Jump to content

Vernee Apollo Lite


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέα ενημέρωση.... λέμε...!!!

 

4Κ video και διαφορα .... άλλα...:kill::rocket:

 

release date 2016-12-9

 

==========================

ερωτηση....

 

Ο Εσωτερικος χωρος αποθηκευσης ειναι 25,16GB;

 

Καλημέρα, όποιος την περάσει ας κάνει έναν κόπο να μας πει αν είχε κανένα πρόβλημα γιατί διάβασα πως κολλάει σε πολλούς η διαδικασία αναβάθμισης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 613
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ το πέρασα κανονικά το 4ο update χτες μέσω OTA χωρίς κανένα πρόβλημα.
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή έχει πάρει την ανιούσα ή μου φαίνεται;

 

Αν μπορείτε προτείνετέ μου από που να το αγοράσω (κατά προτίμηση eu wharehouse).

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συμφορουμίτες.

 

Χθεσινή παραλαβή του τηλεφώνου και μόλις πήγα στις ρυθμίσεις μου αναβάθμισε το κινητό μέχρι 09.12.16.

Από ποιότητα κατασκευής μπορώ να πώ πως είναι αρκετά ικανοποιητική (ούτε κουμπιά "παίζουν" ούτε μεταλλικά μέρη χαλαρά).

Μετά την αναβάθμιση, η συσκευή κατά την φόρτιση ανεβάζει θερμοκρασία μέχρι 45 βαθμούς (μετρημένο με υπέρυθρο θερμόμετρο).

Το 4κ βίντεο, δείχνει να παίζει απροβλημάτιστα (άλλο που δεν έχω 4κ ΤV να το δώ......χαχα)...

Του έβαλα 2 SIM (CU & WU) και στις δύο τα data δουλεύουν (έγινε αναφορά για προβλήματα στη λήψη 3G).

Γενικά είμαι ικανοποιημένος για μια αγορά καινούργιου κινητού στα 155 ευρώ (το Νοέμβριο γιατί χθές έβλεπα πως η τιμή "σκαρφάλωσε").

 

ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΡΙΣΕΩΣ.....

Θήκη πορτοφόλι για να βάλω και καμία κάρτα ή κανένα χαρτονόμισμα υπάρχει;;;;

H μόνη που βρήκα είναι αυτή: http://www.ebay.com/itm/avadoo-Vernee-Apollo-Lite-Flip-Case-Schutz-Tasche-Leder-in-Schwarz-Cover-Hulle-/222310836552?hash=item33c2c22948:g:H7MAAOSwo4pYJIxm αλλά μου φαίνεται ακριβή...(22 ευρώ με μεταφορικά από Γερμανία:X)...

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο! Η θήκη που ψάχνεις είναι εδώ σε ένα σκασμό χρώματα. Την πήρε η ανιψιά μου σε κόκκινο και είναι η τυπική φασόν θήκη.
Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο! Η θήκη που ψάχνεις είναι εδώ σε ένα σκασμό χρώματα. Την πήρε η ανιψιά μου σε κόκκινο και είναι η τυπική φασόν θήκη.

 

@Lucretious Μου έφτιαξες τη μέρα.... Χίλια ευχαριστώ. Επειδή δεν ξέρω από ali να παραγγέλνω είναι ίδια διαδικασία με το ebay?

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Δεν ακουγονται και τα καλυτερα!

 

Ο,τι εχω παραγγείλει εχουν ερθει.Κατι ανταπτορες ηρθαν σε 2 δοσεις λογω out of stock.Απανταν αμεσα στα e-mail

Link to comment
Share on other sites

....Φορτιστή ....(... για δευτερο)

 

απο που να παρω?

 

Εσεις πως τη βγαζετε με εναν?

 

στην δουλεια δεν υπαρχει αλλος συμβατος απο αλλο τηλεφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη στην δουλειά το χρησιμοποιώ μόνο ως τηλέφωνο ή μουσική ή λίγο για το gps φτάνω στο σπίτι με τουλάχιστον 80%, οπότε φορτίζω μόνο μια φορά το βράδυ.

 

Από φορτιστές, ο original είναι εδώ αλλά ακριβός. Αυτό είναι μάλλον συμβατο με το pump express της mediateck.

Link to comment
Share on other sites

....Φορτιστή ....(... για δευτερο)

 

απο που να παρω?

 

Εσεις πως τη βγαζετε με εναν?

 

στην δουλεια δεν υπαρχει αλλος συμβατος απο αλλο τηλεφωνο...

Παραγγειλε ανταπτορες που μετατρεπουν τους πσλιούς φορτιστες σε C.Κάνουν λιγοτερο απο 1 ευρω στο igogo. Εγω παραγγειλα 4 για σπιτι,γραφειο,αυτοκινητο

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα να δώ αν έχω το πρόβλημα με το 3g από κάρτα σε κάρτα. Αφού άλλαζα από τις ρυθμίσεις από που θα λαμβάνει data internet (CU & WU), μου εμφάνισε την μια κάρτα ανενεργή για 3-5 δευτερόλεπτα και μετά όλα ΟΚ. δοκίμασα και από τηλέφωνο φίλου να στείλω SMS και τα έλαβα. Πιστεύω ότι ζορίστηκε στην άμεση εναλλαγή από τη μια κάρτα στην άλλη για το mobile internet.....Κατά τα άλλα το τηλέφωνο φυσάει σε όλες τις εφαρμογές που του έχω εγκαταστήσει....

Ερώτηση...

Πως ρυθμίζεται να ακούγεται πιο δυνατά η φωνή μου το μικρόφωνο προς κάποιον που έχω καλέσει;

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

.......

Ερώτηση...

Πως ρυθμίζεται να ακούγεται πιο δυνατά η φωνή μου το μικρόφωνο προς κάποιον που έχω καλέσει;.....

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ==>ΗΧΟΣ ΚΑΙ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ==>ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΧΩΡΟΥ (για πιο δυνατες ρυθμισεις)==>ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΗΧΟΥ==>BesLoudness (ενισχυτης εντασης για τα ηχεία-ενεργοποιείς)

 

Νομιζω αυτό ειναι...:)

 

=======

φορτιστη και καλωδιο Type-C πηρα απο τα κινεζάκια στην σοφοκλέους!!! (5v/2.5A )

Link to comment
Share on other sites

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ==>ΗΧΟΣ ΚΑΙ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ==>ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΧΩΡΟΥ (για πιο δυνατες ρυθμισεις)==>ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΗΧΟΥ==>BesLoudness (ενισχυτης εντασης για τα ηχεία-ενεργοποιείς)

 

Νομιζω αυτό ειναι...:)

 

=======

φορτιστη και καλωδιο Type-C πηρα απο τα κινεζάκια στην σοφοκλέους!!! (5v/2.5A )

 

Καλημέρα Μπάμπη,

 

Το βρήκα..... πάτησα *#*#3646633#*#* ->Καρτέλα Hardware Testing -> Audio -> Speech Enhancement.

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

http%3A%2F%2Fuploads.tapatalk-cdn.com%2F20161221%2F6f39b77f0d8e9afffdf7720a6f1f3649.jpg

 

Πλησιάζει το πρώτο Nougat custom rom. Μπορεί η Vernee να μην τα έχει πάει και τέλεια με το δικό της λογισμικό, αλλά το γεγονός πως έδωσε όσο πηγαίο κώδικα μπορούσε νόμιμα να δώσει, ήταν σπουδαία κίνηση. Λογικά το Apollo Lite θα είναι το 1ο τηλέφωνο με Helio SOC που θα πάρει Nougat custom rom.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Μπάμπη,

 

Το βρήκα..... πάτησα *#*#3646633#*#* ->Καρτέλα Hardware Testing -> Audio -> Speech Enhancement.

 

Καλησπέρα Geo...

 

και μετα. ....?

 

.... Common Parameter,.....? (Debug Info, Narrow Band, Wide Band)..?

 

index 0,1,2,3...κτλ?

 

 

...Τι βαζεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Geo...

 

και μετα. ....?

 

.... Common Parameter,.....? (Debug Info, Narrow Band, Wide Band)..?

 

index 0,1,2,3...κτλ?

 

 

...Τι βαζεις?

 

index1 ->60.000

index2-> ότι έχει (31.000)

index3-> 11.000

index4-> 35.000

 

Προσοχή ΠΡΙΝ κάνεις οποιαδήποτε αλλαγή, ΣΗΜΕΙΩΣΕ τις default τιμές

 

Δές και μια βοήθεια στο παρακάτω Forum

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=41145394&postcount=138

Edited by geotsir

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετώπισε κάποιος πρόβλημα με τελωνείο κτλ από την παραγγελία του από gearbest?

 

Εγώ ακόμα από τέλη Οκτώβρη που έκανα την παραγγελία δεν έχω παραλάβει!Δεν έχω ιδέα ακόμα ούτε για τελωνείο ούτε τίποτα!Μου έχουν σπάσει τα νεύρα οι τύποι με την κωλυσιεργία τους και με την "επιλεκτική δουλειά" τους!ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ! :mad::mad::mad::mad:

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Σε τι τιμή είναι τώρα;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα παλικάρια της M.A.D. team έβγαλαν την πρωτη 7.1.1 rom για το Apollo lite. Εχει ακόμη καποιες παιδικές ασθένειες αλλά είναι ενα καλό πρωτο βήμα για την περίπτωση που η vernee μας κρεμασει.

 

Βρείτε την εδω

Link to comment
Share on other sites

Πάμε προς αντικατάσταση του vernee apollo lite με το xiaomi redmi προ.Μπορεί να το κρατήσω σαν ρεζέρβα αφού έπεσε τόσο χαμηλά η τιμή του.Αν και το χρησιμοποίησε ο γιος μου , ξέρω ότι είναι μια πολύ καλή και τίμια συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...