Jump to content

Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μιλαμε γενικα για το που εχουμε σταθει και βρεθει με την vodafone δεν ειχα προβλημα σε πολλα μερη και στην Ελλαδα και στο εξωτερικο.Στις Σερρες ομως η κορυφη ειναι η wind με διαφορα που δεν μπορω να την αμφισβητησω.Για την cosmote ... απλα ντροπη δεν θα πηγαινα ποτε σε αυτους

 

ναι πραγματικα η wind ειναι πολυ καλη στις Σερρες....αριστη! αλλα εχει βελτιωθει και η vodafone τωρα τελευταια αρκετα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα.

Ψηφίζω και εγώ WIND λόγω του καλύτερου σήματος στην περιοχή μου.

Μετά απο περατσάδα απο όλους τους πάροχους,τελικά εκεί έκατσε η μπίλια.

Το μόνο παράπονο η απόλυτη ασχετίλα των υπαλλήλων στα καταστήματα που είναι σαν να κάνεις διάλογο κουφών.

Να ναι καλά το my phone που ενημερωνόμαστε σωστά.

Δεν ξέρεις πόσο σε καταλαβαίνω... και εδώ ακριβώς το ίδιο.... είχα πάει προχθές να δω τι γίνεται με την φορητότητα μου και ετυχε να δουλέυει εκείνη την ώρα μια που την ψιλογνωρίζω και της είχε ερθει μια που μιλούσε αγλλικά και δεν καταλάβαινε τίποτα το ίδιο και το αφεντικό μην στα πολυλογώ έκατσα μία ώρα μέχρι να κανει η ξενη το καρτοκινητό της σύνδεση τη βοηθησα να επιλέξει πρόγραμμα εξυγοντας όλεσ τις προσφορές των προγραμμάτων να δώσει στοιχεία και λοιπά όσπου να υπογράψει.Ασ μην μηλίσουμε για την ώρα που πήρε η άλλh για να κάνει μια σύνδεση έλεος!!!!!! οι μόνοι που εχω δει και δεν παίζονται σε θέμα εξυπηρέτησης ειναι τα παιδιά που εχουμε εδω στη vodafone.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το ότι η Cosmote ξεκίνησε 5 χρόνια αργότερα από τον ανταγωνισμό και πολύ γρήγορα τον ξεπέρασε όσο αφορά σε όγκο συμβολαίων αλλά και καρτοκινητών μιλάει από μόνο του, κατά τη γνώμη μου είναι το μόνο αντικειμενικό γεγονός που πρέπει να λάβουμε υπόψην γιατί σίγουρα πολλοί από τους τωρινούς πελάτες της Cosmote προήλθαν ως δυσαρεστημένοι έως αηδιασμένοι από τον ανταγωνισμό. Ένα επιπλέον στοιχείο που φαίνεται είναι ότι ο δημόσιος τομέας λειτουργεί πολύ καλύτερα όταν υπάρχει ανταγωνισμός και μάλιστα πολύ καλύτερα από τον ανταγωνισμό. Αυτό θα το νοιώσουμε βαθιά στο πετσί μας όταν θα ιδιωτικοποιηθούν οι Οργανισμοί Ύδρευσης.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επειδη το καλο δικτυο ειναι ταυτισμενο και με την καλη καλυψη εγω θα επιλεξω vodafone γιατι σε αυτον τον τομεα ειμαι σε γενικες γραμμες ευχαριστημενος.
Link to comment
Share on other sites

σε άποψη υπηρεσιών vodafone αλλά στις τιμές μας τα χαλάει λίγο!

Υπηρεσίες, εξυπηρέτηση, ποιότητα ήχου, καλύτερο 3g. Όσον αφορά τις χρεώσεις δεν υπάρχουν πολλές διαφορές απλά είναι λίγο σφιχτή η vodafone σε προσφορές.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

cosmote δαγκωτό σχεδόν παντού 3g σήμα και στην επαρχία...

 

Οπου βουνο και Cosmote σημα καμπανα παντου με πολυ ελαχιστες εξαιρεσεις

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 3 κινητά και έχω και τις 3 εταιρειες. Wind F2G, Cosmote Whats up, Carrefour-Vodafone. Η Wind απο σήμα έχει πολύ καλό σε όλη την ελλάδα και αυτο το λέω γιατί ο πατέρας μου είναι οδηγός φορτηγου και έχω γυρισει μαζί του όλη την ελλάδα. Η Cosmote το γνωστο σε όλους με τις κλήσεις 100 προσπάθειες να πάρω ένα τηλέφωνο είτε είσαι Καστορία, Καβάλα, Λάρισα κ.α Η Carrefour-Vodafone πολύ καλή στο σήμα και γαμάτη στις χρεώσεις μόνο 0,0042€/δευτ

 

Οπου βουνο και Cosmote σημα καμπανα παντου με πολυ ελαχιστες εξαιρεσεις

 

Τι να το κάνω το σήμα όταν δεν μπορώ να κάνω μία κλήση.......

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω Vodafone! Καλύτερη ποιότητα ήχου, με διαφορά, από τον ανταγωνισμό (τεράστια η διάφορα με την Cosmote), στις φωνητικές κλήσεις. Όταν καλείς από κινητό Vodafone ακούγεται σαν να μιλάς από σταθερό! Ενώ όταν μιλάς από κινητό Cosmote είναι σαν να μιλάς από κονσερβοκούτι, παρατηρήστε το...
Link to comment
Share on other sites

Οπου βουνο και Cosmote σημα καμπανα παντου με πολυ ελαχιστες εξαιρεσεις

Ορίστε?????? έλα και μια βόλτα απο νομό λασιθιού και συγκεκριμμένα στη θρυπτή που ειναι στο βουνό. φωνάζεις κοσμοτε και δεν παίρνεις καμία απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Λόγω χρεώσεων και εταιρικού πακέτου που βρίσκομαι WIND.

Λόγω κάλυψης πάλι WIND...

Για βασικό νούμερο είναι μονόδρομος,από εκεί και πέρα θεωρώ ότι η Vodafone βελτιώθηκε πολύ στην περιοχή μου και σε λίγο καιρό σπάει το μονοπώλειο της WIND στα μέρη μου:p

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στα μέρη που κινούμε είναι σταθερά καλύτερη η Cosmote (εκτός από το σπίτι μου που βγαίνω στα μπαλκόνια για να μιλήσω!):p

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
cosmote 99.8 πλυθισμιακή κάλυψη gsm και hsdpa πιάνω σε πολύ περισσότερα μέρη στην επαρχία συγκριτικά με vodafone και wind
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η vodafone είναι άστα να πάνε, εμένα με χρέωνε σε ένα πακέτο που είχα 120 ευρώ το μήνα. Για 2 μήνες στην σειρά σταμάτησα τα τηλέφωνα γιατί λέω, δεν μπορεί να μιλάω στάνταρ τόσο, και συνέχισαν νε με χρεώνουν 120 ευρώ, ενώ είχα πάγιο 75 περίπου. Τους σκυλόβρισα και έκοψα το νούμερο. Πέρα που μου την έσπαγε που είχαν στις συσκευές το λογότυπο τους. Να μην αναφερθώ στην απάτη με τις υποκλοπές, που εκείνο τον καιρό γίνονταν. Πέρα απ όλα αυτά το μόνο δίκτυο που έχει σήμα και στον βυθό της θάλασσας είναι η κοσμοτέ. Σε κάτι χωριουδάκια που γυρνάω στην Β. Εύβοια, μόνο αυτή πιάνει.
Link to comment
Share on other sites

Σε κάτι χωριουδάκια που γυρνάω στην Β. Εύβοια, μόνο αυτή πιάνει.

 

Έλα ρε πατρίδα!!!! :):lol:

 

Βόρεια Εύβοια πιάνει και η Wind πολύ καλά, ενώ η Vodafone με τίποτα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Για Θεσσαλονίκη πρίν κάτι μήνες ήταν η cosmote αλλά τους τελευταίους μήνες έχει γίνει ότι νανε... δοκιμασμένο και σε συμβόλαιο κινητής αλλά και σε 3G internet. Με την vodafone πλέον δεν έχω κανένα πρόβλημα ιδικά με το 3G internet... έχω σήμα 3G+ ακόμα και στο μπάνιο :D:D:D και από ταχύτητα βλέπω συχνά τα 5mbps σε download. Με την cosmote και καλά έχω σήμα 3G και είναι πιό αργό και από GPRS.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!

 

ρε παιδια να ρωτησω κατι

 

θελω εταιρεια με γρηγορο internet hsdpa .ποια προτεινετε vodafone η cosmote??

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις ικανοποιητικό σήμα 3G+ στο μέρος που σε ενδιαφέρει απο την Voda προτιμησε την καθότι κατά γενική ομολογία θα έχεις κατά πολύ καλύτερες ταχύτητες.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πάντως εγώ και οι συγγενείς και φίλοι μου έχουν εδώ και δέκα χρόνια cosmote. Τι παρατηρήσαμε όμως τον τελευταίο χρόνο; Το σήμα παίζει συνεχώς από 1 ή καμία γραμμή μέχρι τέρμα. Κόβεται η γραμμή όταν παίζει το σήμα όπως και η ποιότητα της συνομιλίας είναι ασταθής με διακοπές. Για αυτό το λόγο ετοιμαζόμαστε να την κάνουμε σε άλλες εταιρίες κινητής τηλεφωνίας. Μέχρι πέρσι ήταν τέλεια φέτος το σήμα παίζει ή τα παίζει συνέχεια όχι μόνο σε μένα αλλά και σε όποιον ξέρω! Επαναπαύτηκαν στις δάφνες τους και πήραν μάπα κεραίες!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω vodafone ,δεν μπορώ να πώ ότι δεν είμαι ικανοποιημένη.Αλλά συγκρίνοντας την με την cosmote,ειδικά σε σήμα.Νομίζω ότι η cosmote υπερτερεί,γι 'αυτό και την ψήφισα.

My life was unending,unchanging midnight.

It must,by necessity,always be midnight for me.

So how was it possible that the sun was rising now,

in the middle of my midnight?

Link to comment
Share on other sites

Cosmote για σήμα και μόνο.

Wind για όλα τα υπόλοιπα.

Όσο για τη Vodafone μετράω αντίστροφα μέχρι τον Απρίλιο για να φύγω κυρίως λόγω σήματος αλλά όχι μόνο...

Link to comment
Share on other sites

ολες τα ιδια ειναι

πανω κατω ιδιες χρεωσεις και κοροιδια τον κοσμακη..

τωρα το σημα ειλικρινα πιστευω οτι ειναι καθαρα θεμα περιοχης..

Link to comment
Share on other sites

Είχα 6 χρόνια vodafone και από σήμα τουλάχιστον όπου πήγαινα ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος.Τα τελευταία 2 χρόνια έβαλα cosmote και έχω απογοητευτεί,συνέχεια παίζει το σήμα,μία γραμμή πάνω,μία κάτω.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...