Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παρηγγειλα εκ νεου, ετσι να εχουμε κατι να περιμενουμε :lol:

Το κινητο εχει ενα μεγαλο μειον.

Screen uniformity. Ηδη εχω δει 4 κομματια και ολα ειχαν μεγαλες αποκλισεις της φωτεινοτητας απο ακρη σε ακρη.

Αυτο ειχε αποτυπωθει και σε 2-3 reviews που ειχα διαβασει, αλλα τωρα το ειδα και με τα ιδια μου τα ματια.

Κατα συνεπεια, η οθονη σαν αποδοση (κορεσμο, color gamut κλπ) ειναι πολυ καλη, αλλα η ανομοιομορφια στη φωτεινοτητα (τα 3 απο τα 4 που ειδα ηταν στο πανω μισο της οθονης πιο φωτεινα) ειναι σοβαρο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το anandtech κατάφερε να με επηρεάσει έστω και λίγο με την οθόνη, νομίζω ότι η θερμοκρασία χρώματος δεν είναι τόσο κρύα (8000 βαθμούς) που του δίνει το τεστ.

Μόνο θετικά έχω να πώ...δεν υπάρχει κάτι που δεν είναι όπως θα έπρεπε....σε μία κορυφαία συσκευή.

Αν προκύψει κάτι στο μέλλον..εδώ είμαστε στο φόρουμ,τα ξανά λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Μετριο το κινητο ειπαμε, δε βλεπεται, ενα ακομα μετριο κινεζικο της σειρας (και αλλες ομορφιες που διαβασα)... :lol::lol:

 

 

Alphr – “Add everything together and there’s no doubt that the OnePlus 3 is a superb smartphone. It marries top-level performance, an excellent camera, decent display quality and great design with a refreshingly simple Android skin to deliver a true flagship smartphone for silly money.”

 

Anandtech – “As I think about the OnePlus 3 and all of its aspects, I’m left with both some good and bad surprises, but mostly good ones.”

 

Android Authority – “The OnePlus 3 is a great device at an even better price, but in order to make this phone appeal to everyone, it feels like OnePlus actually had to settle in certain aspects.”

 

Android Central – “The OnePlus 3 is the real deal, ready to be compared and evaluated as the flagship phone that it is.”

 

Android Pit – “But it’s not what the OnePlus 3 has that makes it interesting, but what it doesn’t have.”

 

Android Police – “OnePlus has learned to cut the right corners to avoid most big deal breakers.”

 

 

CNET – “At $400, the OnePlus 3 is the best budget Android phone you can buy, with a premium look and feel, and performance fast enough to go head-to-head with any high-end handset on the market.”

 

Engadget – “Suffice to say, this year’s launch is a big deal for OnePlus, and it’s only fitting that the OnePlus 3 mostly represents this young company at its best.”

 

Gadgets 360 – “After three previous attempts, OnePlus has finally managed to get everything right with the OnePlus 3.”

 

Gizmodo – “the OnePlus 3 is a “Flagship Killer” and at $400, with no more dumb invite system, it’s not just the best OnePlus phone ever, but one of the best cheap phones too.”

 

Greenbot – “If OnePlus’s goal is to be a major player in the smartphone wars, it’s getting there—slowly but surely.”

 

Guardian – “For your £309 you get a beautiful, well-made metal smartphone, with reasonable battery life, good screen and cameras, and snappy performance.”

 

 

International Business Times – “The term ‘flagship killer’ is thrown around far too much, but the OnePlus 3 is a genuine contender.”

 

Mashable – “The OnePlus 3 is a remarkable smartphone that crushes more expensive phones with style, power and price.”

 

Mirror – “The latest OnePlus phone offers everything you need (and more) at a truly remarkable price.”

 

Phandroid – “When it comes to looking upgrading to the latest and greatest Android devices, battery life is paramount. At least for some of us.”

 

Recombu – “The OnePlus 3 packs premium performance and startlingly good features like the insanely fast Dash Charge, for just £309 – almost half the cost of the best 2016 phones so far, like the Galaxy S7.”

 

Slash Gear – “For $400 you’re getting a device that has everything you’ll likely be looking for in a top-tier smartphone, including an excellent camera, a display that’s just as bright and sharp as the best on the market, a modern processor…”

 

 

Stuff – “The OnePlus 3 is the best phone buy in the world right now, and deserves to be at the top of your list if you want a great smartphone…”

 

Tech Radar – “The Chinese startup has improved on a number of issues fans had with its predecessor, wrapping the OnePlus 3 in a new premium suit and managed to keep the price low enough to worry the established names in the market.”

 

Techcrunch – “With the 3, OnePlus isn’t looking to create something radically different, so much as prove that a great phone doesn’t need to cost and arm and a leg.”

 

TechnoBuffalo – “I’ve also enjoyed using the OnePlus 3 for snapping pictures of my budding garden. With manual mode, I’m blown away at the detail I can get from the camera.”

 

Tom’s Guide – “While its camera’s low-light performance could be a bit better, for $399, the OnePlus 3 gives you more for your money than just about any phone on the market.”

 

USA Today – “But at $399 the combination of performance, design and price make the OnePlus 3 the best phone OnePlus has made and an incredibly tempting alternative to pricier smartphones.”

 

Verge – “The OnePlus 3 isn’t perfect: you can’t use it at all if you’re a Verizon or Sprint customer, and depending on your priorities, it might not have everything on your wish list.”

 

Wall Street Journal – “The latest Android phone from the popular Chinese startup has few, if any, compromises despite its low price.”

 

Wired – “Ultimately, I told my friend to get a Nexus 5X. It’s not as fancy as the OnePlus 3, but it’s more consistent. And that is the most important feature of any smartphone, whatever your budget may be.”

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Ασχολούμαι από χθες με το 1+3 που παρέλαβα, κ απλά γελάω με τα αρνητικά που ακούγονται για την συσκευή.. Το κινητό είναι by far ότι πιο γρήγορο έχω πιάσει στα χέρια μου κ συγκρίνεται μόνο με το s7.. Η οθόνη του είναι πολύ καλή κ δε θα σας ενοχλήσει πουθενά στην καθημερινή χρήση. Δε λέω ότι συγκρίνεται με του s7, αλλά είναι πολύ καλή. Πολύ πολύ γρήγορη φόρτιση, από 14 σε 100 σε 56'! Αν μπορούσα να το παρομοιασω με ένα κινητό, είναι σαν να έχω το διάδοχο του nexus 5, με τούρμπο και κομπρεσσορα.. Και κάτι ακόμα, έχει πάρει κανείς κάποια καλή διάφανη θήκη; https://s32.postimg.org/bquk6l0kl/Screenshot_20160624_083527.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Ασχολούμαι από χθες με το 1+3 που παρέλαβα, κ απλά γελάω με τα αρνητικά που ακούγονται για την συσκευή.. Το κινητό είναι by far ότι πιο γρήγορο έχω πιάσει στα χέρια μου κ συγκρίνεται μόνο με το s7.. Η οθόνη του είναι πολύ καλή κ δε θα σας ενοχλήσει πουθενά στην καθημερινή χρήση. Δε λέω ότι συγκρίνεται με του s7, αλλά είναι πολύ καλή. Πολύ πολύ γρήγορη φόρτιση, από 14 σε 100 σε 56'! Αν μπορούσα να το παρομοιασω με ένα κινητό, είναι σαν να έχω το διάδοχο του nexus 5, με τούρμπο και κομπρεσσορα.. Και κάτι ακόμα, έχει πάρει κανείς κάποια καλή διάφανη θήκη; https://s32.postimg.org/bquk6l0kl/Screenshot_20160624_083527.png

 

Απαντησε και ο carl στο forum της oneplus σχετικα με το update οτι θα ειναι και ποιο γρηγορο ακομη θα εχει βελτιωσεις στην οθονη magnetic sensor κατι στο vr και διαφορα αλλα...αλλα ειναι ακομα σε σταδιο δοκιμων και δεν ξερει ποτε θα ειναι ετοιμο.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ένα mini review και απο μένα,μετα απο μία μέρα μαζί με το op3.Να πω ότι το προηγούμενο κινητό μου ήταν το op1 και είχα ένα μικρό διάλειμμα που χρησιμοποίησα το letv le one pro!

Όσον αφορά την κατασκευή είναι πολύ καλό. Στην αρχή ξενερωσα με το ότι δεν έχει sandstone αλλά τελικά ή αίσθηση στο χέρι είναι φανταστική!! Είναι αρκετά λεπτό ώστε με τη θήκη να μην γίνεται χοντρό.

Η οθόνη ότι και να λένε είναι μία χαρά! Μπορεί τα χρώματα να μην είναι σωστά λόγω του calibration που έχουν κάνει αλλά αν είναι ευχάριστο στο μάτι!

Από ταχύτητα δεν χρειάζεται να πω κάτι....δεν κολλάει πουθενά.

Η μπαταρια είναι μία χαρά για να βγαλεις την μέρα! Μόνιμα στο wifi, video στο YouTube και λίγο clash of clans με έβγαλε από τις 8:30 μέχρι τις 12 το βράδυ και έμεινε και 15%!!!! Με το oneplus one αναγκαζομουν να το φορτισω στις 10!

Η κάμερα τελος είναι καλή! Συγκρίνοντας το βράδυ με galaxy s6 οι φωτογραφίες είναι πολύ κοντά. Κάπου χάνει κάπου κερδίζει το oneplus, αλλά πρέπει να είσαι πολύ προσεκτικός για να βρεις διαφορές!!

Γενικά σε αυτά τα λεφτά δεν παίζει αντίπαλος εκτός και αν θες να έχεις 2k οθόνη και μικρότερο μέγεθος που πας στο περσινό s6, ίσως και xiaomi mi5 για τον sd820!

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ εγώ σκέφτομαι να το χτυπήσω και το v10 δεν έχει πολλές μέρες που το πήρα.. Απλά με κάνει λίγο πίσω η μη αποσπώμενη μπαταρία και ότι δεν δέχεται sd..

 

Στάλθηκε από το LG V10 Black μου

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ του έβαλα την επίσημη black apricot ! Καλή είναι αλλά θα προτιμούσα να καλύπτει και το πάνω μέρος! Τα κοψίματα την κάνουν λίγο παραταιρη! Από πίσω φαίνεται κομπλε και ταιριάζει με το χρώμα του τηλεφώνου!!
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Το είδα απο κοντά...μέτρια οθόνη και μέτρια κάμερα που γίνεται απαράδεκτη στις βραδινές λήψεις
:)
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγω το Oneplus εδω και κάμποσες μέρες και έχω μόνο θετικά να αναφέρω.

Ταχύτατο και lag free κινητό.

Κρατώντας το στο χέρι έχεις την αίσθηση οτι κρατάς κάτι ποιοτικό και πολύ πιο ακριβό απο τα 399 που ζητάει η εταιρεία.

Μπαταρία 3 φορες που το φορτισα μου εβγαλε πανω απο 6,30 ωρες sot και αυτο με χρήση wifi φωτεινότητα στο 50% video και παιχνίδια. Γενικά μέτρια προς σχετικά βαριά χρηση.

Κάμερα: Όσες φωτογραφίες εχω βγάλει ηταν πολυ ωραίες χωρις να εχω δουλέψει το manual ακομα. Η μπροστινή κάμερα με έχει εντυπωσιάσει περισσότερο ομως και πιστεύω πως είναι μια απο τις τοπ αυτην την στιγμή.

Fingerprint sensor: Οσες φορες το χρησιμοποια αλλες τοσες δουλεψε και σε χρονο που δεν προλάβενες να ανοιγοκλείσεις τα μάτια.

Oθόνη: πολυ φωτεινή και υπεροχα χρωματα. Εξω κατω απο τον ηλιο δεν αντιμετώπισα καποιο προβλημα, ισα ισα μου φάνηκε πολυ φωτεινή. Σωστη η κίνηση τους να πανε σε amoled.

 

Παιδιά αν και το κινήτο εχει περισσότερο θετικα reviews απο ότι αρνητικά να ξέρετε πως η συσκευη ειναι οχι μονο vfm αλλα έπισης ενα κόσμημα το οποίο δεν εχει να ζηλεψει τιποτα τα top brand smartphones. Ωραιο δειχνεί στην εικόνες και στα video αλλα ακομα πιο ωραίο απο κοντά. Αυτα προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Έφυγε η παραγγελία σήμερα δυο κομμάτια με απλό όχι εξεπρές και μου λεει "Available to shipJul 01, 2016" τελείωσε το stock μάλλον.
Link to comment
Share on other sites

Έφυγε η παραγγελία σήμερα δυο κομμάτια με απλό όχι εξεπρές και μου λεει "Available to shipJul 01, 2016" τελείωσε το stock μάλλον.

 

Μετα το πρωτο τριημερο η αναμονη για να σταλει (backorder) κυμαινεται στις 8-9 εργασιμες. Επειτα υπολογιζε 6-7 μερες ακομα οδικως με standard shipping...

Γινεται χαμος με τις παραγγελιες και η 4px κανει αγωνα δρομου...

Link to comment
Share on other sites

 

Παιδιά αν και το κινήτο εχει περισσότερο θετικα reviews απο ότι αρνητικά να ξέρετε πως η συσκευη ειναι οχι μονο vfm αλλα έπισης ενα κόσμημα το οποίο δεν εχει να ζηλεψει τιποτα τα top brand smartphones. Ωραιο δειχνεί στην εικόνες και στα video αλλα ακομα πιο ωραίο απο κοντά. Αυτα προς το παρόν.

 

Θα συμφωνήσω σε όλα που είπες, αλλά περισσότερο σε αυτό. Ακούω συνέχεια να λένε ότι για τα λεφτά του είναι πολύ καλό. Όχι διαφωνώ. Και 500-600 να είχε πάλι θα τα άξιζε τα λεφτά του. Βλέπω το 6 plus μου και δεν έχει τίποτα να ζηλέψει. Το 6 plus, που το έχω 1.5 χρόνο και το έδωσα 450€. Τι αγοράζει ο κόσμος για το "και καλα"..

Link to comment
Share on other sites

Μετα το πρωτο τριημερο η αναμονη για να σταλει (backorder) κυμαινεται στις 8-9 εργασιμες. Επειτα υπολογιζε 6-7 μερες ακομα οδικως με standard shipping...

Γινεται χαμος με τις παραγγελιες και η 4px κανει αγωνα δρομου...

Δηλαδή σύνολο να υπολογίζω 15 μέρες περίπου;

Πως μπορώ να το εντοπίζω το δέμα το tracking number θα μου το στείλουν με μαιλ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σύνολο να υπολογίζω 15 μέρες περίπου;

Πως μπορώ να το εντοπίζω το δέμα το tracking number θα μου το στείλουν με μαιλ;;;;

 

Εκει υπολογισε το , ναι.

Dhl tracking by reference στο google και εκει βαζεις τον αριθμο παραγγελιας και προορισμο ελλαδα.

Θα σου ερθει και με mail το tracking, αλλα μη βιαζεσαι ακομα, απο βδομαδα Τεταρτη-Πεμπτη αρχισε να τσεκαρεις.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο όταν χρησιμοποιούσα τη κάμερα, σε αλλαγή από HD σε hdr κόλλησε η εφαρμογή, με μαύρη οθόνη. Επανήλθε μόνο με reboot.

 

Το ίδιο πάθαινε και το op2. Είναι το μοναδικό που με κρατάει και δεν το παραγγέλνω.

Θα περιμένω να δω την συχνότητα εμφάνισης του προβλήματος.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Εκει υπολογισε το , ναι.

Dhl tracking by reference στο google και εκει βαζεις τον αριθμο παραγγελιας και προορισμο ελλαδα.

Θα σου ερθει και με mail το tracking, αλλα μη βιαζεσαι ακομα, απο βδομαδα Τεταρτη-Πεμπτη αρχισε να τσεκαρεις.

Ευχαριστώ.

Ήδη στην σελίδα με τη παραγγελία μου αλλάξανε την ημερομηνία απο 1 Ιουλίου στης 30 Ιουνίου.

Θήκες παντός εξαφανίστηκαν δεν μπόρεσα να πάρω δεν είχαν απόθεμα σε μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Σκεφτομαι να προβω σε αγορα του OP3 και θα ηθελα να ρωτησω με το express shipping ποσο περιπου θελει για να ερθει. Επισης ηθελα να το παρω μαζι με sandstone θηκουλα αλλα ειναι out of stock και δεν ξερω ποτε θα ειναι διαθεσιμη. Πιστευετε οτι θα την φερει κανα σκρουτζομαγαζο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στην εφαρμογή της κάμερας ή επιλογή HD (ανάμεσα στο φλας και το HDR) τι ακριβώς κάνει;

Τραβάει μερικές φωτογραφίες μαζί, τις συνθέτει σε μία και θεωρητικά έχει μεγαλύτερη λεπτομέρεια στην εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγες ωρες παρελαβα και εγω!

οπως ειπαν και οι υπολοιποι που παρελαβαν οι πρωτες εντυπωσεις ειναι κατι παραπανω απο θετικες.

σφαιρα παντου......φοβερη ποιοτητα κατασκευης(το sony z3 με ειχε πεθανει με τις οθονες που ξεκολουσαν).

 

ηδη μολις το ανοιξα και πηρε το πρωτο update!

αυτο που με καιει ειναι με τη χρηση που το κανω να βγαζει 4:30 ωρες sot....ειδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...