Jump to content

Sony PSP


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις πρίν λίγες μέρες έγινα και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος μαύρου psp TA-082 με version 2.82:D .Φοβερή προσφορά σε φοβερή τιμή και τρομερό gadget μπορώ να πώ γιατί δεν είναι απλά παιχνιδομηχανή;) .Αφού έψαξα λίγο για το θέμα iso/emulators κτλ (ναι κιόλας:p ) κατέληξα στο ότι πρέπει να το πάω 3.03(το οποίο ήδη έκανα) έπειτα να βρώ το unpatched gta:LCS για downgrade σε 1.51 για να μπορέσω έπειτα να το πάω σε 3.10ΟΕ-Α του Dark_Alex.

Σε περίπτωση που έκανα κάπου λάθος πείτε μου για να μην καταλήξω με bricked συσκευή:ninja: .

Η βασική ερώτηση που θέλω να κάνω είναι εαν υπάρχει κάποιος που να χρησιμοποιεί την 3.10ΟΕ-Α του DA.Αυτή η version έχει όλα τα features της official 3.10?Δεν πιστέυω να λείπει ο web browser,γιατί απ'οσο ξέρω με downgrade σε 1.51 o browser χάνεται και εγώ τον θέλω.Είναι ο ένας λόγος που πήρα τη συσκευή:O .

Επίσης locationfree βάση βρήκα μόνο με >200$...Έχει βρεί κανείς τίποτα πιο οικονομικό?

Κανείς με info σχετικά με τιμή και χαρακτηριστικά της usb camera?

Video/photos και μουσική κατάφερα και έβαλα ήδη αν και η απουσία playlist με χάλασε κάπως(ελπίζω σε third party application)όπως και viewer για τις εικόνες.Εμ πώς την είδαν?Θα έχω 50 εικόνες και θα κάνω scroll μία-μία?Δεν μπορούσε να τις εμφανίζει σε πλέγμα?Τέσπα...τα παράπονά μου στη sony :p

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όντως φοβερό gadget το psp

Προσωπικά , δεν είμαι κάτοχος αλλά ασχολήθηκα λίγο με αυτό του ανηψιού μου ετών 12. Φορούσε την 2.71 του έκανα upgrade σε 2.80 hen, downgrade σε 1.50 και τελικά up στην 3.03 ΟΕ-C του dark alex και τώρα ποιός τον "πιάνει"!!!! Παίζει τα homebrews του και ειδικά super tux (που δεν άφηνε σε ησυχία τα linux μου), τα umd του, και τα iso που κατεβάζω απο ενα πολύ καλό site που βρήκα

Αφού σκέφτομαι να το αγοράσω κι εγώ, παρά τα 38 μου έτη :O

Link to comment
Share on other sites

Όντως φοβερό gadget το psp

Προσωπικά , δεν είμαι κάτοχος αλλά ασχολήθηκα λίγο με αυτό του ανηψιού μου ετών 12. Φορούσε την 2.71 του έκανα upgrade σε 2.80 hen, downgrade σε 1.50 και τελικά up στην 3.03 ΟΕ-C του dark alex και τώρα ποιός τον "πιάνει"!!!! Παίζει τα homebrews του και ειδικά super tux (που δεν άφηνε σε ησυχία τα linux μου), τα umd του, και τα iso που κατεβάζω απο ενα πολύ καλό site που βρήκα

Αφού σκέφτομαι να το αγοράσω κι εγώ, παρά τα 38 μου έτη :O

 

 

na se rotiso re file

 

exo ena psp me firmware 2.80 kai thelo na to kano 3.03 oe-c.

 

alla den vrisko to GTA. na to kano 2.80 hen kai meta downgrade se 1.5 kai meta se 3.03 oe -c?

 

ti les tha piasi?

 

min to kano brick

Link to comment
Share on other sites

na se rotiso re file

 

exo ena psp me firmware 2.80 kai thelo na to kano 3.03 oe-c.

 

alla den vrisko to GTA. na to kano 2.80 hen kai meta downgrade se 1.5 kai meta se 3.03 oe -c?

 

ti les tha piasi?

 

min to kano brick

 

Γινεται αυτο?

 

Και δεν χρειαζεται το GTA? :wacko: ;)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

na se rotiso re file

 

exo ena psp me firmware 2.80 kai thelo na to kano 3.03 oe-c.

 

alla den vrisko to GTA. na to kano 2.80 hen kai meta downgrade se 1.5 kai meta se 3.03 oe -c?

 

ti les tha piasi?

 

min to kano brick

 

Επειδή ασχολήθηκα και με ένα psp 2.81 , σε βεβαιώνω ότι είναι ο μοναδικός τρόπος !!!!

Εγω βρήκα το gta unpathed, στο video club της γειτονιάς μου κι έκανα τη δουλειά μου.

Δυστυχώς χωρίς αυτό δεν μπορεί να περαστεί η hen για να γίνει το πολυπόθητο downgrade στην 1.50

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ασχολήθηκα και με ένα psp 2.81 , σε βεβαιώνω ότι είναι ο μοναδικός τρόπος !!!!

Εγω βρήκα το gta unpathed, στο video club της γειτονιάς μου κι έκανα τη δουλειά μου.

Δυστυχώς χωρίς αυτό δεν μπορεί να περαστεί η hen για να γίνει το πολυπόθητο downgrade στην 1.50

 

ekana lathos einai 2.82 :(

 

alla den vrisko pouthena to GTA.

 

ti na kano?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας !!! Διάβασα Πρόσφατα ότι μπωρώ μέσω ενώς προγράμματος που μπένει στο PSP να το αντιγράφω games μέσα στη μνήμη του PSP όπου τα ξεκλιδώνει και να μπορώ να το πέζω χωρις το δισκάκι και επείσης να μπορώ να το περάσω στο PC ως Backup. Υπάρχει αυτό το πρόγραμμα? Αν ναι ποιο είναι? Και ποιος είναι ο τρόπος που μπορώ να το χρησημοποιήσω? Εκτός αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος....

Ευχαριστώ πολυ!!!:)

 

Κανείς??:(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2586coollogo_com_2530885.gif

 

MyPhOnE--->ThE--->UnWiReD--->ReVoLuTiOn--->

Subaru Impreza WRX STi

http://www.myspace.com/hacksti_edessa

Link to comment
Share on other sites

ekana lathos einai 2.82 :(

 

alla den vrisko pouthena to GTA.

 

ti na kano?

 

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος !

Εγω στη θέση σου, θα έκανα αναβάθμιση στην 303 και κατόπιν θα έπαιρνα στη σειρά τα video club's και επιτόπου στο ταμείο θα έβαζα το gta να τρέξει.

Εάν το psp κάνει μόνο του restart, αυτόματα θα μπεί και η 303 HEN

Πληρώνεις τα 2 euros και γειά χαρά ......

 

Κανείς??

http://www.pspgr.uni.cc/

Γίνε μέλος, κάτσε μελέτησε και θα σου λυθούν όλες οι απορίες

Link to comment
Share on other sites

paides kalhsperizw thn omorfh parea sas!logo stratou psinomai na parw psp...

ksereis kaneis kenena kalo online katasthma pou na to brw se kalh timh?epishs ti prepei na proseksw kata thn agora tou?uparxei palia ekdosh psp k nea?epishs poia ekdosh aksizei?h value pack h aplh?egw bashka to 8elw gia tainies kai games!dld an to parw 8a balw megalo stickaki gia tainies ktl...

paizei ta paixnia anti na ta agorasw na ta katebazw apo to net?usxh auto ontws?

euxarhstw Nikos k sugnwmh an sas psilo zalisa:D

Link to comment
Share on other sites

Για τιμές ψάξε στο skroutz.gr. Εγώ προτείνω να πάρεις την απλή και ένα μεγάλο memory stick και είσαι οκ. Τώρα για την έκδοση δεν νομίζω να καταλάβεις τίποτε από την συσκευασία. Αυτό που λες για τα παιχνίδια γίνεται, αλλά είναι...παράνομο..;).
Link to comment
Share on other sites

paides kalhsperizw thn omorfh parea sas!logo stratou psinomai na parw psp...

ksereis kaneis kenena kalo online katasthma pou na to brw se kalh timh?epishs ti prepei na proseksw kata thn agora tou?uparxei palia ekdosh psp k nea?epishs poia ekdosh aksizei?h value pack h aplh?egw bashka to 8elw gia tainies kai games!dld an to parw 8a balw megalo stickaki gia tainies ktl...

paizei ta paixnia anti na ta agorasw na ta katebazw apo to net?usxh auto ontws?

euxarhstw Nikos k sugnwmh an sas psilo zalisa:D

 

την εκδοση ευκολα την καταλαβαινεις απο τους κωδικους που εχει η συσκευασια.κανε ενα google search και θα καταλαβεις.και οπως σου ειπε και ο αγαπητος συναδελφος,παρε την απλη και ενα μεγαλο ms.εννοειται ομως οτι τα παιχνιδια σε iso μορφη που θα περασεις στο ms να ειναι back up των δικων σου umd παιχνιδιων.εδω δεν υποστηριζουμε την πειρατεια.

 

na se rotiso re file

 

exo ena psp me firmware 2.80 kai thelo na to kano 3.03 oe-c.

 

alla den vrisko to GTA. na to kano 2.80 hen kai meta downgrade se 1.5 kai meta se 3.03 oe -c?

 

ti les tha piasi?

 

min to kano brick

downgrade απο 2.50-2.60-2.70-2.80 γινεται και χωρις το gta.απο 2.80 και πανω θα χρειαστεις σιγουρα προς στιγμην το gta lcs unpathed.υπαρχουν downgrade kits

που αυτοματα μεσω του pc τοποθετoυν τα απαραιτητα αρχεια για downgrade στοο ms εκει που πρεπει μειωνωντας την πιθανοτητα ''τουβλου'' στο ελαχιστο,αφου μ αυτο τον αυτοποιημενο τροπο δεν υπαρχει περιπτωση να παραλειψεις κατι η να βαλεις καποιο αρχειο αλλου.ενω υπαρχουν και αλλα που ειναι πληρως αυτοματοποιημενα και τρεχουν εξολοκληρου απο το pc.ψαξε λιγο στο νετ.

 

φιλε 38 χρονων,

θα σου πω ενα πραγμα.το psp δεν παιζεται.σκεψου οτι ειχα 2.τα πουλησα και τωρα το εχω μετανοιωσει.συντομα θα αγορασω κ αλλο.σκεψου οτι ειμαι 30 χρονων και κολλησα ασχημα.

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω κάνει επιτυχημένη "επέμβαση" απο 2.81 χρησιμοποιώντας το gta unpathed. Όλα πήγαν ΟΚ. Αν ακολουθήσεις κατα γράμμα τις οδηγίες δύσκολα να πάθει κάτι το PSP.

 

Το κακό είναι ότι μου έμειναν τα original παιχνίδια fifa07 και WRC (άθικτα, το PSP το πήρα 21/04/2007). Αν τα θέλει κανείς ας δει εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=171449

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

εχετε προβλημα με τα ελληνικα στο browser? πχ οταν ανοιγω την σελιδα του πλαισιο μου τα εμφανιζει κινεζικα!!δεν θυμαμαι τετοιο προβλημα σε αλλα f/w τωρα εχω 3.30OE

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Παιδειά από που μπορώ να κατεβάζω τα Frameworks?

 

Ευχαριστώ!!!:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2586coollogo_com_2530885.gif

 

MyPhOnE--->ThE--->UnWiReD--->ReVoLuTiOn--->

Subaru Impreza WRX STi

http://www.myspace.com/hacksti_edessa

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις τι θα γινει με την πτωση τιμης του psp στα 170 ε?λενε για 4 μαιου στην ευρωπη, αλλα κατι μου λεει οτι τα λαμογια στην ελλαδα θα συνεχισουν να το πουλανε στα 240ε (βλεπε πλαισιο,media markt),ενω στο γερμανο το πακετο των 199ε δεν υπαρχει.πηγα σε 2 καταστηματα και μου ειπαν κ καλα οτι δεν εχουν και μου προτειναν να παρω το πακετο με τα 2 παιχνιδια δωρο στα 239ε.ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ?εντωμεταξυ τη συσκευασια με τα δυο παιχνιδια την φτιαχνουν οι ιδιοι πως ειναι δυνατον να μην εχουν σκετο πακετο?αρε ελλαδαρα αθανατη.επισης στα fnac πουλανε το psp σκετο στα 249ε και το πακετο κονσολας με το daxter παλι 249ε.οταν τους ρωτησα πως ειναι δυνατον το σκετο να κανει ιδια τιμη μου ειπαν "δεν ξερω, αλλα σε συμφαιρει το πακετο με το παιχνιδι"!!!! ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΓΕΛΙΟΙ!!!κατι μου λεει πως θα συνεχισουν να πουλανε στα 230-249ε μεχρι να εξαντληθει το stock και μετα στις καινουριες παραλαβες θα συμμορφωθουν.επισης το media markt φαληρου εχει μονο ενα psp προς πωληση και αυτο ceramic white στα 259ε εδω και 15 μερες.και το ερωτημα:η sony hellas δεν ελεγχει τους αντιπροσώπους της να δει τα χαλια τους?ο καθενας πουλαει οσο θελει,οτι πακετο θελει χωρις να υπαρχει κοινη πορεια.και αυτο δεν ειναι ελευθερος ανταγωνισμος εμποριου,αλλα ελευθερη εκμεταλλευση καταναλωτικου κοινου.ισως δεν το εχετε διαπιστωσει γιατι ισως οι περισσοτεροι εχετε psp εδω και καιρο.εγω ψαχνω παλι να αγορασω και εχω φρικαρει.ηταν να το παρω αυτη τη βδομαδα αλλα εμαθα για την πτωση τιμης αλλα σκεφτομαι πως θα αργησει να γινει στo ελλαδισταν.4 μαιου εχουμε σε 2 μερες και καμια σχετικη ανακοινωση δεν εχει γινει απο μερια sony hellas(για να μη ριχνω το κραξιμο μονο στους αντιπροσωπους)
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται απο ηρακλειο κρητης το makro εχει stock αρκετα κομματια με τιμη 178ευρω και ποικιλια firmware απο 1.52 μεχρι 2.50 (με ws m/b)την περασμενη εβδομαδα πηγα με ενα φιλο μου και φυσικα το πηρε

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο βοήθεια....Πριν διαβάσω εδώ ήμουν έτοιμος να το πουλήσω.Άλλαξα όμως γνώμη.Εγώ έχω την έκδοση 3.40 στο μηχάνημα,πως μπορώ να κάνω την "υποβάθμιση" για να δουλεύουν όλα αυτά τα ωραία πράγματα??
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς νομίζω ότι προς το παρόν στην έκδοση 3.40 δεν μπορεί να γίνει υποβάθμιση. Φρόντισε να μην κάνεις κανένα upgrade γιατί τότε θα γίνουν χειρότερα τα πράγματα.

 

Αλήθεια με ποιό παιχνίδι το έφτασες 3.40?

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς νομίζω ότι προς το παρόν στην έκδοση 3.40 δεν μπορεί να γίνει υποβάθμιση. Φρόντισε να μην κάνεις κανένα upgrade γιατί τότε θα γίνουν χειρότερα τα πράγματα.

 

Αλήθεια με ποιό παιχνίδι το έφτασες 3.40?

Δεν το έφτασα με παιχνίδι,εν αγνοία μου online upgrade...μάλλον μεγάλη πατάτα έκανα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έφτασα με παιχνίδι,εν αγνοία μου online upgrade...μάλλον μεγάλη πατάτα έκανα...

 

ναι, τώρα πρέπει να περιμένεις. Έχουν ακουστεί φήμες ότι το donwgrade ετοιμάζεται....άλλα μάλλον είναι μόνο φήμες.

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

ναι, τώρα πρέπει να περιμένεις. Έχουν ακουστεί φήμες ότι το donwgrade ετοιμάζεται....άλλα μάλλον είναι μόνο φήμες.

 

η προηγούμενη έκδοση είναι η 3,03?από την δικιά μου εννοώ

Link to comment
Share on other sites

η προηγούμενη έκδοση είναι η 3,03?από την δικιά μου εννοώ

 

δυστυχώς δεν γνωρίζω να σου απαντήσω.:O

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη σημερα πηρα ενα psp καινουριο ποση ωρα χρειαζεται για την πρωτη φορτιση?θελει 10 ωρες πχ οπως ενα κινητο η απλα το φορτιζω μεχρι να σβησει το λαμπακι?ρωταω γιατι τo προηγουμενo psp που ειχα ηταν μεταχειρισμενο και δεν ξερω.οποιος μπορει ας απαντησει.
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Εχω το 3.03 f/w dark alex.

Υποστηρίζει homebrew?

Media player κυρίως που με ενδιαφέρει?

 

Πως τα περνάς...όπως με την 1.52?

 

Δηλαδή

psp_games_εφαρμογή (?)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...