Jump to content

Lenovo ZUK Z2


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ πάντως το έχω βάλει ζελατίνα απο την αρχή και μερικές φόρες το εχω χωρίς θήκη και δεν φοβάμαι για την πλάτη.

τωρα για το κινητό εχω να πω οτι για 160 ευρω ειναι οτι καλύτερο ειχα,χωρις κολλήματα και σκέψεις κάνει την δουλειά του :D

ερώτηση :εδω και λιγο καιρο μου πετάει διαφημίσεις οταν εχω ανοιχτά τα δεδομένα,, μονο με εργοστασιακές σώνομαι?

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγώ πάντως το έχω βάλει ζελατίνα από την αρχή και μερικές φόρες το έχω χωρίς θήκη και δεν φοβάμαι για την πλάτη.

τώρα για το κινητό έχω να πω οτι για 160 ευρώ είναι οτι καλύτερο είχα,χωρίς κολλήματα και σκέψεις κάνει την δουλειά του :D

ερώτηση :εδώ και λίγο καιρό μου πετάει διαφημίσεις όταν έχω ανοιχτά τα δεδομένα,, μόνο με εργοστασιακές σώνομαι?

 

2 φορές έβγαλα την θήκη 2 φόρες μου έπεσε και έσπασε το πίσω καπάκι (ναι το ξέρω είμαι ταλέντο) την δεύτερη με αυτοκόλλητο carbon

 

συμφωνώ απόλυτα στα λεφτά αυτά δεν υπάρχει καλύτερο (για κινητό λέω δεν με ενδιαφέρουν οι φωτογραφίες) το έχω λιώσει και δεν μου έχει κάνει κιχ και με πολύ παιχνίδι βλέπω κοντά 5 ώρες ανοιχτή οθόνη

εγώ είμαι root με ρομ την AEX έχω βάλει το adaway και αντίο διαφημίσεις

υπάρχουν και άλλα προγράμματα για να κάνεις block τις διαφημίσεις και χωρίς root

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την lineage και δεν έχω επίσης κανένα πρόβλημα άμα το αφήσω μέχρι 10% έχω πάνω από έξι ώρες sot πάρα πολύ ευχαριστημένος χωρίς ροοτ εγώ και με εβδομαδιαία update που αρχίζουν να με κουράζουν να πω την αλήθεια..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την lineage και δεν έχω επίσης κανένα πρόβλημα άμα το αφήσω μέχρι 10% έχω πάνω από έξι ώρες sot πάρα πολύ ευχαριστημένος χωρίς ροοτ εγώ και με εβδομαδιαία update που αρχίζουν να με κουράζουν να πω την αλήθεια..
η lineage έχει παραμετροποίηση για τις λειτουργίες του κουμπιού (swipe, double tap, κλπ) όπως η dirty unicorn?

 

Στάλθηκε από το Z2 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η lineage έχει παραμετροποίηση για τις λειτουργίες του κουμπιού (swipe, double tap, κλπ) όπως η dirty unicorn?

 

Στάλθηκε από το Z2 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν δεν κάνω λάθος, τις πιο πολλές παραμετροποιήσεις για το hardware button τις έχει η Jaguar rom.

Link to comment
Share on other sites

η lineage έχει παραμετροποίηση για τις λειτουργίες του κουμπιού (swipe, double tap, κλπ) όπως η dirty unicorn?

 

Στάλθηκε από το Z2 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι κανονικά τις έχει και δουλεύουν ρολόι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω ξεμείνει με μια αρχαία version της twrp και θέλω να την αναβαθμίσω στην τελευταία. Πια μέθοδο μου προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

Να βάλετε παιδιά γιατί μπορεί σε μελλοντική αναβάθμιση να πάθετε bootloop το έχω διαβάσει ότι συμβαίνει
Link to comment
Share on other sites

Να βάλετε παιδιά γιατί μπορεί σε μελλοντική αναβάθμιση να πάθετε bootloop το έχω διαβάσει ότι συμβαίνει

 

Ναι, αλλά δεν απαντάς στην ερώτηση μου και με στεναχωρείς :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά δεν απαντάς στην ερώτηση μου και με στεναχωρείς :p

Αφού υπάρχει ήδη το TWRP, το νέο θα το φλασάρεις μέσα από εκεί.

Προσοχή μετά απ' το φλασάρισμα κάνεις reboot to recovery για να στο πάρει.

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω ξεμείνει με μια αρχαία version της twrp και θέλω να την αναβαθμίσω στην τελευταία. Πια μέθοδο μου προτείνετε;

 

αμα εχεις root με flashify

https://eu.dl.twrp.me/z2_plus/

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cgollner.flashify&hl=el

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!! Ποτε μην κανετε restore απο ενα backup που εχετε τραβηξει με διαφορετικη εκδοση TWRP. Ειμαι παθων και ταλαιπωρηθηκα μια μερα να το ξεμπρικαρω,

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, λύση για το πρόβλημα της πηγής (χαμηλή ένταση) :

Πάρτε το νέο xiaomi Bluetooth audio receiver, είναι έξοδο αλλά βγάζει 3πλασια ένταση

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια υποστηρίζει quick charge 3?

 

Δυστυχώς όχι. Εμένα, πάντως, η ταχύτητα φόρτισης μου φαίνεται οκ. Από 8 σε 100% σε 2 ώρες και κάτι ψιλά. Και μην ξεχνάς πως έχει και 3500mAh.

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία ινδική μπορείτε εσείς να ανοίξετε hotspot? Εμένα δε γίνεται όσο και αν προσπάθησα.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι. Εμένα, πάντως, η ταχύτητα φόρτισης μου φαίνεται οκ. Από 8 σε 100% σε 2 ώρες και κάτι ψιλά. Και μην ξεχνάς πως έχει και 3500mAh.

 

ναι οκ αλλα η μπαταρια δε κραταει μια μερα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα :)

 

πήρα το φλεβάρη το κινητό σε συγγενικό μου πρόσωπο (bangood) και άρχισε και κάνει κουλά, πετάει κινέζικες ειδοποιήσεις και εγκαθιστά μόνο του εφαρμογές.. έψαξα να βάλω άλλη rom (τελευταία ινδική;; ) αλλά δε νομίζω πως είναι καλή.. δεν έχει καν gapps

(Z2131_CN_OPEN_USER_Q01080.2_N_ZUI_2.5.334_ST_170116_qpst)

 

Μου δίνετε κάποιον οδηγό να περάσω twrp κ μετά κάποια ρομ τύπου... κάτι τέτοιο.

Βρήκα αυτό. Κάνει σαν πρώτο βήμα; Μετά;;

Ευχαριστώ

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα :)

 

πήρα το φλεβάρη το κινητό σε συγγενικό μου πρόσωπο (bangood) και άρχισε και κάνει κουλά, πετάει κινέζικες ειδοποιήσεις και εγκαθιστά μόνο του εφαρμογές.. έψαξα να βάλω άλλη rom (τελευταία ινδική;; ) αλλά δε νομίζω πως είναι καλή.. δεν έχει καν gapps

(Z2131_CN_OPEN_USER_Q01080.2_N_ZUI_2.5.334_ST_170116_qpst)

 

Μου δίνετε κάποιον οδηγό να περάσω twrp κ μετά κάποια ρομ τύπου... κάτι τέτοιο.

Βρήκα αυτό. Κάνει σαν πρώτο βήμα; Μετά;;

Ευχαριστώ

 

Η εκδοσή που παραθετεις πρέπει να είναι η κινεζική γι' αυτό δεν έχει μέσα gapps.

Δοκίμασε με αυτόν τον οδηγό να βάλεις την Ινδικη αν θες να εισαι στο στοκ ZUI και μετά πηγαίνεις στην τελευταία εκδοσή με ΟΤΑ

https://zukfans.eu/community/threads/howto-flash-a-stock-zui-rom-zuk-z2-z2131-only.104/

 

Εδω είναι η Ινδική

https://zukfans.eu/community/threads/z2plus-zui-2-0-093_st_16081.763/

Link to comment
Share on other sites

Η εκδοσή που παραθετεις πρέπει να είναι η κινεζική γι' αυτό δεν έχει μέσα gapps.

Δοκίμασε με αυτόν τον οδηγό να βάλεις την Ινδικη αν θες να εισαι στο στοκ ZUI και μετά πηγαίνεις στην τελευταία εκδοσή με ΟΤΑ

https://zukfans.eu/community/threads/howto-flash-a-stock-zui-rom-zuk-z2-z2131-only.104/

 

Εδω είναι η Ινδική

https://zukfans.eu/community/threads/z2plus-zui-2-0-093_st_16081.763/

 

1000 ευχαριστώ!!! :) Έπαιξε πολύ εύκολα και μου κατέβασε και τα 2 ΟΤΑ updates! Πολύ καλή rom! Θα τη λιώσω αυτές τις μέρες να δω προβλήματα ή διαφορές. Με χαλάει λίγο που η status bar και τα εικονίδιά της είναι μικρά σε σχέση με άλλα τηλέφωνα, μα είναι όλα θέμα συνήθειας..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

οτι δε κραταει μια ολοκληρη μερα χρησης και με πολυ χαμηλη φωτεινοτητα

 

Με τι rom είσαι; μήπως έχεις ακόμα του κινεζομάγαζου; Γιατί εγώ με σχετικά χαμηλή φωτεινότητα και σχετικά βαρύ gaming βγάζω τη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo ZUK Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...