Jump to content

LeEco Le 2 Pro (X25 / X20)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα.εχω ενα θεμα.μετα απο αλλαγη οθονης δεν δουλευουν οι ρυθμισεις καθολου καμια ιδεα?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 672
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα.εχω ενα θεμα.μετα απο αλλαγη οθονης δεν δουλευουν οι ρυθμισεις καθολου καμια ιδεα?ευχαριστω

Μόνος σου την άλλαξες? Κατά τα άλλα λειτουργεί κανονικά ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόνος σου την άλλαξες? Κατά τα άλλα λειτουργεί κανονικά ?

ναι όλα κανονικα. μονος μου την αλλαξα

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι όλα κανονικα. μονος μου την αλλαξα

 

και κατι άλλο.υπαρχη καινουργια rom? αν και με την 20 είμαι ευχαριστημένος.ευχαριστω

Edited by panosaek
Link to comment
Share on other sites

ναι όλα κανονικα. μονος μου την αλλαξα

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

και κατι άλλο.υπαρχη καινουργια rom? αν και με την 20 είμαι ευχαριστημένος.ευχαριστω

καλημερα, εχω θεμα ξαφνικα με την μπαταρια η οποια αδειαζει στο μπαμ! εχω την 17ς. με την 20 εχεις θεματα??

Link to comment
Share on other sites

LeEco Le 2 Pro (X20 / X25)

 

http://www.smartphoneandprice.com/wp-content/uploads/2016/04/leeco-le-2-pro-goes-official.jpg

 

Βασικά χαρακτηριστικά:

  • Dimensions: 74.2 x 151.1 x 7.5 mm
  • Weight: 153 g
  • SoC: MediaTek Helio X25 (MT6797T)
  • CPU: 2x 2.5 GHz ARM Cortex-A72, 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A53, 4x 1.4 GHz ARM Cortex-A53, Cores: 10
  • GPU: ARM Mali-T880 MP4, 850 MHz, Cores: 4
  • SoC: MediaTek Helio X20 (MT6797)
  • CPU: 2x 2.3 GHz ARM Cortex-A72, 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A53, 4x 1.4 GHz ARM Cortex-A53, Cores: 10
  • GPU: ARM Mali-T880 MP4, 700 MHz, Cores: 4
  • RAM: 4 GB, 933 MHz
  • Storage: 32 GB
  • Display: 5.5 in, LCD, 1080 x 1920 pixels, 24 bit
  • Battery: 3000 mAh, Li-Polymer
  • OS: Android 6.0 Marshmallow
  • Camera: 5312 x 3984 pixels, 3840 x 2160 pixels, 30 fps
  • SIM card: Nano-SIM
  • Wi-Fi: a, b, g, n, ac, Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display
  • USB: 2.0, USB Type-C
  • Bluetooth: 4.2
  • Positioning: GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou

 

Καλησπερα κ απο εμενα κ καλως σας βρηκα!!!

Τα τελευταια χρονια ειμαι φαν των κινεζικων κινητων, μιας κ κανενα δεν επιβιωνει στα χερια μου για πανω απο 2 χρονια δυστυχως!!!!

Ειχα i phone κ σταματησε να δουλευει, καηκε μου ειπαν. Οποτε απο τοτε παιρνω κινεζικα τα οποια συνηθως μου πεφτουν κατω κ σπανε. τελος παντων, ειμαι ενας πανευτυχης κατοχος le 2 pro εδω και 2 μερες, αλλα εχω καποια θεματακια κ χρειαζομαι την βοηθεια σας!!!!

1ον, στην ελληνικη γλωσσα δεν μου δουλευαν οι επαφες αλλα ξαφνικα αυτο εφτιαξε μονο του

2ον, παιδια μολις παω να κατεβασω απο την οθονη τον πινακα με τις συντομευσεις μαντεψτε: δεν υπαρχουν συντομευσεις!!!. Εχει τυχει σε κανενα αλλο αυτο;; Επισης δοκιμασα να τις περασω εγω αλλα δεν περνιουνται οι ατιμες.... Φανταστειτε να πρεπει να ανοιξω το wifi και αντι απο την κεντρικη οθονη να κατεβασω με το δαχτυλο τις συντομευσεις, πρεπει να ανοιξω ρυθμισεις, να παω στο wifi και να το ενεργοποιησω.

3ον και φαρμακερο και παρακαλω πολυ μην γελασετε, δεν ειμαι σιγουρος ποιο μοντελο μου στειλανε απο το tiny deal!!! Παρηγγειλα ο αμοιρος το le 2 pro αλλα νομιζω μου ηρθε το x626. Επισης στο ονομα του κινητου στις ρυθμισεις λεει le s3. Να σας πω εδω οτι δειχνει οτι διαθετει 64 giga μνημη, που νομιζω οτι το le 2 pro βγαινει μονο μεχρι 32 giga. Επισης εχει 4 giga rom, και ειναι δεκαπυρηνο.

Τι γινεται τελικα;; Μπερδευτηκα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο εμενα κ καλως σας βρηκα!!!

Τα τελευταια χρονια ειμαι φαν των κινεζικων κινητων, μιας κ κανενα δεν επιβιωνει στα χερια μου για πανω απο 2 χρονια δυστυχως!!!!

Ειχα i phone κ σταματησε να δουλευει, καηκε μου ειπαν. Οποτε απο τοτε παιρνω κινεζικα τα οποια συνηθως μου πεφτουν κατω κ σπανε. τελος παντων, ειμαι ενας πανευτυχης κατοχος le 2 pro εδω και 2 μερες, αλλα εχω καποια θεματακια κ χρειαζομαι την βοηθεια σας!!!!

1ον, στην ελληνικη γλωσσα δεν μου δουλευαν οι επαφες αλλα ξαφνικα αυτο εφτιαξε μονο του

2ον, παιδια μολις παω να κατεβασω απο την οθονη τον πινακα με τις συντομευσεις μαντεψτε: δεν υπαρχουν συντομευσεις!!!. Εχει τυχει σε κανενα αλλο αυτο;; Επισης δοκιμασα να τις περασω εγω αλλα δεν περνιουνται οι ατιμες.... Φανταστειτε να πρεπει να ανοιξω το wifi και αντι απο την κεντρικη οθονη να κατεβασω με το δαχτυλο τις συντομευσεις, πρεπει να ανοιξω ρυθμισεις, να παω στο wifi και να το ενεργοποιησω.

3ον και φαρμακερο και παρακαλω πολυ μην γελασετε, δεν ειμαι σιγουρος ποιο μοντελο μου στειλανε απο το tiny deal!!! Παρηγγειλα ο αμοιρος το le 2 pro αλλα νομιζω μου ηρθε το x626. Επισης στο ονομα του κινητου στις ρυθμισεις λεει le s3. Να σας πω εδω οτι δειχνει οτι διαθετει 64 giga μνημη, που νομιζω οτι το le 2 pro βγαινει μονο μεχρι 32 giga. Επισης εχει 4 giga rom, και ειναι δεκαπυρηνο.

Τι γινεται τελικα;; Μπερδευτηκα....

 

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-leeco-letv-le-s3-x626

στις ρυθμισεις στο about phone θα βρεις ποιο ειναι παντως δεν ειναι το x620

το αριστερο κουμπι διπλα στο κεντρικο,κατω ανοιγει τις συντομευσεις σε ολα τα μοντελα

Link to comment
Share on other sites

Η μάλλον οχι, εχω μπερδευτει.... Στο kimovil δειχνει οτι υπαρχουν διαφορα μοντελα le eco pro 2 με διαφορετικα χαρακτηριστικα, ενω σε αλλα site δειχνουν μονο ενα μοντελο....

Εμενα απο οτι εχω δει απο τις ρυθμισεις του κινητου μου- στην ενοτητα σχετικα με το τηλ. αυτο που εχω τωρα στα χερια μου εχει 4 γιγα ραμ, 64 γιγα χωρο αποθηκευσης, δεκαπυρηνο, φοραει Helio x20 δεκαπυρηνο στα 2,3.

Device name: Le S3

Αριθμος μοντελου lex626.

Τι γινεται τελικα?? Επισης μπορω να δω απο καπου ποσα mp ειναι η καμερα μου που με ενδιαφερει παρα πολυ?

Link to comment
Share on other sites

Η μάλλον οχι, εχω μπερδευτει.... Στο kimovil δειχνει οτι υπαρχουν διαφορα μοντελα le eco pro 2 με διαφορετικα χαρακτηριστικα, ενω σε αλλα site δειχνουν μονο ενα μοντελο....

Εμενα απο οτι εχω δει απο τις ρυθμισεις του κινητου μου- στην ενοτητα σχετικα με το τηλ. αυτο που εχω τωρα στα χερια μου εχει 4 γιγα ραμ, 64 γιγα χωρο αποθηκευσης, δεκαπυρηνο, φοραει Helio x20 δεκαπυρηνο στα 2,3.

Device name: Le S3

Αριθμος μοντελου lex626.

Τι γινεται τελικα?? Επισης μπορω να δω απο καπου ποσα mp ειναι η καμερα μου που με ενδιαφερει παρα πολυ?

 

οτι μοντελο λεει στο Σχετικα με το τηλεφωνο στο κινητο σου ...αυτο ειναι

βγαλε μια φωτογραφια και αποθηκευσε την στον υπολογιστη,μετα με δεξι κλικ δες ποσα μπ ειναι

η χρησιμοποιησε αυτο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dama.hardwareinfo

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εβγαλα ακρη, ευχαριστω πολυ!!!!

Λοιπον δεν μου στειλαν το pro2, μου εστειλαν το s3 x626 που εχει παρομοια χαρακτηριστικα με το pro 2. Δεν νομιζω να βγαλω ακρη αν ζητησω να το στειλω πισω κ ειδικα τωρα που το εχω χρησιμοποιησει. Ευτυχως εχει και αυτο καμερα 21 mp που μου χρειαζεται, απλα δεν ειναι sony, ειναι αλλης εταιριας. Ξερεις μηπως αν ειναι πολυ κατωτερη η καμερα του s3 απο το pro 2?

Σε ευχαριστω ξανα για την βοηθεια!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εχω θεμα ξαφνικα με την μπαταρια η οποια αδειαζει στο μπαμ! εχω την 17ς. με την 20 εχεις θεματα??

οχι κραταει μια μερα περιπου με νορμαλ χρηση

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά καλημέρα, αφήνω το τηλέφωνο το βράδυ και το πρωί έχει φάει περίπου 25%μπαταρία, όταν κοιτάω στην χρήση της το μεγαλύτερο ποσοστό 70%περίπου είναι στην ετοιμοτητα κυψέλης. Ξέρει κάποιος κάτι; ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

μετά την αλλαγή rom στο συγκεκριμένο τηλ. έχω κάποια μικροπροβληματάκια

 

όπως στις συντομεύσεις δεν ανάβει ο φακός και το ξυπνητήρι δεν χτυπαει αν

 

η συσκευή είναι κλειστή!!!

 

Η rom που έβαλα ειναι η 7.1.2 έκδοση LineageOS-14.1-20170831-NIGHTLY-s2

 

Aν υπαρχει κάποια ιδέα για πιθανή βελτίωση θα ήταν καλά.....

 

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γειά σας,

 

μετά την αλλαγή rom στο συγκεκριμένο τηλ. έχω κάποια μικροπροβληματάκια

 

όπως στις συντομεύσεις δεν ανάβει ο φακός και το ξυπνητήρι δεν χτυπαει αν

 

η συσκευή είναι κλειστή!!!

 

Η rom που έβαλα ειναι η 7.1.2 έκδοση LineageOS-14.1-20170831-NIGHTLY-s2

 

Aν υπαρχει κάποια ιδέα για πιθανή βελτίωση θα ήταν καλά.....

 

 

 

Ευχαριστώ

 

https://mega.nz/#!QMUgna6Z...1J7qcA3yyPGADw

 

http://www.androidiani.com...-3-0-bb72.html

κατεβασε αυτην

Link to comment
Share on other sites

Εχω στο τηλεφωνο της γυναικας μου την 20s.. τον τελευταιο καιρο άρχησε να κοβεται ο ήχος την ώρα που βλέπει βίντεο στο instagram και καποιες φορές της κανει pause ενώ βλέπει βίντεο στο youtube.. Πάει κάπου το μυαλό σας; καποια εφαρμογή να το προκαλεί;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

Έβαλα αυτή που μου είπες και:

Βασικά είναι καλύτερα από πριν αλλά καποιες ερωτήσεις....

Βλέπω έχει πολλές κινεζιές που δεν μπορώ να αποκαταστήσω,δεν έχει ελληνικά αν και αυτό δεν είναι τόσο μεγάλο θέμα και 3ον το δαχτυλικό αποτύπωμα δεν λειτουργεί τόσο καλά...

Έχεις κάποια ιδέα γι'αυτά;

 

Ευχαριστώ και πάλι και καλή χρονιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Τις τελευταίες μέρες, σα να ψοφάει η μπαταρία πολύ εύκολα. Από 100% δηλαδή πήγε πχ στο 78% με 20 λεπτά ανοικτής οθόνης μέσα σε μισή ώρα από την ώρα που το βγάλαμε από την πρίζα. Πηγαίνοντας στη μπαταρία για να δω την κατανάλωση, ήταν περίπου ισομοιρασμένο από 45% σε οθόνη και ετοιμότητα κυψέλης...

Μπορώ κάπως να το στρώσω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Τις τελευταίες μέρες, σα να ψοφάει η μπαταρία πολύ εύκολα. Από 100% δηλαδή πήγε πχ στο 78% με 20 λεπτά ανοικτής οθόνης μέσα σε μισή ώρα από την ώρα που το βγάλαμε από την πρίζα. Πηγαίνοντας στη μπαταρία για να δω την κατανάλωση, ήταν περίπου ισομοιρασμένο από 45% σε οθόνη και ετοιμότητα κυψέλης...

Μπορώ κάπως να το στρώσω?

Ναι! Να κάνεις εγκατάσταση την εφαρμογή clean master και αν κάνεις αυτά που έχει για περιττές ειδοποιήσεις, για υψηλή θερμοκρασία και για περιττά αρχεία, θα βελτιώσει υ αρκετά η κατάσταση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα τις τελευταιες ημερες,με τον φορτιστη του φορτιζε αργα,εβαλα νεο φορτιστη κ καλωδιο που εχω απο το Χ626 και αρχιζει με 2400 mah ,ετσι δειχνει η εφαρμογη ampere ,καταληγει να φορτιζει με 400 κ κατω,το ιδιο εκανε κ με τον παλιο φορτιστη κ καλωδιο,ειναι νορμαλ η μπορω να κανω κατι?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι,

 

Έχω ένα θεματάκι ακόμα με το notification

led δεν ανάβει και δεν δείχνει καν αν

έχω αναπάντητη κληση!!!

Έψαχνα τα σετινγκς άλλαξα κάτι αλλά

δεν είδα καμία αλλαγή...αν κάποιος έχει

καμία ιδέα να βοηθήσει ευπρόσδεκτος!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι,

 

Έχω ένα θεματάκι ακόμα με το notification

led δεν ανάβει και δεν δείχνει καν αν

έχω αναπάντητη κληση!!!

Έψαχνα τα σετινγκς άλλαξα κάτι αλλά

δεν είδα καμία αλλαγή...αν κάποιος έχει

καμία ιδέα να βοηθήσει ευπρόσδεκτος!

 

μαλλον το εχουν παρατησει το θεμα

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αλλά τι να κάνουμε...ίσως κάποιος το δει και απαντήσει...

 

Το δικό σου τηλέφωνο το έχεις καιρό;;

Ρωτάω για να τι παίζει με την φόρτιση...

Πάντως εγώ το φορτίζω με άλλο καλώδιο

και φορτίζει αργά όντως!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...