Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...Δε ξέρω ακόμα αν θα χάσουν από τους πελάτες που έχουν ήδη πάρει το op3 ή θα κερδίσουν από τους υποψήφιους αγοραστές. Θα δείξει.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομίζω πως όσους θα χάσουν από την κίνηση αυτή, άλλους τόσους θα κερδίσουν (λόγω ανανεωμένης και πολύ καλής συσκευής - 3Τ).

Οπότε δεν βλέπω να γίνεται ζημιά για την εταιρεία...

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά αξιόπιστοι είναι έπρεπε να αντιμετωπίσουν το v20,pixel xl,lecoo pro 3 ειδικά στην Κινα και θα υποστηρίξουν το 3 ταυτόχρονα μαζί με το 3T

 

send from my oneplus 3

Διαφωνώ κάθετα με την άποψή σου. Υπάρχει άπειρος κόσμος που παρέλαβε πρόσφατα και ξαφνικά βλέπει να βγαίνει νέο μοντέλο με 40 ευρώ διαφορά. Ειδικά με την μπαταρία εφόσον έχουν το ίδιο σώμα σαν κινητά είναι απορίας άξιο γιατί δεν την έβαλαν στο 3.

Θυμάμαι και η σονυ πήγε να κάνει τις ίδιες μαγκες και έβγαζε ναυαρχίδα κάθε 6 μηνο και την έφαγε η μαρμαγκα.

Ακόμα και στο θεμα με την έλλειψη του 3 είναι αναξιοπιστοι. Λέγανε για έλλειψη οθόνης αρχικά, ενώ αποδεικνυεται ότι σχεδιαζαν νέο μοντέλο.

Προσωπικά δεν καίγομαι γιατί το 3 με έχει βολεψει και το πήρα συνείδητα να το κρατήσω τουλάχιστον δύο χρόνια. Αλλά άλλο αυτό και άλλο το τι κάνει η εταιρεία. Άλλωστε η ίδια έλεγε one model per year. Μην με ρωτήσεις που το είχα διαβάσει το :-)

Φιλικά πάντα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω πως όσους θα χάσουν από την κίνηση αυτή, άλλους τόσους θα κερδίσουν (λόγω ανανεωμένης και πολύ καλής συσκευής - 3Τ).

Οπότε δεν βλέπω να γίνεται ζημιά για την εταιρεία...

Ζημιά ζημιά όχι δεν θα πάθουν κι εγώ το πιστεύω. Δεν ξέρω αν θα έχει μελλοντικό αντίκτυπο ίσως.

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω αυτό που είπε και ένα παιδί παραπάνω ότι δηλαδή όντως είχε πρόβλημα με την διαθεσιμότητα οθονών και άρχισε σιγά σιγά να ξεστοκάρει το 3 και παράλληλα να αργούν και οι παραλαβές...οπότε σου λέει ας το βγάλω με LCD...λογικά θα πήρε αρνητικό feedback γιατί όλοι αγαπάμε τις OLED και σου λέει όχι θα το αργήσω λίγο θα παραγγείλω πάλι OLED από την Samsung αλλά επί την ευκαιρία για να μην γίνω ρόμπα ας το δικαιολογήσω με ένα νέο μοντέλο..το οποίο δεν θέλει πολλές αλλαγές...ίδιο σασί (ας αλλάξω λίγο και το χρώμα για αλλαγή) , σχεδόν ίδιο cpu, ίδια πίσω κάμερα, (έτσι και αλλιώς τις είχε τις κάμερες), ίδια μπαταρία με ένα τρικ που θα τους πουλήσω λίγο μεγαλύτερο capacity και να τα 3400mha, και με μια αλλαγή στην μπροστινή κάμερα (που στην ουσία δεν είναι κάτι το φοβερό), άντε και ας τους πλασάρω και το νέο λειτουργικό βασισμένπ στην Nougat και να η καινούργια συσκευή που στην ουσία είναι ίδια και σίγουρα δεν θα τους πήρε μεγάλη προσπάθεια για να την βγάλουν σε μικρό χρονικό διάστημα.. και έτσι δικαιολογούν και την αργοπορία και των οθονών αφού σου λέει ότι βγάλαμε νέο μοντέλο.. Θεωρώ πως αν δεν είχαν θέμα με την διαθεσιμότητα των οθονών δεν θα έμπαιναν σε αυτή την διαδικασία να βγάλουν ανανεωμένο μοντέλο που για μένα δεν το θεωρώ καν αναβάθμιση.
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ κάθετα με την άποψή σου. Υπάρχει άπειρος κόσμος που παρέλαβε πρόσφατα και ξαφνικά βλέπει να βγαίνει νέο μοντέλο με 40 ευρώ διαφορά. Ειδικά με την μπαταρία εφόσον έχουν το ίδιο σώμα σαν κινητά είναι απορίας άξιο γιατί δεν την έβαλαν στο 3.

 

Εγώ πάντως που παρέλαβα πριν 3 μέρες θα μπορούσα να περιμένω αλλες 2 βδομαδες και να έπαιρνα καλύτερο μοντέλο με 40 ευρώ πανω..Δε λέω ότι αυτό που πήρα είναι κακό, προς θεού, αλλά την καλύτερη μπαταρίακ ια το OIS θα το ήθελα.. Οπότε για τους χρήστες που είναι τώρα στην αναμονή για το 3 είναι λίγο φάουλ.. :/

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ,σχετικά με την οθόνη, στο site της oneplus για το 3Τ αναφέρει πως είναι optic amoled. Δεν ξέρω αν είναι λάθος.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ,σχετικά με την οθόνη, στο site της oneplus για το 3Τ αναφέρει πως είναι optic amoled. Δεν ξέρω αν είναι λάθος.

Ενώ τι θα έπρεπε να λέει;

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Ενώ τι θα έπρεπε να λέει;

 

Είχε γραφτεί και ειπωθεί μέχρι πρότινος,ότι λόγω ανεπάρκειας amoled οθονών,θα έβαζαν στο 3Τ lcd .

Εκτός αν έχω χάσει επεισόδια!

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Είναι φυσιολογικό να νιώθουν "ριγμένοι" οι κάτοχοι του OP3 αλλά η αλήθεια είναι ότι η εταιρία δεν θα μπορούσε να μείνει με τα χέρια σταυρωμένα απέναντι στον ανταγωνισμό. Δεν μπορούσε να περιμένει μέχρι την έλευση του Snapdragon 830 για να βγάλει το 4άρι, ο καιρός είναι πολύς και η ναυαρχίδα της θα έχανε αυτό το hype που έχει δημιουργήσει ως "flagship killer". Καλώς ή κακώς έτσι έχει ο νόμος της αγοράς ο οποίος φυσικά και δεν περιστρέφεται γύρω από το συμφέρον του εκάστοτε καταναλωτή.

 

Ως εκ τούτου την εταιρία δεν μπορεί να την κατηγορήσει κάποιος εκτός και αν ξεχάσει από άποψη υποστήριξης το OP3 κάτι που είμαι σχεδόν βέβαιος ότι δεν θα συμβεί μιας και νιώθει ήδη την πίεση από τους κατόχους της υπάρχουσας συσκευή οι οποίοι έχουν επαναστατήσει σε όλα τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης.

 

Επειδή όμως έχουμε βγει γενικώς off topic, θα παρακαλέσω να επιστρέψουμε στα της συσκευής του τίτλου. Οι κάτοχοι έχουν μια εξαιρετική συσκευή και καλό είναι να επικεντρωθούμε εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που παρέλαβα πριν 3 μέρες θα μπορούσα να περιμένω αλλες 2 βδομαδες και να έπαιρνα καλύτερο μοντέλο με 40 ευρώ πανω..Δε λέω ότι αυτό που πήρα είναι κακό, προς θεού, αλλά την καλύτερη μπαταρίακ ια το OIS θα το ήθελα.. Οπότε για τους χρήστες που είναι τώρα στην αναμονή για το 3 είναι λίγο φάουλ.. :/

Τι εννοείς OIS; Εμείς δεν έχουμε ois;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς OIS; Εμείς δεν έχουμε ois;

 

Optical image stabilization ( https://en.wikipedia.org/wiki/Image_stabilization )

Και ναι, εχει και το "απλο" Oneplus3 :)

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Optical image stabilization ( https://en.wikipedia.org/wiki/Image_stabilization )

Και ναι, εχει και το "απλο" Oneplus3 :)

Εμείς νομίζω δεν έχουμε OIS αλλά EIS.

 

Edit: Λαθος δικο μ, τρ ειδα οτι μια χαρα εχουμε :)

Edited by D_Angelos
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μάθω το εξής

Είχα παλιά ένα Samsung και σε αρκετά σημεία δεν έπιανε

Μετα αγόρασα το huawei honor 7 όπου έπιανε παντού,ακόμα και σε σημεία που δεν είχα ποτέ σήμα

Σε ότι αφορά το One plus 3-3T πια η άποψη σας?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μάθω το εξής

Είχα παλιά ένα Samsung και σε αρκετά σημεία δεν έπιανε

Μετα αγόρασα το huawei honor 7 όπου έπιανε παντού,ακόμα και σε σημεία που δεν είχα ποτέ σήμα

Σε ότι αφορά το One plus 3-3T πια η άποψη σας?

Τα Huawei είναι ειδική περίπτωση με το σήμα. Νομίζω έχουν διπλές κεραίες και γι αυτό και το sar τους είναι ψηλό. Το oneplus κανονικό είναι από το σήμα, όχι όμως και κάτι τρομερό σαν τα Huawei. Με λίγα λόγια δε νομίζω να πιάνεις σήμα εκεί που δεν έπιανες με κανένα άλλο εκτός από το honor

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γτ δε μου δειχνει πανω στην καθε εφαρμογη με νουμερο οταν εχω καποιο notification ?

 

παιδια καποιος που να γνωριζει?

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιά εφαρμογή;και σε ποιά έκδοση είσαι;

 

send from my oneplus 3

 

στην τελευταια ειμαι απειραχτο απο ρουτ αλλα σε κανενα εικονιδιο επανω οταν εχω καποιο notification δεν δειχνει τον αριθμο

πχ οταν εχω μια αναπαντητη να γραφει το 1 στο εικονιδιο του τηλεφωνου. σε καμια εφαρμογη ομως ουτε στο τηλ στα μηνυματα στο φειςμπουκ πουθενα..

Link to comment
Share on other sites

Optical image stabilization ( https://en.wikipedia.org/wiki/Image_stabilization )

Και ναι, εχει και το "απλο" Oneplus3 :)

 

ξέρω τι σημαίνει το ois αλλά δεν καταλάβα τι έγραφες εσύ.τεσπα από ότι διάβασα στο Τ δώσανε και EIS με το γυροσκόπιο.Καταλαβαίνω ότι είναι software αναβαθμιση δηλαδή, άρα ίσως την πάρουμε κι εμείς. Εν τω μεταξύ είδα ότι οι φουστηδες δεν δίνουν στο xda κλπ τα resources της κάμερας και δεν μπορούν να βάλουν κάμερα της προκοπής σε custom rom!

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο εγώ δεν έχω τέτοιο πρόβλημα

 

send from my oneplus 3

 

Τι εννοείς δεν εχεις τέτοιο πρόβλημα; Δεν είναι πρόβλημα… Ο στοκ launcher δεν υποστηρίζει κάτι τέτοιο .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι κ γω νέος κάτοχος της συσκευής. Έχω μία απορία, αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος. Στο ξυπνητήρι είδα ότι έχει επιλογή να χτυπάει ακόμη κ όταν ή συσκευή είναι απενεργοποιημένη. Ενώ λοιπόν το ρυθμιζω να χτυπάει ενώ είναι κλειστό , κάτι τέτοιο δε συμβαίνει. Έχει κανείς καμιά ιδέα;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα την γνώμη σας. να το αγοράσω μέσω συμβόλαιο από τη O(2)- μένω Αγγλία η να περιμένω για το τ?

το αρνητικό με το νέο μοντέλο είναι ότι θα κοστίζει περισσότερο αλλα δεν ξέρω αν αξίζει να περιμένω μονο και μονο από την μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Το Τ θα πάρεις. Άλλωστε και να θες δεν υπάρχει περίπτωση να βγάλει το παλιό. Πιστεύω θα καταργηθεί σιωπηλα

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...