Jump to content

Lenovo ZUK Z2


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια γρήγορη ερώτηση!

Αυτό:

https://www.banggood.com/Lenovo-ZUK-Z2-Pro-5_2-inch-6GB-RAM-128GB-ROM-Snapdragon-820-2_15GHz-Quad-core-4G-Smartphone-p-1050713.html?rmmds=category

Εδώ Ελλάδα θα χει κάποιο πρόβλημα με 4G; Ο πάροχος είναι Vodafone.

Θέλει αλλαγή ρομ; και ναι υπάρχει global με ΟΤΑ.

Ευχαριστώ!

 

Υπάρχει άλλο φόρουμ για το pro μοντέλο!

(δε θάχεις θέμα με 4G)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά ξέρει κανένας πως μπορώ να παίρνω οτα update (μου βγάζει ποια πρέπει να κατεβάσω ) και πως μπορώ να το κάνω να τα εγκαταστει μόνο του το κινητό lineage os είχε πάνω του
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ξέρει κανένας πως μπορώ να παίρνω οτα update (μου βγάζει ποια πρέπει να κατεβάσω ) και πως μπορώ να το κάνω να τα εγκαταστει μόνο του το κινητό lineage os είχε πάνω του

Εντάξει το βρήκα παιδιά δεν υπάρχει θέμα πλέον

Link to comment
Share on other sites

Γεια ! Είχα εδώ και καιρό την resurrection remix αλλά εδω και λιγες μερες η μπαταρια έπεφτε πολυ γρήγορα και πηγα να κανω εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλα τελικα απλα με βγάζει στο team win και δεν ξερω τι να κανω? Εδω να πω οτι προσπάθησα να αλλάξω rom αλλα τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Πώς έκανες εργοστασιακες; από ρυθμίσεις ή από TWRP? Μήπως έσβησες και το system partition? Αν είναι έτσι, δεν έχει τώρα λειτουργικό να μπουταρει

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ψάχνει ένας φίλος για άμεση αγορά από Ελλάδα και είναι είναι ανάμεσα στο zuk z2 και στο mi5. Τι προτεινετε εσείς όσο πιο αντικειμενικά γίνεται;:)
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα ίσως το mi5 ποιο premium συσκευή και ποιο προσεγμένη +καλύτερη καμερα ,φυσικά όλα αυτά άμα δεν ασχολείται με ρομς και να μην πάρει την απλή έκδοση με τον φτηνό επεξεργαστή του mi5
Link to comment
Share on other sites

Χαρίζεται tempered glass με μαύρο πλαίσιο, μόνο που είναι φορεμένο στο κινητό μου (λίγων ημερών), όποιος ενδιαφέρεται θα πρέπει να έρθει από μένα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Χαρίζεται tempered glass με μαύρο πλαίσιο, μόνο που είναι φορεμένο στο κινητό μου (λίγων ημερών), όποιος ενδιαφέρεται θα πρέπει να έρθει από μένα

Νομίζω δεν γίνεται να το ξανά βάλει κάποιος πάνω ,τέτοια εντύπωση έχω

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται να το βγάλεις και να το φυλάξεις, αν το επανατοποθετησεις χωρίς να πιάσει σκόνη γίνεται..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Γνωρίζει κανείς τι γίνεται με την εγγύηση σε περίπτωση που έχει περαστεί η επίσημη ρομ? Το κινητό το αγόρασα απο gearbest, στο οποίο γράφει:

"This Android/Windows device is designed to function specifically with the current Android/Windows OS installed on it. Any alterations such as upgrades, modding with custom ROMs, rooting or flashing the Android device with other firmware will automatically void the device's warranty."

Η ρομ που έχω περάσει είναι η επίσημη ινδική. Το τηλέφωνο μεχρι πρόσφατα δεν φόρτιζε με ένταση μικρότερη απο 2.1 Αμπέρ, και απο σήμερα δεν φορτίζει ούτε με φορτιστή που αποδεδιγμένα παρείχε ένταση 2,7 Αμπέρ, οπότε έχω αρχίσει να ψάχνομαι με εγγυήσεις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Και κλειστό το ίδιο φορτίζει;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ζελατίνα είχα βρει, η οποία χαλάει πολύ την εικόνα, είναι δύσκολο να τοποθετηθεί και δεν υπάρχει πλέον η συγκεκριμένη που είχα βρει.

Επίσης στα ίδια λεφτά που θα είχε το tempered glass παίρνεις ένα καινούριο πίσω καπάκι..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Άστα να πάνε ,έχω παραγγείλει μια Carbon ζελατίνα από το AliExpress τώρα την περιμένω άντε να δούμε τι θα κάνει ,θα πάρω και το μεταλλικό pumber
Link to comment
Share on other sites

Έχω την τελευταία ινδική και δεν μπορώ να κάνω tethering. Είναι γνωστό πρόβλημα; Με την προηγούμενη ρομ μπορούσα κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κάνεις το back cover?

Αν ναι, μπορεί να προτείνει κάποιον πωλητή είτε απο eBay είτε απο aliexpress για να προχωρήσω στην αγορά?

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κάνεις το back cover?

Αν ναι, μπορεί να προτείνει κάποιον πωλητή είτε απο eBay είτε απο aliexpress για να προχωρήσω στην αγορά?

 

σήμερα παρήγγειλα αυτό εγώ

https://www.aliexpress.com/item/Official-Back-Battery-Cover-For-Lenovo-ZUK-Z2-Original-Tempered-Glass-Phone-Case-ZUK-Z2-5/32814460388.html

 

είχα πάρει από αλλού αλλά δεν έχει τώρα

Link to comment
Share on other sites

Η ένσταση μου είναι στο προστατευτικό γυαλί της κάμερας και του φλας. Άραγε αφαιρούνται εύκολα από το προηγούμενο cover?
Link to comment
Share on other sites

Η ένσταση μου είναι στο προστατευτικό γυαλί της κάμερας και του φλας. Άραγε αφαιρούνται εύκολα από το προηγούμενο cover?

 

έχω την εντύπωση ότι βγαίνει πολύ εύκολα αλλά εγώ το πήγα σε μάστορα και μου το άλλαξε γτ βαριόμουνα να ασχοληθώ

10 Ευρώ και σε 40 λεπτά ήταν έτοιμο

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψάξει αρκετά αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω βρει με το Brand name Lenovo ενω είδα αρκετά review να το έχουν
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo ZUK Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...