Jump to content

[S7 series] Ασφάλεια Κινητού


earthdog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 220
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κανένας που του έσπασε η οθόνη να μας πει την εμπειρία του από την κάλυψη της ασφάλειας;
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τελικά παιδιά αξίζει να το ασφαλίσω? Γνωμη σας ειναι πως μια απλη αρκη ? Η αξίζει να δώσω τα 50 ΕΥΡΩ στον Κωτσοβολο λογο ονοματος για ποιο μεγαλη σιγουρια ?
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι καλύπτεσαι και με την πιο απλή της Generali.

Εγώ είμαι στη διαδικασία της αποζημίωσης λόγω θραύσης οθόνης. Μόλις τελειώσουν όλα θα αναφέρω εδώ την έκβαση της υπόθεσης μου.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

22 ευρώ για ένα χρόνο για το s7 edge.

Δεν επεμβαίνουν στην επισκευή.

Αφού το φτιάξεις τους στέλνεις φωτογραφίες πριν και μετά, απόδειξη αγοράς κι επισκευής κι αριθμό iban και σε αποζημιώνουν.

Εγώ δεν τα έστειλα ακόμη.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

έτσι ακριβός έκανα και τα χρήματα σε λιγότερο από 1 εβδομάδα

 

Στην ιδια εταιρεία με τον φιλο απο πανω ? Αν στα εβαλαν τα λεφτα τοσο γρηγορα τι να πω..

 

Δηλαδη παιδια αξιζει με τις παντες λετε ε ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με μεγάλη μου έκπληξη είδα ΑΜΕΣΟΤΑΤΗ απόκριση από την ασφαλιστική εταιρεία (Generali) σχετικά με τη θραύση οθόνης του κινητού μου.

 

Για την ακρίβεια είχα ένα S7 Edge το οποίο το ασφάλισα με €22,00 για 1 έτος εδώ:

http://www.xirogiannopoulos.gr/language/el/%CE%B1%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%8C-%CF%83%CE%B1%CF%82-%CE%AE-%CF%84%CE%BF-tablet-%CF%83%CE%B1%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%AD/

Η οθόνη του έσπασε στις 09/05/2017 κατόπιν πτώσης στο δρόμο με δική μου υπαιτιότητα.

Την ίδια ημέρα παρεδόθη στο επίσημο service (MicroTech Θεσσαλονίκη) και 15/05/2017 ολοκληρώθηκε η επισκευή (κόστος αντικατάστασης €310,00). Το ανταλλακτικό ήρθε από Ολλανδία. Το τίμημα το πλήρωσα αρχικά από την τσέπη μου.

Στις 16/05/2017 το είχα στα χέρια μου κι απέστειλλα στην ασφαλιστική το σύνολο των δικαιολογητικών που απαιτούνταν.

Σήμερα 18/05/2017 (2 ημέρες μετά) μου ήρθε το κάτωθι e-mail από την ασφαλιστική:

"Σας επισυνάπτουμε την εξοφλητική απόδειξη, η καταβολή της αποζημίωσης έγινε στις 17.05.2017, παρακαλούμε όπως μας επιστραφεί υπογεγραμμένη όταν επιβεβαιώσετε την κατάθεση του ποσού, οποία θα εμφανιστεί στον λογαριασμό σας σε 2 - 3 εργάσιμες.

Με εκτίμηση"

 

Παιδιά σε καμιά περίπτωση δεν προσπαθώ να διαφημίσω την εταιρεία λόγω προσωπικού οφέλους, αλλά οφείλω να καταθέσω την προσωπική μου εμπειρία, η οποία ήταν ευτυχώς πολύ ευχάριστη κι ανώδυνη.

Είχα μεγάλη αμφιβολία σχετικά με την ολοκληρωμένη κάλυψη και την ταχύτητα αποζημίωσης, μιας και το κόστος ήταν πολύ μεγάλο προκειμένου να το επωμιστώ εν τέλει. Ούτε είχα βρει κάποιο αντίστοιχο post όπως το δικό μου. Ευτυχώς, τέλος καλό όλα καλα.

Τα χρήματα δεν εμφανίστηκαν ακόμη στον τραπεζικό μου λογαριασμό βέβαια, αλλά είναι θέμα χρόνου φαντάζομαι.

Αυτά.

 

Αν μπορώ να βοηθήσω με κάτι που μου διέφυγε, στη διάθεση σας.

 

edit. Σήμερα 19/05/2017 εμφανίστηκαν κανονικά και τα χρήματα στο λογαριασμό μου. :D

Edited by rufous
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ με το προαναφερόμενο μήνυμα. Και εγώ σε γενομένη συναλλαγή με την εν λόγω ασφαλιστική εταιρεία λόγω σπασίματος οθόνης ενός s6 όπου κατείχα, μόνο θετικές εντυπώσεις αποκόμισα. Αφού είχα πληρώσει την επισκευή (αντικατάσταση οθόνης και frame) στο επίσημο service και αφού τους είχα προωθήσει την απόδειξη επισκευής, εντός 4 ημερών πιστώθηκε στο τραπεζικό μου λογαριασμό το ποσό όπου είχα καταβάλει εις το ακέραιο!

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Καμιά εταιρεία που να ασφαλίζει μεταχειρισμενα έχουμε ?

 

Nα την διαμορφωσω λιγο την ερωτηση.Καμια εταιρεια που να ασφαλιζει μεταχειρισμενα και ρουταρισμενα,και χωρίς αποδειξη,γιατι το πηρα με ανταλλαγή,και μονο μια καρτα εγγυησης και καλα μου εδωσε με την σφραγιδα του μαγαζιου

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, από τη συζήτηση που είχα μαζί τους κατάλαβα ότι ασφαλίζουν και κινητά με μεγαλύτερη διάρκεια από 1 μήνα από την αγορά, εφόσον προηγηθούν φωτογραφίες της συσκευής.

Το αν είναι μεταχειρισμένο ή όχι δεν τους ενδιαφέρει. Δηλαδή αν αναγράφονται ξένα στοιχεία στο παραστατικό αγοράς.

Γενικά, δεν χάνετε κάτι αν τους καλέσετε για όλες τις απορίες. Γράψτε εδώ τι σας είπαν.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Nα την διαμορφωσω λιγο την ερωτηση.Καμια εταιρεια που να ασφαλιζει μεταχειρισμενα και ρουταρισμενα,και χωρίς αποδειξη,γιατι το πηρα με ανταλλαγή,και μονο μια καρτα εγγυησης και καλα μου εδωσε με την σφραγιδα του μαγαζιου

 

Αυτο ειναι συμβαν για εσενα η για εμενα το λες φιλε μου ? :D

 

Εγω που τους πηρα τηλεφωνο να ξερετε πως δεν ασφαλίζουν μεταχειρισμενα. Εμενα εχει κανονικα απόδειξη ειναι 5 μηνων και μου ειπαν οχι.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει κατάθεση τα χρήματα της ασφάλειας στον Ξηρογιαννόπουλο. Σε πόσες μέρες στέλνουν το συμβόλαιο?
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο θα το έχεις στο email σου σε .pdf κι αν θες το εκτυπώνεις.

Πολύ καλή εξυπηρέτηση! Έφυγε και ο βραχνάς της ασφάλειας!

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θα ήταν καλό να μπορούσαμε να το ασφαλίσουμε και για δεύτερο χρόνο

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το S8 ασφάλισες; Τι κόστος σου είπαν; 22 ευρώ είχε το S7 edge.

Το s8 plus. Με βάση την απόδειξη (710 ευρώ) 22 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα τελικά είναι αν την χρειάστηκε κανένας την ασφάλεια και τι υποστήριξη είχε..

 

Τόσο προσεκτικοί είμαστε όλοι?? :lol::lol:

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Ασφάλεια Κινητού

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...