Jump to content

Lenovo ZUK Z2


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο review που δίνεται παραπάνω μιλάει για πιο αργή εσωτερική μνήμη από ότι το mi5 και μπαταρία, κάμερα όχι ανάλογα με αυτό που αναμένεται.. Γενικά προτείνει να πας στο mi5 εκτός και αν η τιμή του είναι το απόλυτο όριο

Έτσι πρέπει να είναι με τα θέματα του Ζ2... αν όμως η τιμή του είναι στα επίπεδα που αναφέρονται τα δημοσιεύματα τα ξεπερνάμε, δεν μπορείς να θέλεις και την πίτα ολάκερη και το σκύλο χορτάτο. :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνω, δεν υπαρχει το απολυτο κινητο σε καλη τιμη.. (ουτε καν και χωρις καλη τιμη)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπόρεσα να κρατηθω απο τη δελεαστικη τιμή και το τσιμπησα. Να ευχαριστήσω το φίλο kandreou για το κουπόνι, ουσιαστικά μου βγήκε 250 (και κάτι ψιλά) ευρώ, εκπληκτική τιμή για αυτά που προσφέρει. Άμα αποκτησει και υποστήριξη απο CM τότε θα είναι ακόμα πιο σουπερ.
Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά, και εγώ το αγόρασα, επίσης δεν κρατήθηκα :lol::lol::lol:

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά, και εγώ το αγόρασα, επίσης δεν κρατήθηκα :lol::lol::lol:

Λεφτά υπαρχουν

Την 800αρα μπάντα στο 4g την υποστηριζει;;;;

 

Καλοριζικο!

 

Να μας πείτε εμπειρίες

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Άντε παιδια να το πάρει και κάνας άλλος να δούμε λιγο κίνηση στο νήμα.

 

Το κινητό το έχω φέρει στα μέτρα μου πλέον παρακάμπτοντας τα πιο βασικά προβλήματα που είχα (σχετικά με τα Google services κυρίως. Δεν είχε επιλογή συγχρονισμού επαφών με το google account!). Αυτό που με ενοχλεί πλέον είναι ότι δεν δουλεύουν δυο διαφορετικά widgets για τον καιρό που έβαλα και δεν ανοίγει τον solid explorer (τον καινούργιο, ο παλιός δουλεύει) και το Cerberus.

 

Πάντως μόλις συνηθίσει κάποιος το χειρισμό με το u-touch ξεχνάει τα τρία κουμπιά του Android. Πραγματικά φοβερή υλοποίηση και καινοτόμα μπορώ να πω.

Δεν ξέρω όμως κατά πόσο θα είναι εύκολη η ενσωμάτωση σε μια cm13 rom, η οποία θεωρώ ότι είναι θέμα χρόνου να βγει.

 

Στάλθηκε από το ZUK Z2131 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άντε παιδια να το πάρει και κάνας άλλος να δούμε λιγο κίνηση στο νήμα.

 

Το κινητό το έχω φέρει στα μέτρα μου πλέον παρακάμπτοντας τα πιο βασικά προβλήματα που είχα (σχετικά με τα Google services κυρίως. Δεν είχε επιλογή συγχρονισμού επαφών με το google account!). Αυτό που με ενοχλεί πλέον είναι ότι δεν δουλεύουν δυο διαφορετικά widgets για τον καιρό που έβαλα και δεν ανοίγει τον solid explorer (τον καινούργιο, ο παλιός δουλεύει) και το Cerberus.

 

Πάντως μόλις συνηθίσει κάποιος το χειρισμό με το u-touch ξεχνάει τα τρία κουμπιά του Android. Πραγματικά φοβερή υλοποίηση και καινοτόμα μπορώ να πω.

Δεν ξέρω όμως κατά πόσο θα είναι εύκολη η ενσωμάτωση σε μια cm13 rom, η οποία θεωρώ ότι είναι θέμα χρόνου να βγει.

 

Στάλθηκε από το ZUK Z2131 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

AN EIXE THN 800ARA STO 4G ΘΑ ΤΟ ΕΠΕΡΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ,,....

ΣΥΝ ΤΟ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ CM13....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

AN EIXE THN 800ARA STO 4G ΘΑ ΤΟ ΕΠΕΡΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ,,....

ΣΥΝ ΤΟ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ CM13....

http://forum.xda-developers.com/zuk-z2-pro/how-to/lr-team-unofficial-cm13-t3433780/post68064439#post68064439

 

Όπως είπα, είναι θέμα χρόνου.... ;)

 

Αν και θεωρώ το 4G κοροϊδία στην Ελλαδα με τα υπάρχοντα πακέτα, με cosmote δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα μέχρι τώρα.

Πάντως είναι αστείο να θεωρεί κάποιος την έλλειψη 4G deal breaker, τη στιγμή που οι περισσότεροι δεν έχουν πάνω από 10Mbps στα σπίτια τους και 2GB data plan στο κινητό τους. Δηλαδή τι κάνετε ρε παλικάρια με το κινητό και δεν σας φτάνουν τα 7,5Mbps download και 1.5 upload του 3G?

Edited by bill79
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/zuk-z2-pro/how-to/lr-team-unofficial-cm13-t3433780/post68064439#post68064439

 

Όπως είπα, είναι θέμα χρόνου.... ;)

 

Αν και θεωρώ το 4G κοροϊδία στην Ελλαδα με τα υπάρχοντα πακέτα, με cosmote δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα μέχρι τώρα.

Πάντως είναι αστείο να θεωρεί κάποιος την έλλειψη 4G deal breaker, τη στιγμή που οι περισσότεροι δεν έχουν πάνω από 10Mbps στα σπίτια τους και 2GB data plan στο κινητό τους. Δηλαδή τι κάνετε ρε παλικάρια με το κινητό και δεν σας φτάνουν τα 7,5Mbps download και 1.5 upload του 3G?

 

Κάποιοι ζούμε. Αγγλία φιλε....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι ζούμε. Αγγλία φιλε....

Sorry, σε ελληνικό φόρουμ είμαστε, υπέθεσα ότι οι περισσότεροι είναι κάτοικοι Ελλάδος. Για την ώρα τουλάχιστον...

 

Στάλθηκε από το ZUK Z2131 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα στο Banggood εδώ καλή τιμή για όποιον ενδιαφέρεται :D

 

Εγινε shipped σε κανεναν από banggood παιδια? Με τι στελνουν (sg post ή κατι άλλο)?

Εριξα σημερα κι εγω μια παραγγελια για ένα μαυρο...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα να γίνει shipped αν και πήρα και άλλα πράγματα μαζί με αυτό (τα οποία ήταν σε στοκ όμως). Μάλλον δεν το έχουν σε στοκ το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Aυτη τη στιγμη το γραφει in stock το banggood στις 18 Αυγουστου, τωρα δεν ξερω αν προλαβες να παραγγειλεις πριν αλλα αυτοι αργησαν να το αναφερουν οτι βγηκε εκτος...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

5,30 ώρες οθόνη είναι μια χαρά και εμένα η κάμερα δε με ενδιαφερει, άρα είναι μια πολύ καλή ευκαιρία..

Επίσης καλό που δεν αφήνει δαχτυλιες. Μένει τώρα να πάρει μια MIUI :)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

5,30 ώρες οθόνη είναι μια χαρά και εμένα η κάμερα δε με ενδιαφερει, άρα είναι μια πολύ καλή ευκαιρία..

Επίσης καλό που δεν αφήνει δαχτυλιες. Μένει τώρα να πάρει μια MIUI :)

To κινητό θα πάρει κάποια στίμη διεθνές λογιστικό (ισως CM), σημαντικό για να δέχεται ΟΤΑ updates

 

Νομίζω ότι σταδιακά αν δεν υπάρξουν θέματα αξιοπιστίας το κινητό θα γίνει best seller... εκτός αν η xiaomi ακολουθήσει επιθετικότερη τιμολογιακή πολιτική.

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

Aυτη τη στιγμη το γραφει in stock το banggood στις 18 Αυγουστου, τωρα δεν ξερω αν προλαβες να παραγγειλεις πριν αλλα αυτοι αργησαν να το αναφερουν οτι βγηκε εκτος...

 

Το παρήγγειλα στις 2 Αυγούστου όταν έγραφε πως είναι σε στοκ χωρίς να γράφει πως θα στοκάρει σε κάποια ημερομηνία. Μετά έγραφε πως θα ξαναστοκάρει 8 αυγουστου και τωρα γραφει για 18.

 

Άμα πάρει MIUI ή CM θα είναι ότι πρέπει. Το ZUI είναι αρκετά κοντά στο MIUI απ'ότι είδα πάντως.

 

Όσο για την camera παίζει να είναι χειρότερη από του LG G2 που έχω τώρα;

Edited by metalmike
Link to comment
Share on other sites

Άμα πάρει MIUI ή CM θα είναι ότι πρέπει. Το ZUI είναι αρκετά κοντά στο MIUI απ'ότι είδα πάντως.

κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει ακόμα, πάντως διεθνή έκδοση θα δούμε από ότι γράφετε...

 

Όσο για την camera παίζει να είναι χειρότερη από του LG G2 που έχω τώρα;

Έχει μια samsung isosell με EIS+auxiliary sensor image stabilization, άγνωστος ακόμα ο τύπος (τουλάχιστον δεν ξέρω κάτι παραπάνω)... υπομονή μέχρι να μάθουμε περισσότερες πληροφορίες... νυχτερινές πάντως όλοι αναφέρουν ότι έχουν θόρυβο και είναι μέτριες.

http://i0.wp.com/gsminsider.com/wp-content/uploads/2016/06/Lenovo-ZUK-Z2-teardown-and-disassemble-11.jpg

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει ακόμα, πάντως διεθνή έκδοση θα δούμε από ότι γράφετε...

 

 

Έχει μια samsung isosell με EIS+auxiliary sensor image stabilization, άγνωστος ακόμα ο τύπος (τουλάχιστον δεν ξέρω κάτι παραπάνω)... υπομονή μέχρι να μάθουμε περισσότερες πληροφορίες...

 

Μακάρι η διεθνής εκδοση να έχει την 800αρα μπάντα στο 4G

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα στις 2 Αυγούστου όταν έγραφε πως είναι σε στοκ χωρίς να γράφει πως θα στοκάρει σε κάποια ημερομηνία. Μετά έγραφε πως θα ξαναστοκάρει 8 αυγουστου και τωρα γραφει για 18.

 

Άμα πάρει MIUI ή CM θα είναι ότι πρέπει. Το ZUI είναι αρκετά κοντά στο MIUI απ'ότι είδα πάντως.

 

Όσο για την camera παίζει να είναι χειρότερη από του LG G2 που έχω τώρα;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160811/6e4e6a859c2315ccd6d68f205836ef5c.jpg

 

Μολις φορεσε CM13. Ολοκληρωμένες εντυπώσεις σε μια δυο μέρες. Για τόσο πρώιμη έκδοση έχω διαβάσει θετικές εντυπώσεις πάντως.

 

Η κάμερα του δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο. Καλη τη μερα μετρια τη νυχτα. Δεν θυμάμαι του G2 αλλά απο το flex 2 έχει χειρότερη.

 

Στάλθηκε από το zuk z2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160811/6e4e6a859c2315ccd6d68f205836ef5c.jpg

 

Μολις φορεσε CM13. Ολοκληρωμένες εντυπώσεις σε μια δυο μέρες. Για τόσο πρώιμη έκδοση έχω διαβάσει θετικές εντυπώσεις πάντως.

 

Η κάμερα του δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο. Καλη τη μερα μετρια τη νυχτα. Δεν θυμάμαι του G2 αλλά απο το flex 2 έχει χειρότερη.

 

Στάλθηκε από το zuk z2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

800aρα μπαντα στο 4g exei?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

800aρα μπαντα στο 4g exei?

απ' οσο ξερω οχι, δεν με απασχολει και ιδιαιτερα. Παντως εδω που ειμαι εχω μια χαρα σημα 4G με cosmote

Απλα σου ηρθε ειδοποιηση για το update ή περασες εσυ κατι?

οχι βρε custom rom περασα εγω. Δεν το προτεινω γιατι ειναι λιγο προβληματικη ακομα η διαδικασια και η rom πολυ πρωιμη. Το εχει το battery drain της....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo ZUK Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...