Jump to content

INALAN


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τόπικ ΔΕΝ είναι διαφημιστικό !!!

Μεταμορφωσιώτες - Γαλατσιώτες - Ν. Ιωνιώτες , την προσοχή σας παρακαλώ !!!

Υπάρχει εταιρία παροχής internet μέσω οπτικής ( κατευθείαν στο διαμέρισμά ) με καθαρό 100Mbps/100Mbps + τηλεφωνία στα 27 € / μήνα.

Δείτε τον χάρτη κάλυψης εδώ http://www.inalan.gr/

Όποιος είναι από τους τυχερούς και είναι εντός κάλυψης να μην διστάσει να κάνει αίτηση και οι υπόλοιποι που είναι στο μελλοντικό σχεδιασμό κάλυψης ( σε αυτή την κατηγορία ανήκω και εγώ )ας στείλουν αίτηση μέσω της ΄΄φόρμας ενδιαφέροντος ΄΄.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τους έγραψα χθες για παράκαμψη στη Φιλοθέη αλλά δεν πήρα ακόμη απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

ανέβηκε η τιμή, πλέον στα 35 € με τηλέφωνο μαζί 300' προς σταθερά και κινητά.

Βέβαια και πάλι αξίζει η τιμή με τα μπούνια αν υπολογίσουμε ότι δεν έχεις χρονική δέσμευση συμβολαίου

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Μετά από αρκετούς μήνες αναμονής,συνδεδεμένος πλέον .......:D

 

http://www.speedtest.net/result/6167705266.png

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετούς μήνες αναμονής,συνδεδεμένος πλέον .......:D

 

http://www.speedtest.net/result/6167705266.png

 

Super... Mακάρι να είχε και Αγ. Παρασκευή...

Link to comment
Share on other sites

Super... Mακάρι να είχε και Αγ. Παρασκευή...

 

η επέκταση πάει προς Γαλάτσι .......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

οποιος εχειι πλεον παροχο την Inalan ας παραθεσει την εμπειρια του ειτε απο Αθηνα ειτε απο Θεσσαλονικη

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ανέβηκε η τιμή, πλέον στα 35 € με τηλέφωνο μαζί 300' προς σταθερά και κινητά.

Βέβαια και πάλι αξίζει η τιμή με τα μπούνια αν υπολογίσουμε ότι δεν έχεις χρονική δέσμευση συμβολαίου

 

η τιμη ειναι τελικη? δεν εχει χρονοχρεωση στις κλησεις?

Link to comment
Share on other sites

οποιος εχειι πλεον παροχο την Inalan ας παραθεσει την εμπειρια του ειτε απο Αθηνα ειτε απο Θεσσαλονικη

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

η τιμη ειναι τελικη? δεν εχει χρονοχρεωση στις κλησεις?

 

έχω αναφέρει στην αρχή με screenshot την ταχύτητα της γραμμής μου, παραμένει το ίδιο.

Για τηλ έβαλα yoboto χωρίς πακέτο μίας και ελάχιστα χρησιμοποιώ το σταθερό, οι χρεώσεις είναι πολύ καλές, δες στο site τους και η ποιότητα πάρα πολύ καλή

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Θα μας πεις φιλε τι πληρωσες για την αρχικη εγκατασταση ή τυχον και εξτρα εξοδα και αν η ip που σου εδωσαν ειναι static?

 

Μετά από αρκετούς μήνες αναμονής,συνδεδεμένος πλέον .......:D

 

http://www.speedtest.net/result/6167705266.png

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είμαι κι' εγώ πελάτης τους εδώ και αρκετούς μήνες. Ο ρουτερ έχει κλείσει 2 φορές λόγο διακοπή ρεύματος που ήταν πάνω κάτω 3 με 4 ώρες αντίστοιχα, όταν επανήλθε είχα διαφορετική ip αλλά αν το κλείσεις προσωρινά για κάτω από ώρα είναι πάλι η ίδια. Προσφέρουν στατική διεύθυνση αλλά δεν γνωρίζω το κόστος. Πλήρωσα 25€ τότε στον τεχνικό για την εγκατάσταση σύμφωνα με αυτά που μου είχε πει. Τώρα το έχουν αλλάξει λίγο, πληρώνεις και τις υπόλοιπες μέρες που θα έχεις ίντερνετ μέχρι να τελειώσει ο μήνας.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα, είμαι κι' εγώ πελάτης τους εδώ και αρκετούς μήνες. Ο ρουτερ έχει κλείσει 2 φορές λόγο διακοπή ρεύματος που ήταν πάνω κάτω 3 με 4 ώρες αντίστοιχα, όταν επανήλθε είχα διαφορετική ip αλλά αν το κλείσεις προσωρινά για κάτω από ώρα είναι πάλι η ίδια. Προσφέρουν στατική διεύθυνση αλλά δεν γνωρίζω το κόστος. Πλήρωσα 25€ τότε στον τεχνικό για την εγκατάσταση σύμφωνα με αυτά που μου είχε πει. Τώρα το έχουν αλλάξει λίγο, πληρώνεις και τις υπόλοιπες μέρες που θα έχεις ίντερνετ μέχρι να τελειώσει ο μήνας.

 

Ευχαριστώ για τις πληροφοριες.

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδια, συγνωμη για την παρεμβαση, το πλεονεκτημα της στατικης IP ποιο ειναι ?

 

Επισης εχει βαλει καποιος το βασικο πακετο που εχουν για τηλεφωνο μεσω VOIP ? Δεν ειχα ποτε VOIP και ηθελα να ξερω εαν εχετε αντιμετωπισει καποιο προβλημα στον ηχο.

 

Εξεταζω και εγω να βαλω INALAN και το ψαχνω λιγο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μετά από αρκετούς μήνες αναμονής,συνδεδεμένος πλέον .......:D

 

http://www.speedtest.net/result/6167705266.png

Φιλε μου μπορεις λιγο να μου πεις το μοντελο του ρουτερ που σου δωσαν και την ταχύτητα που πιανεις αν ειναι ενσυρματη (λογικα) και ασυρματα (κινητα,ταμπλετ) τι πιανεις?

 

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μπορεις λιγο να μου πεις το μοντελο του ρουτερ που σου δωσαν και την ταχύτητα που πιανεις αν ειναι ενσυρματη (λογικα) και ασυρματα (κινητα,ταμπλετ) τι πιανεις?

 

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

έχω το HG8245T και ναι ενσύρματα , να πω την αλήθεια για wifi δεν έχω τσεκάρει μιας και δεν με απασχολεί ιδιαίτερα . Το θέμα είναι ότι έχω ανοικτό το μtorrent, το kodi κάτι στριμάρει και είναι συνδεδεμένα κανά δύο τάμπλετ στο ytube και όλα είναι καλά :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

έχω το HG8245T και ναι ενσύρματα , να πω την αλήθεια για wifi δεν έχω τσεκάρει μιας και δεν με απασχολεί ιδιαίτερα . Το θέμα είναι ότι έχω ανοικτό το μtorrent, το kodi κάτι στριμάρει και είναι συνδεδεμένα κανά δύο τάμπλετ στο ytube και όλα είναι καλά :)
Κατάλαβα, ευχαριστώ...

 

Τελικα καποιοι τυχεροί πήρατε αυτα τα μοντέλα που εχουν gbit ethernet και 300αρι N στα 2,4GHz και δουλευουν ρολοι...

 

Εμας τωρα μας έδωσαν μαπα... Με 100αρα lan και 150αρι ασύρματο...

 

Τουλάχιστον το ψαξα λιγο και πήρα ενα dual band extender και εστρωσα το θέμα των ασυρματων συσκευών...

 

Απλα με περιοριζει το 100αρι lan προς το παρον....

 

Στάλθηκε από το honor 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
ξεθάβω λίγο το θέμα γιατί με ρωτάει γνωστός μου για μικρό λογιστικό γραφείο σε Παλαιό Φάληρο τι παίζει με ΙΝΑΛΑΝ, τώρα που υποτίθεται οτι οι περιοχές μοιράστηκαν στους μεγάλους παρόχους, θα πάρει από ΟΤΕ κύκλωμα η ΙΝΑΛΑΝ για να του δώσει?
Link to comment
Share on other sites

ξεθάβω λίγο το θέμα γιατί με ρωτάει γνωστός μου για μικρό λογιστικό γραφείο σε Παλαιό Φάληρο τι παίζει με ΙΝΑΛΑΝ, τώρα που υποτίθεται οτι οι περιοχές μοιράστηκαν στους μεγάλους παρόχους, θα πάρει από ΟΤΕ κύκλωμα η ΙΝΑΛΑΝ για να του δώσει?

 

Η εταιρία δεν κάνει συνεργασία με άλλους πάροχους, το δίκτυο είναι δικό της και από ότι ξέρω δεν έχει στα σχέδιά της επέκταση νότια.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Νομίζω ότι FTTH δίνει ο ΟΤΕ στο Παλαιό Φάληρο. Η InaLan έχει χάρτη διαθεσιμότητας στο website της. Εγώ έχω πάρει 1Gbps Up/Down στο Μαρούσι από την InaLan και πάει σφαίρα. Έχει πολύ καλό Value for Money.
Link to comment
Share on other sites

Η εταιρία δεν κάνει συνεργασία με άλλους πάροχους, το δίκτυο είναι δικό της και από ότι ξέρω δεν έχει στα σχέδιά της επέκταση νότια.

 

όπως τα λες είναι, του απάντησαν στη φορμα οτι δεν προβλεπεται για νότια προάστια, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι FTTH δίνει ο ΟΤΕ στο Παλαιό Φάληρο. Η InaLan έχει χάρτη διαθεσιμότητας στο website της. Εγώ έχω πάρει 1Gbps Up/Down στο Μαρούσι από την InaLan και πάει σφαίρα. Έχει πολύ καλό Value for Money.
1Gbps; μήπως μπερδευτηκες;αυτα τα εχουν μονο για εταιρικα...δεν θα διαθετουν σε σπίτια...ποσα δινεις;

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαβάστε:

 

Αξιότιμοι συνδρομητές.

Πριν λίγες μέρες λάβαμε μέτρα αναφορικά με το φιλτράρισμα του traffic των torrent,κάποιων διευθύνσεων(ΙΡ) συνδρομητών μας για τις οποίες δεχτήκαμε αρκετές προειδοποιήσεις από μεριάς των δικαιούχων. Με την κάθε μία διεύθυνση, που βρίσκεται στην λίστα αυτή, θα διεξάγουμε ξεχωριστή έρευνα. Παρ' όλα αυτά επιθυμούμε δημόσια να γνωστοποιήσουμε την θέση μας.

Εμείς οι ίδιοι, ως πάροχος, δεν αναλύουμε και ούτε ελέγχουμε τις ενέργειες των συνδρομητών μας όπως και δεν φέρουμε καμία ευθύνη για τις δραστηριότητες αυτών. Πάραυτα το παγκόσμιο δίκαιο αναφέρει πως η ανταλλαγή ταινιών, πορνογραφικού υλικού και αρχείων με άλλο απαγορευμένο περιεχόμενο μέσω torrent,ελέγχεται από τον νόμο. Ως επακόλουθο, εάν μας απευθύνουν το λόγο οι αρχές πνευματικής ιδιοκτησίας έχοντας δικαστική εντολή για την γνωστοποίηση των στοιχείων του εκάστοτε χρήστη-παραβάτη, που έχει εμπλακεί με τα παραπάνω, είμαστε υποχρεωμένοι να το κάνουμε. Γι'αυτό το λόγο συνιστούμε σε όλους να ελέγξουν το περιεχόμενο των αρχείων που αφήνουν ανοιχτά προς τους λοιπούς χρήστες του διαδικτύου.

Εν κατακλείδι θέλουμε να τονίσουμε πως δεν είμαστε κατά των torrents, όμως τηρούμε τον νόμο και σε ακραίες περιπτώσεις φιλτράρουμε τις κινήσεις των εκάστοτε παραβατών ώστε να προλάβουμε τυχόν καταγγελίες που θα οδηγήσουν σε δικαστικές διαμάχες με τον Οργανισμό Πνευματικής Ιδιοκτησίας.

 

Με εκτίμηση,

INALAN TEAM.

 

Edit: Βασικό να τονίσουμε πως δεν έχουμε μπλοκάρει γενικά τα torrent αλλά μια ομάδα χρηστών για τους οποίους δεχτήκαμε προειδοποιήσεις. Εάν σε κάποιον δεν λειτουργεί το torrent,ας μας κάνει ένα τηλέφωνο ή στείλει ένα mail ώστε να προβούμε στον απαραίτητο έλεγχο. Εάν λάβατε τα απαραίτητα μέτρα και ξεκαθαρίσατε το περιεχόμενο των αρχείων σας, θα σας ξεμπλοκάρουμε.

 

https://www.facebook.com/inalan.gr/posts/1231986880273743

 

 

Το δίκτυό της Inalan, της το παρέχει η cogent ( https://www.facebook.com/inalan.gr/posts/αγαπητοί-μας-συνδρομητές-σας-ενημερώνουμε-πως-έχει-υποστεί-βλάβη-το-δίκτυο-της-ε/736262199846216/) η οποία είναι και η εταιρεία η οποία στέλνει μηνύματα του τύπου, κατέβασες το χ,ψ,ζ αρχείο και καλείσαι για να διευθετήσεις την υπόθεση της καταπάτησης πνευματικών δικαιωμάτων, να μπεις και να πληρώσεις με paypal η κάρτα.

Για να καταλάβετε δλδ. Η αμερικανικη cogent https://www.google.gr/search?client=opera&q=Cogent+&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8 λέει, στείλε στο χρήστη με IP τάδε, την ειδοποίηση τάδε, και η inalan τη στέλνει. Και στη συνέχεια η εταιρεία, λέει οτι κάνουμε monitor τους ύποπτους, ενώ στη πραγματικότητα στέλνει mail για καταπάτηση πνευματικής ιδιοκτησίας, σε κάθε χρήστη της.

Αυτό δε θα το έκανε στην Ελλάδα, ΟΥΤΕ Ο ΚΡΑΤΙΚΟΣ ΠΑΛΑΙ ΠΟΤΕ ΟΤΕ.

Edited by slink21
Link to comment
Share on other sites

@slink21

νομίζω ότι είσαι υπέρ το δέοντος υπερβολικός .......κάνεις κάτι παράνομο και ζητάς και τα ρέστα επειδή σε προειδοποιεί ο πάροχος σου ?

 

το καλό το έγραψε σε άλλο φόρουμ ...το μεταφέρω αυτούσιο ... . . . . .

 

Το φωναζει η ΙΝΑΛΑΝ... Η τραπεζα εχει καμερες. Πριν την ληστεψετε βαλτε κουκουλες αλλιως θα σας βρουνε. Τι αλλο να κανουν οι ανθρωποι?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...