Jump to content

Lenovo ZUK Z2


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελωνείο δεν εχει γιατι ειναι από Γερμανία. Αλλα και απο Κίνα μπορεις να τους ζητησεις να δηλωσουν τιμη πωλησης κατω των 22 ευρω στο πακετο οποτε περναει ελευθερα.

 

Εδώ κανείς λάθος δεν τους ενδιαφέρει πλέον η αναγραφόμενη τιμή πάνω στο πακέτο είναι καθαρά θέμα τύχης. Αν σταματήσει στο τελωνείο θα σου ζητήσουν απόδειξη αγοράς (PayPal ή απόδειξη από την τράπεζα ή printscreen από την καρτέλα αγοράς) για να γίνει ο εκτελωνισμος. Μέχρι 22€ πληρώνεις 3€ για να εκτελωνιστή σαν ελεύθερο. Από 22.01€ και πάνω είναι 15€ + 24% ΦΠΑ που μπαίνει στην απόδειξη που θα προσκομίσεις και όχι στην αναγραφόμενη τιμή του πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κΚαι μετά απο ούτε ένα μήνα χρήσης η κινεζομπαταρία φούσκωσε και παραλίγο να σπάσει το πισω τζαμάκι. Παιδιά υπάρχει θέμα! Το κινητάκι παίζει ακόμα άψογα δε θελω να το αλλάξω επειδή δεν υπάρχουν μπαταρίες!

 

 

https://www.ebay.com/itm/vhbw-Akku-wie-Lenovo-BL268-Li-Polymer-3400mAh/152783197184?epid=15009246044&hash=item2392969400:g:-OAAAOSwytJaBsFX:rk:9:pf:0

Αυτήν την έχει δοκιμάσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Βάλε καμιά αγγελία να ψάχνεις χαλασμένο, με σπασμένη οθόνη..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο δημοφιλές μοντέλο που να το βρίσκεις εύκολα χαλασμένο, άσε που δε ξέρεις ποσο θα διαρκεί η μπαταρία του μεταχειρισμένου. Μπορεί να δοκιμάσω τη HSABAT που ανέφερε ένας συμφορουμίτης απο πάνω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!εχοντας βαλει την κινεζικη στοκ 4.0.199 st εχω παρατηρησει οτι πολλες φορες μου ερχεται μηνυμα στο fb η στο email και δεν μου εμφανιζει την ειδοποιηση..απο οτι καταλαβα το κινητο βαζει σε sleep mode το wifi ,αλλαξα τις ρυθμισεις του network να ειναι παντα on αλλα δεν αλλαξε κατι...εκανα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τιποτα. εχει αντιμετωπισει κανεις το ιδιο προβλημα?

 

Κι εγώ πριν λίγες μέρες πήγα από Ινδική σε κινεζική 4.0.199 και έχω θέμα με ειδοποιήσεις. Viber και messenger συνήθως δεν έρχονται εάν δεν ανοίξω την εφαρμογή.

Εγώ δώσει δικαιώματα, προτεραιότητα κλπ αλλά δεν αλλάζει κάτι.

Αντιθέτως τα Gmail έρχονται σχεδόν άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά ψάχνω και εγώ τώρα κανένα εξάμηνο να βρω μια οθόνη από μεταχειρισμένο αλλά τίποτα ,είχα πάρει από AliExpress αλλά κολλούσε το multitouch και την έστειλα πίσω και η ποιότητα ήταν χάλια σε σχέση με την αυθεντική και άλλα προβλήματα να μην τα λέω τώρα ...αυτό που θέλω και εγώ να πω ειναι ότι άμα βρείτε καμία οθόνη η μαγαζί που να είναι όντως καλή θέλω να με σκεφτείτε για να ξανά ζωντανέψει το κινητό ,για μπαταρία μιας και που και το δικό μου έχει χάσει κοντά 35% περιμένω απαντήση και με την δεύτερη που περιμένει το τσακάλι.το κινητό ρολλαρει ακομη και σήμερα και άμα του περάσετε και καμιά pixel experience rom θα έχετε και καινούργια gestures
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα παιδιά!

Μετά απο περίπου ένα μήνα που χρησιμοποιώ αυτή τη μπαταρία επανέρχομαι

https://www.aliexpress.com/item/New-Original-LEHEHE-Battery-BL268-For-Lenovo-ZUK-Z2-3500mAh-Mobile-Phone-replacement-High-Quality-Battery/32866141927.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1b1f4c4d5w9Awt

 

Λοιπον η μπαταρία είναι μια χαρά, ο,τι πιο κοντινό μπορούσα να βρω σε καινούρια μπαταρία. Εχω πάρει 2 και έχω αναστήσει δύο κινητά, κανένα πρόβλημα ως τώρα!

 

Απλά το λέω για να υπάρχει κάπου, γιατί αξίζει πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Μετά απο περίπου ένα μήνα που χρησιμοποιώ αυτή τη μπαταρία επανέρχομαι

https://www.aliexpress.com/item/New-Original-LEHEHE-Battery-BL268-For-Lenovo-ZUK-Z2-3500mAh-Mobile-Phone-replacement-High-Quality-Battery/32866141927.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1b1f4c4d5w9Awt

 

Λοιπον η μπαταρία είναι μια χαρά, ο,τι πιο κοντινό μπορούσα να βρω σε καινούρια μπαταρία. Εχω πάρει 2 και έχω αναστήσει δύο κινητά, κανένα πρόβλημα ως τώρα!

 

Απλά το λέω για να υπάρχει κάπου, γιατί αξίζει πραγματικά.

 

Το μέλλον φίλε μου μακάρι να σου κρατήσει.. έχεις κάνει κάποιο τέστ σε τι κατάσταση βρίσκεταιποσα mahεχει;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν έχω κάνει, είχαν κάνει άλλοι στα σχόλια, οσο θες τους πιστεύεις. Εγώ κρίνω με το πόσο κρατάει το κινητό με την κλασσική χρήση που κάνω, και κρατάει περίπου στο 80%-90% απο όσο κράταγε όταν είχα καινούρια αυθεντική μαμά μπαταρία και ήταν καθαρό απο εφαρμογές, το οποίο μου κάνει μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Από που να κατεβάσω την τελευταία επίσημη rom ινδική, κινέζικη;

Me το qpst θα την περάσω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βάλει κανείς lineage OS ? Παίζουν όλα καλά; Και το κουμπί και η κάμερες και η μπαταρία ? Πρόσφατα το έβαλα σε ένα παλιό παρατημένο Galaxy S3 και πραγματικά έχω συγκλονιστεί με το ποσο τέλειο είναι!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδιά αγόρασα ένα μεταχειρισμένο zuk Γιάννα του πάρω την οθόνη που ήταν αυθεντική μιας και το δικό μου είχε σπάσει ...αλλά μετά από περίπου 10 μήνες σε μη λειτουργία όταν με πήραν τηλέφωνο είδα ότι δεν με ακούνε ούτε τους ακούω .....λέω κάτι δεν θα έκανα καλά αλλά έχοντας ανοίξει το κινητό πολλές φορές πιστεύω ότι όλα τα έκανα καλά το θέμα είναι ότι καλαω κανονικά αλλά ούτε με τα ακουστικά δεν ακούω τον συνομιλητή ούτε με ακούει...από την άλλη μουσική κανονικά όλα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδή ράγισε η οθόνη του δικού μου από πέσιμο το δίνω εδώ με όλη του την μεγάλη προίκα...

 

Είναι άψογο από κάθε άλλη άποψη...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά συμβαίνει το εξής όταν κάνω κάποιο τηλέφωνο δεν μπορώ να ακούσω και να με ακούσουν στην αρχή πίστευα ότι είναι το ηχείο γιατί το άνοιξα πολλές φορές το κινητό για αλλαγή οθόνης και λοιπά αλλά μετα με το που συνδέσαμε Bluetooth ουτε πάλι ,δεδομένα έχει κανονικά δεν είναι πρόβλημα από την σιμ... άλλαξα ρομ τίποτα και 8 και 9 μπορείτε να με βοηθήσετε..
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ράγισε η οθόνη του δικού μου από πέσιμο το δίνω εδώ με όλη του την μεγάλη προίκα...

 

Είναι άψογο από κάθε άλλη άποψη...

 

Νέα τιμή 50€

 

Ζητώ συγγνώμη που το βάζω εδώ αλλά δεν μπορώ να τροποποιήσω την αγγελία μου (κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Νέα τιμή 50€

 

Ζητώ συγγνώμη που το βάζω εδώ αλλά δεν μπορώ να τροποποιήσω την αγγελία μου (κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

Νέα τιμή 40 ευρώ.

Κόστος νέας οθόνης US$ 22,89 εδώ.

 

Πώς μπορώ να τροποποιήσω αυτην την αγγελία?????

Edited by MessengerOfGood
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...

Αναγέννηση της συσκευής με Lineage 17.1.

Όλα ΟΚ δεν έχω καταφέρει μόνο να κάνω root με magisk.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Για πες! Gcam λειτουργεί σωστά όπως στη 16; Τι καλύτερο προσφέρει σε σχέση με την Lineage 16 ;

 

Αξίζει την ταλαίπωρία της αναβάθμισης;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Καλημέρα παιδιά!

Μετά απο περίπου ένα μήνα που χρησιμοποιώ αυτή τη μπαταρία επανέρχομαι

https://www.aliexpress.com/item/New-Original-LEHEHE-Battery-BL268-For-Lenovo-ZUK-Z2-3500mAh-Mobile-Phone-replacement-High-Quality-Battery/32866141927.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1b1f4c4d5w9Awt

 

Λοιπον η μπαταρία είναι μια χαρά, ο,τι πιο κοντινό μπορούσα να βρω σε καινούρια μπαταρία. Εχω πάρει 2 και έχω αναστήσει δύο κινητά, κανένα πρόβλημα ως τώρα!

 

Απλά το λέω για να υπάρχει κάπου, γιατί αξίζει πραγματικά.

 

Καλημέρα φίλε μου η μπαταρία σου δουλεύει ακόμη???

Δεν θέλω νέο κινητό έχουν γίνει τεράστια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα! Ναι μια χαρά μου δουλεύει ακόμα! Εντάξει δεν είναι πλέον σαν καινούρια αλλά το κινητό βγάζει 18 ώρες με κανονική χρήση σχετικά άνετα. Μπορείς να την πάρεις; Μου βγάζει ο πωλητής δεν στέλνει Ελλάδα. Θα ήθελα αλλες 2 μπαταρίες, το κινητάκι είναι αστέρι, ούτε γω θέλω να το αλλάξω με τις καινούριες τις γκουμούτσες.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα! Ναι μια χαρά μου δουλεύει ακόμα! Εντάξει δεν είναι πλέον σαν καινούρια αλλά το κινητό βγάζει 18 ώρες με κανονική χρήση σχετικά άνετα. Μπορείς να την πάρεις; Μου βγάζει ο πωλητής δεν στέλνει Ελλάδα. Θα ήθελα αλλες 2 μπαταρίες, το κινητάκι είναι αστέρι, ούτε γω θέλω να το αλλάξω με τις καινούριες τις γκουμούτσες.

 

Καλησπέρα.

Όχι δεν μπορώ να την πάρω ούτε εγώ.

Πήρα από skroutz και φούσκωσε νου έστειλαν άλλη και φούσκωσε και η δεύτερη.

Πήρα το redmi note 9s (απλά τεράστιο) αλλά ψάχνω μπαταρία για να το αναστήσω

Link to comment
Share on other sites

Ποια πήρες απο σκρούτζ και βγήκε σκάρτη; Για να το ξέρουμε μη την πατήσουμε!

 

Τελικά το Lineage 17.1 που έγινε και επίσημο για το κινητάκι το δοκίμασε κανείς να μας πει εντυπώσεις;

Edited by Errik
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ποια πήρες απο σκρούτζ και βγήκε σκάρτη; Για να το ξέρουμε μη την πατήσουμε!

 

Τελικά το Lineage 17.1 που έγινε και επίσημο για το κινητάκι το δοκίμασε κανείς να μας πει εντυπώσεις;

 

Καλημέρα

Από hamza την είχα πάρει αλλά πλέον δεν έχει στοκ του τελείωσαν

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo ZUK Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...