Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To Dash Charging απενεργοποιείται γενικά ή όχι?

 

Από όσο ξέρω όχι. Απλά λειτουργεί μόνο με το συγκεκριμένο καλώδιο της συσκευασίας . Με άλλο καλώδιο όχι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα , εβγαλες κάποια άκρη; Σήμερα σε μένα εμφάνισε μία εφαρμογή 99050.

Κανείς άλλος τίποτα ανάλογο;

 

Κάπου πήρε το μάτι μου ένα θέμα στο επίσημο site για αυτό .

Link to comment
Share on other sites

Adaptorακι απο type c σε micro usb 2 παίζει Ελλάδα? Δοκίμασε κανεις γενικότερα?

Εχω 2 ωραία στικακια και τα χρησιμοποιώ!

Σήμερα πήρα ένα μέσω Σκρουτζ μόνο για φόρτιση και αύριο θα πάω να πάρω και ένα otg.Το otg έχει κάνα 5ευρω το απλό μόνο για φόρτιση πήρα ένα xiaomi στα 7 περίπου.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος πλήκτρων πως αυξάνεται???

Δε νομίζω να αυξάνεται. Οι ήχοι είναι που θέλουν τις παραμετροποιήσεις. Εδώ δεν έχει άλλη ένταση για ήχο κλήσης και μηνύματα, το ξαναλέω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ πλέον του op3 και πρώην κάτοχος του op2 μόνο τα καλύτερα μπορώ να πω απλά απίστευτη συσκευή!!!Έχω μία απορία ή πρόβλημα που έχει να κάνει με την φωτεινοτητα όταν την βάλω σε προσαρμοστική φωτεινοτητα την οθόνη κραταει την φωτεινοτητα κανονική για κάποια δευτερόλεπτα μετα απο λίγο πέφτει παρά πολύ ή φωτεινοτητα οπότε κατεβαζω το quick panel και την ανεβαζω από εκεί σχεδόν στο τέρμα ,αν όμως δεν την βάλω στο auto και αφήσω στη μέση την φωτεινοτητα από το quick panel είναι μία χαρά το εχετε συναντήσει και εσείς στις συσκευές σας? Για να ξέρω αν έχει να κάνει με την συσκευή ή είναι κάποιο bug ευχαριστώ όλους τους φίλους προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Type-C είναι το καλώδιο ή ο φορτιστής; Δηλαδή για να πάρω έναν δεύτερο τι χρειάζομαι; Πουλάνε στα καταστήματα στην Αθήνα ή της oneplus έχει κάποια διαφορά; Power bank type-c υπάρχει και κάνει και αυτό dash charge;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Type-C είναι το καλώδιο ή ο φορτιστής; Δηλαδή για να πάρω έναν δεύτερο τι χρειάζομαι; Πουλάνε στα καταστήματα στην Αθήνα ή της oneplus έχει κάποια διαφορά; Power bank type-c υπάρχει και κάνει και αυτό dash charge;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το καλώδιο είναι type c

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ πλέον του op3 και πρώην κάτοχος του op2 μόνο τα καλύτερα μπορώ να πω απλά απίστευτη συσκευή!!!Έχω μία απορία ή πρόβλημα που έχει να κάνει με την φωτεινοτητα όταν την βάλω σε προσαρμοστική φωτεινοτητα την οθόνη κραταει την φωτεινοτητα κανονική για κάποια δευτερόλεπτα μετα απο λίγο πέφτει παρά πολύ ή φωτεινοτητα οπότε κατεβαζω το quick panel και την ανεβαζω από εκεί σχεδόν στο τέρμα ,αν όμως δεν την βάλω στο auto και αφήσω στη μέση την φωτεινοτητα από το quick panel είναι μία χαρά το εχετε συναντήσει και εσείς στις συσκευές σας? Για να ξέρω αν έχει να κάνει με την συσκευή ή είναι κάποιο bug ευχαριστώ όλους τους φίλους προκαταβολικά.

Έχει ένα θέμα γενικότερα στο adaptive brightness. Περισσότερα μπορείς να δεις εδώ. https://forums.oneplus.net/threads/adaptive-brightness-in-op3.453552/

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Type-C είναι το καλώδιο ή ο φορτιστής; Δηλαδή για να πάρω έναν δεύτερο τι χρειάζομαι; Πουλάνε στα καταστήματα στην Αθήνα ή της oneplus έχει κάποια διαφορά; Power bank type-c υπάρχει και κάνει και αυτό dash charge;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από όσο ξέρω μόνο από το site της oneplus μπορείς να παραγγείλει άλλο προς το παρόν. ( είτε καλώδιο είτε φορτιστή )

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και για να μην νομίζουμε ότι η συσκευή μας δεν είναι καλή εδώ ένα θέμα για το auto brightness του s7 edge στο Android Central.

http://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-s7-edge/701691-weird-auto-brightness-issue.html

 

Δεν υπάρχει τέλεια συσκευή και εξακολουθώ να πιστεύω ότι έχουμε την καλύτερη σε αυτή την τιμή και από τις καλύτερες της αγοράς .

Edited by Aris46
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο καλό (επώνυμο) καλώδιο OTG Type-C ???

 

Nillkin και Xiaomi

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nillkin και Xiaomi

 

Αν αγορασουμε τετοιο καλωδιο δεν θα κάνει dash charge?Και η Apple ιδιο καλώδιο δεν χρησιμοποιει?

Edited by tommy1984
Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Dash Charge έχεις μονο με τον official φορτιστή...

 

 

EDIT

 

Λανσάρουμε και νέο Avatar :P

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αν αγορασουμε τετοιο καλωδιο δεν θα κάνει dash charge?Και η Apple ιδιο καλώδιο δεν χρησιμοποιει?

 

Οχι δυστυχώς...dash μονο με το ειδικο καλωδιο που πουλανε αυτοι.

Με τους ανταπτορες κ τα αλλα καλωδια type c το ανώτερο που θα περνάει θα ειναι μεχρι 2Α ρευμα (κ αναλογως την ποιότητα του καλωδίου εννοείται)

Η Apple χρησιμοποιεί τελειως αλλο τυπο καλωδίου (lightning) με αλλη υποδοχή

Edited by hs2000corolla
...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1)Στον πινακα ειδιποιήσεων δεν υπαρχει επιλογη για αθόρυβο?Πως το βάζουμε σε αθόρυβο?

2)Οταν εχω το δικτυο σε LTE μου χάνει κλήσεις.Mόνο με 2G δεν χάνω.Πρέπει να κάνω το update?Γιατι ειμαι στη δουλεια και δεν μπορω να το κανω τωρα.Ειχα διαβασει οτι υπηρχαν θεματα σε αυτο το κομματι νομιζω

Edited by tommy1984
Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

1)Στον πινακα ειδιποιήσεων δεν υπαρχει επιλογη για αθόρυβο?Πως το βάζουμε σε αθόρυβο?

2)Οταν εχω το δικτυο σε LTE μου χάνει κλήσεις.Mόνο με 2G δεν χάνω.Πρέπει να κάνω το update?Γιατι ειμαι στη δουλεια και δεν μπορω να το κανω τωρα.Ειχα διαβασει οτι υπηρχαν θεματα σε αυτο το κομματι νομιζω

Στο αθόρυβο το βάζεις χρησιμοποιώντας το διακόπτη πάνω αριστερά.

Εγώ με 4g δεν χάνω κλήσεις!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Type-C είναι το καλώδιο ή ο φορτιστής; Δηλαδή για να πάρω έναν δεύτερο τι χρειάζομαι; Πουλάνε στα καταστήματα στην Αθήνα ή της oneplus έχει κάποια διαφορά; Power bank type-c υπάρχει και κάνει και αυτό dash charge;

 

Έχετε να προτείνετε κάποιο καλό (επώνυμο) καλώδιο OTG Type-C ???

 

Dash Charge (4Amp δλδ στην έξοδο), προς το παρόν μονο ο original φορτιστής

Διαφορα αξεσουάρ όμως, και καλώδια εξαιρετικής ποιότητας λανσάρει το banggood, ονοματι BlitzWolf

Εκτος απο τα διάφορα καλώδια, εγώ πήρα καλώδιο 3Amp και φορτιστή που είναι "ελαφρά" χαμηλότερος από τον OP (εχει έξοδο QC 3Amp) και φορτίζει το κινητό καλύτερα/γρηγορότερα από συμβατικό φορτιστή (και κοντά στους χρόνους του original OP)

PowerBank Type-C με έξοδο 2Α

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αντιγράφω την after sales εμπειρία του Giannis Pylarinos (νομίζω κάτοικος εξωτερικου) @ Google+

Giannis Pylarinos

Λοιπον αν ειχες διαβασει εγω ειχα θεμα με το κινητο (ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ Η ΧΑΖΟΜΑΡΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΠΛΗΡΩΜΕΝΟ "LAYER" που ειχα αγορασει απο Play Store) ειχε bootloop, οταν ανοιγε εβγαζε μαυρη οθονη και οταν επειδη το μονο πραγμα που ειχα προσβαση (αν και ειχα σβησει απο μεσα το firmware) ηταν το recovery εκανα format data τοτε ανοιξε και δεν δουλευε το touch κοινως hard brick ...

Μπηκα στον λογαριασμο στην επισημη σελιδα, επελεξα το κινητο και ανοιξα το service request ... Κατοπιν για να μην αργω τους καλεσα Support: +1 (646) 851-2228 μεσα απο hangouts dialer (0.001 euro το λεπτο) επελεξα το 1 που ηταν το τμημα repair τους εξηγησα την κατασταση και αμεσα δινοντας τους τον αριθμο του service request μου μετα μου το μετετρεψαν αμεσα σε support ticket και μου ειπαν οτι τις επομενες ωρες θα λαβω το rma μου (Αριθμο ειδικο της UPS με δικα τους εξοδα αποστολης και το πιο σπουδαιο με express διαδικασια) τον οποιο τον ελαβα μετα απο 10 λεπτα αλλα και ενα αλλο χαρτι που εκτυπωσα που ειχε τα στοιχεια του κινητου μου και το request ...

Πηρα το κουτι του κινητου εωγαλα απο μεσα τα παντα εκτος απο την βαση που εχει το εκλεισα με το καπακι και δυο λαστιχακια ωστε να μην κουνιεται και το εβαλα σε φακελο με φυσαλιδες που κολλησα το ενα χαρτι και το αλλο το εβαλα μεσα ... Ολα αυτα εγιναν Τεταρτη απογευμα και Πεμπτη πρωϊ ειδοποιησα την UPS αφησα ανοιχτα ολα για να δουν οπως και ζητησαν (καθως δεν λαμβανουν κλειστο δεμα αν δεν δουν τι εχει μεσα μου παν) το πηραν και αμεσα τους εστειλα στο support ticket οτι εφυγε απο μενα και τον αριθμο αποστολης (κατι που μου ειπαν οτι τους βοηθαει πολυ να ενημερωσουν την αποθηκη και να τρεξει η διαδικασια αλλα και να ειμαι σε επαφη για οποιαδηποτε αμεση εξελιξη ) ....

Μου ειπαν οτι ο χρονος για να το φτιαξουν και να το στειλουν ειναι 7-10 εργασιμες μερες ...

Το παρελαβαν Παρασκευη πρωι και Δευτερα ελαβα μηνυμα στο support ticket οτι ηταν ετοιμο και το ειχαν ηδη στειλει παλι με UPS Express με δικα τους εξοδα και σημερα το παρελαβα ... Αψογη συσκευσια με επιπλεον φυσαλιδες και στο κουτι :D

Δεν ξερω αν το εχετε καταλαβει αλλα ισως και να ανηκουμε στην κορυφαια εταιρια στο ειδος της τοσο για τα προϊοντα αλλα και για το after sale services ....

Οποιος εχει καποια αλλη απορια γενικα θα χαρω να σας βοηθησω βαση της εμπειριας μου :D

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Adaptorακι απο type c σε micro usb 2 παίζει Ελλάδα? Δοκίμασε κανεις γενικότερα?

Εχω 2 ωραία στικακια και τα χρησιμοποιώ!

 

Πήρα και καλώδιο και adapter, κανένα δεν κάνει Data transfer. Μόνο φόρτιση δυστυχώς. Εάν κάποιος βρει κάπου Micro usb σε usb c data adapter για μεταφορά δεδομένων να μας πει από που το πήρατε

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και καλώδιο και adapter, κανένα δεν κάνει Data transfer. Μόνο φόρτιση δυστυχώς. Εάν κάποιος βρει κάπου Micro usb σε usb c data adapter για μεταφορά δεδομένων να μας πει από που το πήρατε

Πρέπει να πάρεις type c σε micro usb OTG.skroutz it. ;)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Με ένα 24ωρο που το έχω σε σχέση με το LG G5 που έχω ταυτόχρονα μπορώ να πω πως η κάμερα στο Op3 σε βραδινές λήψεις είναι καλύτερο από το G5 (όλοι λέγανε τα χειρότερα, δεν ισχύει τελικά)

Σε ταχύτητα λίγο πιο γρήγορο

Οθόνη πιο φωτεινή

Μέχρι στιγμής μπαταρία ένα 20% καλύτερο (το έχω ξεζουμισει ομως)

Fingerprint sensor το ίδιο γρήγορο

Το G5 έχει καλύτερο μεγάφωνο μακράν όμως, το μόνο που με χαλάει

Και είδα κάτι ψηλό lag την ώρα που φόρτωνα πράγματα στο κινητό, πολύ πράγμα όμως.

Κατά τα άλλα είναι μια τοπ συσκευή.

Εγώ θα το κρατήσω μια εβδομάδα εάν δω πως είναι οντος καλύτερο από το G5 θα το κρατήσω, αλλιώς θα πάρει πόδι. Ειδομεν.....

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι αρκετά άτομα έχουν σοβαρό battery drain στην 3.2.1.

Κανένας με παρόμοια προβλήματα;

που το διάβασες αυτό? (link please)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...