Jump to content

Sony Xperia XA


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραίος! Και δίπλα στο σπίτι μου! Ελπίζω να την ψησω να το αφησει και να το πάω

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 168
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω θεμα σημερα που ανοιξα το κινητο και οταν το κλεινω απο το home button αμεσως ανοιγει quick launch και δειχνει διαφορα και δεν ξερω πως βγαινει εψαξα αλλα δεν εχω βρει
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Και δίπλα στο σπίτι μου! Ελπίζω να την ψησω να το αφησει και να το πάω

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επιτέλους το πήγα, μόλις το πάρω ενημερώνω.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Και δίπλα στο σπίτι μου! Ελπίζω να την ψησω να το αφησει και να το πάω

 

Έφυγες για σέρβις. Επαγγελματίες οι άνθρωποι, σε 3 μέρες πήρα πίσω καινούργιο τηλέφωνο. Αλλαγή οθόνη και ηχείο. Εγγύηση όλα χωρίς μα και μου..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΗΜΕΡΑ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΙΤΡΙΝΙΛΑ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ. ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΠΡΟ 3 ΗΜΕΡΩΝ. ΞΑΦΝΙΚΑ. ΕΣΤΕΙΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ MAIL ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΗΜΗ SONY. ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΔΙΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΜΣΓΑΛΩΝΕΙ Η ΚΙΤΡΙΝΗ ΘΟΛΗ ΓΡΑΜΗ. ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΕΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλη χρόνια. Εχει να προτείνει κάποιος καμία δοκιμασμένη κάρτα μνήμης για το κινητο μας ή τι χαρακτηριστικά πρεπει να εχει;

Ευχαριστω.

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι την βοήθεια σας. Η συσκευή έχει κολλήσει και δεν ανοίγει. Είναι μόνο αναμμένο το πράσινο λαμπάκι. Ούτε με power και volume down δεν ανοίγει. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι την βοήθεια σας. Η συσκευή έχει κολλήσει και δεν ανοίγει. Είναι μόνο αναμμένο το πράσινο λαμπάκι. Ούτε με power και volume down δεν ανοίγει. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δώσε περισσότερες λεπτομέρειες, πέρναγες custom rom ή έκανες τπτ αλλο ή έτσι απλα; Εφοσον το λαμπάκι είναι πράσινο υποθέτω οτι είναι soft brick(μπορει να ειναι και η οθονη, ποτε δεν ξες). Με flashtool θα σου λυθεί το θέμα αλλά το κακό είναι οτι θα τα χάσεις όλα.

Επισης γραψε και το μοντελο του κινητου σου F31???

Edited by MarcDS
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι volume up και power button ταυτόχρονα. Το κινητό δεν μπουταρει και κολλάει στην εκκίνηση. Ευκαιρία για σέρβις και αλλαγή οθόνης που έχει κιτρινησει σε δύο σημεία. Αύριο arvato.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλη χρόνια. Εχει να προτείνει κάποιος καμία δοκιμασμένη κάρτα μνήμης για το κινητο μας ή τι χαρακτηριστικά πρεπει να εχει;

Ευχαριστω.

 

 

Καμία βοήθεια;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα,

έχω το Sony Xperia XA (F3111). Έχω κάνει αναβάθμιση σε android 7.0 (33.3.A.1.97) αλλά δυστυχώς από τότε το κινητό μου βγάζει "χαζά" μικροπροβλήματα. Κολλάει ακόμα και σε ελαφριές εφαρμογές, κάνει επανεκκινήσεις όταν ζορίζεται, ανεβάζει θερμοκρασία με το παραμικρό, πατιούνται "πλήκτρα" χωρίς να ακουμπάω την οθόνη και άλλα διάφορα. Θέλω να επιστρέψω πίσω στο Android 6.0.1 το οποίο ήταν εγκατεστημένο στο κινητό όταν το αγόρασα και δεν αντιμετώπιζα τέτοια προβλήματα. Βλέπω στο google και στο Youtube κάποια βίντεο και οδηγίες για επαναφορά android από 7.0 σε 6.0 άλλων μοντέλων Xperia με τη χρήση των Flashtool και XperiFirm αλλά δεν ξέρω ποιο Firmware να κατεβάσω για το κινητό και φοβάμαι μην τα κάνω χειρότερα. Γνωρίζει κανείς πως δουλεύουν αυτά τα προγράμματα;

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δοκιμασα για λιγο το εν λογω τηλεφωνο.

1. Εβγαλε κιτρινη γραμμη αλλα μπορει καποιος να ζησει ανετα με αυτη.

2 Στη τσεπη του παντελονιου στραβωνει ευκολα. Ισιωνει ομως το ιδιο ευκολα.

Θελει παντως μεγαλη προσοχη και καλυτερα να το εχουν γυναικες στη τσαντα τους

παρα αντρες στη τσεπη του παντελονιου.

3. Εκει που ολα τα κινητα μου βγαζουν 5 γραμμες σημα κοσμοτε

αυτο βογγαει για να βγαλει 2-3 γραμμες. Σε καποια σημεια σημα καπουτ.

Χανονται κλησεις. Αυτο ειναι προβλημα, αλλα δεν ξερω αν ειναι ελατωμα της

συγκεκριμενης συσκευης. Αν καποιος φιλος θεωρει οτι εχει μειωμενο σημα

ας κανει καποια ανταποκριση.

Link to comment
Share on other sites

Είχα τη συσκευή (μοντέλο dual sim) για ένα διάστημα και δε μου παρουσίασε προβλήματα με το σήμα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Και της γυναικας μου, single sim Vodafone κανένα πρόβλημα με σήμα και κλήσεις όσο το δούλεψε

 

Στάλθηκε από το LG-H870S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θέλω να βάλω μια sd card στο κινητό αλλά δεν ξέρω τι τύπο κάρτας να αγοράσω. Γνωρίζει κάποιος να μου πει;

 

Send from Redmi Note 5

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Υπάρχει κάποια εφαρμογή η οποία να με ειδοποιεί ηχητικά, μετά από κάποιο χρόνο (λίγα λεπτά) για τυχόν αναπάντητες κλήσεις ή sms που είχα και δεν τις αντελήφθηκα;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημέρα παιδιά ..έχει η κόρη μου το xa εδώ και ένα χρόνο και οι φωτογραφίες που βγάζει τώρα τελευταία είναι λιγο θαμπες..θολες .

Φταίει κάτι στο κινητό; ; στο λειτουργικό; ; Η το τζαμακι στη κάμερα που βλέπω κάτι μικρές γρατσουνιες; ;

Τις ρυθμίσεις τις βρίσκω εντάξει..

 

Αν φταίει το τζαμακι τι πρέπει να το κάνω; ;

Το αλλάζουν η το τριβω με κάποια αλοιφή;

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τώρα από έναν Γερμανό και μου είπε ότι δεν βλέπει κάτι σοβαρό στο τζαμακι και θα πρέπει να το στείλει Αθήνα στη Sony.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XA

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...