Jump to content

Πάροχοι Ηλεκτρικής ενέργειας!


odim
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;  

300 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;

    • ΔΕΗ
      142
    • PROTERGIA
      27
    • ELPEDISON
      30
    • ΗΡΩΝ
      19
    • WATT+VOLT
      29
    • NRG
      8
    • ΕΛΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ
      2
    • GREEN
      3
    • VOLTERRA
      20
    • VOLTON
      4
    • ΖΕΝΙΘ
      6
    • ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
      9
    • ΚΕΝ
      1


Recommended Posts

Βρίσκομαι και εγώ σε αναζήτηση, εγκαταλείποντας τη ΔΕΗ. Οι αναρτήσεις ήταν μεγάλη βοήθεια.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Η έκπτωση του ΚΟΤ Β είναι σε όλο τον λογαριασμό ή μόνο στη καθαρή αξία ρεύματος;

 

Εννοείται μόνο στο ρεύμα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Η μητέρα μου είχε κάνει την αίτηση τον Αύγουστο για το κοινωνικό τιμολόγιο

Εδώ και 2 χρόνια έχει κανονικό κοινωνικό τιμολόγιο

Θα πρέπει να ξανακάνει τώρα;ενώ έκανε πριν ένα μήνα;

Γιατί αν θυμάμαι έλεγε στο ΗΔΙΚΑ κάτι για τα εισοδήματα του 18

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να γίνεται η αίτηση κάθε χρόνο γιατί μπορεί για κάποιους να μην ισχύουν πια τα κριτήρια, οπότε πρέπει να επικαιροποιούνται τα στοιχεία.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε με κατάλαβες

Και φέτος έκανε αλλά τον Αύγουστο

Τότε είχε ένα μήνυμα πως δεν έχει γίνει εκκαθάριση με τα εισοδήματα του 2018

Την ακυρώνει και την κάνει ξανά;

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα ισχύει η αίτηση του Αυγούστου, αλλά αλλού κακού πάρτους αύριο και ρώτα γιατί νομίζω ότι είναι η τελευταία μέρα.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε βάλει e mail σε περίπτωση που άλλαζε το αποτέλεσμα και την έβγαζαν από το κοτ θα είχε πάρει μήνυμα.Πες της να ελέγξει εκεί καθώς και τα ανεπιθύμητα.Επίσης αν μπεις στο ιστορικό των αιτήσεων θα δεις την τελευταία εγκεκριμένη.Για να σου φύγει όμως και η τελευταία ανησυχία ακύρωσε την τελευταία και κάνε νέα.Η απάντηση βγαίνει επιτόπου.Αν όμως δεις να σκαλωνει λόγω υπερφόρτωση ς καλύτερα μείνε με την τελευταία και πάρε μέχρι να το σηκώσουν

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε με κατάλαβες

Και φέτος έκανε αλλά τον Αύγουστο

Τότε είχε ένα μήνυμα πως δεν έχει γίνει εκκαθάριση με τα εισοδήματα του 2018

Την ακυρώνει και την κάνει ξανά;

Μπες στο σύστημα και δες.Αν σου επιτρέπει να κάνεις νέα αίτηση προχώρα κανονικά.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι ενδιαφέρεστε σπεύσατε!Ίσως είναι η τελευταία ευκαιρία πριν την.. μαυρίλα.Μαυρίλα του σπιτιού σας δηλαδή...

 

''ΔΕΗ: Το νέο σύστημα διακανονισμού οφειλών - Μικρότερη προκαταβολή, έως 24 δόσεις''

 

https://www.news247.gr/oikonomia/dei-neo-systima-diakanonismoy-ofeilon-mikroteri-prokatavoli-doseis.7508977.html

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να φύγω από τη ΔΕΗ μιας και ήδη το αέριο είναι στη Ζενίθ, λέω να τα έχω και τα δύο μαζί στη Ζενίθ!μου είπανε 1 ευρώ πάγιο, εγγύηση δεν έχει αν πληρώνω με πάγια εντολή και 25%εκτπωση στο αέριο. Εχει κανείς εμπειρία από Ζενίθ, κυρίως συνδυαστικό πακέτο?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να φύγω από τη ΔΕΗ μιας και ήδη το αέριο είναι στη Ζενίθ, λέω να τα έχω και τα δύο μαζί στη Ζενίθ!μου είπανε 1 ευρώ πάγιο, εγγύηση δεν έχει αν πληρώνω με πάγια εντολή και 25%εκτπωση στο αέριο. Εχει κανείς εμπειρία από Ζενίθ, κυρίως συνδυαστικό πακέτο?
Και εγώ αυτό το πακέτο έκανα και περιμένω

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η πάγια εντολή σε τράπεζα, δεν έχει κάποια χρέωση ανά λογαριασμό.

Από το τηλεφωνικό κέντρο (δε θυμάμαι τράπεζα) μου είπάν άλλο τη μια φορά και άλλο την άλλη που ξανακάλεσα και έτσι δεν έβγαλα άκρη

Link to comment
Share on other sites

δεη για να ειμαι ησυχος

Μπορείς να το τεκμηριώσεις;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το τεκμηριώσεις;
Μάλλον από άγνοια ειπώθηκε γιατί να προτιμάς κάποιον που σου προσφέρει το ίδιο προϊόν 40% τουλάχιστον ακριβότερα μόνο έτσι δικαιολογείται

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενώ σε άλλο παροχο θα έχεις προβλήματα ε;

 

Χαμηλότερο συγχρονισμό, θα παίζει στα 100V :p

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαστείτε για αυξήσεις στους ιδιωτικούς παρόχους από την ΟΤΣ.

 

'' Εκτός λειτουργίας οι μονάδες 3 και 4 του ΑΗΣ Μεγαλόπολης μετά τις αποφάσεις του ΣτΕ ''

 

https://energyin.gr/2019/10/04/%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%8C%CF%82-%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CE%BF%CE%B9-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%AC%CE%B4%CE%B5%CF%82-3-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-4-%CF%84%CE%BF%CF%85/

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαμηλότερο συγχρονισμό, θα παίζει στα 100V :p

Προφανώς εννοεί ότι φοβάται προβλήματα στο λογιστικό κομμάτι, πχ λάθος χρεώσεις κλπ

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαστείτε για αυξήσεις στους ιδιωτικούς παρόχους από την ΟΤΣ.

 

'' Εκτός λειτουργίας οι μονάδες 3 και 4 του ΑΗΣ Μεγαλόπολης μετά τις αποφάσεις του ΣτΕ ''

 

https://energyin.gr/2019/10/04/%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%8C%CF%82-%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CE%BF%CE%B9-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%AC%CE%B4%CE%B5%CF%82-3-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-4-%CF%84%CE%BF%CF%85/

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προφανώς εννοεί ότι φοβάται προβλήματα στο λογιστικό κομμάτι, πχ λάθος χρεώσεις κλπ

Από την κατάργηση των ΝΟΜΕ μπορεί. Απο το προσωρινό σβήσιμο της Μεγαλόπολης δε νομίζω. Όπως θα διάβασες στο δημοσίευμα το Υπουργείο θα εκδώσει νέες ΑΕΠΟ.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από την κατάργηση των ΝΟΜΕ μπορεί. Απο το προσωρινό σβήσιμο της Μεγαλόπολης δε νομίζω. Όπως θα διάβασες στο δημοσίευμα το Υπουργείο θα εκδώσει νέες ΑΕΠΟ.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Μέχρι να γίνει η έκδοση θα είναι σβηστές.Αυτό θα οδηγήσει σε μειωμένη παραγωγή και αύξηση της ΟΤΣ.Θα λείπουν από το σύστημα περί τα 600MW...εκτός αν ανοίξουν ξανά τις μονάδες της Καρδιας 1,2 που έκλεισαν πριν 2 μήνες (άλλος ένας λόγος για αυξημένη ΟΤΣ).

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ξανά μηπως χάθηκε κάπου:

 

Η πάγια εντολή σε τράπεζα, έχει κάποια χρέωση ανά πληρωμή λογαριασμού;

Από το τηλεφωνικό κέντρο (δε θυμάμαι τράπεζα) μου είπάν άλλο τη μια φορά και άλλο την άλλη που ξανακάλεσα και έτσι δεν έβγαλα άκρη.

Edited by thodoris85
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...