Jump to content

Samsung Galaxy J5 2016


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να το αγοράσω και να χρησιμοποιώ 2 καρτες vodafone ,θα είναι ενεργες και οι 2 ταυτόχρονα;θελω να πω θα μπορουν να με καλουν και στα 2 νουμερα ταυτόχρονα ή οταν θα ειναι ανοιχτό το ενα νουμερο το αλλο θα ειναι απενεργοποιημένο;επισης με τον τηλεφωνικό κατάλογο του τηλεφώνου τι γίνετε;πως κανω κλήσεις απο τις επαφές;επίσης και κατι αλλο τελευταίο,μπορώ να αλλάζω την λειτουργία του απο 4G σε 3G και αντίστροφα;το ρωτάω γιατί εχω σπίτι το μηχανάκι της vodafone με το τελειο σήμα και λειτουργει μονο με 3G...αυτα ελπιζω να μην κουρασα.

ευχαριστω.

Και οι 2 μπορούν να είναι ενεργές ταταυτόχρονα. Σου δίνει δυνατότητα να επιλέγεις κάθε φορά από ποια κάρτα θα κάνεις την κλήση. Μπορείς να αλλάζεις ανά πάσα στιγμή ποια κάρτα θα παίζει με 4G/3G και ποια GSM

 

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 809
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το πήρα χθες και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος. Για την ακρίβεια είναι καλύτερο από όσο περίμενα. Για παράδειγμα θα reviews που διάβασα δεν ανέφεραν το NFC. Μία ερώτηση, που βλέπω τους εφαρμογές παρασκηνίου στις ρυθμίσεις;

Με τις ειδοποιήσεις πρέπει να κάνω κάτι; Πχ ειδοποιήσεις messenger. Έχω την εντύπωση πως όταν το τηλέφωνο είναι ώρα σε αδράνεια έρχονται μόνο όταν ανοίγω την οθόνη, ίσως να έτυχε.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 μπορούν να είναι ενεργές ταταυτόχρονα. Σου δίνει δυνατότητα να επιλέγεις κάθε φορά από ποια κάρτα θα κάνεις την κλήση. Μπορείς να αλλάζεις ανά πάσα στιγμή ποια κάρτα θα παίζει με 4G/3G και ποια GSM

 

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ!όσον αφορα τον τηλεφωνικό κατάλογο πως κανω κλήσεις;γενικά είσαι ευχαριστημένος απο το κινητό;επίσης όσον αφορα τις κάρτες sim πέρνει 2 nano sim;

Edited by dhmhtrhs71
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!όσον αφορα τον τηλεφωνικό κατάλογο πως κανω κλήσεις;γενικά είσαι ευχαριστημένος απο το κινητό;επίσης όσον αφορα τις κάρτες sim πέρνει 2 nano sim;

2 micro sim

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!όσον αφορα τον τηλεφωνικό κατάλογο πως κανω κλήσεις;γενικά είσαι ευχαριστημένος απο το κινητό;επίσης όσον αφορα τις κάρτες sim πέρνει 2 nano sim;

Κάθε φορά που θα επιλέγεις μια επαφή θα σε ρωτάει με ποια κάρτα θέλεις να κάνεις την κλήση. Απαραίτητη προϋπόθεση είναι στις σχετικές ρυθμίσεις της συσκευής να έχεις επιλέξει να σε ρωτάει κάθε φορά και να μην έχεις υποδείξει εσύ μια από τις 2 κάρτες ως υποχρεωτική για κλήσεις. Απι την άλλη, αυτό δεν ισχύει και για τα μυνήματα, όπου πρέπει υποχρεωτικά να ορίσεις μια κάρτα από τις 2 για αποστολή. Μπορεις να λαμβάνεις και στις 2 αλλα μόνο μονο απο μια μπορείς να στέλνεις. Με το κινητό Είμαι υπέρ ευχαριστημένος δεδομένου ότι κάνω ήπια χρήση.

 

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1: απο το you.gr το τηλεφωνο εχει εγγυηση αντιπροσωπειας?

2: απο εξω μπορω να το βρω φθηνοτερα?

 

εγγυηση εχει 2 χρονια ειναι ευρωπαικο μοντελο. το πηρα και εγω για δωρο .

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεμα με το κινητο της γυναικας μου. ειναι το πρωτο j5 κ οχι το 2016 ομως (δεν βρηκα το αναλογο τοπικ).

πριν καμια βδομαδα/10 μερες περιπου καναμε μια αναβαθμηση που μας ελεγε. δεν ξερω αν εχει σχεση με την αναβαθμηση αυτη αλλα απο εχτες βγαζει συνεχως μηνυμα οτι η καρτα μνημης ειναι κενη. εκανα φορματ στη μνημη αλλα το προβλημα δεν λυθηκε. εβγαλε ξανα εχτες ενημερωση για νεα αναβαθμηση, την εκανα, ξανα φορματ την καρτα μνημης αλλα παλι βγαζει μηνυμα οτι η καρτα ειναι κενη. εννοειται πως την εχω βγαλει απο το slot κ την εχω ξαναβαλει αρκετες φορες.

τα επαιξε η καρτουλα?

τα επαιξε το slot του κινητου?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεμα με το κινητο της γυναικας μου. ειναι το πρωτο j5 κ οχι το 2016 ομως (δεν βρηκα το αναλογο τοπικ).

πριν καμια βδομαδα/10 μερες περιπου καναμε μια αναβαθμηση που μας ελεγε. δεν ξερω αν εχει σχεση με την αναβαθμηση αυτη αλλα απο εχτες βγαζει συνεχως μηνυμα οτι η καρτα μνημης ειναι κενη. εκανα φορματ στη μνημη αλλα το προβλημα δεν λυθηκε. εβγαλε ξανα εχτες ενημερωση για νεα αναβαθμηση, την εκανα, ξανα φορματ την καρτα μνημης αλλα παλι βγαζει μηνυμα οτι η καρτα ειναι κενη. εννοειται πως την εχω βγαλει απο το slot κ την εχω ξαναβαλει αρκετες φορες.

τα επαιξε η καρτουλα?

τα επαιξε το slot του κινητου?

 

τι μαρκα ειναι η καρτα? το s3 που ειχα ειχε καψει 3 καρτες. μονο με σαμσουνγκ και adata δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση ... γιατί εξαφανίστηκε το thread με το J5 2015 ?

 

εδω ειναι

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=421541

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

εχω ενα θεμα με το κινητο της γυναικας μου. ειναι το πρωτο j5 κ οχι το 2016 ομως (δεν βρηκα το αναλογο τοπικ).

πριν καμια βδομαδα/10 μερες περιπου καναμε μια αναβαθμηση που μας ελεγε. δεν ξερω αν εχει σχεση με την αναβαθμηση αυτη αλλα απο εχτες βγαζει συνεχως μηνυμα οτι η καρτα μνημης ειναι κενη. εκανα φορματ στη μνημη αλλα το προβλημα δεν λυθηκε. εβγαλε ξανα εχτες ενημερωση για νεα αναβαθμηση, την εκανα, ξανα φορματ την καρτα μνημης αλλα παλι βγαζει μηνυμα οτι η καρτα ειναι κενη. εννοειται πως την εχω βγαλει απο το slot κ την εχω ξαναβαλει αρκετες φορες.

τα επαιξε η καρτουλα?

τα επαιξε το slot του κινητου?

στο παραπανω λινκ θα βρεις το τοπικ του j5

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαστε να αγορασουμε το κινητο, για να αντικαταστησει το s3 που εχουμε τόσα χρόνια και τώρα τελευταια ... ειναι στα τελευταια του :lol:

Ηθελα να ρωτήσω και να ζητήσω τη βοήθεια σας για 2-3 πραγματάκια.

 

1) Το 2καρτο δεν ειναι απαραίτητο, αλλα βλέπω οτι παίζουν στις ίδιες τιμές, αξίζει να το πάρω dual ή καλύτερα να προτιμήσω το μονόκαρτο?

Θυμάμαι παλιότερα που είχα και εγώ ενα dual έκανε διάφορα κόλπα και η μονόκαρτη έκδοση ήταν πολύ καλύτερη.

 

2) Επειδή είμαστε για άμεση αγορά ψάχνω τζαμάκι απο ebay, ένας πωλητής που ξέρω ότι έχει αυθεντικά nillkin δε διευκρινίζει αν είναι το 2016 ή το παλιό, αλλά αναφέρει κάτι στο τέλος της περιγραφής σε παρένθεση thin ed.

 

http://www.ebay.com/itm/161870370669

http://www.ebay.com/itm/151729894341

 

Έχουν διαφορές στην οθόνη ? Σε διαφορετική περίπτωση, ξέρει κάποιος ΣΙΓΟΥΡΑ κάποιον πωλητή απο ebay με αυθεντικά nillkin?

 

3) Έχετε να προτείνετε (κατα προτίμηση απο ebay) θήκες ?

 

4) Το κυριότερο το άφησα για το τέλος, θα πρέπει να κοιτάξω-προσέξω κάτι πριν την αγορά του?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by drulix
Link to comment
Share on other sites

1. απ οσο διαβαζω και οι 2 εκδόσεις ειναι οκ

2. δε ξερω, ρώτα τους πωλητες

3. οποια σε βολευει. αν θες παρε πολλες και φθηνές ;) τυπου 1-2€ η θήκη και αλλαζε τες

4. τιποτα το ιδιαίτερο. απλα να ειναι ευρωπαϊκή συσκευη μην εχεις πρόβλημα με εγγύηση

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαστε να αγορασουμε το κινητο, για να αντικαταστησει το s3 που εχουμε τόσα χρόνια και τώρα τελευταια ... ειναι στα τελευταια του :lol:

Ηθελα να ρωτήσω και να ζητήσω τη βοήθεια σας για 2-3 πραγματάκια.

 

1) Το 2καρτο δεν ειναι απαραίτητο, αλλα βλέπω οτι παίζουν στις ίδιες τιμές, αξίζει να το πάρω dual ή καλύτερα να προτιμήσω το μονόκαρτο?

Θυμάμαι παλιότερα που είχα και εγώ ενα dual έκανε διάφορα κόλπα και η μονόκαρτη έκδοση ήταν πολύ καλύτερη.

 

2) Επειδή είμαστε για άμεση αγορά ψάχνω τζαμάκι απο ebay, ένας πωλητής που ξέρω ότι έχει αυθεντικά nillkin δε διευκρινίζει αν είναι το 2016 ή το παλιό, αλλά αναφέρει κάτι στο τέλος της περιγραφής σε παρένθεση thin ed.

 

http://www.ebay.com/itm/161870370669

http://www.ebay.com/itm/151729894341

 

Έχουν διαφορές στην οθόνη ? Σε διαφορετική περίπτωση, ξέρει κάποιος ΣΙΓΟΥΡΑ κάποιον πωλητή απο ebay με αυθεντικά nillkin?

 

3) Έχετε να προτείνετε (κατα προτίμηση απο ebay) θήκες ?

 

4) Το κυριότερο το άφησα για το τέλος, θα πρέπει να κοιτάξω-προσέξω κάτι πριν την αγορά του?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.ebay.com/itm/152051588024?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=451250862270&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

http://www.ebay.com/itm/111988500412?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=410930780448&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Edited by dragon11
λαθος
Link to comment
Share on other sites

Εμφανιστηκαν "διπλες" επαφες και διαγραψα τις "δευτερες" χωρις να ελεγξω αν οι επαφες που κρατουσα στις ΕΠΑΦΕΣ ειχαν το νουμερο του κινητου του ατομου που ειχα στην μνημη του κινητου μου...υπαρχει τροπος να ανακτησω τις επαφες που διεγραψα,γιατι αυτες που κρατησα ΔΕΝ εχουν το νουμερο του κινητου των γνωστων μου:::: ευχαριστω για τον χρονο σας.
Link to comment
Share on other sites

Εμφανιστηκαν "διπλες" επαφες και διαγραψα τις "δευτερες" χωρις να ελεγξω αν οι επαφες που κρατουσα στις ΕΠΑΦΕΣ ειχαν το νουμερο του κινητου του ατομου που ειχα στην μνημη του κινητου μου...υπαρχει τροπος να ανακτησω τις επαφες που διεγραψα,γιατι αυτες που κρατησα ΔΕΝ εχουν το νουμερο του κινητου των γνωστων μου:::: ευχαριστω για τον χρονο σας.
Αν δε τις είχες συγχρονισμένες με κάποιο cloud δε νομίζω να μπορείς να τις επαναφέρεις.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω να αναφερω ότι πηρα το μονοκαρτο και είναι πραγματικα πολύ γρηγορο.Ειχα το xiaomi note 2 και δεν ειδα καμια διαφορα στην ταχυτητα.Και από μπαταρια πραγματικα πολύ καλο.

Για οσους θελουν θηκη εγω πηρα αυτή:http://www.skroutz.gr/s/9231558/Samsung-Flip-Wallet-Cover-Black-J510-Galaxy-J5-2016.html

Πολύ ποιοτικη.Δινει στο τηλεφωνο αισθηση ακριβοτερου μοντελου και ανοιγοκλεινει την οθονη με το καπακι της.

Link to comment
Share on other sites

Αγοραστηκε τελικα χτες το κινητο.

 

Ευχαρστω ολους για τις απαντησεις σας.

 

Πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες σε σχεση με το s3.

 

Αυτο που λειπει και εχει αναφερθει και προηγουμενως ειναι το λεντακι ειδοποιησης και τα φωτιζομενα πληκτρα οπως επισης ο χωρος αποθηκευσης που θα προτιμουσαμε να ειναι 32αρι οπως το προηγουμενο αν και μικρο το κακο.

 

Πηραμε μια μεμβρανη του κιλου και μια διαφανη θηκη μεχρι να ερθει το τζαμακι που αναφερει ο φιλος παραπανω.

 

Επισης θα παρουμε και μια καρτα μνημης 64 evo+

Οποιος ενδιαφερεται η τιμη ειναι καλη και η καρτα original εχουμε ψωνισει ηδη 3 απο αυτον.

 

http://m.ebay.com/itm?itemId=331651939770

Link to comment
Share on other sites

3 ερωτησούλες:

 

1. Εχει καπου στο μενου του, την προγραμματισμένη ενεργοποιηση/ απενεργοποιηση, όπως σε άλλα android τηλέφωνα που είχα?

2. Εχει βρει κάποιος ζελατινα οθονης για το συγκεκριμένο μοντέλο? tempered glass έχω, απλά ψαχνω κ ζελατίνα.

3. Οταν το χτυπώ ελαφρά στην περιοχή της κάμερας ( πισω ψηλά δηλαδή) δινει την εντύπωση πως κάτι τρίζει μέσα. Ανεπαισθητο τριξιμο βέβαια, αλλά το ακούς με λιγη ησυχία. Συμβαινει κ με τα δικά σας ή να το παω για αντικατάσταση τωρά που ειναι νωρίς?

 

Κατα τ άλλα το κινητό ειναι φανταστικό για τα δικά μου δεδομένα! Αρκετα γρήγορο, δεν κολλάει καθόλου και η μπαταρία απίστευτη!!!

Edited by Evanggel
Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλο σε γενικες γραμμες,γρηγορο ελαφρυ,μπαταρια σκυλος και καλη καμερα.Δεν ειναι σαν το S6 αλλα την δουλεια της την κανει.Τελικα εχω καταληξει οτι με 200 μαχ ευρω εχεις ενα πληρη πακετο.Απο εκει και πανω,φρου φρου και αρωματα.Με βλεπω να δινω το J7 και να παιρνω το 5αρι.ποιο νορμαλ μεγεθος,σε μαυρο χρωμα ομως,το ασπρο της γυναικας μου :-)....κατι που ειχα αναφερει παλιοτερα.Οποιος θελει καλυτερη εφαρμογη καμερας να βαλει την A better camera.Εκτοξευει το κινητο αλλου στην φωτο και αναπληρωνει τυχον ελλειψεις,πχ hdr κτλ.Βαλτε την και θα με θυμηθητε. Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

2. Εχει βρει κάποιος ζελατινα οθονης για το συγκεκριμένο μοντέλο? tempered glass έχω, απλά ψαχνω κ ζελατίνα....

 

Στο καταστημα που το αγορασαμε μας εκανε δωρο μια μεμβρανη της blue star αν δεν κανω λαθος.

Τιποτα το ιδιαιτερο απο κοστος, κανενα ευρω να εχει αν πας να την αγορασεις, οπως επισης και απο ποιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 2016

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...