Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Τ θα πάρεις. Άλλωστε και να θες δεν υπάρχει περίπτωση να βγάλει το παλιό. Πιστεύω θα καταργηθεί σιωπηλα

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Ούτε σιωπηλά, ούτε ίσως και μπορεί.

Καταργήθηκε επισήμως. Από εδώ και πέρα μόνο 3Τ.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς να πας στη σελίδα για παραγγελία, αλλά είναι Out of Stock.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

OnePlus discontinues OnePlus 3 in US and Europe

 

http://www.gsmarena.com/oneplus_discontinues_oneplus_3_in_us_and_europe-news-21682.php

 

H Oneplus μόλις φηδηξε τους κατόχους του Oneplus 3.

Οι λόγοι μάλλον οικονομικοί , αφου το 3Τ πωλείται 10% πιο πάνω και άνω (ανάλογα την εκδοση).

Πολλά φιλαράκια μου που το αγόρασαν ρίχνουν μπινελίκια ...

Επικό φάουλ.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα να δοθεί μια απάντηση σε τι επηρεάζει τους τωρινούς κατόχους...

 

Ειδικά από την στιγμή που η μεταπωλητική αξία παραμένει ίδια...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όσοι πήραμε πήραμε θα γίνει συλλεκτικό κομμάτι!!! Μόλις παντρευτήκαμε την συσκευή...και προφανώς η μεταπωλητική αξία της συσκευής θα πέσει μιας και πλέον επίσημα αποσύρθηκε.

 

OnePlus discontinues OnePlus 3 in US and Europe

 

http://www.gsmarena.com/oneplus_discontinues_oneplus_3_in_us_and_europe-news-21682.php

 

H Oneplus μόλις φηδηξε τους κατόχους του Oneplus 3.

Οι λόγοι μάλλον οικονομικοί , αφου το 3Τ πωλείται 10% πιο πάνω και άνω (ανάλογα την εκδοση).

Πολλά φιλαράκια μου που το αγόρασαν ρίχνουν μπινελίκια ...

Επικό φάουλ.

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα να δοθεί μια απάντηση σε τι επηρεάζει τους τωρινούς κατόχους...

 

Ειδικά από την στιγμή που η μεταπωλητική αξία παραμένει ίδια...

Δεν νομίζω ότι μένει ίδια. Είναι κατηργημενο μοντέλο.

Εγώ θέλω να δω άλλο : θα πάρεις το One Plus 4 του χρόνου το καλοκαίρι με ευκολία ή θα λες μην βγει το Τ με αναβαθμισμενο καρμπιλατερ;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , τα πράγματα είναι απλά, αν υπάρχει ζήτηση η τιμή του θα παραμείνει σχετικά ψηλά, αλλά όχι και η μαμακία που κυκλοφορούσε έως τώρα που κάποιοι ζητούσαν για συσκευή που έχει χρησιμοποιηθεί για 1-2-3 μήνες έστω και σε άψογη κατάσταση, τα χρήματα που είχαν δώσει κατά την αγορά του

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί πατάνε στο γεγονός οτί για να πάρεις την συσκευή πρέπει να περιμένεις παααααααάρα πολύ

 

Παιδιά , τα πράγματα είναι απλά, αν υπάρχει ζήτηση η τιμή του θα παραμείνει σχετικά ψηλά, αλλά όχι και η μαμακία που κυκλοφορούσε έως τώρα που κάποιοι ζητούσαν για συσκευή που έχει χρησιμοποιηθεί για 1-2-3 μήνες έστω και σε άψογη κατάσταση, τα χρήματα που είχαν δώσει κατά την αγορά του
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα να δοθεί μια απάντηση σε τι επηρεάζει τους τωρινούς κατόχους...

 

Ειδικά από την στιγμή που η μεταπωλητική αξία παραμένει ίδια...

 

Ουτε κατα διάνοια ιδια μεταπωλητική αξια σε κατηργημένο μοντελο.

Ποσο μάλλον οταν μιλάμε για μεταπώληση σε κινητο το οποιο δεν πωλείται επισημα στην χώρα που μένεις, service επίσης οχι στην χώρα που μενεις και τα γνωστά.

Για να το αγοράσει κάποιος θα πρεπει να ξερει ακριβως τι αγοράζει (οχι το 99% εκει εξω, εμεις εδω ειμαστε μειοψηφία).

 

Στα 440 θα πωλείται το νέο καινούργιο.Ποσο θα πωλείται το νέο μεταχειρισμένο?Κοψε αλλα 100€ (τουλάχιστον) και θα δεις ποσο θα πουλιέται το oneplus 3.

 

Σαν μεταπωλητική αξία, τους έσκισε τους κατόχους του, και χωρίς προφανή λογο (ηδη ειχε εξαιρετικά χαρακτηριστικα το 3).

Το μονο που μπορώ να σκεφτώ ειναι πως μετανιωσαν για την τιμή του oneplus 3 και βρηκαν δικαιολογία για αυξηση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί όλη αυτή η γκρίνια...

Αν το 3 συνεχίσει να υποστηριζεται κανονικά, ποιο είναι το πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί όλη αυτή η γκρίνια...

Αν το 3 συνεχίσει να υποστηριζεται κανονικά, ποιο είναι το πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν αναφερθηκε κανεις σε υποστηριξη αλλα σε απαξίωση.

Link to comment
Share on other sites

Απλά λέμε πως αν κάποια στιγμή θα θες να το πουλήσεις...δεν θα μπορείς γιατί κανείς δεν θα το αγοράζει από την στιγμή που το έχουν καταργήσει και από την στιγμή που το 3Τ θα έχει τα ίδια λεφτά με το 3 που έχουμε αγοράσει εμείς...και είναι λογικό ούτε εγώ θα αγόραζα το 3 μεταχειρισμένο πχ στα 300 ευρώ ξέροντας ότι θα μπορώ με τα ίδια λεφτά να πάρω μεταχειρισμένο το 3T μετά από λίγο καιρό.

 

Εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί όλη αυτή η γκρίνια...

Αν το 3 συνεχίσει να υποστηριζεται κανονικά, ποιο είναι το πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά....κ γω πήρα την συσκευή πριν 15 μέρες και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Ειμαι πρωην κάτοχος s6 και ή κοπέλα μου έχει το lg g5.Απλα θέλω να πω ότι το κινητό είναι απίστευτο κ ας έβγαλε το 3Τ διάφορες εμείς οι χρήστες δεν θα βλέπαμε ειναι αμελητέες....με πείραξε ο τρόπος τους και όχι το νέο 3Τ ...καλά έκαναν αλλά όχι ετσι
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πουλήθηκε 390 κινέζικο μοντέλο σε γειτονικό φορουμ,τα T θα τα πουλάνε 480 τουλάχιστον άρα το 3 για πολύ ακόμα θα πωλείται από 370 εως 390 και ας λέτε ότι θέλετε τα oneplus κρατάνε τιμή δεν είναι samsung ούτε lg και υπάρχει μικρή διαθεσιμότητα η αγγελία που θα βάλει ο κάτοχος θα δεχθεί πλήθος μηνυμάτων μην γράφουμε ανακρίβειες

 

send from my oneplus 3

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι μένει ίδια. Είναι κατηργημενο μοντέλο.

Εγώ θέλω να δω άλλο : θα πάρεις το One Plus 4 του χρόνου το καλοκαίρι με ευκολία ή θα λες μην βγει το Τ με αναβαθμισμενο καρμπιλατερ;

 

Δεν είναι καταργημένο... Έχει αντικατασταθεί από το Τ που έχει σχεδόν ίδια χαρακτηριστικά με 440€ όμως... Οι διαφορές είναι απειροελάχιστες... Οπότε όποιος ψάχνει μεταχειρισμένο σε 3 θα πάει αφού το 3Τ θα αργήσουμε πολύ να το δούμε σε αγγελίες...

 

Και εννοείται πως θα το πάρω. Σιγά μην σκεφτώ αν το επόμενο θα έχει το Snap 831 αντί για τον 830 που θα έχει το 4...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ούτε κατάργηση, ούτε απαξίωση. Το 3Τ είναι το ίδιο τηλέφωνο. Ουτε καν το γράφει. Εγώ τα oneplus τα βλέπω να μοσχοπουλιούνται από τον καιρό του one, το 3 που έχει κάνει πάταγο θα χαθεί; Στην τιμή του καινούριου πωλούνται ακόμα και σήμερα.
Link to comment
Share on other sites

προερχόμενος απο NOTE 4 F θα μπορούσε καποιος να με οδηγήσει πως ξεκινω για ροοτ και custom rom? twrp υπαρχει εδω ; πως φλασαρω υπαρχει odin και εδω; αν υπηρχε καπου ενας οδηγος μηπως;
Link to comment
Share on other sites

 

συγνωμη που ρωτω αλλα η σειρα ποια ειναι ; ποιο πρεπει να γινει πρωτα και μετα τι ;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τα γράφει αναλυτικά πρώτα κατεβαζεις τους drivers και με adb ξεκλειδωνεις bootloader,μετα βάζεις twrp και μετά ότι άλλο θέλεις,δεν έχει καμμία σχέση με odin και Samsung όλα εδώ γίνονται με εντολές από τον υπολογιστή,υπαρχουν και κάποια tools που τα κάνουν αυτόματα.

 

send from my oneplus 3

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος αν θέλει να δοκιμάσει αυτή την κάμερα παρακαλώ;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=uk.co.neilandtheresa.NewVignette

Την διάβασα κάπου στο xda για το κινητό μας και την έχω από το μεσημέρι και έχω πάθει πλάκα με την απόδοση της και την πιστοτητα. Θα ήθελα να δω αν συμφωνείτε. Ευχαριστω

Αλεξ διαφωνώ αλλά οκ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε τα γράφει αναλυτικά πρώτα κατεβαζεις τους drivers και με adb ξεκλειδωνεις bootloader,μετα βάζεις twrp και μετά ότι άλλο θέλεις,δεν έχει καμμία σχέση με odin και Samsung όλα εδώ γίνονται με εντολές από τον υπολογιστή,υπαρχουν και κάποια tools που τα κάνουν αυτόματα.

 

send from my oneplus 3

Επειδή κάποια στιγμή θα το κάνω κι εγώ, δεν έχω καταλήξει αν με το ξεκλείδωμα χάνεις δεδομένα. Μπορείς να μου πεις;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλείδωμα bootloader = wipe data

 

Αξίζει με χίλια να γίνει το τηλεφωνο root. Είχα βάλει και community πιο πριν αλλά κατέληξα με 3.2.6 και root και κάνεις ότι γουστάρεις στη κυριολεξία. Λίγο διάβασμα θέλει μόνο αλλά μια χαρά...

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edited by akonakis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις μου ήρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161117/39878f6d36b79248976fb5982699a85c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by alex_gate_7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...