Jump to content

Samsung Galaxy J5 2016


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις μου εβγαλε αναβαθμιση λογισμικου με κωδικο J510FNXXU2AQD2/J510FNOXA2AQD2/J510FNXXU2AQD2- 293,78 MB.Μπορει να μου πει καποιος που την εκανε αν ειναι οκ?Ειδε διαφορα σε κατι προς το καλυτερο η χειροτερο?

 

Κανεις βρε παιδια???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 809
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ που κοίταξα πάντως δεν έχω κάποια ενημέρωση αναβάθμισης

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι και συναγωνιστες,

εχω rooted J5(2016) και ήθελα να σας ρωτησω:

1. υπάρχει τρόπος να μεταφέρω τις εφαρμογές απο only rom σε sd?

2. υπάρχει σίγουρος τρόπος διαγραφής του Bloatware ? (πχ skype)

 

Δες αν μπορεί να το κάνει το titanium backup,Αυτό κάνει πολλά πράγματα.

 

Αγορασα το titanium 7€ παρακαλω.... και το μετανοιωσα. ΔΕΝ εχει επιλογή μεταφοράς εφαρμογών απο rom σε sd...

 

sadly...

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το titanium 7€ παρακαλω.... και το μετανοιωσα. ΔΕΝ εχει επιλογή μεταφοράς εφαρμογών απο rom σε sd...

 

sadly...

 

Ψάξε το λίγο καλύτερο, δεν το έχω root το τηλέφωνο για να δω (αν θυμάμε καλά πατούσα στην εγαρμογή και μετά εσέρνα προς τα δεξιά και ήταν δεύτερη με τρίτη επιλογή από το τέλος). Σε προηγούμενα τηλέφωνα που το είχα, έκανα τα πάντα, μεταφορά, διαγραφή, οτιδήποτε...

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου εβγαλε αναβαθμιση λογισμικου με κωδικο J510FNXXU2AQD2/J510FNOXA2AQD2/J510FNXXU2AQD2- 293,78 MB.Μπορει να μου πει καποιος που την εκανε αν ειναι οκ?Ειδε διαφορα σε κατι προς το καλυτερο η χειροτερο?

 

Να την κανω η οχι παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το πληκτρολόγιο samsung. Κάποιες στιγμές κολλάει στα κεφαλαία στα ελληνικά μόνο (όχι στα αγγλικά) και δεν ξέρω πώς να το επαναφέρω, παρά μόνο με επανεκκίνηση. Προφανώς κάποιο συνδυασμό πλήκτρων πιέζω κατά λάθος και δεν το ξέρω. Σας έχει συμβεί; Πώς επιστρέφω σε πεζά;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το titanium 7€ παρακαλω.... και το μετανοιωσα. ΔΕΝ εχει επιλογή μεταφοράς εφαρμογών απο rom σε sd...

 

sadly...

 

Link2sd και καθάρισες!;)

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζεις αν κανει link και τις rom only apps?

 

Κάνει τα πάντα από μεταφορά, αρκεί να είσαι root

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σορρυ για το μεγαλο κειμενο π θα ακολουθήσει! Αγορασα πρόσφατα το συγκεκριμένο μοντελο απο media markt. Οταν το ανοιξα ειχε μπαταρία 54%.εκανα ενημέρωση στις ήδη υπάρχουσες εφαρμογες και οταν επιασα μετα απο λιγο το κιν στα χερια μου εκαιγε. Παρολα αυτα κατεβασα 3 4 εφαρμογες ακομα. Να μην τα πολυλογω, οποτε το χρησιμοποιω το κινητο καιει. Συγκεκριμενα απο πισω. Οταν το βαλω στη φορτιση και το αφησω μεχρι να φορτισει τελειως νομιζεις οτι θα παρει φωτια. Υπαρχει καποιος αλλος π να χει αντιμετωπισει κάτι αναλογο? Κατα ταλλα δεν εχει καποιο προβλημα. Παρακαλω πολυ οποιος ξερει τι μπορει να συμβαινει ας μ απαντησει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σορρυ για το μεγαλο κειμενο π θα ακολουθήσει! Αγορασα πρόσφατα το συγκεκριμένο μοντελο απο media markt. Οταν το ανοιξα ειχε μπαταρία 54%.εκανα ενημέρωση στις ήδη υπάρχουσες εφαρμογες και οταν επιασα μετα απο λιγο το κιν στα χερια μου εκαιγε. Παρολα αυτα κατεβασα 3 4 εφαρμογες ακομα. Να μην τα πολυλογω, οποτε το χρησιμοποιω το κινητο καιει. Συγκεκριμενα απο πισω. Οταν το βαλω στη φορτιση και το αφησω μεχρι να φορτισει τελειως νομιζεις οτι θα παρει φωτια. Υπαρχει καποιος αλλος π να χει αντιμετωπισει κάτι αναλογο? Κατα ταλλα δεν εχει καποιο προβλημα. Παρακαλω πολυ οποιος ξερει τι μπορει να συμβαινει ας μ απαντησει.

Αν πραγματικα είναι όπως το λες ότι καιει "τοσο πολύ", τοτε πηγαινε το οπωσδήποτε στο κατάστημα που το πηρες, να σου πουν τι να κανεις, η επιστροφη η σερβις. Μην το αφησεις ετσι γιατι προφανως εχει πρόβλημα η συσκευή σου εφ οσον καιει τοσο πολυ

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω για την απάντηση.μου είπαν από την εξυπηρέτηση να πάρω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση της σαμσουνγκ.δεν έχω λόγο να πω ψέματα. Edited by marakii26
Link to comment
Share on other sites

Με 100% cpu για λίγη ώρα το ζεσταίνω και γω το soc. Έχει μερικά wattάκια κατανάλωση σε φουλ λειτουργία, νομίζω 3-4. Αυτά τα wattάκια εκλυόμενης θερμότητας, πακεταρισμένα σε τόσο μικρό χώρο, είτε υπάρχει κάποιο εσωτερικό λαμάκι για ψύξη είτε δεν υπάρχει, μοιραία θα ανεβάσουν λίγη θερμοκρασία. Αν όμως επιβεβαιώσεις ότι έχεις χαμηλό cpu και δεν είσαι σε διαδικασία φόρτισης, τότε καλό να πάρεις και μια γνώμη απ'το συνεργείο νομίζω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή έγραφα και στη συζήτηση για το knox και με παρέπεμψαν (σωστή ιδέα) στο νήμα της συσκευής μου, μήπως υπάρχει κάποιος επιβεβαιωμένος οδηγός αφαίρεσης αυτού του πράγματος από το μηχανάκι;

 

Επιπλέον, μια και το android είναι λογισμικό ανοιχτού κώδικα, έχει ψάξει κανείς developer πώς να περάσουμε vanilla android στη συσκευή; Δίχως τα πρόσθετα από google / samsung δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω για την απάντηση.μου είπαν από την εξυπηρέτηση να πάρω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση της σαμσουνγκ.δεν έχω λόγο να πω ψέματα.
Όχι μη με παρεξυγεις, φυσικα δεν εννοουσα ότι λες ψεμματα, απλα ο κάθε ενας πως αντιλαμβάνεται το "καιει" εχει διαφορα, αυτό εννοουσα, όχι φυσικα ότι λες ψεμματα. Εκανες το καλυτερο που μπορουσες να κανεις, να το δουν οι ιδιοι :)
Link to comment
Share on other sites

Θα στο παρομοιασω αλλιως! Σκεψου πως θα νιωσεις αν αγγιξεις το χερι σου σε καυτο φουρνο. Ετσι ειναι και το κινητο οταν το βαλω στη φορτιση.
Link to comment
Share on other sites

Θα στο παρομοιασω αλλιως! Σκεψου πως θα νιωσεις αν αγγιξεις το χερι σου σε καυτο φουρνο. Ετσι ειναι και το κινητο οταν το βαλω στη φορτιση.

Τοτε μαρακι το πας τρεχοντας για αλλαγη η επισκευή. Το κινητο σου εχει σιγουρα σοβαρο πρόβλημα. Και επισεις μια συμβουλη, αφου καιει τοσο μα τοσο πολύ, ΜΗΝ το χρησιμοποιείς γιατι μπορει και να εκραγεί. Κλεισε το και πηγαινε το στο σερβις.

Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη διαγνωση ηταν οτι φταιει το wifi! Το πηγα στο καταστημα, μ ειπαν οτι θα μ το κρατησουν μια μερα να δουν αν οντως καιει και μετα αν ειναι θα το στειλουν σερβις. Επειδη προβλεπω οτι θα μ πουν καμια βλακεια και θα με ξεπεταξουν ας μ δωσει οποιος μπορει τα φωτα του. Νευριασα τοσο πολυ με τη μπουρδα π ακουσα. Πραγματικα, καθε φορα π το εβαζα στη φορτιση νομιζα πως θα εκραγει. Το ξερω οτι εχει προβλημα. Κανενας π να ρωτησα με αυτο το μοντέλο δεν ειχε τετοιο θεμα. Εμενα μ το βγαλε εξαρχης. Προβλεπεται αντικατασταση απτη σαμσουνγκ η να μην ελπιζω?
Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη διαγνωση ηταν οτι φταιει το wifi! Το πηγα στο καταστημα, μ ειπαν οτι θα μ το κρατησουν μια μερα να δουν αν οντως καιει και μετα αν ειναι θα το στειλουν σερβις. Επειδη προβλεπω οτι θα μ πουν καμια βλακεια και θα με ξεπεταξουν ας μ δωσει οποιος μπορει τα φωτα του. Νευριασα τοσο πολυ με τη μπουρδα π ακουσα. Πραγματικα, καθε φορα π το εβαζα στη φορτιση νομιζα πως θα εκραγει. Το ξερω οτι εχει προβλημα. Κανενας π να ρωτησα με αυτο το μοντέλο δεν ειχε τετοιο θεμα. Εμενα μ το βγαλε εξαρχης. Προβλεπεται αντικατασταση απτη σαμσουνγκ η να μην ελπιζω?

Στο ότι φταιει το wifi σορρυ αλλα ειπαν κοτσανα. Για αντικατασταση που ρωτας, πριν ποσες μερες εχει γινει η αγορα, και από ποιο κατάστημα?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το πάρω στη γυναίκα μου γιατί το s6 της έπεσε και δεν συμφέρει η αλλαγή οθόνης, έχει καλές φωτό? 'ετσι νόμιζα ώσπου διάβασα στο gsm ένα review που το κατακρίνει στο κομμάτι αυτό, ποιά η αίσθησή σας ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 2016

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...