Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την community τα λέμε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=439165

 

ΥΓ. Μην βάζετε τόσο μεγάλες εικόνες... Αν δεν κάνετε μείωση των διαστάσεων προτιμήστε να τις βάζετε ως link...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Από το tapatalk που ανέβασα εγώ στο άλλο θέμα δεν την μικραίνει και παρόλο που πάτησα το μικρό μέγεθος πάλι τεράστια βγαίνει
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καληπέρα,πήγα σήμερα να βγάλω μια φωτογραφία σε κοντινή απόσταση και δεν έκανε focus το κινητό,δείχνει θολά.Έκανε μπρός-πίσω η οθόνη για να εστιάσει όταν πάταγα αλλά τίποτα.Το βάζω στο αυτί όταν πάει να κάνει focus και ακούγεται ένας περίεργος ήχος (μπζζζ).

 

Έψαξα λίγο στο νετ και από ότι φένεται είναι πρόβλημα στο hardware απο αυτά που διάβασα,καμία γνώμη; :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καληπέρα,πήγα σήμερα να βγάλω μια φωτογραφία σε κοντινή απόσταση και δεν έκανε focus το κινητό,δείχνει θολά.Έκανε μπρός-πίσω η οθόνη για να εστιάσει όταν πάταγα αλλά τίποτα.Το βάζω στο αυτί όταν πάει να κάνει focus και ακούγεται ένας περίεργος ήχος (μπζζζ).

 

Έψαξα λίγο στο νετ και από ότι φένεται είναι πρόβλημα στο hardware απο αυτά που διάβασα,καμία γνώμη; :cry:

 

στο φορουμ του Opo3 αρκετοι ειναι οι χρηστες που εχουν το ιδιο προβλημα με εσενα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ξαναπώ ότι η διάρκεια μπαταρίας έχει τρομερές διακυμάνσεις ανάλογα με τη φωτεινότητα της οθόνης. Μετά το τελευταίο update εγώ τουλάχιστον παρατήρησα μια σημαντική διαφορά, αφού με ρύθμιση ελάχιστης φωτεινότητας ο φωτισμός είναι αρκετά δυνατός ώστε να μπορείς να χρησιμοποιείς το τηλέφωνο ακόμα και σε εξωτερικούς χώρους, ενώ σε προηγούμενες εκδόσεις δεν έβλεπες καλά σε περιβάλλοντα με δυνατό φωτισμό. Μου φαίνεται μάλιστα ότι θα έπρεπε να πηγαίνει και χαμηλότερα, διότι σε σκοτεινό δωμάτιο το βράδυ με ενοχλεί. Δεν ξέρω αν έχουν κι άλλοι την ίδια αίσθηση; Στη χαμηλότερη ρύθμιση η μπαταρία με το τελευταίο update διαρκεί άνετα μέρα, ενώ με τη ρύθμιση στη μέση με βγάζει μέχρι το απόγευμα (προφανώς με την ίδια χρήση). Εμπειρικά θα έλεγα διαφορά 30%... Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

στο φορουμ του Opo3 αρκετοι ειναι οι χρηστες που εχουν το ιδιο προβλημα με εσενα.

 

Μίλησα με το support και πρέπει να το στείλω πίσω για επισκευή,το σκέφτομαι να πω την αλήθεια γιατί θα μείνω χωρίς τηλέφωνο κανα μήνα...

Link to comment
Share on other sites

Άραγε θα έχουν ανταλλακτικά; η άμα χαλάσει σε κάνα 6 μηνο θα πάρουμε το 3τ;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Καινούριος κάτοχος και δηλώνω ενθουσιασμένος!!!

Και πως να μην είσαι φοβερή συσκευή για τα χρήματα που κοστίζει αξίζει κάθε ευρώ που έχεις δώσει,πραγματικα σκέφτομαι πως είναι δυνατόν να καθυστέρησα τόσο να πάρω την συσκευή

 

send from my oneplus 3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Καινούριος κάτοχος και δηλώνω ενθουσιασμένος!!!

Αν δεν χρησιμοποιεις FM Radio (κατα τις μετακινησεις σου), και δεν χρειαζεσαι εξωτερικη μνημη microSD card, για να φορτωνεις ταινιες, videoclips και mp3

τοτε, πολυ καλα κανεις και εισαι.

Καλοριζικο !

"Πολλες φορές στο Ιντερνετ, βλεπουμε πραγματα που δεν ειναι αληθινα"

(Γεώργιος Καραϊσκάκης, 1824 μΧ.)

便宜不好,好的不便宜! (Γιώργος, 2014 μΧ.)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Είναι πράγματα τα οποία δεν μου χρειάζονται όντως.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με το support και πρέπει να το στείλω πίσω για επισκευή,το σκέφτομαι να πω την αλήθεια γιατί θα μείνω χωρίς τηλέφωνο κανα μήνα...

Αυτό το θέμα με το σερβις ειναι ένας παράγοντας που με κρατάει σε επιφύλαξή, σχετικά με την αγορα ενός one plus. Έχουμε εμπειρίες στο φόρουμ σχετικά με την την αποστολή συσκευής στην one plus και την επιστροφή της? Πόσο περίπου καιρό χρειάζεται να μείνεις χωρίς συσκευή? ....

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν χρησιμοποιεις FM Radio (κατα τις μετακινησεις σου), και δεν χρειαζεσαι εξωτερικη μνημη microSD card, για να φορτωνεις ταινιες, videoclips και mp3

τοτε, πολυ καλα κανεις και εισαι.

Καλοριζικο !

 

1. ποιος χρησιμοποιεί ακόμα ραδιόφωνο? υπάρχουν ένα σκασμό υπηρεσίες με πολύ μεγαλύτερη ποικιλία τραγουδιών από τα επαναλαμβανόμενα που παίζει το ραδιόφωνο

2.στα 64gb που έχει το op3 μια χαρά χωράει όλα αυτά που λες και δεν έχεις ανάγκη από microsd. Στην χειρότερη υπάρχει και το usb otg.

Link to comment
Share on other sites

1. ποιος χρησιμοποιεί ακόμα ραδιόφωνο? υπάρχουν ένα σκασμό υπηρεσίες με πολύ μεγαλύτερη ποικιλία τραγουδιών από τα επαναλαμβανόμενα που παίζει το ραδιόφωνο

2.στα 64gb που έχει το op3 μια χαρά χωράει όλα αυτά που λες και δεν έχεις ανάγκη από microsd. Στην χειρότερη υπάρχει και το usb otg.

 

1. Πολλοι που δεν εχουν δεδομενα να χαλασουν, γιατι δεν τρωει και λιγα το ιντερνετικο ραδιοφωνο η το streaming

2. Καλα είναι τα 64 αλλα παντα ενας χωρος για sd να εχεις φωτο, βιντεο, τραγουδια και διαφορα αρχεια ειναι καλοδουχομενος

Link to comment
Share on other sites

1. Πολλοι που δεν εχουν δεδομενα να χαλασουν, γιατι δεν τρωει και λιγα το ιντερνετικο ραδιοφωνο η το streaming

2. Καλα είναι τα 64 αλλα παντα ενας χωρος για sd να εχεις φωτο, βιντεο, τραγουδια και διαφορα αρχεια ειναι καλοδουχομενος

 

1.όλοι πια σχεδόν έχουν ένα πρόγραμμα με 500 και παραπάνω mb κάθε μήνα, αυτό φτάνει και περισσεύει για να ακούς κάποιες ώρες τραγουδιών. και αν δεν έχεις δεν βρίσκω λόγο να πάρεις ένα κινητό των 400 ευρώ, το οποίο είναι σαν κουτσό όταν δεν έχεις ίντερνετ.

2.καλά ποτέ ο χώρος δεν είναι αρκετός αλλά τα 64gb δεν είναι λίγα, τι θα έχεις πια μαζί σου?

 

αυτά τα γράφω για να πω ότι αυτά που ανέφερε το παιδί πιο πάνω δεν είναι δα και deal breaker για να πάρεις το κινητό έτσι όπως το παρουσίασε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα με το σερβις ειναι ένας παράγοντας που με κρατάει σε επιφύλαξή, σχετικά με την αγορα ενός one plus. Έχουμε εμπειρίες στο φόρουμ σχετικά με την την αποστολή συσκευής στην one plus και την επιστροφή της? Πόσο περίπου καιρό χρειάζεται να μείνεις χωρίς συσκευή? ....

Σε 'ολα τα νήματα της OnePlus (One, 2, X, 3) υπάρχουν εμπειρίες service, θα έλεγα οτι γενικως είναι θετικές οι εντυπώσεις.

Χονδρικά, το τηλέφωνο "λείπει" 2 (αντε 3) εβδομάδες σε περίπτωση σοβαρού θέματος (που ΔΕΝ μπορεί να λυθεί αλλιώς πχ με τηλε-service, το οποίο δοκιμάζουν αρχικά)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ρίχνοντας μια ματιά σε προηγούμενα ποστς μου κέντρισε την περιέργεια το μένος ορισμένων για τη μεταπωλητική αξία του op3. Τι να πουν και αυτοί που πήραν το S7 στα 650 και 6 μήνες μετά πωλείται καινούργιο στα 450, αυτοί που πήραν το G5 στα 550 και τώρα πωλείται καινούργιο στα 350 και πάει λέγοντας. Τουλάχιστον η Oneplus έχει την ευθιξία να βγάζει τη συσκευή από την αρχή στην οριστική τιμή της και δεν προσπαθεί να πιάσει κορόιδα τους ανυπόμονους early adaptes. Αν πάρουμε για παράδειγμα κάποιον που αγόρασε το op3 τον περασμένο Ιούνιο στα 400 και το πουλάει σήμερα στα 350 είναι σαν να νοίκασε μια κορυφαία συσκευή για 5 μήνες δίνοντας το ποσό των 50 ευρώ. Άδικο? Αυτός είναι ο λόγος που εξανίστασθε? Δεν νομίζω ότι αρκεί…
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό συμφωνω μαζί σου σε όλα πραγματικά έχω καιρό να διαβάσω τόσο σωστό ποστ,οι συσκευές μέχρι σήμερα της oneplus πωλούνται σε σωστή τιμή όταν παρουσιάζονται και είναι λογικό να εχουν μικρή πτώση μετά

 

ONE+ 3

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι τα κινητα της ΟP κρατανε ψηλη τιμη αν καποιος θελει να το πουλησει...

Το 3 ακομα και μεταχειρισμενο κατω απο 370 κατα μεσω ορο δεν προκειτε να το βρεις...

Βασικα απο εκει ξεκιναει και συνηθως το βρισκεις αναμεσα στα 370-400€ σαν μεταχειρισμενη συσκευη....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπάρχει τρόπος όταν το βάζουμε στο αθόρυβο από το διακόπτη, να μπαίνει δόνηση και όχι mute;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν θα αγόραζα μεταχειρισμένο OP3 στην τιμή των 370-400€. Αυτή είναι τιμή για καινούργιο όχι για μεταχειρισμένο.

Όσο και να μην το θέλουμε από την στιγμή που ανοίγει η συσκευασία η τιμή πέφτει. Και όσο περνάει ο καιρός πέφτει ακόμη περισσότερο.

Πάνω από 350€ για μεταχειρισμένο ενός μηνός OP3 δεν υπήρχε περίπτωση να δώσω.

Αυτή είναι παράλογη πολιτική πώλησης μεταχειρισμένων iPhone που ακομα και μετά από 2 χρόνια χρήσης το πουλάς στην μισή τιμή που το πήρες (εάν πλήρωσες γιαυτό και δεν έκανες τα αδύνατα δυνατά να σου δώσουν όσο το δυνατόν μεγαλύτερη επιδότηση) και το ακόμα πιο παράλογο είναι ότι υπάρχει και κόσμος που θα δώσει αυτά τα λεφτά για να το πάρει.

Δεν θέλω να μειώσω την αξία των OP. Είναι πολύ ποιοτικά τα κινητά της και αξίζουν τα λεφτά τους και με το παραπάνω. OP2 έχω και το έχω ευχαριστηθεί περισσότερο απο οποιοδήποτε αλλο ειχα. Απλά ήθελα να κάνω μία ένσταση στο θέμα του μεταχειρισμένου.

 

Σορρυ για το μεγάλο ποστ και αν κούρασα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αν θες OP3 και ξέρεις οτι για να το πάρεις στα χέρια σου μπορει να περιμένεις πάνω από μήνα μπορεί και περισσότερο αν δεν μπορείς να περιμένεις σίγουρα θα τα δώσεις γιατί κανεις δεν το πουλάει λιγότερο...και όμως τα πουλάνε σε αυτή την τιμή και φεύγουν..

 

Εγώ πάντως δεν θα αγόραζα μεταχειρισμένο OP3 στην τιμή των 370-400€. Αυτή είναι τιμή για καινούργιο όχι για μεταχειρισμένο.

Όσο και να μην το θέλουμε από την στιγμή που ανοίγει η συσκευασία η τιμή πέφτει. Και όσο περνάει ο καιρός πέφτει ακόμη περισσότερο.

Πάνω από 350€ για μεταχειρισμένο ενός μηνός OP3 δεν υπήρχε περίπτωση να δώσω.

Αυτή είναι παράλογη πολιτική πώλησης μεταχειρισμένων iPhone που ακομα και μετά από 2 χρόνια χρήσης το πουλάς στην μισή τιμή που το πήρες (εάν πλήρωσες γιαυτό και δεν έκανες τα αδύνατα δυνατά να σου δώσουν όσο το δυνατόν μεγαλύτερη επιδότηση) και το ακόμα πιο παράλογο είναι ότι υπάρχει και κόσμος που θα δώσει αυτά τα λεφτά για να το πάρει.

Δεν θέλω να μειώσω την αξία των OP. Είναι πολύ ποιοτικά τα κινητά της και αξίζουν τα λεφτά τους και με το παραπάνω. OP2 έχω και το έχω ευχαριστηθεί περισσότερο απο οποιοδήποτε αλλο ειχα. Απλά ήθελα να κάνω μία ένσταση στο θέμα του μεταχειρισμένου.

 

Σορρυ για το μεγάλο ποστ και αν κούρασα.

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αν θες OP3 και ξέρεις οτι για να το πάρεις στα χέρια σου μπορει να περιμένεις πάνω από μήνα μπορεί και περισσότερο αν δεν μπορείς να περιμένεις σίγουρα θα τα δώσεις γιατί κανεις δεν το πουλάει λιγότερο...και όμως τα πουλάνε σε αυτή την τιμή και φεύγουν..

Δεν διαφωνώ. Απλά είπα την δική μου γνώμη για όλο αυτό.

Εγώ θα προτιμούσα να περίμενα και ένα μήνα και να έχω στα χέρια μου καινούργιο κινητό παρά να έδινα τα ίδια λεφτά για μεταχειρισμένο που δεν ξέρω τι έχει περάσει και να το είχα τις επόμενες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...