Jump to content

Lenovo ZUK Z2


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλημέρα στην ομάδα. Αυτή η μπαταρία κάνει και για το Zuk2 pro?

..........

Θέλω να βάλω ΑΕΧ oreo 8.1 το τηλέφωνο είναι τώρα με την 7.0 και έχω εγκαταστήσει TWRP πριν 2 χρόνια όταν αγοράστηκε ξέρετε ποιά διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω για να κάνω την αναβάθμιση? (zuk 2 pro)

H ΑΕΧ είναι treble ή f2?

Ποιό twrp πρέπει να χρησιμοποιήσω?

Γιατί το κινητό δεν πήρε άλλες αναβαθμίσεις?

 

Όχι, έχουν διαφορετικές μπαταρίες.

Εγώ αναβάθμισα την twrp μέσω του twrp app.

Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω. Πάντως, υπάρχει και ξεχωριστό θέμα για το z2 pro, καλύτερα να ρωτήσεις εκεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω το Ζ2 με την τελευταία έκδοση του επίσημου κινέζικου λογισμικού (ΖUΙ 3.5.389 ST, Android version 8.0.0). Δεν τα πάω καλά με τις custom rom...

Ενώ στην Αθήνα δούλευε μια χαρά, στο εξοχικό κάνει συνεχείς αποσυνδέσεις από το WiFi router. Όλα τα άλλα κινητά φίλων καθώς και το λαπτοπ δεν παρουσιάζουν κανένα πρόβλημα.

Γνωρίζει κανένα μέλος τίποτα για το πρόβλημα αυτό;

Αν κανω reset σε εργοστασιακές ρυθμίσεις υπάρχει περίπτωση να λυθεί το πρόβλημα αυτό;

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά μιας και είχα αβαρία με το κινητό και μου έχει σπάσει η οθόνη θα ήθελα να με βοηθήσετε σε μερικά πράγματα άμα μπορείτε ,1ο ένα καλό store για να παραγγείλω οθόνη ,2ο ένα καλό πρόγραμμα για να δω σε τι κατάσταση βρίσκεται η μπαταρία μιας και το έχω ενάμιση χρόνο τώρα το κινητό και μπορώ να πω ότι είμαι heavy user,3ο ένα καλό store για να παραγγείλω μπαταρία,4ο θα αλλάξω και frame οπότε άμα δίνει ένα μαγαζί συνολικό πακέτο θα με βοηθούσε σε ταχύτητα αποστολής μιας και θέλω να πάρω από AliExpress λόγο τιμής...(5ο) αν κάποιο παιδί έχει κινητό με καμένη μητρική χαλασμένη κεραία και δεν το θέλει μπορώ να του το αγοράσω και να πάρει το παιδί τα λεφτά αντί το κινεζομαγαζο .σας ευχαριστώ πολύ αν έχει και κάποιος εμπειρία εννοείτε να μας την πει..
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αν θες να αλλάξεις και frame και οθόνη δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο και τα χρήματα. Θα σου έλεγα πάρε καινούριο κινητό. Με κανα 160άρι απο κίνα πάιρνεις πολύ αξιόλογα κινητά πλέον.
Link to comment
Share on other sites

Χτες έκανα την παραγγελία 32€ μου βγήκαν οθόνη-frame-πισω γιαλί θέλω να περιμένω για να πάρω κινητό με όλες τις καινούργιες τεχνολογίες ,άμα δεν καταφέρω όμως να τα αλλάξω γιατί υπάρχει και η πιθανότητα να μην τα καταφέρω θα τσιμπισω το mi8
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

32€?! Που τα βρήκες όλα αυτά τόσο φθηνά;

Εγώ θέλω να αλλάξω μπαταρία γιατί θέλει φορτισμα 3-4 φορές μέσα στη μέρα. Ξέρετε που μπορώ να βρω την αυθεντική ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μου ήρθαν σήμερα και δυστυχώς η οθόνη δεν έχει και την καλύτερη ποιότητα τώρα θα δούμε βέβαια δεν είναι σπασμένη που ήταν η άλλη
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σήμερα μου ήλθε η τελευταία έκδοση της επίσημης κινέζικη ROM δηλ. η 4.0.199 ST (Andoid 8.0.0).

Δεν βλέπω σημαντικές διαφορές απο την προηγούμενη 3.5.389 ST.

Εσείς?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..εχω την zui 2.5.104 st indian rom για πανω απο χρονο και σκεφτομαι να βαλω την κινεζικη που εχει παρει περισσοτερες αναβαθμισεις..αξιζει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..εχω την zui 2.5.104 st indian rom για πανω απο χρονο και σκεφτομαι να βαλω την κινεζικη που εχει παρει περισσοτερες αναβαθμισεις..αξιζει?

 

Δεν ξέρω την Ινδική αλλά η Κινέζικη, αν αφαιρέσεις όλες τις εφαρμογές που είναι στα Κινέζικά, δεν είναι κακή.

Αλλά δεν έχω δοκιμάσει καμιά custom ROM.

Link to comment
Share on other sites

Για να βαλω την κινεζικη stock το κανω απευθειας με mi flash ?

 

Δυστυχώς δεν είμαι εξοικειωμένος με αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Για να βαλω την κινεζικη stock το κανω απευθειας με mi flash ?

 

Καλησπέρα

Θα χρησιμοποίησης αυτόν τον οδηγό

https://zukfans.eu/community/threads/howto-flash-a-stock-zui-rom-zuk-z2-z2131-only.104/

με αυτό το rar

https://zukfans.eu/community/threads/eureka-go-back-to-stock-ota-enabled.1373/

όταν τελειώσεις θα έχεις ένα ZUK Z2 τελείως στοκ με την Κινέζικη ΡΟΜ

θα βάλεις το transocks apk (VPN) και να θα κάνεις update OTA μέχρι την τελευταία εκδοσή

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχοντας κλείσει δύο γεμάτα χρόνια η μπαταρία του αρχίζει να τα παίζει τελείως. Πήρα μία απο το e-bay που και καλά έλεγε genuine αλλά μου βγήκε μούφα, οριακά καλύτερη απο αυτήν που είχε ήδη πάνω και τα είχε παίξει. Έχετε να προτείνετε κάπου που να πήρατε μπαταρία και να βγήκε καλή;

 

ΜΟΥΦΑ MH ΤΗΝ ΠΑΡΕΤΕ:

https://www.ebay.com/itm/263685327147

Sold by goldenbridger365

 

 

Σκέφτομαι μήπως πάρω καμια τέτοια

https://www.ebay.com/itm/Da-Da-Xiong-4100mAh-BL268-battery-for-Lenovo-zuk-Z2-Z2131-phone/183422525684?hash=item2ab4d5a0f4:g:absAAOSwvoNbk4yX:rk:2:pf:1&frcectupt=true

που λέει οτι έχει μεγαλύτερη χωρητικότητα. Έχετε καμια δοκιμασμένη;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πρώτη δοκίμασα και δεν εντυπωσιάστηκα. Άσε που δεν φτάνει ποτέ στο 100% οταν φορτίζει. 97-98%
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!εχοντας βαλει την κινεζικη στοκ 4.0.199 st εχω παρατηρησει οτι πολλες φορες μου ερχεται μηνυμα στο fb η στο email και δεν μου εμφανιζει την ειδοποιηση..απο οτι καταλαβα το κινητο βαζει σε sleep mode το wifi ,αλλαξα τις ρυθμισεις του network να ειναι παντα on αλλα δεν αλλαξε κατι...εκανα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τιποτα. εχει αντιμετωπισει κανεις το ιδιο προβλημα? Edited by darkrangergr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πρώτη δοκίμασα και δεν εντυπωσιάστηκα. Άσε που δεν φτάνει ποτέ στο 100% οταν φορτίζει. 97-98%

 

Ποια πρώτη λες; Αυτή που λέω οτι είναι μαιμού ή την άλλη;

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα; Κανείς ικανοποιημένος με την μπαταρία του; Το κινητάκι με νέα μπαταρία κερδίζει εύκολα αλλον ένα χρόνο ζωής για να μη πω παραπάνω! Παίζουν και κάποιες Lenovo μπαταρίες αλλά δεν έχω διαβάσει τα καλύτερα... Τις έχει δοκιμάσει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα; Κανείς ικανοποιημένος με την μπαταρία του; Το κινητάκι με νέα μπαταρία κερδίζει εύκολα αλλον ένα χρόνο ζωής για να μη πω παραπάνω! Παίζουν και κάποιες Lenovo μπαταρίες αλλά δεν έχω διαβάσει τα καλύτερα... Τις έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Κάπου είχα διαβάσει ότι από την στιγμή που οι διαστάσεις 2 μπαταριών είναι ίδιες δεν γίνεται η μία να έχει ποιο μεγάλη χωρητικότητα σε mAh. Θα σου πρότεινα να βρεις μια γνήσια "ή" έστω μια ίδια mAh. Καλή επιτυχία γτ ή αγορά από έξω είναι λαχείο σε αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι για την ίδια ακριβώς σκεφτόμουν πιο πολύ, αλλά δεν βρίσκω πουθενα τίποτα αξιοπιστο. Ούτε σε διεθνή φόρουμς έχει βρεθει κάτι αξιοπρεπές.
Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει αυτές εδώ αλλά είναι λίγο ακριβές σε σχέση με τις φτηνοκινεζιές (όχι πως αυτές δεν ειναι κινέζικες δηλαδή)

 

https://www.ebay.com/itm/vhbw-Akku-f%C3%BCr-Lenovo-Z2-Rio-2016-Edition-Z2131-Zuk-2-Li-Polymer-3400mAh/152783197099?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

 

https://www.ebay.com/itm/HSABAT-4200mAh-BL268-Battery-for-Lenovo-zuk-Z2-Z2131/323599565068?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

 

Τη 2η μάρκα την εχω δοκιμάσει σε άλλο τηλέφωνο και ήταν καλή.

Link to comment
Share on other sites

Η δεύτερη δεν είναι ακριβή, τόσο βγαίνουν περίπου και οι κινέζικες. Την έχεις δοκιμάσει;

 

Εδώ την έχει κάτω απο 10Ε αλλα μπορεί να φορτίζει με μπανάνες αντί για ρεύμα...

https://www.aliexpress.com/i/32842911888.html

 

Η πρώτη είναι λίγο ακριβή, και φοβάμαι και μην φάει κανα τελωνείο...

Edited by Errik
Link to comment
Share on other sites

Η δεύτερη δεν είναι ακριβή, τόσο βγαίνουν περίπου και οι κινέζικες. Την έχεις δοκιμάσει;

 

Εδώ την έχει κάτω απο 10Ε αλλα μπορεί να φορτίζει με μπανάνες αντί για ρεύμα...

https://www.aliexpress.com/i/32842911888.html

 

Η πρώτη είναι λίγο ακριβή, και φοβάμαι και μην φάει κανα τελωνείο...

 

Τελωνείο δεν εχει γιατι ειναι από Γερμανία. Αλλα και απο Κίνα μπορεις να τους ζητησεις να δηλωσουν τιμη πωλησης κατω των 22 ευρω στο πακετο οποτε περναει ελευθερα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo ZUK Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...