Jump to content

LeEco Le 2 (X620)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσημη ελληνική δεν υπάρχει πάρα μόνο οι official και οι custom που έχουν και ελληνικά. Είναι multilanguage. Είχα φτιάξει έναν αναλυτικό οδηγό για unbrick αν σε βοηθήσει σε κάτι https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fwww%2Emyphone%2Egr%2Fforum%2Fshowthread%2Ephp%3Fp%3D7139651&share_tid=437272&share_pid=7139651&share_fid=4676&share_type=t Για custom roms ψάξε στο xda dev.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Sifis77
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 769
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την απάντηση

custom ρομ δεν μπορώ να περάσω, δεν περνάει το twrp μου βγάζει orange state. Ψάχνω multilanguage official και δεν μπορώ να βρώ

αν έχει κανένας κανένα link θα βοηθούσε. Μόνο αγγλο-κινέζικες βρίσκω

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Orange state είχα. Διάβασε τι είχα κάνει. Είχα περάσει την official 14s και το recovery της και μόνο μέσω αυτής κατάφερα να περάσω twrp.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γώ αυτόν το οδηγό είχα χρησιμοποιήσει για unbrick

για να δω, βρήκα μια κινέζικη 5.6.014s. θα την περάσω και μετά θα δοκιμάσω για twrp και βλέπουμε

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σας παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας.Μπρικαρα ενα letv χ620 οταν πηγα να το περασω twpr recovery.Μετα τον ξεμπρικαρα με τον οδηγο του androidbrick.Oλα καλα μεχρι εδω το θεμα ειναι οτι τωρα δεν μπορω να βαλω το twpr.Eiδα πιο πριν ενα σχολιο που λεει πρεπει να περαστει πρωτα η 14s και μετα περνιεται το twpr.Hθελα να σε ρωτησω που μπορω να βρω την 14s και με ποιο τροπο μπορω να την περασω γιατι τωρα το κινητο με τον οδηγο unbrick εχει μια περιεργη rom δεν εχει eui

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που δίνει ο οδηγός του unbrick είναι fastboot rom. Ψάξε την official 14s, κάνε download και μετονόμασε το αρχείο της ρομ σε update.zip για να κάνεις install μέσω recovery.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που δίνει ο οδηγός του unbrick είναι fastboot rom. Ψάξε την official 14s, κάνε download και μετονόμασε το αρχείο της ρομ σε update.zip για να κάνεις install μέσω recovery.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστω πολυ τελικα βρηκα την 14s και την περασα και μετα twpr recovery.Ευχαριστω να σαι καλα

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο όλα καλά!! Στείλε το λινκ εδώ στην ομάδα να το έχουμε γιατί δε το έβρισκα εχθές.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο όλα καλά!! Στείλε το λινκ εδώ στην ομάδα να το έχουμε γιατί δε το έβρισκα εχθές.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

φιλε οταν το εψαχνα μπορει να ανοιξα και 20 σελιδες με κινεζικα μεχρι να το βρω και διαγραφη ιστορικου.Οποιος το θελει μπορει να το ψαξει ετσι FULL_S2_PLUS_S2_PLUS-CN-FN-HEXCNFN5601405171S-5.6.014S.zip Και εγω στην αρχη δεν ημουν σιγουρος για το s2 αλλα αυτο ειναι

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Αφου το ξεμπρικαρα το κινητο δοκιμασα να το λειτουργησω με 2 καρτες μια wind και μια cosmote.Ανοιξα και τα δεδομενα και απο τις 2 καρτες να τσεκαρω αν δουλευουν και δουλευαν και οι δυο μια χαρα.Σημερα το εκανα επανεκκινηση και δεν μπορει να βρει το σημα απο τις καρτες μονο μια γραμμη απο cosmote βρισκει απο την wind δεν βρισκει καθολου συνεχεια γυρναειο κυκλος για να βρει.Στις πληροφοριες κινητου με εμφανιζει τα imei.Εχω περασμενη την 20ς του ιταλου τι μπορει να συμβαινει ειναι θεμα rom η κατι αλλο?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Ή αλλάζεις λογισμικό ή φλασαρεις μέσω recovery άλλο firmware.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ή αλλάζεις λογισμικό ή φλασαρεις μέσω recovery άλλο firmware.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ok ευχαριστώ μάλλον θα φλασαρω την 14s του Ιταλού που είναι σταθερή έτσι λενε

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
υπάρχουν Black themes για το le2 ? πως μπορώ να βάλω ένα ολοκληρωμένο μαύρο θέμα, όχι μόνο wallpaper στο κινητό?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 4 months later...

Επειδή ο αυθεντικός φορτιστής του κινητού, έκανε διάφορα λόγω παλαιότερης πτώσης, αποφάσισα να επενδύσω σε έναν νέο φορτιστή και καλώδιο.

Πήρα λοιπόν από Blitzwolf τον S5 και καλώδιο το TC9.

Με το αυθεντικό καλώδιο, ο S5 φορτίζει το κινητό κανονικά.

Με το καλώδιο της Blitzwolf όμως δεν λειουργεί.

Να σημειώσω πως ο αυθεντικός με το TC9 λειτουργεί κανονικά επίσης.

Γνωρίζει κανείς γιατί;

Edited by AccelDrag
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επειδή ο αυθεντικός φορτιστής του κινητού, έκανε διάφορα λόγω παλαιότερης πτώσης, αποφάσισα να επενδύσω σε έναν νέο φορτιστή και καλώδιο.

Πήρα λοιπόν από Blitzwolf τον S5 και καλώδιο το TC9.

Με το αυθεντικό καλώδιο, ο S5 φορτίζει το κινητό κανονικά.

Με το καλώδιο της Blitzwolf όμως δεν λειουργεί.

Να σημειώσω πως ο αυθεντικός με το TC9 λειτουργεί κανονικά επίσης.

Γνωρίζει κανείς γιατί;

Δοκίμασες να το γυρίσεις Τούμπα? Δλδ η ένωση επάνω?

Μερικοί είναι one way..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ποιά ένωση;

Κοίτα το προσεκτικά και θα καταλάβεις..

Στην μια πλευρά ενώνεται το καμπύλο μέταλο.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...