Jump to content

Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παλιό θέμα:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=98583

 

κλειδώνεται λόγω παλαιότητας. Η συνέχεια στο παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Πιο σύγχρονο δίκτυο, καλύτερες ταχύτητες, καλύτερες υπηρεσίες δεδομένων και επαγγελματικά προγράμματα, περισσότερες επιτυχημένες κλήσεις, καλύτερη εξυπηρέτηση πελατών, υψηλός μέσος όρος ευχαριστημένων πελατών, καλύτεροι εταιρικοί πελάτες.

 

... και σύντομα, η καλύτερη κάλυψη.

 

Vodafone :)

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Ας πω κι εγω γνωμη .

 

Wind εχω απο παλια, με τα non stop που ειχε πολλα προς εναν wind (tim). Τωρα υπαρχουν περισσοτερες επιλογες

που με καλυπτουν. Οποτε συνεχιζω κανονικα και με χαμηλες χρεωσεις απο F2G1 (ή 2 δεν θυμαμαι καλα , τις Q) .

 

Συμφερει νομιζω . Αν αλλαξει κατι στην αγορα (που δεν , γιατι αντιγραφες παιζουν) κανουμε φορητοτητα :)

Προς το παρον wind .

 

 

Αυτα

Link to comment
Share on other sites

O καθένας ψηφίζει ανάλογα με τις δικές του ανάγκες.

 

Για μένα λοιπόν η εταιρεία με τη καλύτερη εξυπηρέτηση πελατών, τις καλύτερες υπηρεσίες, τις καααααάπως καλύτερες επιδοτήσεις (αυτή τη περίοδο), τις χαμηλότερες χρεώσεις για roaming και το ποιοτικότερο δίκτυο με τα λιγότερα προβλήματα είναι η Vodafone.

 

Και από τη στιγμή που και στο τομέα της κάλυψης (που δεν λέω ότι είναι η καλύτερη) δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα και στις τιμές της δεν απέχει από τις άλλες δύο (καρτέλ γαρ), θεωρώ πως για συμβόλαιο τουλάχιστον είναι η καλύτερη επιλογή.

 

Τώρα για καρτοκινητό (που δεν χρησιμοποιώ) ίσως να ψήφιζα wind λόγω των κάπως καλύτερων χρεώσεων αλλά δεν τη θεωρώ τόσο αξιόπιστη σε πολλούς τομείς όσο την κόκκινη.

Link to comment
Share on other sites

Ημουν για χρόνια Voda.

Λογω των προσφορών και του ότι τα 3/4 του τηλεφωνικού καταλόγου έχουν Κοσμοτε πήγα προσφατα προς τα εκεί.

Το μετανιώσα.

Μακράν καλύτερη η Vodafone σε πάρα πολούς τομείς. Μόνο αν δεν έχει σήμα στις περιοχές που κινούμαι θα την άλλαζα. Προς το παρόν συμβαίνει το αντίθετο με το σήμα.

Ψηφισα Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψηφίζω Wind μιας και έχει τη "Δέσμευση Τιμής" και επειδή έχει και φούλ σήμα στην περιοχή μου και είναι η μόνη με την οποία μπορώ να κάνω επιτυχημένες κλήσεις.:D:D
Link to comment
Share on other sites

WIND φυσικα και απο μενα!!!και πιο συγκεκριμενα WIND F2G!!!Οι πιο φτηνες χρεωσεις της αγορας(λογω δεσμευσης τιμης),συνεχεις νεες προσφορες,καλο σημα και μια χαρα εξυπηρετηση!!!Αυτα!!!
Link to comment
Share on other sites

H Vodafone (όταν θέλει...)

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Τη χρειαζόταν την ανανέωση το Θέμα. Τα αποτελέσματα μέχρι στιγμής είναι ακριβώς αντίθετα σε σχέση με το παλιό.Για να δούμε...

Πάντως φαίνεται η απογοήτευση του κόσμου από την Κοσμοτε με τις κλήσεις που δεν βγαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

prota h wind se themata poikilias kai protoporon ipiresiwn,anekathen itan,kai h cosmote se themata xreosewn.

 

 

 

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Προσωπική άποψη:

To 1 δίκτυο χειρότερο χειρότερο από το άλλο!

Σε γενικές γραμμές πάντως νομίζω πως η Cosmote καλύπτει καλύτερα από τις υπόλοιπες 2.

Wind: 3 περιοχές άλλαξα, μα ποτέ δίκτυο δεν έβρισκα...:( Γκαντεμιά; )

Vodafone: Μόνο έξω απ' το σπίτι του Κόκκαλη μπορείς να κάνεις βιντεοκλήση...και πάλι χλωμό το κόβω:lol:

Cosmote: Ύστερα από 3 ηρεμιστικά και αρκετή δόση υπομονής, κατάφερα επιτέλους να βρω το πρόγραμμα που μου ταιριάζει όσον αφορά τη νέα μου σύνδεση!:wacko:

Έτσι όπως το πάει, σε λίγο θα δίνει 500' ομιλίας προς πεθερά μόνο με 1€!!!! Φτου φτου φτου μακριά από μένα!

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες δεν ξερω τι λετε εσεις στις μεγαλες πολεις, παντως στην επαρχια υπερεχει η Κοσμοτε..

Εχει δυνατοτερο σημα απ τις αλλες και το what's up φαινεται ξεκαθαρα οτι εχει κατακτησει την περισσοτερη νεολαια και οχι μονο.. Εχω γυρω στις 100 επαφες στο κινητο μου και οι 70 ειναι Κοσμοτε χωρις υπερβολες.. Κ απ αυτες τις 70, οι 50 ειναι what's up..

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες δεν ξερω τι λετε εσεις στις μεγαλες πολεις, παντως στην επαρχια υπερεχει η Κοσμοτε..

Εχει δυνατοτερο σημα απ τις αλλες και το what's up φαινεται ξεκαθαρα οτι εχει κατακτησει την περισσοτερη νεολαια και οχι μονο.. Εχω γυρω στις 100 επαφες στο κινητο μου και οι 70 ειναι Κοσμοτε χωρις υπερβολες.. Κ απ αυτες τις 70, οι 50 ειναι what's up..

 

αυτο με το what's up συμβαινει κυριως γιατι η WIND δεν εχει φροντισει να ενημερωσει καλα τον κοσμο για τις φτηνες χρεωσεις που εχει στο F2G και αυτο της προκαλει τεραστια ζημια θα ελεγα γι αυτο πρεπει να διαφημιστει καλυτερα και επιπλεον να βελτιωσει σε μερικες περιοχες το δικτυο της....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα.

Ψηφίζω και εγώ WIND λόγω του καλύτερου σήματος στην περιοχή μου.

Μετά απο περατσάδα απο όλους τους πάροχους,τελικά εκεί έκατσε η μπίλια.

Το μόνο παράπονο η απόλυτη ασχετίλα των υπαλλήλων στα καταστήματα που είναι σαν να κάνεις διάλογο κουφών.

Να ναι καλά το my phone που ενημερωνόμαστε σωστά.

Link to comment
Share on other sites

όλα είναι σχετικά...στις πόλεις κινούνται πάνω κάτω όλοι στα ίδια με τον καθένα να έχει προβληματικές περιοχές...στην επαρχία συμφωνώ για υπηρεσίες 3G όμως η COSMOTE έχει σαφώς μεγαλύτερη κάλυψη...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ειναι γνωστο οτι η βονταφον εχει το ποιοτικοτερο δικτυο!

Αλλα ρε ****το στο σπιτι μου στην Αθήνα (στον δρομο μου πιο συγκεκριμενα) δεν εχει 3G και ελαχιστο G χρονια τωρα.

Αντιθετα η κοσμοτε εχει χαλια δικτυο τωρα τελευταια σε θεμα ποιοτητας, αλλα απο θεμα καλυψης οπου εχει απλο σημα σιγουρα εχει και 3G!!

Προσφατα μου δωσανε εναν αριθμο Q (δικτυο WIND δεν ειχα ποτε μου), και βλεπω οτι σε καλυψη 3G τα παει καλα.Αλλα το εχω πολυ λιγο καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλαμε γενικα για το που εχουμε σταθει και βρεθει με την vodafone δεν ειχα προβλημα σε πολλα μερη και στην Ελλαδα και στο εξωτερικο.Στις Σερρες ομως η κορυφη ειναι η wind με διαφορα που δεν μπορω να την αμφισβητησω.Για την cosmote ... απλα ντροπη δεν θα πηγαινα ποτε σε αυτους
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...