Jump to content

Vernee Apollo Lite


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...Οταν τραβατε την "κουρτινα" κατω, αυτο το εικονιδιο "μην ενοχλειτε" δεξια απο την συνδεση δεδομενων και πανω απο την αυτοματη πετιστροφη, υπήρχε; ή το εβαλε με την τελευταια αναβαθμιση; Γιατι τωρα το προσεξα...

 

Τελικα εγραψα στο gearbest να μου δωσει τα 20$ refund και να μην το στειλω πισω και μεινω χωρις κινητο για 2μηνο.... Μιας και ειναι λειτουργικο ακομα....

 

Καμια σιλικονοθηκη δεν εβγαλαν ακομη ή θα βαλουμε .... σαμπρελα!!!

 

το ειχε και πριν την αναβαθμιση το εικονιδιο.και γω περιμενω πως και πως μια θηκη σιλικονης

προς το παρον εχω παραγγειλει αυτη

https://www.aliexpress.com/item/Vernee-Apollo-Lite-Case-Clear-Hard-Plastic-Protective-Back-Cover-For-Vernee-Apollo-Lite-mobile-phone/32718723719.html?spm=2114.13010608.0.73.Ns4ZOw

 

 

και αυτο το τζαμακι

https://www.aliexpress.com/item/Aierwill-100-Original-Tempered-Glass-For-Vernee-Apollo-Lite-High-Quality-9H-2-5D-Screen-Protector/32694237587.html?spm=2114.13010608.0.65.Ns4ZOw

 

 

 

το κινητο το εχω 5 μερες και ακομα το τεσταρω .συντομα θα γραψω εντυπωσεις.οι πρωτες παντως ειναι θετικες

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 613
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το ειχε και πριν την αναβαθμιση το εικονιδιο.και γω περιμενω πως και πως μια θηκη σιλικονης

προς το παρον εχω παραγγειλει αυτη

https://www.aliexpress.com/item/Vernee-Apollo-Lite-Case-Clear-Hard-Plastic-Protective-Back-Cover-For-Vernee-Apollo-Lite-mobile-phone/32718723719.html?spm=2114.13010608.0.73.Ns4ZOw

 

 

και αυτο το τζαμακι

https://www.aliexpress.com/item/Aierwill-100-Original-Tempered-Glass-For-Vernee-Apollo-Lite-High-Quality-9H-2-5D-Screen-Protector/32694237587.html?spm=2114.13010608.0.65.Ns4ZOw

 

 

 

το κινητο το εχω 5 μερες και ακομα το τεσταρω .συντομα θα γραψω εντυπωσεις.οι πρωτες παντως ειναι θετικες

Υπάρχει τζαμακι που να καλυπτει ολη την γκοριλα γλας επιφανεια?

ή ειναι και αυτό σαν το γνησιο που δεν καλυπτει - ασχημα - ενα μερος της οθόνης?

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία ενημέρωση συστήματος μου κολλάει στην επανεκκίνηση. Συμβαίνει σε κάποιον άλλο;

 

σε μενα δεν ειχε θεμα αλλα δοκιμασε αυτο :

 

"If the update gets stuck this helps some users:

 

Go into backup and restore:

Turn off Backup

Do a DRM reset

Now try to update again."

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τζαμακι που να καλυπτει ολη την γκοριλα γλας επιφανεια?

ή ειναι και αυτό σαν το γνησιο που δεν καλυπτει - ασχημα - ενα μερος της οθόνης?

Να σε πω την αλήθεια δε γνωρίζω. Ένα στην τύχη πήρα

 

Στάλθηκε από το Apollo Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

σε μενα δεν ειχε θεμα αλλα δοκιμασε αυτο :

 

"If the update gets stuck this helps some users:

 

Go into backup and restore:

Turn off Backup

Do a DRM reset

Now try to update again."

 

:up: Tέλεια, δούλεψε σε μένα, ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς το antutu είναι υποκημενικο. Με το Op2 έφτασα μέχρι 120.000 με custom rom. Για ένα καλό αποτέλεσμα θέλεις 100% μπαταρία και να είναι κρύο το τηλέφωνο άμεσος μετά από επανεκκίνηση. Από εκεί και πέρα με το τηλέφωνο το μόνο θέμα που αντιμετωπίζει ο γιος μου που το έχει, είναι ότι πρέπει σε κάθε εγκατάσταση εφαρμογής να κάνει επανεκκίνηση για να παίξει η εφαρμογή που μπήκε τελευταία.

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 ημέρες μετά τα πράγματα δειχνουν καλώς (έως αψογα).

Ούτε ραγισματα (ακομη,) αν και είχε τις "στιγμές" του με χτυπήματακια και σκληρά αντικείμενα, ούτε γρατσούνιες (με την σκληρή back place case μόνο) χωρις screen protector (το gorilla είναι εξαιρετικό) καθότι το tempered glass το πέταξα .....μακράν ότι χειρότερο σε εφαρμογή έχω πετύχει (δεν ξέρω εαν βγεί σύντομα κατι καλύτερο με σωστή εφαρμογή σε όλη την περιφέρεια της οθόνης), τα κουμπιά παραμένουν σταθερά και στιβαρά...και φυσικά οι επιδόσεις του ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ.

Μόνο προβληματακι αντιμετωπίζω με τον proximity sensor κατα την ομιλία στο αυτι...μερικες φορες ενεργοποιείται η οθόνη και πατιούνται επιλογές,κουμπια, συντομεύσεις...λιγες φόρες βεβαια , αλλά υπαρκτές...

"DESCRIBO ERGO SUM - AΝΤΙΓΡΑΦΩ ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΩ"
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το πρόβλημα με τα ραγίσματα ήταν μόνο στις πρώτες παρτίδες; Σε πόσες μέρες εμφανίστηκαν;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το πρόβλημα με τα ραγίσματα ήταν μόνο στις πρώτες παρτίδες; Σε πόσες μέρες εμφανίστηκαν;

 

Μου παρουσιαστηκε την 3η-4η μέρα....

 

Μακάρι να σταμάτησε μόνο στις πρώτες παρτίδες...

 

Καλημέρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς το antutu είναι υποκημενικο. Με το Op2 έφτασα μέχρι 120.000 με custom rom. Για ένα καλό αποτέλεσμα θέλεις 100% μπαταρία και να είναι κρύο το τηλέφωνο άμεσος μετά από επανεκκίνηση. Από εκεί και πέρα με το τηλέφωνο το μόνο θέμα που αντιμετωπίζει ο γιος μου που το έχει, είναι ότι πρέπει σε κάθε εγκατάσταση εφαρμογής να κάνει επανεκκίνηση για να παίξει η εφαρμογή που μπήκε τελευταία.

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχεις δίκιο φίλε μου ότι το antutu είναι υποκειμενικό. Είναι όπως αποκαλείται SYNTHETIC benchmark. Δεν είναι 100% ταυτοποιήσιμο με την πραγματικότητα.

Απλά πρέπει να πιστέψετε παιδιά ότι το τηλέφωνο είναι πάρα μα πάρα πολύ ισχυρό. Μην ασχολείστε με benchmarks. Σχετικά με την εγκατάσταση της εφαρμογής ποτέ δε μου έχει χρειαστεί επανεκκίνηση . Και έχω δύο ίδια τηλέφωνα. Επίσης τα έχω και τα δύο 15 ημέρες και πλέον και δεν έχουν κανένα ράγισμα.

Αγοράστε το άφοβα.

I love Android, i love OS X, i hate iPhone and Windows for desktops. Alternative i could live with Linux Elementary OS & a Windows Phone 950XL. Theoprofil Rules!
Link to comment
Share on other sites

Επίσης τα έχω και τα δύο 15 ημέρες και πλέον και δεν έχουν κανένα ράγισμα.

Αγοράστε το άφοβα.

 

Από ποιο κατάστημα τα πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Από Gearbest
I love Android, i love OS X, i hate iPhone and Windows for desktops. Alternative i could live with Linux Elementary OS & a Windows Phone 950XL. Theoprofil Rules!
Link to comment
Share on other sites

Το gearbest το εχει με το κουπονι Eveal στα 175.99 $ ψήνομαι να το παρω και εγω

 

Στο Gear το βλέπω πια out of stock...οπότε ?

"DESCRIBO ERGO SUM - AΝΤΙΓΡΑΦΩ ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΩ"
Link to comment
Share on other sites

Το link είναι αυτό http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_351832.html?wid=11 μετά βάζουμε το κουπόνι

 

Κάτω από 160 ευρώ...!!! προλάβετε...

 

(Ελπίζω μόνο να μην είναι τίποτα από τις πρώτες παρτίδες με τα "σκασίματα")...

Edited by atoncon
"DESCRIBO ERGO SUM - AΝΤΙΓΡΑΦΩ ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΩ"
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα. Χρησιμοποιώ το τηλέφωνο εδώ και 15 μέρες, κάνοντας τη μετάβαση από Windows phone σε android. Μέχρι τώρα είμαι αρκετά ικανοποιημένος από το τηλέφωνο, κάνοντας απλή χρήση. Το μόνο αρνητικό που έχω να πω είναι ότι δεν έχω το ίδιο καλό σήμα όσο με το προηγούμενο τηλέφωνο (Lumia 920) και ότι δεν έχει (ή δεν μπορώ να το βρω) Τ9 στα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα,σημερα πηρα ενα μαυρο,πρωτη εντυπωση πολυ ομορφο μου θυμιζει εντονα oneplustwo,ημουν αναμεσα σε αυτο και στο redmi note3 pro international με την 800μπαντα και το letv x620,διαλεξα αυτο πρωτα απο ολα για το pure android δευτερο η για μενα στιβαρη του κατασκευη και τριτον ειναι πολυ πιο ομορφο ρε αδελφε,τωρα παιδικες ασθενειες κλπ θα φανουν (ελπιζω οχι) στη πορεια.

 

Στάλθηκε από το Apollo Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

.....Ειναι λιγο ευαισθητουλη ....

 

Στην αριστερη μερια στο σημειο της θεσης της sim2 , το αλουμινενιο περιβλημα του μεταλλικου πισω καπακιου ( μπαταριας), εχει στραβωσει-φουσκωσει προς τα εξω. Οπως μου ειχε στραβωσει το το πλαινο frame του doogee DG550 οταν το εβαζα στην πισω τσεπη του παντελονιου (και ...ζοριζοταν)....

 

Το παταω μεσα για να το ισιωσω, αλλα έχει μια ιδεα στρεβλωση...(δεν εχω φωτο να σας δειξω...αυτη την στιγμη...)

Link to comment
Share on other sites

Πανω απο 30 ημερες κανενα ραγισμα . Δυο τηλεφωνα το ενα μαλιστα εχει φαει και ενα καλο πεσιμο με θηκη της μανας του ομως και κανενα ραγισμα σε κανενα απο τα δυο.

Μπαταρια επικη για smartphone 5.5 ιντσων, ταχυτατο με ελαχιστα και ιδανικα για να το πιανεις bezels. Μετα απο μια εβδομαδα ταξιδι στη Γερμανια με καθημερινη χρηση gps εντυπωσεις κορυφαιεες. Αμεσο κλειδωμα και δε χανει σημα ουτε μεσα σε μεγαλα σε μηκος τουνελ . Απορω πως γινεται αυτο. Το δουλεψα και με here maps και με google maps. Αλανθαστο κλειδωνα ταχυτατη επαναδρομολογιση.

Το αγοραζα ξανα με 1000 . Το καλυτερο τηλεφωνο που μππρουν να αγορασουν 200 μολις ευρω. Αγοραζεις πεντε στην τιμη ενος iphone εχοντας εξισου πολυ καλη εμπειρια χρησης.

Περαν τον χαζων benchmarks η εμπειρια χρησης ειναι κορυφαια. Πολυ καλο και με το popcorn .

Αψογο και με whats up ακομα και σε δημοσιο δικτυο . Μιλουσα ελλαδα γερμανια για ωρες σε μετριο δημοσιο δικτυο.

Θα ηθελα το δεκτη wifi λιγο ποιο δυνατο . Και ενα καλυτερο mail client . Θα προτιμουσα για παραδειγμα τον original της google. Αλλα εστω και ετσι τον συνηθισα. Αψογη η vanilla. Η Κινεζοι βαλανε γυαλια σε samsung και lg με τα βαρια user interface. Αψογη η 1080p overkill οι 2Κ στις 5.5 ιντσες αναιβαζουν κοστος χωρις να προσφερουν κατι ουσιαστικο και γονατιζουν καρτα γραφικων και μπαταρια. Απλα best value phone 2016 .

I love Android, i love OS X, i hate iPhone and Windows for desktops. Alternative i could live with Linux Elementary OS & a Windows Phone 950XL. Theoprofil Rules!
Link to comment
Share on other sites

αν αντι των αχρηστων για μενα on screen buttons ειχε soft keys στο κατω μερος , θα το σκεφτομουν πολυ, μα πολυ σοβαρα....
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...μου ήρθε το ηχείο λοιπόν και το τοποθέτησα...όλα ωραία κι όλα καλά..απλά αυτό ακούγεται πολυ πιο δυνατά και παραμορφώνει...!!:blink: δε πειράζει όμώς γιατί έχω πάλι λειτουργικό τηλέφωνο...:)

 

Απλά για να ξέρετε, αφού έγω αναγκαστικά το άνοιξα...η πλάτη είναι κουμπωτή...με το που ανοίξει αλλάζονται έυκολα:

- η μπαταρία μιας και είναι κολλητή πάνω στο κινητό με ρητίνη

- το ηχείο μιας και είναι βιδωμένο με 3 πολυ μικρές βίδες

- η πίσω κάμερα μιας και σφηνώνει απλά σε μία μικρή θέση με λαστιχάκια και την κρατά στη θέση της η καλωδιοταινία της

- η πλακετίτσα στο κάτω μέρος του κινητού που περιλαμβάνει usb-c,δόνηση και μικρόφωνο

 

Ο αισθητήρας του fingerprint είναι κολλημένος πάνω στην πλάτη οπότε αν κάποια στιγμή αχρηστευτεί έντελώς αλλάζει όλο μαζί.

 

Η οθόνη με το digitizer είναι πακέτο...αυτή είναι ο κορμός που βιδώνουν όλα...αν σας σπάει αυτή τότε...:cry::cry:

 

Επειδή κάπου διάβασα πως κάποιες συσκευές έχουν θέμα με το σήμα.

Οι "κεραίες" του κινητού είναι για 2G,3G 4G στην πάνω πλευρά του κινητού, ενώ για WIFI και Bluetooth στην κάτω...υπάρχουν πτυσόμενα μεταλικα pin τα οποία είναι πιο ψηλά από την πλακέτα και ακουμπάνε σε επαφές πάνω στην πλάτη του κινητού. Οι κεραίες του κινητού είναι οι ξεχωριστές "λωρίδες" που υπάρχουν στην πλάτη του τηλεφώνου τέρμα επάνω και τέρμα κάτω...Πιέστε τις λίγο αν έχετε πρόβλημα με το σήμα.

 

Και κάτι ακόμη...για να μην τραβήξετε ότι κι εγώ πάρτε του οπωσδήποτε μια θήκη και κανένα tampered glass...όσο για τα ραγίσματα στο πλαίσιο γύρω από την οθόνη να ξέρετε πως όσοι τα έχουμε, από κινητά πρώτων παρτίδων, αυξάνονται μόνο...:worry: ήδη πέρασα τα 9...!!!

Link to comment
Share on other sites

To παρελαβα και εγω σημερα

Μεχρις στιγμης ταχυτατο, και πολυ καλο...

Μεχρις στιγμης η ιδανικη συσκευη για τον αποχωρησμο απο το onplus one μου...

αλλα εχω ενα θεμα: δεν μπορω να μεταφερω απο/προς το pc , παρα μονο φωτογραφιες...

Εχετε εσεις ακουσει καποια λυση???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...