Jump to content

[S7 series] Ασφάλεια Κινητού


earthdog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η σαμσουνγκ καθυστέρησε την διαδικασία γιατί δεν μου έδινε χαρτί που να έλεγε το κόστος επισκευής μόνο περιγραφή. Μόλις πήρε η Generali σε αυτούς μου το έδωσαν αλλιώς θα τελείωνα πιο γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 220
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η σαμσουνγκ καθυστέρησε την διαδικασία γιατί δεν μου έδινε χαρτί που να έλεγε το κόστος επισκευής μόνο περιγραφή. Μόλις πήρε η Generali σε αυτούς μου το έδωσαν αλλιώς θα τελείωνα πιο γρήγορα.
Απόδειξη δεν σου έδωσε η Samsung όταν πλήρωσες; Θέλει και άλλο έγγραφο;
Link to comment
Share on other sites

Απόδειξη δεν σου έδωσε η Samsung όταν πλήρωσες; Θέλει και άλλο έγγραφο;
Μα λογικά από ότι λέει το κινητό καταστράφηκε ολοσχερώς και του έδωσαν την αξία σε χρήματα πίσω.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα λογικά από ότι λέει το κινητό καταστράφηκε ολοσχερώς και του έδωσαν την αξία σε χρήματα πίσω.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι λάθος μου. Νόμιζα ότι το επισκεύασε
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν δεν το καταστρέφουν οι ίδιοι, φαντάζομαι ότι έτσι εξηγείται όλος αυτός ο χαμός με τα "μεταχειρισμένα" κινητά που κυκλοφορούν στο insomnia, τα οποία είναι σφραγισμένα. Αυτά από την εμπειρία μου.

Πραγματικά ότι ναναι!!! Αυτοί δηλαδή που παίρνουν ένα κινητό με την επιδότηση τους προκειμένου να το πουλήσουν σφραγισμενο κατά τη γνωμη σου στην πραγματικότητα το έχουν κλέψει από το αμάξι κάποιου αφηρημένου και βρήκαν και την απόδειξη αγοράς με το imei τυπωμένο στο πορτ μπαγκαζ!!!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν το πήγα στην Samsung για επισκευή αλλά για εκτίμηση κόστους κ τεχνική περιγραφή κ αν άξιζε να επισκευαστεί αυτοί μόνο προφορικά μου είπαν την τιμή κ οπότε τους έπαιρνα αρνούνταν να μου δούλου γραπτώς που το ήθελε η ασφάλεια. Μετά από παρέμβαση της ασφαλιστικής το έδωσαν κ όλα καλά απλά άργησε λίγο η διαδικασία εξαιτίας της Samsung στην Θεσσαλονίκη.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν το πήγα στην Samsung για επισκευή αλλά για εκτίμηση κόστους κ τεχνική περιγραφή κ αν άξιζε να επισκευαστεί αυτοί μόνο προφορικά μου είπαν την τιμή κ οπότε τους έπαιρνα αρνούνταν να μου δούλου γραπτώς που το ήθελε η ασφάλεια. Μετά από παρέμβαση της ασφαλιστικής το έδωσαν κ όλα καλά απλά άργησε λίγο η διαδικασία εξαιτίας της Samsung στην Θεσσαλονίκη.
Το πολύ καλό σε αυτό είναι πως η ασφάλεια πήρε το θέμα στα πολύ σοβαρά και έκανε ολοκληρωμένα την δουλειά της. Είναι πολύ θετικό να το ακούμε αυτό, γιατί κι εγώ λέω ότι οκ έκανα ασφάλεια με 24€ , αλλά αν γίνει κάτι με καλύπτουν ή μη τον είδατε;

 

Και πάλι μπράβο τους!!

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να δώσουν τη δυνατότητα να το ασφαλίζουμε και για δεύτερο χρόνο. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν δίνουν. Τις ίδιες πιθανότητες έχει να σπάσει ένα κινητό είτε τον πρώτο χρόνο είτε πιο μετά
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να δώσουν τη δυνατότητα να το ασφαλίζουμε και για δεύτερο χρόνο. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν δίνουν. Τις ίδιες πιθανότητες έχει να σπάσει ένα κινητό είτε τον πρώτο χρόνο είτε πιο μετά
Γιατί μετά θα γινόταν πολλές απάτες, συν του ότι όταν έχεις κάτι καινούριο το προσέχεις πιο πολύ (καινούριο μου καλάθι..) .. Μακάρι να γινόταν, αλλά το βλέπω δύσκολο.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μετά θα γινόταν πολλές απάτες, συν του ότι όταν έχεις κάτι καινούριο το προσέχεις πιο πολύ (καινούριο μου καλάθι..) .. Μακάρι να γινόταν, αλλά το βλέπω δύσκολο.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό για τις απάτες δεν κατάλαβα τι σχέση έχει με τα δύο έτη. Αν είναι κάποιος να κάνει απάτη θα την κάνει και στο πρώτο έτος
Link to comment
Share on other sites

Αυτό για τις απάτες δεν κατάλαβα τι σχέση έχει με τα δύο έτη. Αν είναι κάποιος να κάνει απάτη θα την κάνει και στο πρώτο έτος
Ναι αλλά θα την κάνει πολύ πιο εύκολα μέχρι το 2ο!!

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ποια η καλύτερη πρόταση για ασφάλεια κινητού αυτή την εποχή;

Πρέπει να γίνει απ το κατάστημα αγοράς ή μπορεί να γίνει και εξωτερικά;

Στις πόσες μέρες απ την αγορα μπορεί να γίνει;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ποια η καλύτερη πρόταση για ασφάλεια κινητού αυτή την εποχή;

Πρέπει να γίνει απ το κατάστημα αγοράς ή μπορεί να γίνει και εξωτερικά;

Στις πόσες μέρες απ την αγορα μπορεί να γίνει;

Ευχαριστώ

Δες εδώ https://www.insurance4you.gr/eidikes-asfaliseis/kinhto-tablet.html

 

Με κόστος μέχρι 24€ (αξία κινητού 400€+) σου παρέχει τα πάντα για ένα χρόνο μέσω της General, όπου αν διαβάσεις παραπάνω υπάρχουν θετικά σχόλια.

 

Απαραίτητη προϋπόθεση το κινητό να έχει αγοραστεί εντός 28 ημερών.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δυστυχώς την δευτέρα μου πήραν τη συσκευή με μαχαίρι στο δρόμο 3 τύποι. Φυσικά έγινε κλήση μέσα σε 15 λεπτά δεν άμεση δράση και πήγα και στο τμήμα της περιοχής μου και έγινε αυτεπάγγελτα μήνυση κατά αγνώστων λόγω ληστείας σε βαθμό κακουργήματος. Το κινητό Google pixel xl από Πλαίσιο αξίας 999€ με 19€ ασφάλιστρα στην Generali. Έστειλα την Παρασκευή τα απαραίτητα δικαιολογητικά και περιμένω με μεγάλη αγωνία γιατί δυστυχώς δεν έχω πλέον τη δυνατότητα να αγοράσω συσκευή.

 

Στο τηλέφωνο που μίλησα σήμερα μαζί τους δεν μπορώ να πω ότι μου τα είπαν καλά. Μου έδωσαν πολύ αόριστες απαντήσεις του τύπου ότι θα το εξετάσουμε και βλέπουμε και ότι θα περιμένω 7 ημέρες για απάντηση. Ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί την επόμενη φορά που θα πάνε να με κλέψουν ή θα σκοτώσω ή θα με σκοτώσουν ειλικρινά.

 

Θα επανέλθω με την έκβαση της απόφασης της Generali.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς την δευτέρα μου πήραν τη συσκευή με μαχαίρι στο δρόμο 3 τύποι. Φυσικά έγινε κλήση μέσα σε 15 λεπτά δεν άμεση δράση και πήγα και στο τμήμα της περιοχής μου και έγινε αυτεπάγγελτα μήνυση κατά αγνώστων λόγω ληστείας σε βαθμό κακουργήματος. Το κινητό Google pixel xl από Πλαίσιο αξίας 999€ με 19€ ασφάλιστρα στην Generali. Έστειλα την Παρασκευή τα απαραίτητα δικαιολογητικά και περιμένω με μεγάλη αγωνία γιατί δυστυχώς δεν έχω πλέον τη δυνατότητα να αγοράσω συσκευή.

 

Στο τηλέφωνο που μίλησα σήμερα μαζί τους δεν μπορώ να πω ότι μου τα είπαν καλά. Μου έδωσαν πολύ αόριστες απαντήσεις του τύπου ότι θα το εξετάσουμε και βλέπουμε και ότι θα περιμένω 7 ημέρες για απάντηση. Ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί την επόμενη φορά που θα πάνε να με κλέψουν ή θα σκοτώσω ή θα με σκοτώσουν ειλικρινά.

 

Θα επανέλθω με την έκβαση της απόφασης της Generali.

Κρίμα ρε φίλε. Ενημέρωσε μας μόλις έχεις νέα από την Generali. Εγώ είμαι αισιόδοξος ότι θα τα πάρεις όμως. Είναι ληστεία και αφού θα το έχεις δηλώσει στην αστυνομία οφείλουν να σε αποζημιώσουν. Τι δικαιολογία να βρουν;

Αν επιτρέπεται που έγινε το περιστατικό για να έχουμε το νου μας; Εννοείται ότι αν σου ξανατυχει κάτι τέτοιο δεν φέρνεις αντίσταση. Καλύτερα να χάσεις ένα κινητό ή χρήματα, παρά τη ζωή σου.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς την δευτέρα μου πήραν τη συσκευή με μαχαίρι στο δρόμο 3 τύποι. Φυσικά έγινε κλήση μέσα σε 15 λεπτά δεν άμεση δράση και πήγα και στο τμήμα της περιοχής μου και έγινε αυτεπάγγελτα μήνυση κατά αγνώστων λόγω ληστείας σε βαθμό κακουργήματος. Το κινητό Google pixel xl από Πλαίσιο αξίας 999€ με 19€ ασφάλιστρα στην Generali. Έστειλα την Παρασκευή τα απαραίτητα δικαιολογητικά και περιμένω με μεγάλη αγωνία γιατί δυστυχώς δεν έχω πλέον τη δυνατότητα να αγοράσω συσκευή.

 

Στο τηλέφωνο που μίλησα σήμερα μαζί τους δεν μπορώ να πω ότι μου τα είπαν καλά. Μου έδωσαν πολύ αόριστες απαντήσεις του τύπου ότι θα το εξετάσουμε και βλέπουμε και ότι θα περιμένω 7 ημέρες για απάντηση. Ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί την επόμενη φορά που θα πάνε να με κλέψουν ή θα σκοτώσω ή θα με σκοτώσουν ειλικρινά.

 

Θα επανέλθω με την έκβαση της απόφασης της Generali.

 

Κρίμα ειλικρινά .. Αλλά εδώ που έχουμε φτάσει ως κοινωνία φίλε , καλύτερα που έχασες το κινητό σου και δεν έπαθες κάτι κακό εσύ..

Όσο αφορά την ασφάλεια , Generalli από την πρώτη μέρα αγοράς ( 5 μήνες τώρα) έχω κάνει και εγώ , αλλά βέβαια δεν έχει χρειαστεί..

Από άλλους φίλους εδώ στο forum έχω ακούσει ότι δεν είχαν πρόβλημα αποζημίωσης ( σε σπάσιμο συσκευής βέβαια ) , αλλά και για κλοπή (από την στιγμή που έχεις τις αποδείξεις από Αστυνομία) , θεωρώ ότι θα σε αποζημιώσουν..

Σου εύχομαι γρήγορα να πάρεις τα χρήματά σου πίσω..

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα ειλικρινά .. Αλλά εδώ που έχουμε φτάσει ως κοινωνία φίλε , καλύτερα που έχασες το κινητό σου και δεν έπαθες κάτι κακό εσύ..

Όσο αφορά την ασφάλεια , Generalli από την πρώτη μέρα αγοράς ( 5 μήνες τώρα) έχω κάνει και εγώ , αλλά βέβαια δεν έχει χρειαστεί..

Από άλλους φίλους εδώ στο forum έχω ακούσει ότι δεν είχαν πρόβλημα αποζημίωσης ( σε σπάσιμο συσκευής βέβαια ) , αλλά και για κλοπή (από την στιγμή που έχεις τις αποδείξεις από Αστυνομία) , θεωρώ ότι θα σε αποζημιώσουν..

Σου εύχομαι γρήγορα να πάρεις τα χρήματά σου πίσω..

 

Μακάρι να βγουν αξιόπιστοι. Απλά ξέρω ότι συνήθως οι ασφαλιστικές έχουν "παραθυράκια" όταν πρόκειται να βάλουν το χέρι στην τσέπη, μεγάλη βλακεία που ήρθε η ώρα να τους χρειαστώ πραγματικά. Θα δείξει πως θα πάει.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να βγουν αξιόπιστοι. Απλά ξέρω ότι συνήθως οι ασφαλιστικές έχουν "παραθυράκια" όταν πρόκειται να βάλουν το χέρι στην τσέπη, μεγάλη βλακεία που ήρθε η ώρα να τους χρειαστώ πραγματικά. Θα δείξει πως θα πάει.

Αρχικά κρίμα για το πάθημά σου, αλλά εσύ να σαι καλά και εννοείτε πως αν ποτέ ξανά τύχη, ΔΕΝ κάνουμε τον ήρωα σε αποβράσματα και υποκείμενα χωρίς συνείδηση.

Τώρα όσο αφορά την ασφάλεια , σαν ασφαλιστικός σύμβουλος που είμαι, σου λέω με απόλυτη βεβαιότητα πως με χαρτί αστυνομίας στα χέρια σου, είναι παραπάνω από σίγουρα πως θα αποζημιωθείς και σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς την δευτέρα μου πήραν τη συσκευή με μαχαίρι στο δρόμο 3 τύποι. Φυσικά έγινε κλήση μέσα σε 15 λεπτά δεν άμεση δράση και πήγα και στο τμήμα της περιοχής μου και έγινε αυτεπάγγελτα μήνυση κατά αγνώστων λόγω ληστείας σε βαθμό κακουργήματος. Το κινητό Google pixel xl από Πλαίσιο αξίας 999€ με 19€ ασφάλιστρα στην Generali. Έστειλα την Παρασκευή τα απαραίτητα δικαιολογητικά και περιμένω με μεγάλη αγωνία γιατί δυστυχώς δεν έχω πλέον τη δυνατότητα να αγοράσω συσκευή.

 

Στο τηλέφωνο που μίλησα σήμερα μαζί τους δεν μπορώ να πω ότι μου τα είπαν καλά. Μου έδωσαν πολύ αόριστες απαντήσεις του τύπου ότι θα το εξετάσουμε και βλέπουμε και ότι θα περιμένω 7 ημέρες για απάντηση. Ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί την επόμενη φορά που θα πάνε να με κλέψουν ή θα σκοτώσω ή θα με σκοτώσουν ειλικρινά.

 

Θα επανέλθω με την έκβαση της απόφασης της Generali.

Κρίμα πραγματικά. Απλά νομίζω ότι μετά την κατάθεση της κλοπής στην αστυνομία, πρέπει να πας στον τηλεφωνικό σου πάροχο με το χαρτί ώστε να κλειδωθεί το IMEI. Παραπάνω αν δείτε, σε περίπτωση κλοπής μέσα από αμάξι η αποζημίωση δόθηκε κανονικά.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έχει βρεθεί ακόμη ασφαλιστικό πρόγραμμα το οποίο να καλύπτει πέραν του ενός έτους;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Όχι και δεν νομίζω πως υπάρχει. Οι εταιρείες που κάνουν ασφάλεια κινητού είναι δυο συγκεκριμένες αν δεν κάνω λάθος είναι η Generali και η Allianz και τα μαγαζιά με αυτές συνεργάζονται.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ασφάλεια συσκευής από public. Αγορασμένο s7 edge με την προσφορά των 400 €. Η συσκευή έσπασε λίγο στη οθόνη από την μπροστινή πλευρά. Το πήγα στα public Τρικάλων μιας και εδώ μένω με την απόδειξη αγοράς. Το άφησα στο σέρβις όπου τα ευγενικά παιδιά με εξυπηρέτησαν και με διαβεβαιωσαν ότι σύντομα θα φτιάξουν την συσκευή στο επίσημο σέρβις της Samsung. Τελικα σήμερα με πήραν τηλ ότι για να το φτιάξουν θέλουν 35 ευρώ για το πλαίσιο!!!!! Τους είπα ότι θα κάνω καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή. Είναι δυνατόν ΡΕ παιδια? Τι κοροϊδία είναι αυτή?
Link to comment
Share on other sites

Έχω ασφάλεια συσκευής από public. Αγορασμένο s7 edge με την προσφορά των 400 €. Η συσκευή έσπασε λίγο στη οθόνη από την μπροστινή πλευρά. Το πήγα στα public Τρικάλων μιας και εδώ μένω με την απόδειξη αγοράς. Το άφησα στο σέρβις όπου τα ευγενικά παιδιά με εξυπηρέτησαν και με διαβεβαιωσαν ότι σύντομα θα φτιάξουν την συσκευή στο επίσημο σέρβις της Samsung. Τελικα σήμερα με πήραν τηλ ότι για να το φτιάξουν θέλουν 35 ευρώ για το πλαίσιο!!!!! Τους είπα ότι θα κάνω καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή. Είναι δυνατόν ΡΕ παιδια? Τι κοροϊδία είναι αυτή?
Μήπως θέλουν να φτιάξουν το πλαίσιο , επειδή αν έχει στραβωσει δε μπορεί να καθίσει πάνω η οθόνη, είτε δε υπάρχει στεγανότητα από νερά;;

 

Ρώτα τον λόγο, πριν κινηθείς.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πάθει τίποτα το πλαίσιο. Αλλά και να είχε πάθει υποτίθεται ότι ακόμη και σε ολική καταστροφή θα έδιναν καινούρια συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πάθει τίποτα το πλαίσιο. Αλλά και να είχε πάθει υποτίθεται ότι ακόμη και σε ολική καταστροφή θα έδιναν καινούρια συσκευή.
Προσωπικά δεν έχω την καλύτερη εμπειρία από τα public. Δες το όμως και κυνηγησε το. Είπα αυτό για την στεγανότητα γιατί γνωρίζω ότι το δοκιμάζουν σε νερό πριν στο δώσουν. Ρώτα λοιπόν, και πες μας να έχουμε και το νου μας.

 

Για να καταλάβω όμως, η ασφάλεια που έκανες ήταν μέσω public, ή αυτές που κάνουμε στην generali;;

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Ασφάλεια Κινητού

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...