Jump to content

Lenovo ZUK Z2


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω την ινδική και μου ήρθε η 2.5.104 st android 7. την βάζω η έχει κάποιο θέμα?
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και σε μένα ήρθε με την ινδική η 7 την έβαλε κάνεις??

 

Καλημέρα, την πέρασα εγώ χθες βράδυ, όλα κομπλέ μέχρι στιγμής..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας παιδιά! Επειδή δεν γνωρίζω πολλά.... θέλω να αγοράσω το Zuk Z2 απο εδώ.... https://www.banggood.com/Lenovo-ZUK-Z2-5_0-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-820-2_15GHz-Quad-core-4G-Smartphone-p-1064299.html

 

Γνωρίζει κανείς το Site??? Είναι εντάξει??? Θα έχω κάποιο πρόβλημα με την ROM???

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Το site όπως προαναφέρθηκε είναι μια χαρά και αρκετά δημοφιλές στο forum μας. Αυτό που πρέπει να λάβεις στα υπόψιν είναι ότι πλέον έχουν εντατικοποιηθεί οι τελωνειακοί έλεγχοι σε προϊόντα που εισάγονται από χώρες εκτός Ευρώπης με ότι αυτό συνεπάγεται...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το site όπως προαναφέρθηκε είναι μια χαρά και αρκετά δημοφιλές στο forum μας. Αυτό που πρέπει να λάβεις στα υπόψιν είναι ότι πλέον έχουν εντατικοποιηθεί οι τελωνειακοί έλεγχοι σε προϊόντα που εισάγονται από χώρες εκτός Ευρώπης με ότι αυτό συνεπάγεται...

 

Συμφωνώ απόλυτα σε όσα είπε για το σάιτ και εγώ από εκεί το πήρα έβαλα την ινδική και το κινητό πετάει.

athanaso77 διαβάζω συνέχεια για τελωνεία αλλά εγώ φέτος παρέλαβα 5 κινητά όλα χωρίς τελωνείο στην Ρόδο. Μήπως είναι καθαρά η πόλη?

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα, την πέρασα εγώ χθες βράδυ, όλα κομπλέ μέχρι στιγμής..

 

Την κατέβασα αλλά δεν την πέρασα ακόμα έκανες κάποιο backup πρώτα?? Σου έσβησε τπτ από εφαρμογές η δεδομένα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
athanaso77 διαβάζω συνέχεια για τελωνεία αλλά εγώ φέτος παρέλαβα 5 κινητά όλα χωρίς τελωνείο στην Ρόδο. Μήπως είναι καθαρά η πόλη?

 

Δεν έχει να κάνει με την πόλη... θα έλεγα ότι μάλλον ήσουν τυχερός. Όσοι αναζητούν περισσότερες πληροφορίες πάνω σε αυτό το θέμα ας ρίξουν μια ματιά (ξεκινώντας από τα πιο πρόσφατα post) στο σχετικό thread.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Την κατέβασα αλλά δεν την πέρασα ακόμα έκανες κάποιο backup πρώτα?? Σου έσβησε τπτ από εφαρμογές η δεδομένα?

 

Όχι δεν έκανα κάποιο backup, δεν παρατήρησα να έσβησε τπτ από εφαρμογές ούτε από δεδομένα.. Οπως είχα πριν τα δεδομένα μου και τις εφαρμογές μου, έτσι ακριβώς ήταν και μετά το Update.. Μέχρι στιγμής πάει σφαίρα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με την πόλη... θα έλεγα ότι μάλλον ήσουν τυχερός. Όσοι αναζητούν περισσότερες πληροφορίες πάνω σε αυτό το θέμα ας ρίξουν μια ματιά (ξεκινώντας από τα πιο πρόσφατα post) στο σχετικό thread.

 

Θα το κοιτάξω ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι δεν έκανα κάποιο backup, δεν παρατήρησα να έσβησε τπτ από εφαρμογές ούτε από δεδομένα.. Οπως είχα πριν τα δεδομένα μου και τις εφαρμογές μου, έτσι ακριβώς ήταν και μετά το Update.. Μέχρι στιγμής πάει σφαίρα!

 

Έχω δουλειά και δεν μπορώ να το κάνω τώρα και δεν μπορώ να κρατηθώ μέχρι το μεσημέρι

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα δεν μπορώ να βρω πως απενεργοποιώ τα onscreen keys στην 2.5.104. κανονικά θα έπρεπε να είναι όπως στο βιντεάκι, αλλά δεν μου εμφανίζει την επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν φλασάρει την ινδική ρομ με miflash, η εγκατάσταση της 2.5.104 nougat δεν μπορεί να γίνει. Πρέπει να την φλασάρουν thn 2.0.93 με το qfil όπως λέει αυτός ο οδηγός: https://www.angroid.gr/android-tutorials/egkatastiste-tin-stock-rom-sto-lenovo-zuk-z2.

Υπάρχει και στα αγγλικά στο zukfans.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Όταν φτάσουν στο σημείο που είναι και ο υπολογιστής και το pc έτοιμα και πατήσουν την εντολή download συνήθως έβγαζε ένα σφάλμα που έλεγε sahara fails. (Για αυτό φλασάραμε με το miflash). ΠΡΕΠΕΙ Ο ΦΑΚΕΛΟΣ ΤΗΣ ΙΝΔΙΚΗΣ ΡΟΜ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΚΛΗΡΟ C: και όχι μέσα σε κάποιο άλλο φάκελο σαν υποφάκελος.

Τότε όλα λειτουργουν κανονικά.

 

Εμένα έκανε το εξής κουφό: όταν τα έκανα όλα και είχε ζεσταθεί έβγαλε score antutu 48.000. Μετά από λίγο πηγε στις 82.000. Σήμερα το πρωι που το είχα αφήσει ήσυχο πηγε στις 120.000. Μα android 6 (129.000). Γενικώς λίγο κολλάει.

 

Η φωτογραφική μηχανή με τις χειροκίνητες ρυθμίσεις έγινε super για την νύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα την αναβάθμιση της ΙΝΔΙΚΗΣ σε android 7 και είχα ενδοιασμό για την γλώσσα γιατί με το morelocale 2 είχα τις εφαρμογές στα Ελληνικά.Μετά την αναβάθμιση στα Ελληνικά είναι ξανά:D.Τα υπόλοιπα θα δείξει ο καιρός με την χρήση.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα δεν μπορώ να βρω πως απενεργοποιώ τα onscreen keys στην 2.5.104. κανονικά θα έπρεπε να είναι όπως στο βιντεάκι, αλλά δεν μου εμφανίζει την επιλογή.

Για τσέκαρε τα developer options

 

Εμένα έκανε το εξής κουφό: όταν τα έκανα όλα και είχε ζεσταθεί έβγαλε score antutu 48.000. Μετά από λίγο πηγε στις 82.000. Σήμερα το πρωι που το είχα αφήσει ήσυχο πηγε στις 120.000. Μα android 6 (129.000). Γενικώς λίγο κολλάει.

 

Στο zukfans μέχρι και 143000 έβγαζαν χωρίς overclock, αν και η ουσία είναι να μη κολλάει και με ανησυχεί αυτό που λες, γιατί η 2.0.133 ST που έχω τώρα πάει σφαίρα. Δοκίμασες επαναφορά μετά την ενημέρωση (που γενικά συνίσταται)? Ας μας πουν και υπόλοιποι που έκαναν την ενημέρωση πως πάει το κινητό αφού περάσουν μερικές εφαρμογές.

Edited by OrganisedChaos
Link to comment
Share on other sites

έχω την ινδική και μου βγάζει σφάλμα...αφήνω αυτή που έχει και όλα καλά.
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα το επανέφερα και μετά έκανα την ενημέρωση σε 2.0.133 και 2.5.104.

Η κινέζικη νομίζω είναι η 2.5.334 και κάτι ψιλά;;

Η ινδικη δεν δεν έχει overclocking ουτε split screen. Όμως βελτιωνεται στην νυχτερινη φωτογραφιση με τις χειροκίνητες ρυθμίσεις κατα πολύ.

Το antutu ανεβηκε λίγο στις 122.000. Μάλλον απο το πείραγμα πολλων ωρων είχε ζεσταθεί πολυ.

Με την 2.0.133 είχε σταθεροποιηθει στις 125.000.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τσέκαρε τα developer options

 

 

 

Στο zukfans μέχρι και 143000 έβγαζαν χωρίς overclock, αν και η ουσία είναι να μη κολλάει και με ανησυχεί αυτό που λες, γιατί η 2.0.133 ST που έχω τώρα πάει σφαίρα. Δοκίμασες επαναφορά μετά την ενημέρωση (που γενικά συνίσταται)? Ας μας πουν και υπόλοιποι που έκαναν την ενημέρωση πως πάει το κινητό αφού περάσουν μερικές εφαρμογές.

 

Διάβασε και το πιο κάτω μήνυμά μου. Δεν κολλάει σαν χρήση. Ελάχιστα στα βιντεάκια του antutu.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έτρεξα Antutu 127523 επαναφορά δεν προλαβαίνω να κάνω τώρα θα βάλω την νουγκατ θα το τρέξω πάλι και από βδομάδα επαναφορά
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα το επανέφερα και μετά έκανα την ενημέρωση σε 2.0.133 και 2.5.104.

Η κινέζικη νομίζω είναι η 2.5.334 και κάτι ψιλά;;

Η ινδικη δεν δεν έχει overclocking ουτε split screen. Όμως βελτιωνεται στην νυχτερινη φωτογραφιση με τις χειροκίνητες ρυθμίσεις κατα πολύ.

Το antutu ανεβηκε λίγο στις 122.000. Μάλλον απο το πείραγμα πολλων ωρων είχε ζεσταθεί πολυ.

Με την 2.0.133 είχε σταθεροποιηθει στις 125.000.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Διάβασε και το πιο κάτω μήνυμά μου. Δεν κολλάει σαν χρήση. Ελάχιστα στα βιντεάκια του antutu.

 

και overclocking έχει και split screen :D

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι από ‎Πέμπτη, ‎9 ‎Μαρτίου ‎2017

[/img]

όποτε θέλω να πιστεύω ότι είναι ποιο γρήγορο τώρα γτ τότε ήταν από clean install

Link to comment
Share on other sites

Έχω προβλήμα εκεί που το χρησιμοποιώ μου κλειδώνει και ζητάει κωδικούς πιν και για τις 2 κάρτες και μου τρεμοπαίζει η οθόνη. Έχει παρατηρήσει κανείς τπτ? Να υποθέσω είμαι για επαναφορά??
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο περίπου 1 χρόνο χρήσης αρχίσανε τα κουσουρια! Δεν ανταποκρίνεται η οθόνη πλέον από ότι είδα σε μία αναζήτηση υπάρχουν και άλλοι. Δουλεύει η οθόνη μετά το άνοιγμα για 2 δευτερόλεπτα και μετά τέλος σε άσχετο χρόνο όπως τώρα δουλεύει πάλι κανονικά. Δεν το έχω πειράξει καθόλου είναι με την μαμά ρομ. Οπότε πάει για επιστροφή μιας και έχει ακόμη εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μετα απο περίπου 1 χρόνο χρήσης αρχίσανε τα κουσουρια! Δεν ανταποκρίνεται η οθόνη πλέον από ότι είδα σε μία αναζήτηση υπάρχουν και άλλοι. Δουλεύει η οθόνη μετά το άνοιγμα για 2 δευτερόλεπτα και μετά τέλος σε άσχετο χρόνο όπως τώρα δουλεύει πάλι κανονικά. Δεν το έχω πειράξει καθόλου είναι με την μαμά ρομ. Οπότε πάει για επιστροφή μιας και έχει ακόμη εγγύηση.

 

Στο κάνει και μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν αλλάζει κάτι. Σε άλλο φόρουμ άλλοι αλλάξανε και ρομ αλλά τίποτα. Αλλοι το ανοίξανε και ένας αν θυμάμαι καλά έγραψε ότι η σύνδεση του καλωδίου δεν ήταν σωστή.Πρεπει να εχει θεμα μάλλον το digitizer (αν το λέω σωστά!) Τώρα έχει ώρα να μου το κάνει αλλά όταν το κάνει δεν κουνιέται τίποτα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo ZUK Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...