Jump to content

[S7 series] Ασφάλεια Κινητού


earthdog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

110 ευρώ ειναι[/quote

 

Και πάλι νομίζω συμφέρει αν σκεφτείς ότι έχει 300αρακι

Για να τη φτιάξεις μόνο την οθόνη. Είναι 5 με 6μηνων το κινητό μου μπορώ άραγε ακόμα ;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 220
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

110 ευρώ ειναι[/quote

 

Και πάλι νομίζω συμφέρει αν σκεφτείς ότι έχει 300αρακι

Για να τη φτιάξεις μόνο την οθόνη. Είναι 5 με 6μηνων το κινητό μου μπορώ άραγε ακόμα ;

Όχι φίλε,μονο για κινητά εως 1 μήνα απο την αγορά αλλά δε χάνεις να πάρεις ενα τηλεφωνακι

 

Στάλθηκε απο το Samsung galaxy s7 edge μου

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε,μονο για κινητά εως 1 μήνα απο την αγορά αλλά δε χάνεις να πάρεις ενα τηλεφωνακι

 

Στάλθηκε απο το Samsung galaxy s7 edge μου

Φίλε αν ρωτήσεις, ενημέρωσε και εμάς. Με ενδιαφέρει και εμένα. Το δικό μου είναι περίπου 4μηνο.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ψάχνομαι κι εγώ για ασφάλεια του κινητού, αφού το αγνόησα όταν αγόρασα το κινητό. Έχει κανείς κάτι να προτείνει για ασφάλεια ήδη αγορασμένου τηλεφώνου?
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα χθες την απόδειξη και τα στοιχεία μου στον Ξηρογιαννόπουλο. Θυμάστε πόσες μέρες κάνουν να απαντήσουν ώστε να προχωρήσουμε στην ασφάλιση;
Link to comment
Share on other sites

Γρήγορα απαντούν. Λογικά αύριο θα έχεις απάντηση. Μπορείς να τους πάρεις κιόλας να το δουν πιο γρήγορα
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω κάνει και εγώ μέσω του kaizershop στο Ξηρογιαννόπουλο (lg g5 δεν έχει σημασία). Ρώτησα εάν το χαρτί βλαβης επισκευής καθυστερήσει απο το σέρβις τοσο ώστε ξεπεραστούν οι 7 ημερες απο τη ζημιά, εάν διευθετείται και καλύπτεται και παλι. Έχω στειλει 3 email απο τις 27 Οκτωβρίου, στη διεύθυνση αποστολής του πιστοποιητικού αλλα και στην διεύθυνση για info, και με έχουν γράψει κανονικά και τις 3. Απαράδεκτο, τους έστειλα σήμερα τα παράπονα μου σχετικά με αυτό. Δε μου αρέσει καθόλου η ολη εικόνα.

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα σήμερα εμαιλ για να ασφάλισω το δικό μου. Αγορασμένο πριν μια εβδομάδα. Περιμένω απάντηση
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα σήμερα εμαιλ για να ασφάλισω το δικό μου. Αγορασμένο πριν μια εβδομάδα. Περιμένω απάντηση

 

Κανενα νεώτερο για την ασφάλιση της συσκευής;

Link to comment
Share on other sites

Θετικές/αρνητικές εντυπώσεις να καταγράφουν παρακαλώ για να ξέρουμε πως να πράξουμε στο μέλλον όταν αποκτήσουμε συσκευή :)

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική εμπειρία περι ασφάλισης της συσκευης!

Στις 27/12 εστελα email στην εταιρία Ξηρογιαννοπουλος.

Επειτα απο δυο ωρες ειχα απάντηση με τα εγγραφα που έπρεπε να προσκομίσω.Στις 28/12 ,απόγευμα, τα στέλνω συμπληρωμένα στην εταιρία και επειτα απο λάθος δικο μου στην κοινοποίηση του mail που εστειλα τα ξαναστελνω 29/12 το βράδυ.Σημερα το μεσημέρι (30/12) ειχα το ασφαλιστήριο της συσκευής (ΑΧΡΕΊΑΣΤΟ ΑΣ ΕΊΝΑΙ)

"5 αστέρια" λοιπον!!!

 

Υ.γ.Ευχαριστω και τον συμφοριτη pektis7 για τις πληροφοριες!

Edited by Panos1987
Link to comment
Share on other sites

Προσωπική εμπειρία περι ασφάλισης της συσκευης!

Στις 27/12 εστελα email στην εταιρία Ξηρογιαννοπουλος.

Επειτα απο δυο ωρες ειχα απάντηση με τα εγγραφα που έπρεπε να προσκομίσω.Στις 28/12 ,απόγευμα, τα στέλνω συμπληρωμένα στην εταιρία και επειτα απο λάθος δικο μου στην κοινοποίηση του mail που εστειλα τα ξαναστελνω 29/12 το βράδυ.Σημερα το μεσημέρι (30/12) ειχα το ασφαλιστήριο της συσκευής (ΑΧΡΕΊΑΣΤΟ ΑΣ ΕΊΝΑΙ)

"5 αστέρια" λοιπον!!!

 

Υ.γ.Ευχαριστω και τον συμφοριτη pektis7 για τις πληροφοριες!

Τίποτα :)

Το θέμα που μένει να δούμε είναι αν κάποιος χρειάστηκε ποτέ την ασφάλεια και τι έγινε σε εκείνη την περίπτωση. Τον κάλυψε; Πήρε γρήγορα τα χρήματα;

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν προσφερει καποια τετοια ασφαλεια με εξτρα κοστος εννοειται η Vodafone για κινητα αγορασμενα απο τα καταστηματα της ?

 

Οχι για τα μοντελα που δινει ενα χρονο επιπλεον εγγυηση για ολα τα αλλα ......(samsung)

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν προσφερει καποια τετοια ασφαλεια με εξτρα κοστος εννοειται η Vodafone για κινητα αγορασμενα απο τα καταστηματα της ?

 

Οχι για τα μοντελα που δινει ενα χρονο επιπλεον εγγυηση για ολα τα αλλα ......(samsung)

Εγώ το καλοκαίρι που ρώτησα, δεν

 

Στάλθηκε απο το Samsung galaxy s7 edge μου

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγω εχω το δικο μου S7 απο plaisio με την ασφαλεια αγορας για δυο χρονια που κοστιζε 70€.

Η ερωτηση μου ειναι αν καποιος την εχει χρησιμοποιησει,και τι αποτελεσμα ειχε...

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αγορά από skoutzομάγαζο χωρίς να μου δίνεται δυνατότητα ασφάλειας. Η αγορά έγινε την προηγούμενη εβδομάδα! Ποιες εναλλακτικές έχω για ασφάλιση της συσκευής;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια σας παιδιά..

θα ήθελα λίγο τη βοήθεια σας αν γνωρίζετε .

Αγόρασα το samsung galaxy s7edge τν Δεκεμβρη .Μαζί με την αγορά σε κατάστημα Γερμανό μου δόθηκε και ασφαλεια της Allianz για 1 χρόνο που κάλυπτεΙ θραύση νερό πυρΚαγιά και κακόβουλη πράξη

μόλις προχθές ΛΟΙΠΟΝ έσπασε αυτή η υπέροχη καμπυλωτη οθόνη..χίλια κομμάτια δηλαδη άλλα μόνο το τζαμί απέξω.λειτουργεΙ κανονικά η οθόνη.

όποτε τ πηγα σε καταστημα Γερμανό με εγγύηση ασφαλεια κα ολα τα λοιπΑ χαρτια.

το θέμα μου είναι ΤΟ εξής

στην ασφαλεια γράφε ότι το 1ο εξάμηνο καλυπτεΙ το 80% . Σε περίπτωση που γίνεΙ επισκευή εγώ θα πληρώσω κάτι?Η στη περίπτωση που γίνεΙ αντικατασταση εκεί τι παιζει;πληρώνεις κάτι η οχι?

Edited by joan094
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σχετικα με την ασφάλιση του κινητου θα ήθελα να ρωτήσω.

1.Γινεται χωρίς αποδειξη?Ειναι αγορασμενο 4 μηνων απο μαγαζί,που εγινε με ανταλλαγη.Εχω μονο μια καρτα εγγυησης που λεει για 2 χρόνια με την σφραγίδα του μαγαζιού

2.Η ασφαλεια καλυπτει μονο,θραυση πυρκαγιά ,κλοπή και μπαταρία?Δηλαδη πχ αν κανει επανεκινησεις και θελει πλακετα,τοτε θελει την smartec η την ασφαλιστική?

3.Το καλυπτουν αν το εχεις κάνει ροοτ?Αυτο βασικα είναι το πιο σημαντικο

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την ασφάλιση του κινητου θα ήθελα να ρωτήσω.

1.Γινεται χωρίς αποδειξη?Ειναι αγορασμενο 4 μηνων απο μαγαζί,που εγινε με ανταλλαγη.Εχω μονο μια καρτα εγγυησης που λεει για 2 χρόνια με την σφραγίδα του μαγαζιού

2.Η ασφαλεια καλυπτει μονο,θραυση πυρκαγιά ,κλοπή και μπαταρία?Δηλαδη πχ αν κανει επανεκινησεις και θελει πλακετα,τοτε θελει την smartec η την ασφαλιστική?

3.Το καλυπτουν αν το εχεις κάνει ροοτ?Αυτο βασικα είναι το πιο σημαντικο

1. Νομίζω είναι απαραίτητη η απόδειξη, επίσης πρέπει το κινητό να είναι το πολύ ενός μηνός.

2. Ρίξε μια ματιά στο παρακάτω screenshot. Είναι απ' τον Ξηρογιαννοπουλο όπου το ασφαλισα εγώ:

https://www.dropbox.com/s/t1cetdqrxl374pd/Screenshot_20170426-135924.png?dl=0

3. Το root δε νομίζω να ήταν πρόβλημα, στο κάτω κάτω δε χρειάζεται να το αναφέρεις.

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Το ασφαλισα και εγω εχτες στο μαγαζι που το αγορασα.Generalli ασφαλεια....αχρειαστη να ειναι

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Ασφάλεια Κινητού

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...