Jump to content

iOS 10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρα στην παρεα! Ευχαριστημένος μεχρι στιγμής απο το iOS 10 στο iPhone 6 plus. Δεν εχω αντιμετωπίσει καποιο σοβαρό πρόβλημα, η έκδοση δείχνει σταθερή και η μπαταρία φαινεται ελαφρά βελτιωμένη. Ενα μικρό θεματάκι μονο που δεν ξέρω αν εχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος. Εχει αλλάξει ο ήχος ειδοποίησης του fb messenger και με δυσκολεύει όταν έρχεται καποιο μνμ αφου ο νέος ειναι παρόμοιος με αυτόν των γενικών ειδοποιήσεων και αισθητά πιο χαμηλός σε ένταση. Κάποια ιδεα για επίλυση?

 

 

 

Κάνε μια απεγκατάσταση και εγκατάσταση της εφαρμογής. Σε εμένα ο ήχος δεν έχει αλλάξει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 318
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάνε μια απεγκατάσταση και εγκατάσταση της εφαρμογής. Σε εμένα ο ήχος δεν έχει αλλάξει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Σε ευχαριστω πολυ! Διορθώθηκε το θεμα

Link to comment
Share on other sites

Άλλος με χειρότερη μπαταρία με ios10?Είμαι στη 3 μέρα με ios10 .Γενικα στο Internet λένε πως μετά από μερικές μέρες θα στρώσει.Μακαρι γιατί βλέπω τουλάχιστον 10-15% χειρότερη αυτονομία
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Τρίτη μέρα γ μπαταρία πολύ χάλια... Με νορμαλ χρήση δεν βγάζω μέρα πλέον όπως φαίνεται μεχρι στιγμής.. αν παίξω κανα παιχνίδι μεχρι νωρίς το απόγευμα θα θέλει φόρτιση στάνταρ

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16/9 Δεύτερη μέρα...μέχρι στιγμής απο τις 9 το πρωί μέχρι τώρα (4 απόγευμα)2 ώρες οθόνη και έχω 70% μπαταρία

 

17/9 ΣΉΜΕΡΑ Τρίτη μερα..μέχρι στιγμής με 2 ώρες οθόνη και έχω 81% μπαταρία

 

Update στης 9 του βράδυ και έχω 60% μπαταρία με 4 ώρες οθόνη.

 

Μέχρι στιγμής δείχνει οτι στρώνει.....

Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Άλλος με χειρότερη μπαταρία με ios10?Είμαι στη 3 μέρα με ios10 .Γενικα στο Internet λένε πως μετά από μερικές μέρες θα στρώσει.Μακαρι γιατί βλέπω τουλάχιστον 10-15% χειρότερη αυτονομία

 

και εγω οπως ανεφερα και στην αρχη πολυ χαλι το θεμα μπαταρια!!! πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως απο εδω και στο εξης θα κουβαλαω καθημερινα μαζι μου το power bank....

 

Θεωρω πως η αναβαθμιση εκανε πιο γρηγορο το 5s μου αλλα η μπαταρια με 3g τελειωνει σαν σφινακι δυστυχως...

 

Για 4g ουτε λογος....

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν δεν βγει κανένα update υπάρχει τεράστιο θέμα με την μπαταρία.. Τελικά καλύτερα με την 9.5.3 δεν κερδίσαμε και τίποτε σπουδαίο..

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως απο εδω και στο εξης θα κουβαλαω καθημερινα μαζι μου το power bank....

 

Θεωρω πως η αναβαθμιση εκανε πιο γρηγορο το 5s μου αλλα η μπαταρια με 3g τελειωνει σαν σφινακι δυστυχως...

 

Για 4g ουτε λογος....

 

Πιο γρήγορο;;;;; εμένα γ εναλλαγή μεταξύ εφαρμογών καθυστερεί εκνευριστικά!!!! Για να μην αναφέρω κατι απαράδεκτα κολλήματα που εμαμφανιστηκαν πρώτη φορα!!

 

Πρώτη φορα στα όσα χρονια εχω iPhone που ενεργοποιώ 3G και τυχαίνει να με πάρουν τηλ την ιδια στιγμή, και το άκουγα να χτυπάει χωρίς να μου εμφανίζει δυνατότητα απάντησης!!!!!!! Τελευταία φορα που το είδα αυτο ήταν σε ενα lg L5 που είχα!!!! Απίστευτο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Υπάρχει δυνατότητα να το ξαναπάω στην 9 ; Έχω το SE

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Από χθες έστρωσε η μπαταρία μου φαίνεται.Σχεδων 4 ώρες οθόνη και έχω 60%..τελικά κάτι λέγανε ότι μετά από 3 με 4 μέρες στρώνει

http://www.dailystar.co.uk/tech/news/545554/Apple-iOS-10-battery-life-issues-how-to-fix

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Υπάρχει δυνατότητα να το ξαναπάω στην 9 ; Έχω το SE

Ναι όσο υπογρτάφεται ακόμα η 9.3.5 μπορείς να γυρίσεις σε αυτή. Κατεβάζεις το ipsw της 9.3.5 και μετά κάνεις restore μέσω itunes.

Κρατάς πρώτα ένα αντιγράφο ασφαλείας, γιατί θα χαθούν όλα με το restore.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ενα "παράπονο" που εχω παντως με το iOS ειναι οτι θα ήθελα πολυ επιτέλους όταν καλώ κάποιον να εμφανίζει την φωτο του :)
Link to comment
Share on other sites

... Κατεβάζεις το ipsw της 9.3.5 και μετά κάνεις restore μέσω itunes...

Πώς το κάνω αυτό ;

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Πώς το κάνω αυτό ;

Από εδώ βρίσκεις το iOS 9.3.5 για το μοντέλο iPhone που έχεις και μετά βλέπεις την διαδικασία σε ένα από τα παρακάτω βίντεο https://www.youtube.com/results?search_query=restore+ios+10+to+ios+9

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :)

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Ενα "παράπονο" που εχω παντως με το iOS ειναι οτι θα ήθελα πολυ επιτέλους όταν καλώ κάποιον να εμφανίζει την φωτο του :)

 

Δεν στην εμφανίζει εάν την εχεις περάσει;

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβγαλαν τον αποκλεισμο καλουντος ή μου φαινεται????:mad:

Εμένα μου το βγάζει όταν μπω στην επαφή που με έχει καλέσει. Βέβαια δεν έχω κάποιο νούμερο άγνωστο στον κατάλογο με τις κλήσεις αλλά αφού υπάρχει για τις αποθηκευμένες τότε θα υπάρχει γενικά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ενα "παράπονο" που εχω παντως με το iOS ειναι οτι θα ήθελα πολυ επιτέλους όταν καλώ κάποιον να εμφανίζει την φωτο του :)

 

Μόνο thumbnail βγάζει,κανένα full screen δεν υπάρχει σαν 3rd party app

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Γενικά νομίζω θελει πολυ δρόμο ακόμα. Πολλα προβλήματα και διαβάζω συνεχώς καινουρια. ( άσχετο αλλα το βαιμπερ Παει να γίνει η πιο ελαττωματική εφαρμογή που υπάρχει με το νέο iOS )
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβγαλαν τον αποκλεισμο καλουντος ή μου φαινεται????:mad:

 

Νοπ! Δεν την εβγαλαν!

 

Εμένα μου το βγάζει όταν μπω στην επαφή που με έχει καλέσει. Βέβαια δεν έχω κάποιο νούμερο άγνωστο στον κατάλογο με τις κλήσεις αλλά αφού υπάρχει για τις αποθηκευμένες τότε θα υπάρχει γενικά.

 

Υπαρχει και για τους μεν και για τους δε!

 

Οχι μονο όταν με καλούν

 

Κ οταν με καλουν και οταν καλω εμενα την δειχνει παντως τη φωτογραφια που εχω βαλει σε καθε επαφη! (εννοειται οχι full screen, το σταματησαν απο το iOS 9 αυτο!)

 

( άσχετο αλλα το βαιμπερ Παει να γίνει η πιο ελαττωματική εφαρμογή που υπάρχει με το νέο iOS )

 

Ηταν που ηταν, ηρθε κ εγινε με το 10ρι!

Edited by mavrios
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ αρνητικό που παρατήρησα ότι στο safari αφαιρέσανε τη δυνατότητα να αποθηκεύω φωτογραφίες από οποιοδήποτε web link.

 

Τώρα πρέπει μέσω να ανοίγω τρίτο browser πχ chrome για αυτή τη δουλειά.

 

Απορώ τι πίνουν εκεί στην Apple:wacko:

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ αρνητικό που παρατήρησα ότι στο safari αφαιρέσανε τη δυνατότητα να αποθηκεύω φωτογραφίες από οποιοδήποτε web link.

Τώρα πρέπει μέσω να ανοίγω τρίτο browser πχ chrome για αυτή τη δουλειά.

Απορώ τι πίνουν εκεί στην Apple:wacko:

Sent from my iPad Air 2

Κατάλαβα τι εννοείς. Το έψαξα και το βρήκα. Προφανώς κάτι ήπιαν και το αφαίρεσαν :lol::lol::lol:

 

Αλλά αν ανοίξεις κανονικά το link με την φωτογραφία μπορείς να την αποθηκεύσεις, εκεί υπάρχει η επιλογή κανονικά. Απλά το αφαίρεσαν από το preview. Θα το προσθέσουν ξανά σε κοντινό update. Έχει ξανασυμβεί και με άλλες τέτοιες λειτουργίες.

 

How To Save A Linked Image In Safari In iOS 10

http://www.addictivetips.com/ios/how-to-save-a-linked-image-in-safari-in-ios-10/

 

Οπότε δεν χρειάζεσαι άλλο browser...

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 10
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...