Jump to content

[S7 series] Ασφάλεια Κινητού


earthdog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι αν χρειάζεται να κάνω ασφάλεια κινητού για το S7 Edge της γυναίκας η οποία δεν είναι και πολύ προσεκτική.

 

Γίνεται να το κάνω αφού το έχω αγοράσει;

 

Αξίζει; Εμπειρίες;

 

Υ.Γ Και αν κάποιος έχει να προτείνει που να κάνω την ασφάλιση.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 220
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γιατι δεν ξεκινας με ενα τετοιο :P

 

http://www.worldtechradar.com/wp-content/uploads/2016/03/unicorn-beetle-s7-edge-840x473.jpg

 

εκτος αν εννοεις ασφαλεια και για κλεψιμο

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν εννοώ , θήκη γιατί αυτή θέλει να πάρει μια που δεν κάνει και πολλά.....

 

https://www.amazon.co.uk/Caseology%C2%AE-Leather-GENUINE-LEATHER-Samsung/dp/B01BE993KI/ref=sr_1_3?s=electronics&ie=UTF8&qid=1467531064&sr=1-3&keywords=s7+edge+caseology

 

Εγω μιλάω για ασφάλεια θραύσης οθόνης ...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό που αξίζει είναι η ασφάλεια που παρέχουν με σχετικά μικρό κόστος τα μεγάλα καταστήματα όπως ο Κωτσόβολος κτλ. Σε γνωστό μου με S6 edge αγορασμένο από το εν λόγω κατάστημα με την ασφάλεια που πουλάνε αυτοί, του έσπασε η οθόνη στους 10 μήνες και επειδή δεν υπήρχε διαθέσιμο το ίδιο, του έδωσαν το S7 και καινούργια ασφάλεια. Σε τέτοια περίπτωση αξίζει, δεν ξέρω όμως τι γίνεται με αγορά ασφάλειας αφού έχει αγοραστεί η συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αξίζει είναι η ασφάλεια που παρέχουν με σχετικά μικρό κόστος τα μεγάλα καταστήματα όπως ο Κωτσόβολος κτλ. Σε γνωστό μου με S6 edge αγορασμένο από το εν λόγω κατάστημα με την ασφάλεια που πουλάνε αυτοί, του έσπασε η οθόνη στους 10 μήνες και επειδή δεν υπήρχε διαθέσιμο το ίδιο, του έδωσαν το S7 και καινούργια ασφάλεια. Σε τέτοια περίπτωση αξίζει, δεν ξέρω όμως τι γίνεται με αγορά ασφάλειας αφού έχει αγοραστεί η συσκευή.

 

Σε ευχαριστώ..Ναι αυτό με ενδιαφέρει αν ξέρει κάποιος για ασφάλεια ΑΦΟΥ έχει αγοραστεί η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια υπηρεσία της Generali. Δες εδω http://www.nextdeal.gr/ειδήσεις/ιδιωτική-ασφάλιση/asfaliste-to-kinhto-sas-h-to-tablet-sas-gia-ena-chrono-apo-12-eyrw.html .

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια υπηρεσία της Generali. Δες εδω http://www.nextdeal.gr/ειδήσεις/ιδιωτική-ασφάλιση/asfaliste-to-kinhto-sas-h-to-tablet-sas-gia-ena-chrono-apo-12-eyrw.html .

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Κάτι τέτοιο είχα στο νου μου, αλλά πολύ φθηνά μου φαίνεται ότι είναι..Στο kaizer μου είπαν για 30 ευρώ και τους είπα όχι τότε ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω φίλε. Σε ποια εταιρία θα σου έκαναν ασφάλεια;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω φίλε. Σε ποια εταιρία θα σου έκαναν ασφάλεια;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ενδιαφέρθηκα τότε οπότε δε ρώτησα..Θα τους πάρψ μήπως μπορώ εκ των υστέρων να ρωτη΄σω αν γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Μια που ρωτάς θα μοιραστώ την εμπειρία μου στο θέμα.

Με την αγορά του S7 από Κωτσόβολο, εκτός από δωροεπιταγή 100€ δινόταν δώρο και ασφάλεια τεχνικής βλάβης και θραύσης οθόνης. Δυστυχώς εξαιτίας απροσεξίας πράγματι η οθόνη ράγισε, οπότε χρειάστηκε να ενεργοποιήσω την ασφάλεια (καλύπτει εως 2 θραύσεις ή 1 ολική αντικατάσταση). Χωρίς ερωτήσεις και προβλήματα, το τηλέφωνο πήγε μέσω Κωτσόβολου για αντικατάσταση οθόνης στην επίσημη αντιπροσωπεία, ενώ για τη διάρκεια της επισκευής (10 εργάσιμες) μου διατέθηκε συσκευή αντικατάστασης. Πλέον η συσκευή είναι πάλι καινούρια, ενώ είμαι καλυμμένος και για μια ακόμα θραύση. Συνοψίζοντας, θεωρώ την ασφάλιση από αξιόπιστο κατάστημα απαραίτητη για συσκευές με τόσο δύσκολη και ακριβή επισκευή όσο η σειρά S7. Ελπίζω να βοήθησα.

 

ΥΓ. Στο συγκεκριμένο κατάστημα μπορείς να αγοράσεις ασφάλεια και μετά την αγορά της συσκευής

Edited by McKriss
επιπλέον πληροφορίες
about.me/mckriss
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τελικά έχει ασφαλίσει κανείς το κινητό του; Και αν ναι σε ποια εταιρεία / κατάστημα;

 

Θα ενδιέφερε και εμένα οπότε αν κάποιος φίλος έχει βάλει κάτι τέτοιο ας μας πει να ξέρουμε!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω ασφαλίσει στην generali για ένα χρόνο με 19€. Βέβαια ευτυχώς δεν μου έχει χρειαστεί ακόμα

http://www.xirogiannopoulos.gr/language/el/%CE%B1%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%8C-%CF%83%CE%B1%CF%82-%CE%AE-%CF%84%CE%BF-tablet-%CF%83%CE%B1%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%AD/

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος με την αγορα του S6 edge plus είχε κάνει και ασφάλεια συσκευής ιγια θραύση οθόνης ,ή οθόνη του έβγαλε ένα πρόβλημα,ςιχε θαμπωσει το γυαλί και δεν καθάριζε με τπτ τους το πήγε για ενεργοποίηση ασφαλείας και σε μία βδομάδα του κάνανε αντικατάσταση οθόνης χωρίς κανένα κόστος...

Το είχε πάρει απo Puplic.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το εχω στον κοτσοβωλο!αντικατασταση ολοκληρου κινητου σε περιπτωση σπασιματος! Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εκανα στην generali ασφάλεια για το s7 μου και το Α5 2016 της γυναίκας μου προχθές,κόστος 34 ευρώ για τα δύο....Μια χαρά θα έλεγα!!!

 

Sent from my Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

τι καλυπτει?

φανταζομαι μόνο για αγορα απο ελλαδα ετσι?

παρεχει σερβις, αντικατασταση, τι?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το είδα ότι από θέμα κάλυψης τα παρέχει όλα, απλά βλέπω στην λίστα τους έχουν να κάνουν ανανέωση κανά 2 χρόνια και ίσως να μην υποστηρίζουν την υπηρεσία. Γιαυτό ρωτάω κιόλας.

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος η ασφάλεια από τον κοτσοβολο μπορεί να αγοραστεί παρόλο που το κινητό δεν αγοράστηκε από εκεί;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το εχω στον κοτσοβωλο!αντικατασταση ολοκληρπυ κινητου σε περιπτωση σπασιματος!

 

Επειδη πηρα προσφατα και ειδα τα χαρτια της εγγυησης μ σε περιπτωση σπασιματος ειναι αλλαγη οθονης και το δικαιουσε μονο μια φορα στον 1 χρονο αντικατασταση συσκευης εχεις μονο οταν βγει ολο το κινητο για καποιο λογο off

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το εχω στον κοτσοβωλο!αντικατασταση ολοκληρπυ κινητου σε περιπτωση σπασιματος!

Στον Κωτσόβολο ξέρεις τι κόστος είχε η ασφάλεια? Εχω το edge, αν παίζει ρόλο.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με αυτά που σου παρέχει και στην τιμή πάνω απ'όλα που στα παρέχει είναι μονόδρομος το να την κάνεις......19 ευρώ έχει μια φθηνή θήκη στο κάτω κάτω.....μια οθόνη να σου καλύψει τα έχει βγάλει εις δεκαπλούν τα λεφτά της.....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Ασφάλεια Κινητού

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...