Jump to content

iOS 10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ηλιθιο δεν ξερω, αβολο οταν φορας γαντια ειναι ομως... Και ειδικα οταν πρεπει να εχεις και καπου αλλου την προσοχη σου. Δεν πατιεται καλα το home button με το γαντι και σπαει τα νευρα...
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 318
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα,

 

Ημουν για καιρο στο εξωτερικο με iPhone 6S αναβαθμισμενο σε iOS 10.2.

Κι ενω στην O2 στην status bar εβλεπα παντα ενδειξη LTE, οταν πατησα το ποδι μου Ελλαδα η Cosmote μου βγαζει ενδειξη 4G.

Γιατι αυτο;

 

Εν τω μεταξυ, το μονο που βρηκα σε αναζητηση στο Google ειναι οτι 4G βγαζει σε σημα HSPA+ κι οτι δεν ειναι πραγματικο LTE.

Λιγο παρατραβηγμενο σεναριο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Ημουν για καιρο στο εξωτερικο με iPhone 6S αναβαθμισμενο σε iOS 10.2.

Κι ενω στην O2 στην status bar εβλεπα παντα ενδειξη LTE, οταν πατησα το ποδι μου Ελλαδα η Cosmote μου βγαζει ενδειξη 4G.

Γιατι αυτο;

 

Εν τω μεταξυ, το μονο που βρηκα σε αναζητηση στο Google ειναι οτι 4G βγαζει σε σημα HSPA+ κι οτι δεν ειναι πραγματικο LTE.

Λιγο παρατραβηγμενο σεναριο.

Γιατί προφανώς το δίκτυο της COSMOTE υποστηρίζει μέχρι 4G ταχύτητες και όχι παραπάνω. Δεν έχουν όλα τα δίκτυα την ίδια υποδομή ώστε να υποστηρίζουν τις ίδιες ταχύτητες παντού.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως το iOS εμφανιζει 4G ή LTE αναλογα τον εξοπλισμο του καθε παροχου και τις μεγιστες θεωρητικες ταχυτητες.

Απλα μου εκανε τρομερη εντυπωση, δεν το γνωριζα οτι συμβαινει αυτο.

Γιατι κι απο το field test που τσεκαρα, η Cosmote χρησιμοποιουσε την 20η μπαντα (LTE).

Κακως υπαρχει αυτη η διαφορα αλλα τελοσπαντων.

Link to comment
Share on other sites

Στο iOS 9, όταν πατούσες με 3D Touch το τηλέφωνο, σου έβγαζε τα 3 κινητά που μιλούσες συχνότερα τον τελευταίο καιρό. Στο 10 δε γίνεται αυτό; πρέπει ντε και καλά να τα βάλουμε στα αγαπημένα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο iOS 9, όταν πατούσες με 3D Touch το τηλέφωνο, σου έβγαζε τα 3 κινητά που μιλούσες συχνότερα τον τελευταίο καιρό. Στο 10 δε γίνεται αυτό; πρέπει ντε και καλά να τα βάλουμε στα αγαπημένα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι σου βγάζει το widget των favourites και τις πιο πρόσφατες κλήσεις τις έχεις σαν επιλογή μαζί με την αναζήτηση και την προσθήκη νέας επαφής.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και απο μένα εχω μια ερώτηση .!

Μια φίλη έχει το 6s plus με το 10αρι iOS .!

Το τηλέφωνο της έπεσε χτες και έσπασε η οθόνη , μέχρι να φτιαχτεί προσπαθω να ενεργοποιήσω ενα 4αρι που έχει με τους ιδιους κωδικους I cloud ( ανέκαθεν ειχε και τα 2 με ενα id απλα το 4αρι έχει κανα χρόνο να το δουλέψει ) και το τηλ λεει οτι έχει διαγραφεί , απενεργοποιηθεί και δεν κανει τίποτα .! Ξέρει κανένας τι μπορεί να παίζει και αν ναι πως μπορώ να το ενεργοποιήσω μέχρι να φτιαχτεί το 6s plus !!

Σας ευχαριστω πολυ .!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα.

Όταν ενεργοποιώ το DO NOT DISTURB o καλών ακούει σήμα κατειλλημένου.

Δεν γίνεται να ακούγεται ότι το τηλέφωνο καλεί χωρίς εγώ να το ακούω;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Όταν ενεργοποιώ το DO NOT DISTURB o καλών ακούει σήμα κατειλλημένου.

Δεν γίνεται να ακούγεται ότι το τηλέφωνο καλεί χωρίς εγώ να το ακούω;

Ευχαριστώ.

Βασικά ακούει ότι χτυπάει μια φορά και μετά δείχνει κατειλημμένο. Αλλά αυτό που λες δεν γίνεται. Για να μην βλέπεις εσύ την κλήση η γραμμή σε αυτό που καλεί φαίνεται κατειλημμένη.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,

 

Εχω το 5s με ios 10.1.1 .. υπάρχει λόγος σοβαρός να βάλω 10.2.1 ?

Φοβάμαι μην επιβαρυνθεί και αλλο και χασω πολυ σε performance.

 

thanks :)

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,

 

Εχω το 5s με ios 10.1.1 .. υπάρχει λόγος σοβαρός να βάλω 10.2.1 ?

Φοβάμαι μην επιβαρυνθεί και αλλο και χασω πολυ σε performance.

 

thanks :)

Εφόσον είσαι ευχαριστημένος στην 10.1.1 μείνε εκεί που είσαι. Δεν υπάρχουν διαφορές που κάνουν μπαμ. Περίμενε μέχρι να βγει η 10.3

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είσαι ευχαριστημένος στην 10.1.1 μείνε εκεί που είσαι. Δεν υπάρχουν διαφορές που κάνουν μπαμ. Περίμενε μέχρι να βγει η 10.3

 

Είμαι αρκετά κιόλας..

Σε ευχαριστώ!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ακούει ότι χτυπάει μια φορά και μετά δείχνει κατειλημμένο. Αλλά αυτό που λες δεν γίνεται. Για να μην βλέπεις εσύ την κλήση η γραμμή σε αυτό που καλεί φαίνεται κατειλημμένη.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνει κάτι άλλο π.χ. τηλεφωνητής αντί να δείχνει κατειλλημένο; Κάποια εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνει κάτι άλλο π.χ. τηλεφωνητής αντί να δείχνει κατειλλημένο; Κάποια εφαρμογή;

Ρύθμιση να κάνει κάτι άλλο δεν υπάρχει. Ούτε εφαρμογή νομίζω υπάρχει, και λέω νομίζω γιατί δεν το έχω ψάξει ποτέ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια καλησπερα! Εχω iphone 6s με περασμενη την 10.2.1 και ειχα συνδεσει λογαριασμο outlook που λειτουργουσε απο την αρχη χωρις προβλημα. Πριν λιγο σταματησε να συγχρονιζει και μου ζητησε να εισαγω τον κωδικο του e-mail. Οταν τον εβαλα, κολλησε και εδειχνε να το επεξεργαζεται για πολλη ωρα. Διεγραψα το λογαριασμο και πηγα να τον ενεργοποιησω απο την αρχη, βαζω e-mail, password, ζηταει προσβαση και μετα γραφει service unavailable.

Καμια ιδεα; Μεχρι τωρα δεν ειχα ποτε προβλημα.

 

Edit: τελικα αποφασισε να συμμορφωθει και πλεον δουλευει...

Edited by ostria19
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Εχω iphone 6s με περασμενη την 10.2.1 και ειχα συνδεσει λογαριασμο outlook που λειτουργουσε απο την αρχη χωρις προβλημα. Πριν λιγο σταματησε να συγχρονιζει και μου ζητησε να εισαγω τον κωδικο του e-mail. Οταν τον εβαλα, κολλησε και εδειχνε να το επεξεργαζεται για πολλη ωρα. Διεγραψα το λογαριασμο και πηγα να τον ενεργοποιησω απο την αρχη, βαζω e-mail, password, ζηταει προσβαση και μετα γραφει service unavailable.

Καμια ιδεα; Μεχρι τωρα δεν ειχα ποτε προβλημα.

 

Edit: τελικα αποφασισε να συμμορφωθει και πλεον δουλευει...

 

Ώρες ώρες τρώνε κολλήματα! Προχθές κόλλησε και μένα ένας της Cosmote. Σαν otenet κολλουσε. Τον έγραψα ως alias σαν Cosmotemail που τα λεει πλέον δούλεψε κατευθείαν. Τον σβήνω και τον ξαναγράφω otenet και δούλευε σα να μη τρέχει τιποτα!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

εκανα ολικη επαναφορα ρυθμίσεων μπας και φτιαξει η συμπεριφορα της μπαταριας που το τελευταιο καιρο κανει οτι θελει.

παρατηρησα οτι ενω πριν ειχα την 10.2 version, μετα την επαναφορα η version αυτη δεν αλλαξε!

δεν θα επρεπε να ειχε παει στην προηγουμενη η οτι update γινεται καθεται μεσα στο τηλεφωνο και δεν φευγει με επαναφορα ??

επισης ειδα οτι τωρα το κουμπι δεν εχει την ιδια ευαισθησία με πριν !!!

Link to comment
Share on other sites

εκανα ολικη επαναφορα ρυθμίσεων μπας και φτιαξει η συμπεριφορα της μπαταριας που το τελευταιο καιρο κανει οτι θελει.

παρατηρησα οτι ενω πριν ειχα την 10.2 version, μετα την επαναφορα η version αυτη δεν αλλαξε!

δεν θα επρεπε να ειχε παει στην προηγουμενη η οτι update γινεται καθεται μεσα στο τηλεφωνο και δεν φευγει με επαναφορα ??

επισης ειδα οτι τωρα το κουμπι δεν εχει την ιδια ευαισθησία με πριν !!!

 

Καλημέρα,

στην ΟΛΙΚΗ επαναφορά, γίνεται ΟΛΙΚΗ επεναφορά ρυθμίσεων, όχι Λογισμικού IOS..

Μένει καθαρό το λογισμικό IOS, στην έκδοση που είχες κάνει το τελευταίο update ΠΡΙΝ την ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ..

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

στην ΟΛΙΚΗ επαναφορά, γίνεται ΟΛΙΚΗ επεναφορά ρυθμίσεων, όχι Λογισμικού IOS..

Μένει καθαρό το λογισμικό IOS, στην έκδοση που είχες κάνει το τελευταίο update ΠΡΙΝ την ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ..

 

δηλαδη επαναεγκαθησταται η εκδοση που ειναι ηδη περασμενη. σωστα ?

νομιζα οτι επανερχοταν στην αρχικη που ειχε φορτωμένη.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη επαναεγκαθησταται η εκδοση που ειναι ηδη περασμενη. σωστα ?

νομιζα οτι επανερχοταν στην αρχικη που ειχε φορτωμένη.

Όχι δεν χάνεται το το λειτουργικό, το φέρνει σε εργοστασιακή κατάσταση ... Και αν έκανες αναβάθμιση στη 10.3.1 , δεν θα χαθεί, θα είσαι με την 10.3.1 απλά το περιεχόμενο που έχεις αποθηκεύσει θα σβηστούν και οι ρυθμίσεις που έκανες θα ειναι όπως το πήρες απ το μαγαζί.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη επαναεγκαθησταται η εκδοση που ειναι ηδη περασμενη. σωστα ?

νομιζα οτι επανερχοταν στην αρχικη που ειχε φορτωμένη.

 

Για να σου κάνω κάτι πιο ΞΕΚΑΘΑΡΟ:

στα iphone, θεωρώ και στους MAC υπολογιστές, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ROLL BACK (επαναφορά) έκδοσης προγενέστερης, με τις διαδικασίες όπως αυτές τις ορίζει ο κατασκευαστής.. με "τσαχπινιές", κάτι καταφέρνεις, αλλά αν δεν είσαι advanced, δεν στο προτείνω..

ΑΡΑ: κάνεις update σε μια έκδοση, μένεις εκεί.. ότι και να κάνεις..:cool:

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Για να σου κάνω κάτι πιο ΞΕΚΑΘΑΡΟ:

στα iphone, θεωρώ και στους MAC υπολογιστές, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ROLL BACK (επαναφορά) έκδοσης προγενέστερης, με τις διαδικασίες όπως αυτές τις ορίζει ο κατασκευαστής.. με "τσαχπινιές", κάτι καταφέρνεις, αλλά αν δεν είσαι advanced, δεν στο προτείνω..

ΑΡΑ: κάνεις update σε μια έκδοση, μένεις εκεί.. ότι και να κάνεις..:cool:

 

ξεκάθαρο !

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσοι έχετε θέμα με "νέκρομα" δεδομένων, για δοκιμάστε να πάτε ρυθμίσεις-απόρρητο-υπηρεσίες τοποθεσίας-υπηρεσίες συστήματος και απενεργοποιήστε τουλάχιστον την αναζήτησή δικτύου και την δικτύωση wifi. Ραδιοαρβύλα λύση, μακάρι να ισχύει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 10
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...