Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι χειροκίνητα. Δεν έχει ιδιαιτερότητες. Το ίδιο τηλέφωνο χωρίς την 800 μπάντα, όπως έγραψε και ο Βαγγέλης πιο πάνω.

Θα το χαρείς πολύ πιστεύω, από ότι συσκευή και να προέρχεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θέλεις root τότε είναι καλύτερα να τον κλειδώσεις αν θέλεις root τότε με TWRP βάζεις οποία έκδοση θέλεις

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδωτο δεν θα παίρνει ΟΤΑ θα πρέπει να κλειδώσει πάλι ο bootloader,η μία και μοναδική διαφορά που έχει με το Α3003 είναι η έλλειψη της μπάντας 800

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ που έχω μόνο ξεκλειδωτο bootloader χωρις root η custom recovery ,παίρνω αναβάθμισεις ota μέσω VPN βέβαια.

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι με ξεκλειδωτο bootloader υπάρχει θέμα στις ota; Τουλάχιστον θυμάμαι όταν είχα το OnePlus 3 υπήρχε τώρα δεν ξέρω άμα διορθώθηκε

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή Ανάσταση σε όλους τους συμφορουμίτες.Ευχομαι υγεία και αγάπη

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδωτο δεν θα παίρνει ΟΤΑ θα πρέπει να κλειδώσει πάλι ο bootloader
<< Λάθος

 

Εγώ που έχω μόνο ξεκλειδωτο bootloader χωρις root η custom recovery, παίρνω αναβάθμισεις ota μέσω VPN βέβαια.

 

Ετσι ακριβώς είναι - το να έχεις unlocked bootloader ΔΕΝ επηρεάζει τις αναβαθμίσεις ΟΤΑ - το Root δημιουργεί θέμα και πρέπει να γίνει "χειροκίνητα" το πέρασμα.

και γω έχω unlocked BL και παίρνω updates κανονικά.-

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε όμως και στο δικό μου και σε ενός φίλου ενώ κατέβαζε κανονικά το update στη εγκατάσταση έβγαζε fail και είχα διαβάσει τότε ότι το ίδιο πρόβλημα είχαν πολλές συσκευές στο xda

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο όφελος εάν ξεκλειδώσουμε bootloader χωρίς να κάνουμε ρουτ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να ξεκλειδώσεις bootloader αν δεν θέλεις να κάνεις root ;

Επίσης γιατι μπορεί να σχεδιάζεις να κάνεις root, αλλα σε 2ο χρόνο (πχ όταν "μειωθούν" οι αναβαθμίσεις)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να καταλάβω τι το έχει πιάσει πάλι εδώ και 5-6 μέρες... Δεν θέλω ως μπλέξω πάλι με Hard reset κτλ... 012400c4e2a65088203fb8dd7edafb20.jpgcec4e06a4cf769eaa35e4e0fda92087b.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με open beta 4 και γύρισα σε στοκ 4.1.3 και πλέον είναι βράχος

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να καταλάβω τι το έχει πιάσει πάλι εδώ και 5-6 μέρες... Δεν θέλω ως μπλέξω πάλι με Hard reset κτλ... 012400c4e2a65088203fb8dd7edafb20.jpgcec4e06a4cf769eaa35e4e0fda92087b.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Τα play services ειναι πολύ υψηλά

Εγώ 1 μήνα έχω την συσκευή ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα

Γενικά γιατί να βάλει κάποιος beta δεν καταλαβαίνω

Μόνο να κάνεις δοκιμές είναι τίποτα άλλο

 

Πέρασε την 4.1.3 να ησυχάσεις.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω απο την πρωτη μερα εχω ξεφορτωθει ολες τις εφαρμογες της Google εκτος απο τους χαρτες, youtube, gmail και chrome που δεν τον χρηιμοποιω κιολας και εχω ηρεμησει. Νομιζω πως τα google services δουλευουν πολυ εξαιτιας των εφαρμογων αυτων.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τα play services ειναι πολύ υψηλά

Εγώ 1 μήνα έχω την συσκευή ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα

Γενικά γιατί να βάλει κάποιος beta δεν καταλαβαίνω

Μόνο να κάνεις δοκιμές είναι τίποτα άλλο

 

Πέρασε την 4.1.3 να ησυχάσεις.

 

Ο μόνος λόγος πιστεύω είναι για να πάρεις νωρίτερα κάποια νέα features, κανένας άλλος.

 

Εγώ πάντως την πέρασα μήπως και διορθωθεί το πρόβλημα που έχω με το Wi-Fi και γλυτώσω το hard reset, αλλά δυστυχώς δεν διορθώθηκε. :(

 

Παντως εγω απο την πρωτη μερα εχω ξεφορτωθει ολες τις εφαρμογες της Google εκτος απο τους χαρτες, youtube, gmail και chrome που δεν τον χρηιμοποιω κιολας και εχω ηρεμησει. Νομιζω πως τα google services δουλευουν πολυ εξαιτιας των εφαρμογων αυτων.

 

Βασική προϋπόθεση όμως είναι να έχεις root.

Οπότε ΔΕΝ μπορούν να το κάνουν όλοι.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος πιστεύω είναι για να πάρεις νωρίτερα κάποια νέα features, κανένας άλλος.

 

Εγώ πάντως την πέρασα μήπως και διορθωθεί το πρόβλημα που έχω με το Wi-Fi και γλυτώσω το hard reset, αλλά δυστυχώς δεν διορθώθηκε. :(

 

 

 

Βασική προϋπόθεση όμως είναι να έχεις root.

Οπότε ΔΕΝ μπορούν να το κάνουν όλοι.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

 

Το root ειναι σχετικα ευκολη διαδικασια αν καθησεις και αφιερωσεις λιγο χρονο απο την καθημερινοτητα σου.

Για καποιον που δεν το εχει ξανακανει, αν βρει τους οδηγους και τους ακολουθησει, δε θα χρειαστει πανω απο μισαωρο.

Αλλωστε αν θες κανεις root, κανεις τις αλλαγες που θες και επιστρεφεις παλι σε stock κατασταση με την προυποθεση φυσικα οτι αν περασεις καινουρια εκδοση λογισμικου καποια στιγμη, θα πρεπει να τα ξανακανεις απο την αρχη.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή κάνει wake lock ασύστολα. Και φαίνεται σαν google play services επειδή μάλλον είναι location ή notifications. Πες μας τι εφαρμογές έχεις μήπως βγάλουμε άκρη.
Link to comment
Share on other sites

Ένας συγγενής θέλει να πάρει την συσκευή απλά θέλει να κάνει παραγγελία με τέτοιο τρόπο ώστε να φανεί σαν έξοδο του καταστήματος, νομίζω ότι αυτό γίνεται με τιμολόγιο; υπάρχει κάποιος όπου έκανε κάποια παρόμοια παραγγελία του κινητού; αν ναι μπορεί να μας πει τον τρόπο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

To σκέφτηκα αλλά όταν οι εφαρμογές όπως Snapchat έτρωγαν σκαλώματα και χρησιμοποιούσαν μόνιμα τοποθεσία με αποτέλεσμα το battery drain στην ανάλυση της μπαταρίας φαινόταν η εφαρμογή και όχι τα Google Play Services...

 

Κανα ιστορικό τοπεθεσίας που βρήκα ανοιχτό παίζει να την έκανε... Θα δείξει στην επόμενη φόρτιση...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...