Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι με beta15, λες ότι είναι bug; Γιατί όπως είναι φυσικό, συνέβει ΜΟΝΟ σ' εμένα. :worry:

 

Είναι πάντως πολύ περίεργο. Έχει χαλάσει μιλάμε, το φόντο της μαμά εικόνας του Phone, είναι παραμορφωμένο το γράμμα και ξεθοριασμένο το χρώμα που το περιβάλλει!! Νομίζω για να πετύχεις κάτι τέτοιο θέλει ιδιαίτερη προσπάθεια.

 

Αν μπορέσω το βραδάκι θα βάλω την beta16, να δω αν διορθώνεται το πρόβλημα.

Είναι μακακία κάθε 2 μέρες να μπαίνεις και να βάζεις ξανά και ξανά τις ίδιες φωτογραφίες στις επαφές σου.

 

Και το χειρότερο είναι ότι ΔΕΝ σ' αφήνει η ίδια η Google να εγκαταστήσεις σε μη Nexus/Pixel κινητά τον Dialer της και τα Contacts της, να ξεμπερδεύεις με τα πειράματα. :confused:

Ποιον dialer χρησιμοποιείς φίλε?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιον dialer χρησιμοποιείς φίλε?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Για dialer έχω το TrueCaller, όμως στην εισερχόμενη ή στην εξερχόμενη κλήση η οθόνη που έχεις στο κινητό είναι από την μαμά εφαρμογή (με την μικρή στρόγγυλη εικόνα στο κέντρο, εδώ και κάποιο καιρό).

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Και το χειρότερο είναι ότι ΔΕΝ σ' αφήνει η ίδια η Google να εγκαταστήσεις σε μη Nexus/Pixel κινητά τον Dialer της και τα Contacts της, να ξεμπερδεύεις με τα πειράματα. :confused:

 

Έχεις δοκιμάσει να κατεβάσεις τις εφαρμογές από το apkmirror και να δεις αν περνάνε; Λογικά θα δουλεύουν μια χαρά.

 

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-phone/

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-contacts/

 

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/messenger-google-inc/ (για τα sms, πλήρες google πακέτο... :))

Edited by mindtrapper
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

εγώ πάλι εδώ και ένα μήνα έχω το εξής πρόβλημα, είμαι με stock 4.1.3. όταν καλώ ή δέχομαι κλήση "ξυπνάει" η οθόνη κατά τη διάρκεια της κλήσης κι έτσι ενεργοποιω την περιστροφή οθόνης ή χειρότερα το flight mode!!!οπου και φυσικά χάνω την κλήση, πρέπει να το δω απ' τις ρυθμίσεις ή είναι κάποιο bug; χρησιμοποιώ το truecaller

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

εγώ πάλι εδώ και ένα μήνα έχω το εξής πρόβλημα, είμαι με stock 4.1.3. όταν καλώ ή δέχομαι κλήση "ξυπνάει" η οθόνη κατά τη διάρκεια της κλήσης κι έτσι ενεργοποιω την περιστροφή οθόνης ή χειρότερα το flight mode!!!οπου και φυσικά χάνω την κλήση, πρέπει να το δω απ' τις ρυθμίσεις ή είναι κάποιο bug; χρησιμοποιώ το truecaller

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχει αναφερθεί κι άλλες φορες

Αναμένεται αναβάθμιση για να διορθωθεί το πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

εγώ πάλι εδώ και ένα μήνα έχω το εξής πρόβλημα, είμαι με stock 4.1.3. όταν καλώ ή δέχομαι κλήση "ξυπνάει" η οθόνη κατά τη διάρκεια της κλήσης κι έτσι ενεργοποιω την περιστροφή οθόνης ή χειρότερα το flight mode!!!οπου και φυσικά χάνω την κλήση, πρέπει να το δω απ' τις ρυθμίσεις ή είναι κάποιο bug; χρησιμοποιώ το truecaller

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάπου στις ρυθμίσεις παίζει να υπάρχει να ξυπνάει το κινητό όταν έχεις ειδοποιήσεις/κλήσεις. Επίσης στο ίδιο σημείο παίζει να έχει να κοιτάει αν είναι στην τσέπη για να μην γίνεται αυτό που έπαθες. Αν είναι ενεργοποίησε το δεύτερο, αλλιώς απενεργοποίησε το πρώτο.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα την Κυριακή για το πρόβλημα που μου βγήκε. Ζεσταίνεται η μπαταρία και άδειαζε σε 3 ώρες. Επίσης είχε χαθεί και το αρχείο των ήχων κλήσης.Την Δευτέρα άνοιξα θέμα στην oneplus μου πρότεινε να κάνω επαναφορά, έκανα και το πρόβλημα συνέχιζε. Τρίτη πρωί μου έστειλε να εκτυπώσω ετικέτες να καλέσω την DHL και να το στείλω στην αρβατο στην Τσεχία. Εγώ το πήγα μόνος μου στην DHL και το έστειλα χτες. Σήμερα Τετάρτη ήρθε η DHL σπίτι να πάρει το πακέτο, χωρίς να κάνω τίποτε εγώ. Μήπως έκανα λάθος που το πήγα μόνος μου; Να πω ότι η συνομιλία μου με την oneplus γινόταν από μένα στα ελληνικά και οι απαντήσεις τους ήταν στα αγγλικά.

 

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα εξαφανίστηκαν τουλάχιστον 15 επαφές από το τηλέφωνο. Το πρόσεξα όταν στο whatsapp είδα να βγάζει νούμερα αντί για ονόματα. Δεν έχω δει αν λείπουν κι άλλες... Κοιτάζω στους dialers μου (truecaller, exdialer και στοκ) και δεν υπήρχαν καθόλου ως ονόματα (ούτε με αγγλικούς χαρακτήρες που μπερδεύει καμιά φορά merged contacts από skype για παράδειγμα)! Μπάινω στις επαφές google στον υπολογιστή και βάζοντας τα ονόματα υπήρχαν οι καρτέλες με όλα τα στοιχεία ευτυχώς και έπρεπε να τις ξανακάνω προσθήκη. Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα του τηλεφώνου (παράξενο θα ήταν) ή συγχρονισμού αλλά μου έκανε εντύπωση.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις πρόβλημα. Απλά ξανά μίλα μαζί τους και δωσ'τους το shipping number.

 

Eντάξει πήγα στην σελίδα της Arvato και είδα ότι το παραλάβανε, ευχαριστώ.

 

Αρβατο Τσεχία;;;;; Πολωνία είναι το σέρβις!

 

Sent from Winterfell using crow

Arvato services

273-03 stochov

Czech Repudlic

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να κατεβάσεις τις εφαρμογές από το apkmirror και να δεις αν περνάνε; Λογικά θα δουλεύουν μια χαρά.

 

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-phone/

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-contacts/

 

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/messenger-google-inc/ (για τα sms, πλήρες google πακέτο... :))

 

Ναι, τα έχω περάσει και κάνουν conflict με την μαμά εφαρμογή.

Όταν έχω εισερχόμενη κλήση, το κινητό κάνει soft reset!!!!!

 

 

Αυτός είναι μάλλον και ο λόγος που όταν ψάχνεις το Google Phone και το Google Contacts στο Market δεν εμφανίζονται στα αποτελέσματα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τα έχω περάσει και κάνουν conflict με την μαμά εφαρμογή.

Όταν έχω εισερχόμενη κλήση, το κινητό κάνει soft reset!!!!!

 

 

Αυτός είναι μάλλον και ο λόγος που όταν ψάχνεις το Google Phone και το Google Contacts στο Market δεν εμφανίζονται στα αποτελέσματα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Tις εβαλες ως default apps;

 

settings->apps->Πανω δεξια gear icon->Phone app/SMS app/etc

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα εξαφανίστηκαν τουλάχιστον 15 επαφές από το τηλέφωνο. Το πρόσεξα όταν στο whatsapp είδα να βγάζει νούμερα αντί για ονόματα. Δεν έχω δει αν λείπουν κι άλλες... Κοιτάζω στους dialers μου (truecaller, exdialer και στοκ) και δεν υπήρχαν καθόλου ως ονόματα (ούτε με αγγλικούς χαρακτήρες που μπερδεύει καμιά φορά merged contacts από skype για παράδειγμα)! Μπάινω στις επαφές google στον υπολογιστή και βάζοντας τα ονόματα υπήρχαν οι καρτέλες με όλα τα στοιχεία ευτυχώς και έπρεπε να τις ξανακάνω προσθήκη. Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα του τηλεφώνου (παράξενο θα ήταν) ή συγχρονισμού αλλά μου έκανε εντύπωση.

 

Κι εγώ το ίδιο έπαθα, δεν κατάλαβα τι παίχτηκε..

Link to comment
Share on other sites

Tις εβαλες ως default apps;

 

settings->apps->Πανω δεξια gear icon->Phone app/SMS app/etc

Ναι, και ως default και χωρίς να τις πειράξω.

 

Μέχρι να καταλάβω γιατί μου έλεγαν γνωστοί μου ότι μου τηλεφωνούσαν και δεν απαντούσα........

Ευτυχώς πήγαινα σε μία συνάντηση, και την ώρα που ερχόμουν φάτσα κάρτα με τον αδερφό μου, μου τηλεφωνούσε, και μου λέει με το κινητό στο αυτί: "Γιατί δεν το σηκώνεις;".

Είδα το κινητό μου να κάνει εκείνη ακριβώς την στιγμή reboot, και ψάχτηκα να δω τι φταίει.

 

Μόλις έβγαλα τις 2 εφαρμογές της Google, ξανά οι κλήσεις δούλευαν όπως θα έπρεπε να δουλεύουν. Ο.ο

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

δεν καλύπτει την μπαταρία. αν είναι να πας σε μαγαζί ότι να ναι και να χάσεις την εγγύηση κάντο μόνος σου, δεν είναι δύσκολο.εγώ θα σου έλεγα να το στείλεις στο επίσημο σέρβις.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ξερετε κανενα μαγαζι που να αλλαζει μπαταρια γιατι τα εφτυσε

 

δεν καλύπτει την μπαταρία. αν είναι να πας σε μαγαζί ότι να ναι και να χάσεις την εγγύηση κάντο μόνος σου, δεν είναι δύσκολο.εγώ θα σου έλεγα να το στείλεις στο επίσημο σέρβις.

Ποιος λεει οτι δεν καλύπτει την μπαταρία???

ΔΥΟ χρόνια εγγύηση έχει και η μπαταρία, κανονικά.-

 

 

Το πιθανότερο είναι αρχικά να σου προτείνουν ένα είδος "καλιμπραρίσματος" (αρχικά), σε κάποιο ποστ στο OnePlus One το είχα γράψει.....

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μας. Αν και έχω 3Τ πλέον, είδα ότι το ίδιο θέμα αφορά και το 3, όποτε το γράφω και εδώ.

 

Σήμερα συνέβη κάτι που δεν είχα συναντήσει ξανά. Ξυπνάω και παίρνω το κινητό μου από το φορτιστή όπως κάθε πρωί και το ανάβω. Το κινητό δονείται, ανάβει το κόκκινο λαμπάκι και σβήνει. Δεύτερη φορά, το ίδιο. Λέω δε μπορεί, ίσως να μην πάτησε σωστά ο φορτιστής. Βάζω πάλι το φορτιστή, ανάβει η οθόνη με ένα μήνυμα που λέει πως η μπαταρία είναι πολύ χαμηλή και πως θα πρέπει να το φορτισω για λίγο πριν το ανάψω. Έτσι κι έκανα. Ένα τέταρτο μετά δεν έχει αλλάξει τίποτα και αρχίζω να σκέφτομαι την εγγύηση. Με μια γρήγορη αναζήτηση όμως, βρήκα ότι έχει συμβεί και σε άλλους και η λύση έχει ως εξής:

Κρατάμε πατημένο το power button και το volume up για ένα λεπτό, το οποίο - λέει - εξομοιώνει την αφαίρεση της μπαταρίας. Κατά τη διάρκεια, το κινητό μπαίνει μια φορά σε fasboot mode κι από εκεί και πέρα δονείται ανά τακτά χρονικά διαστήματα. Ένα λεπτό αργότερα το βάζω στο φορτιστή και voila μπλε λαμπάκι και φόρτιση!

Link to comment
Share on other sites

Ποιος λεει οτι δεν καλύπτει την μπαταρία???

ΔΥΟ χρόνια εγγύηση έχει και η μπαταρία, κανονικά.-

 

 

Το πιθανότερο είναι αρχικά να σου προτείνουν ένα είδος "καλιμπραρίσματος" (αρχικά), σε κάποιο ποστ στο OnePlus One το είχα γράψει.....

 

είχα την εντύπωση ότι ισχύει για 6 μήνες.γράψε λάθος.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχετε παρατηρήσει πως η ένταση του ακουστικού είναι εξαιρετικά χαμηλή; σε σημείο που να μην μπορείς να ακούσεις τον συνομιλητή σου αν δεν είσαι σε ένα ήρεμο μέρος; έκανα την σύγκριση με ένα G4 και η διαφορά ήταν μεγάλη.

Έχω το 3T αλλά το αναφέρω και εγώ μιας και είναι σχεδόν έτοιμο πανομοιότυπα

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχετε παρατηρήσει πως η ένταση του ακουστικού είναι εξαιρετικά χαμηλή; σε σημείο που να μην μπορείς να ακούσεις τον συνομιλητή σου αν δεν είσαι σε ένα ήρεμο μέρος; έκανα την σύγκριση με ένα G4 και η διαφορά ήταν μεγάλη.

Έχω το 3T αλλά το αναφέρω και εγώ μιας και είναι σχεδόν έτοιμο πανομοιότυπα

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Καλησπέρα,

 

δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα (άρχισα να μιλάω τώρα τελευταία με το ακουστικό, είχα ένα BT handsfree μέχρι πρότινος).

Ακούω αρκετά δυνατά και καθαρά. Το κάνει με όλους τους συνομιλητές σου?

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα (άρχισα να μιλάω τώρα τελευταία με το ακουστικό, είχα ένα BT handsfree μέχρι πρότινος).

Ακούω αρκετά δυνατά και καθαρά. Το κάνει με όλους τους συνομιλητές σου?

 

καλησπερα ναι με ολους.. Η ενταση στο τερμα ειναι αρκετα χαμηλη. εντωμεταξύ το προσεχω αρκετα οποτε νερο η σκονη ειναι απιθανο να ειναι το αιτιο. διαβασα πολλους στα φορουμ της oneplus με το ιδιο θεμα. :/

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...