Jump to content

Καρτοκινητή CYTA


Vasileios
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως θα μπορουσες να μας πεις και εμας σε ποιο καταστημα πηγες;

Όπως ανέφερα και προηγουμένως και εμένα στο κατάστημα όταν πήγα δεν την έδιναν δωρεάν. Κάλεσα στο 2106702610 και συνδέθηκα με το τμήμα καρτοκινητής και τους το είπα και εκείνοι έστειλαν μήνυμα στο κατάστημα να την δώσουν δωρεάν γιατί δωρεάν πρέπει να την δίνουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 343
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έκανα ανανέωση χρόνου 5€ σε cu που ήταν cyta μέχρι πριν μια βδομάδα και τα χρήματα διπλασιάστηκαν με διάρκεια ενός μήνα (το μπόνους,όχι τα χρήματα που πλήρωσα)
One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να αναφέρετε σε ποια καταστήματα σας δημιουργούν θέμα και σε ποια σας εξυπηρετούν σωστά ώστε να τους έχουμε υπόψιν. Τουλάχιστον οι χρήστες που διαβάζουν το θέμα να τους αποφεύγουμε. Έτσι, ίσως στρώσουν χαρακτήρα.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Για αλριβώς αυτό το λόγο ζήτησα απο τον lord1982 να μας πει σε ποιό κατάστημα πήγε. Εγω έγραψα και για τα δύο καταστήματα που πήγα.
Link to comment
Share on other sites

Σε όποιο και να πάτε θα σας χρεώσουν νομίζω επιτηδες. Μόνο άμα πάρετε τηλεφωνο στον αριθμο που εγραψα πάνω θα βγάλετε άκρη πιστεύω. Εγώ πήγα στο κατάστημα του Πειραιά
Link to comment
Share on other sites

Σε όποιο και να πάτε θα σας χρεώσουν νομίζω επιτηδες. Μόνο άμα πάρετε τηλεφωνο στον αριθμο που εγραψα πάνω θα βγάλετε άκρη πιστεύω. Εγώ πήγα στο κατάστημα του Πειραιά

 

Γιατί να μην μας χρεώσουν άλλωστε, 100,000 συνδρομητές χ 7,98 για την κάθε sim = 798,000 ευρώ, και αν προσθέσουμε και το υπόλοιπο που χάνουμε όσοι από εμάς τους ηλίθιους είχαμε μαζέψει μεγάλο υπόλοιπο για να μην τρέχουμε στα περίπτερα. Να μια καλή μπάζα, πως δηάδή η Vodafone θα βγάλει ένα μέρος από το ποσό που κατέβαλε για την εξαγορά της Cyta. Εγω προσωπικά την έκανα την καταγγελία μου στην ΕΕΤΤ πρωί πρωί, και την Δευτέρα θα κοινοποιηθεί και στον Συνήγορο του Καταναλωτή, και στο αρμόδιο τμήμα του Υπουργείου Εμπορίου.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση χρόνου 5€ σε cu που ήταν cyta μέχρι πριν μια βδομάδα και τα χρήματα διπλασιάστηκαν με διάρκεια ενός μήνα (το μπόνους,όχι τα χρήματα που πλήρωσα)

δηλαδή άμα βάλω κάρτα τα χρήματα διπλασιάζονται; Αυτό το κάνει σίγουρα σε όλους όσους έκαναν το καρτοκινητό τους cyta σε cu; Ρωτάω γιατί σκέφτηκα να το κάνω international για κλήσεις στο εξωτερικο αλλά άμα διπλασιάζει τα χρήματα θα το κρατήσω και θα πάρω νεο αριθμό vodafone. Ξέρεις κανείς εάν όντως διπλασιάζονται τα χρήματα;

Link to comment
Share on other sites

Το Σάββατο έκανα αίτηση φορητότητας σε άλλη καρτοκινητή. Πριν λίγο ήρθε μήνυμα από τη Cyta "Για την ακύρωση της αίτησης φορητότητας καλέστε ... , καλέστε μας στο .... για διευκρινήσεις/προσφορά".

Κάλεσα λοιπόν και η προσφορά ήταν, να κάνω συμβόλαιο να δω τι θα μού δώσουν! :lol:

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έκανε κάποιος δωρεάν τη φορητότητα από cyta σε καρτοκινητό cu εκτός Αθηνών; Όσα καταστήματα επισκέφτηκα, μου ζητούσαν λεφτά (7,98€) για την κάρτα sim και 12 ευρώ για την κάρτα ανανέωσης. Κάλεσα και στο τηλέφωνο που αναφέρατε (2106702610), αλλά δεν με εξυπηρέτησαν.
Link to comment
Share on other sites

Νεο Μήνυμα από cyta, εκτός την παράταση μέχρι 31/03 για μεταφορά του καρτοκινητου τώρα σου μεταφέρει κ το υπόλοιπο αν είναι πάνω από 1€!
One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

έκανα φορητότητα σε Q και μου έστειλαν δωρεάν κάρτα σιμ αλλά μου πούλησαν και μια κάρτα των 10 ευρώ για να βάλω γα την ενεργοποίηση. Τη διαδικασία την έκανα μέσω διαδικτύου, την επόμενη μέρα με κάλεσαν για επιβεβαιωση στοιχείων και ραντεβού με τον κούριερ που θα έφερνε τα χαρτιά και τις κάρτες. Πλήρωσα τα ευρώ στον κούριερ και περιμένω ενεργοποίηση από την νέα εταιρεία. Έχω βγάλει την παλιά σιμ από το κινητό μου και δεν έχω ιδέα ανα προσπάθησαν να μου στείλουν κάποιο μήνυμα καθώς έκανα αίτημα φορητότητος κανονικά.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο νεο update του Cyta android app, εξαφανιστηκε το 31/03/2019 και το banner με κοκκινο font τωρα ειναι : Επισκεφθειτε ενα καταστημα Βονταφον εως 28/02/2019 για να μεταφερεετε το καρτοκινητο σας και να προλαβετε τη μοναδικη προσφορα που εχουμε για σας, χρηματικο υπολοιπο >1Ε θα μεταφερθει στο καρτοκινητο σας.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ειναι καποιοι που δεν εχουν κανει την μεταφορα σε βονταφον ακομα? Ειναι κανενας που καταφερε να κανει μεταφορα σε αλλη κοσμοτε/γουιντ?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτή τη στιγμή (3/3/2019) για τα 2 Cyta καρτοκινητά μου λέει άλλα:

 

Screenshot-2019-03-03-22-49-07.png..Screenshot-2019-03-03-22-46-20.png

Μάλλον δεν έχεις κάνει update την εφαρμογή στο δεύτερο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
georgemei εγώ το έκανα Q από τη σελίδα της wind.

 

Εκανα και εγω μεταφορα στην βονταφον, υποχρεωτικα ανανεωση 12 ευρω στο καταστημα για να ενεργοποιηθει, προσεξτε μην σας βαλουν αυτοι πακετο αν δεν το θελετε (μπορειτε να βαλετε με την ησυχια σας μετα ονλαιν και μεσα απο το αππ για να παρετε και τα μπονους). Λογω της προσφορας διπλασιασμου για 3 μηνες μπαινουν αλλα 12 ευρω μεσα τα οποια ληγουν σε ενα μηνα (τα αρχικα 12 που βαλατε ληγουν κανονικα μετα απο 2 μηνες).

Link to comment
Share on other sites

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...