Jump to content

Samsung Galaxy J5 2016


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν αξιζει!70-80 ευρω εχει η οθονη απο εξω συν 20 να στην αλλαξουν πας στα 100 και χωρις εγγυηση!για γνησια δεν μιλαμε καν...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 809
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια γρήγορη ερωτησούλα αν γνωρίζει κάποιος. Οι ρομς διαφέρουν στο DUOS και στο single SIM ? Από το sammobile δηλαδή είναι τα ίδια αρχεία και τα βρίσκω ως J510FN?
Link to comment
Share on other sites

και μια αλλη ερωτηση αξιζει να περασεις σε φρεσκο κινητο custom rom? καποιος που να εβαλε???ευχαριστωω

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

και μια αλλη ερωτηση αξιζει να περασεις σε φρεσκο κινητο custom rom? καποιος που να εβαλε???ευχαριστωω

 

Οι εκδόσεις για dual και single είναι ίδιες. Και εγώ από το Sammobile πέρασα την τελευταία αναβάθμιση. Τώρα για custom rom δεν έχω βάλει ποτέ σε κανένα κινητό μου δεν μπορώ να βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Οι εκδόσεις για dual και single είναι ίδιες. Και εγώ από το Sammobile πέρασα την τελευταία αναβάθμιση. Τώρα για custom rom δεν έχω βάλει ποτέ σε κανένα κινητό μου δεν μπορώ να βοηθήσω.

 

Και απλά αν έχεις το δίκαρτο το βλέπει το λογισμικό και ενεργοποιεί τις επιπλέον λειτουργίες, σωστά; Γιατί τελικα πήρα το δίκαρτο αφού είχε ίδια τιμή με το απλό, έτσι να υπάρχει :lol:

 

Custom rom δε θα πέρναγα σε αυτό τουλάχιστον ακόμα. Φαίνεται πολύ καλά στημένο από την samsung, μου έκανε εντύπωση!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά να την κάνω την αναβαθμιση;

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

έχετε να μου προτείνεται κάποια καλή εφαρμογή στην ελληνική γλώσσα, για βηματομετρητή;

και επίσης κάποιο καλό πρόγραμμα πλοήγησης.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

τι να τον κάνεις τον βηματομετρητη αφού έχεις gps?

βάλε μια εφαρμογή απο τις: runkeeper, strava, rundastic, myasics και θα κάνεις την ίδια δουλειά και με μεγαλύτερη ακρίβεια.

Για ελληνικά δεν ξέρω, δεν ειναι δύσκολα πάντως τα αγγλικά τους.

 

πρόγραμμα πλοήγησης free google maps ή here maps αν δεν έχεις data

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

Το j5 2016 θα πάρει nougat?
HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

τι να τον κάνεις τον βηματομετρητη αφού έχεις gps?

βάλε μια εφαρμογή απο τις: runkeeper, strava, rundastic, myasics και θα κάνεις την ίδια δουλειά και με μεγαλύτερη ακρίβεια.

Για ελληνικά δεν ξέρω, δεν ειναι δύσκολα πάντως τα αγγλικά τους.

 

πρόγραμμα πλοήγησης free google maps ή here maps αν δεν έχεις data

 

ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

έβαλα το google fit φαίνεται αρκετά καλό, είναι στα ελληνικά και με πολλές επιλογές.

όσο για gps, πέρασα το here drive όμως δε το δοκίμασα.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια, πως μπορω να δω αν το κινητο ειναι dual sim πριν ανοιξω το κουτι του; απ εξω γραφει μονο το χρωμα και οτι ειναι ευρωπαικο
Link to comment
Share on other sites

έχω μπερδευτεί με το sar της συσκευής,

ατο http://www.devicespecifications.com/en/model-sar/c6563b06

δίνει κεφάλι 0,57 και σώμα 0,59

ενώ στο

http://www.phonearena.com/ και στο http://www.gsmarena.com δίνει

0,45 κεφάλι και στο σώμα 1,17 ...

τελικά ποιους να πιστέψω; επειδή η συσκευή με ενδιαφέρει για αγορά, μήπως μπορεί κάποιος να μου πει το σωστό sar;

Link to comment
Share on other sites

Μιας και διαβαζοντας ολο το νημα δεν εχει αναφερθει, θα γραψω προς το βραδυ (απλα παω για δουλεια τωρα) την διαδικασια για root που ειναι πανευκολη!:) Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι με την διαδικασια του root...!

 

Καταρχην κατεβαζουμε τα αρχεια που θα χρειαστουμε απο εδω:

https://mega.nz/#!F9USAajS!Zi7ddhm19v1gaW2bphd51eZPNVacq5TW20gknudCK4w

 

Στην συνεχεια αποσυμπιεζουμε το rar αρχειο και κανουμε εγκατασταση τους drivers του κινητου και κανουμε επανεκκινηση!

Περνουμε το SUPERESU.ZIP και το βαζουμε χυμα μεσα στον χωρο αποθηκευσης του τηλεφωνου!

Στο κινητο μας πρεπει να εχουμε τικαρει το USB Debugging Mode!

Μετα απενεργοποιουμε το κινητο μας!

Επειτα κανουμε δεξι κλικ στην εφαρμογη odin και εκετελεση ως διαχειριστης!

Αφου ειναι κλειστο το κινητο μας, παταμε ταυτοχρονα τα κουμπια VOLUME DOWN+HOME+POWER και το τηλεφωνο μας θα εκκινηση, και μετα το λογοτυπο της samsung θα μας δειξει μια πρασινη οθονη με ενα μηνυμα warning (που αφορα την εγγυηση)!

Μετα παταμε το VOLUME UP και πλεον ειμαστε σε download mode!

Συνδεουμε το κινητο στο pc μας και στο odin (αριστερα) θα μας δειξει added, που σημαινει οτι αναγνωριστηκε/συνδεθηκε η συσκευη μας!

Παταμε το κουμπι AP και διαλεγουμε το αρχειο της RECOVERY στην τοποθεσια που το αποθηκευσαμε!

Στην επιλογη options (αριστερα) ανοιγουμε και τικαρουμε το auto reboot και τιποτα αλλο!

Mετα παταμε start και ξεκιναει η διαδικασια (Σχεδον μισο λεπτο)!

Οταν τελειωσει η διαδικασια πανω πανω θα πρεπει να δουμε το αριστερο αριστερο κουτακι να γινει πρασινο και να γραφει pass!

Aν ναι τοτε με επιτυχια εχουμε περασει την recovery στο κινητο μας και αποσυνδεουμε το κινητο απο το pc!

Για να μπουμε στην recovery παταμε ταυτοχρονα τα κουμπια VOLUME UP+HOME+POWER μεχρι να εκκινηση το τηλ και να βγει το λογοτυπο...! Μετα αφηνουμε τα κουμπια και το κινητο μας θα μπει στην recovery!

Απο εκει παταμε install και ψαχνουμε να βρουμε το zip...!

Αφου το βρουμε παταμε επανω του και ξεκιναει η διαδικασια φλασαρισματος!

Μολις τελειωσει και μας ρωτησει για WIPE DALVIK CACHE/CACHE, παταμε να γινει!

Στην συνεχεια παταμε reboot και μετα συστημα και περιμενουμε να ανοιξει το κινητο μας!

Στις εφαρμογες μας θα φαινεται η εφαρμογη supersu!

Eλπιζω να σας βοηθησα!:)

 

ΥΓ: Το κινητο αυτο το πηρα (δωρεαν cosmote/γερμανος αν θελετε να σας πω πως) επειδη ηταν το καλυτερο σε χαρακτηριστικα απο τα αλλα που μου εδιναν, και το πρωτο πρωτο μου samsung!

Eιναι απιστευτα ωραιο (η οθονη ειδικα αλλα και το ui οι ρυθμισεις κ.α), αλλα λογω της αρρωστιας (να τα πειραζω...) αρχισα απευθειας το modding!

Aλλαξα λοιπον rom, και εβαλα μια αλλη οπου εχει το ui & apps (τα περισσοτερα) απο το note7! Εχει γινει αρκετα γρηγοροτερο, ομαλοτερο και με καλυτερη διαρκεια μπαταριας και υποστηριζει πληρως ελληνικα παντου...! Αν και θα ηθελα βεβαια να εχει 1920χ1080 αναλυση, η οθονη που εχει (στην αναλυση αυτη, σε σχεση με IPS οθονες) + δωρεαν που το πηρα, με ικανοποιουν απολυτα και στο μελλον για αγορα κινητο θα κοιταξω και για samsung!

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν εχουν πει κατι για android N στο τηλεφωνο?

 

Σε πολλα site που διαβαζω λενε πως δεν θα παρει, και ετσι πιστευω κι εγω.

Νομιζω πως ολοι, μονο τις ναυαρχιδες τους υποστηριζουν... περισσοτερο!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο οταν το χρησιμοποιω καμια ωριτσα μου ζεσταινεται λιγο, και μια εφαρμογη (widget battery) που εχω δειχνει 36-37 βαθμους!

Ειναι καλα, η μπορει να υπαρξει προβλημα? Επισης το ιδιο μου κανει και στην φορτιση ειναι ζεστο, και σιγα σιγα ανεβαινει η θερμοκρασια του.

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

χαλασε το κινητο της γυναικας της εδωσα το δικο μου και αποφασισα να χτυπησω αυτο!διαβασα καλα λογια εδω μεσα
Link to comment
Share on other sites

χαλασε το κινητο της γυναικας της εδωσα το δικο μου και αποφασισα να χτυπησω αυτο!διαβασα καλα λογια εδω μεσα

 

Μια χαρα ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια μάλλον από προχωρημένους χρήστες. . Το παιδί μου άλλαξε το pattern κλειδωματος και δυστυχώς δεν μπορώ να το ξεκλείδωσώ..εν τω μεταξύ wifi και data απενεργοποιημενα ώστε να μπω μέσω Gmail account ..καμία ιδέα ώστε να πάρω τις φώτο πριν το κάνω Hard reset ? Η έστω κάνα μαγαζί που να κάνει τη δουλειά αυτή με κάνα περίεργο toolbox ?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι!

 

αδερφέ μπορείς να βγάλεις κάποιες φωτο με τις βασικές διαφορές τις ρομ..note 7 που λες παραπανω;Όπως και φωτο χρήσεις μπαταριας; ευχαριστώ (το σκέφτομαι αλλά είναι κρίμα αν δεν αξίζει να χάσω εγγύηση)

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια μάλλον από προχωρημένους χρήστες. . Το παιδί μου άλλαξε το pattern κλειδωματος και δυστυχώς δεν μπορώ να το ξεκλείδωσώ..εν τω μεταξύ wifi και data απενεργοποιημενα ώστε να μπω μέσω Gmail account ..καμία ιδέα ώστε να πάρω τις φώτο πριν το κάνω Hard reset ? Η έστω κάνα μαγαζί που να κάνει τη δουλειά αυτή με κάνα περίεργο toolbox ?

 

το wifi γιατί δεν μπορείς να το ενεργοποιήσεις; Τραβάς απο πάνω προς τα κάτω την οθόνη και το ενεργοποιείς.

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια μάλλον από προχωρημένους χρήστες. . Το παιδί μου άλλαξε το pattern κλειδωματος και δυστυχώς δεν μπορώ να το ξεκλείδωσώ..εν τω μεταξύ wifi και data απενεργοποιημενα ώστε να μπω μέσω Gmail account ..καμία ιδέα ώστε να πάρω τις φώτο πριν το κάνω Hard reset ? Η έστω κάνα μαγαζί που να κάνει τη δουλειά αυτή με κάνα περίεργο toolbox ?

Βάλε αρκετές φορές λάθος pattern, θα βαρεθεί και θα σου ζητήσει τον κωδικό του Gmail...

Edit: Γράψε λάθος. Τώρα πρόσεξα το σβηστό wifi.

Edited by kted
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

έβαλα το google fit φαίνεται αρκετά καλό, είναι στα ελληνικά και με πολλές επιλογές.

όσο για gps, πέρασα το here drive όμως δε το δοκίμασα.

 

το google fit θελει ανοιχτα δεδομενα?αποσταση 1,5 χλμ περπατημα μου την εβγαζε 400 μετρα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 2016

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...