάρος της νέας πελατείας, σεβαστό. ¨Ομως αυτό ειναι πρακτικά αδύνατο να συμβαίνει σε μεγάλο εύρος, αξού κ οι αμφιβολίες μου. Διαφορετικά πολύ απλά η ΕΛΙΝ κ η κάθε ΕΛΙΝ, θα έκλεινε, δεν ειναι λογικο?
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε, εφόσον εσύ είσαι κερδισμένος κ βλέπεις όφελος στην τσέπη σου, προσωπικά δεν χρειάζετια να μου αποδείξεις τίποτα, δεν έχει κανένα νόημα αυτό που περιγράφεις. Εγώ έδωσα ένα άρθρο παραπάνω που περιγράφει μία κατάσταση, τι συμβαίνει στην αγορά, κ τι μας περιμένει. Μεμονομένες περιπτώσεις δεν έχει νόημα να συζητάμε. Προσωπικά έχω μεταφέρει εδώ κ πολύ καιρό οτι προνομιακές τιμές ειναι δύσκολο να συνεχίσουν να υπάρχουν σε συμβόλαια καθώς το κόστος ειναι συγκεκριμένο κ από εκεί κ πάνω με τον χ ψ τρόπο παίζουν όλοι οι πάροχοι. Αν εσύ ανήκεις στην κατηγορία που ο πάροχος σε πριμοδοτεί εις βάρος της νέας πελατείας, σεβαστό. ¨Ομως αυτό ειναι πρακτικά αδύνατο να συμβαίνει σε μεγάλο εύρος, αξού κ οι αμφιβολίες μου. Διαφορετικά πολύ απλά η ΕΛΙΝ κ η κάθε ΕΛΙΝ, θα έκλεινε, δεν ειναι λογικο?

 

Για να το κάνουν κάποιο όφελος θα έχουν. Δε γνωρίζω τι.

Link to comment
Share on other sites

Για να το κάνουν κάποιο όφελος θα έχουν. Δε γνωρίζω τι.
Τα κουκιά ειναι μετρημένα ως προς την πώληση του ρεύματος, κ αυτό ειναι γεγονός δίχως αμφισβήτηση, από μία τιμή κ κάτω, απλά μπαίνουν μέσα...πράγμα πρακτικά αδύνατο.
Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε; Ξεκινησαμε τα οπαδιλικια κι εδω; Τον μαλακα που επιμενει μην περιμενετε να τον κερδισετε, ειναι ανικητος :lol:

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε; Ξεκινησαμε τα οπαδιλικια κι εδω; Τον μαλακα που επιμενει μην περιμενετε να τον κερδισετε, ειναι ανικητος :lol:
Κανένα οπαδιλίκη, απλη μεταφορά γεγονότων... επειδή γνωρίζεις την κατάσταση με τον μ@λ@..., για τον κερατά ξέρεις την παροιμία?
Link to comment
Share on other sites

Όσοι σκαμπάζουν από απλά μαθηματικά μπορούν να υπολογίσουν μόνοι τους το κέρδος τους! Και με τα υπολογιστικά φύλλα εργασίας μπορείς να κάνεις πιο εύκολα την σύγκριση αν δεν θες να πιάσεις χαρτί & μολύβι. Οι διάφορες on-line πλατφόρμες έχω δει πως κάνουν κάτι "μικρολαθάκια" στους υπολογισμούς και επιλέγω να το υπολογίζω μόνος μου με ακρίβεια δεύτερου δεκαδικού. Φυσικά ουδείς δεν μπορεί να κάνει πρόβλεψη Ο.Τ.Σ. (το λέω για να μην πέσετε να με φάτε)

 

Όσοι δεν σκαμπάζουν είναι καταδικασμένοι να κάνουν λάθος επιλογές σε όλους τους τομείς, δεν είναι το μόνο λάθος τους να επιλέξουν πάροχο ηλεκτρικής ενέργειας που δεν τους ταιριάζει (π.χ. λανθασμένη επιλογή συμβολαίου τηλεφωνίας)

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Όσοι σκαμπάζουν από απλά μαθηματικά μπορούν να υπολογίσουν μόνοι τους το κέρδος τους! ...Φυσικά ουδείς δεν μπορεί να κάνει πρόβλεψη Ο.Τ.Σ. (το λέω για να μην πέσετε να με φάτε)
Σεβαστό αυτό που αναφέρεις, αλλά όπως βλέπεις ήδη η ΔΕΗ ενεργοποίησε την ρήτρα των ρύπων...τι υπολογισμούς να κάνεις σε μία τόσο εύκολα μεταβαλόμενη αγορά?
Link to comment
Share on other sites

Σεβαστό αυτό που αναφέρεις, αλλά όπως βλέπεις ήδη η ΔΕΗ ενεργοποίησε την ρήτρα των ρύπων...τι υπολογισμούς να κάνεις σε μία τόσο εύκολα μεταβαλόμενη αγορά?

 

Κρατάω αυτό από το άρθρο <<Από τον περασμένο Νοέμβριο τα μεταβλητά τιμολόγια των ιδιωτών παρόχων έχουν αυξηθεί σε ποσοστά που κυμαίνονται από 30% έως και 50%. Μέσα στον Μάρτιο πελάτες των ιδιωτών παρόχων επιβαρύνθηκαν με ποσά που κυμαίνονται από 12 έως και 31 ευρώ στο ανταγωνιστικό κόστος του ρεύματος. Οι ανατιμητικές τάσεις αναμένεται να συνεχιστούν τους επόμενους μήνες>>.

Προσωπικά ήμουν έτοιμος να πάω σε εναλλακτικό πάροχο τον περασμένο Νοέμβριο αλλά τελικά επέλεξα το ΔΕΗ my home enter που έδινε έκπτωση 100€ στον πρώτο λογαριασμό και δεν έχει καμία ρήτρα αναπροσαρμογής και ρύπων συν ενεργοποίηση νυχτερινού ρεύματος. Επιπλέον 5% έκπτωση συνέπειας συν 2% έκπτωση λόγω πάγιας εντολής. Τιμή ημέρας ανά κιλοβατώρα 0.10500€ και νύχτας 0,07897€ .

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Κανένα οπαδιλίκη, απλη μεταφορά γεγονότων... επειδή γνωρίζεις την κατάσταση με τον μ@λ@..., για τον κερατά ξέρεις την παροιμία?

 

Έχεις κάποια πηγή το ποσό αγοράζει η ΕΛΙΝ το ρεύμα και ποια είναι τα πάγια έξοδά της για να λες ότι μπαίνει μέσα με το ποσό που δίνει την κιλοβατώρα σε εμάς που έχουμε το πρόγραμμα χωρίς ΟΤΣ;

Link to comment
Share on other sites

Οντως δεν έχει νόημα να συνεχιστεί αυτή η κουβέντα, καθώς η ελιν χωρίς να ειναι παραγωγός (κ η κάθε ΕΛΙΝ) θα αγοράζει ακριβό ρευμα κ θα μεταπουλάει φθηνά στους πελάτες της γράφωντας ζημιές... θα μπορούσε κάλιστα να θεωρηθεί κ κοινωνική παροχή.

 

Ξερεις τι συμφωνιες εχει υπογραψει;

 

Τα κουκιά ειναι μετρημένα ως προς την πώληση του ρεύματος, κ αυτό ειναι γεγονός δίχως αμφισβήτηση, από μία τιμή κ κάτω, απλά μπαίνουν μέσα...πράγμα πρακτικά αδύνατο.

 

Εχεις καποια στοιχεια;

https://www.insider.gr/epiheiriseis/93869/stratigiki-synergasia-stin-energeia-edosan-ta-heria-elinoil-iron?amp

Αυτο δειχνει οτι δεν αγοραζει απο δεη(τουλαχιστον ,μονο απο εκει). Εχεις σπουδασει οικονομικά;

 

Έχεις κάποια πηγή το ποσό αγοράζει η ΕΛΙΝ το ρεύμα και ποια είναι τα πάγια έξοδά της για να λες ότι μπαίνει μέσα με το ποσό που δίνει την κιλοβατώρα σε εμάς που έχουμε το πρόγραμμα χωρίς ΟΤΣ;

Οντως για να επιμενεις τοσο,μου κανει εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...