Jump to content

[Δημοσκόπηση] Εμφανίστηκε το "bootloop" στο δικό σας LG G4;


athanaso77
 Κοινοποίηση

Εμφανίστηκε το "bootloop" πρόβλημα στο δικό σας LG G4;  

145 members have voted

  1. 1. Εμφανίστηκε το "bootloop" πρόβλημα στο δικό σας LG G4;

    • Όχι... ποτέ
    • Ναι... αλλά μπόρεσα να το επαναφέρω μετά από hard reset
    • Ναι... πήγε για αλλαγή πλακέτας / αντικατάσταση συσκευής


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 153
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δύο αλλαγές πλακετας. Μια πέρυσι 6 Νοεμβρίου στο 12000 btu και μια σήμερα στο 9000 btu. Και τα δυο air condition είχαν πάρει νερά πριν δύο χρόνια λόγω πλυμμηρας.

Το κινητό πάλι βράχος. 602 παρτίδα αγορασμένο τέλη Φεβρουαρίου.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

1 στα 10 εχουν θεμα. Μια χαρα λοιπον.Αυτα με το hard reset δεν θα επρεπε να τα μετραμε κατα τη γνωμη μου αφου μπορει να οφειλεται σε λανθασμενη χρηση του χρηστη.
Link to comment
Share on other sites

508 ολλανδικο αγορα απο σκρουτζ οκτωβριο του 2015.κανενα θεμα μεχρι στιγμης Edited by microcens
Link to comment
Share on other sites

509 εδώ και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα... φτου, φτου μακάρι να συνεχίσει έτσι.

 

EDIT:604 έχω, έκανα λάθος πριν...

Edited by AlienTechGR
Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που διάβαζα πάντως είχα την εντύπωση ότι είναι πολύ παραπάνω τα λουπ.

Εκτός και αν αλλάξει κάτι τις επόμενες ημέρες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που διάβαζα πάντως είχα την εντύπωση ότι είναι πολύ παραπάνω τα λουπ.

Εκτός και αν αλλάξει κάτι τις επόμενες ημέρες.

 

κατσε να φτιαξουν πρωτα account οι haterzz :ninja: :p

Link to comment
Share on other sites

1 στα 10 εχουν θεμα. Μια χαρα λοιπον.Αυτα με το hard reset δεν θα επρεπε να τα μετραμε κατα τη γνωμη μου αφου μπορει να οφειλεται σε λανθασμενη χρηση του χρηστη.

 

Είσαι λάθος, δεν χρειάζεται περαιτέρω επεξήγηση.

Link to comment
Share on other sites

Στον κυκλο μου υπάρχουν 6 G4 μαζι με το δικό μου. Της κοπέλας μου χάλασε ΤΡΕΙΣ φορές η πλακέτα, ζητησε πίστωση και παει για αλλο κινητό, τα υπόλοιπα δουλεύουν τέλεια!
Link to comment
Share on other sites

το μονο που εχω να πω ειναι οτι αν μιλαμε για προβληματικες συσκευες 10-15 % ...η αποτυχια της εταιριας ειναι πολυ μεγαλη και πρεπει να σκεφτει την αποσυρση
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε διπλανο φορουμ που εχω βαλει εγω ψηφοφορια εδω και 2 μηνες το ποσοστο εχει καθίσει στο 20-25% και τρεχει ακομα η ψηφοφορια.

 

Πιστευω πως το πραγματικο ποσοστο ειναι καπου στο 15% καθως συνηθως στο ιντερνετ και ειδικα σε τετοια φορουμ μπαινουν οι πιο ψαγμενοι σε θεματα τεχνολογιας οπου και αναφερουν το προβλημα και αρα το ποσοστο δειχνει μεγαλυτερο.

Edited by Swimmer21
Link to comment
Share on other sites

Σε διπλανο φορουμ που εχω βαλει εγω ψηφοφορια εδω και 2 μηνες το ποσοστο εχει καθίσει στο 20-25% και τρεχει ακομα η ψηφοφορια.

 

Πιστευω πως το πραγματικο ποσοστο ειναι καπου στο 15% καθως συνηθως στο ιντερνετ και ειδικα σε τετοια φορουμ μπαινουν οι πιο ψαγμενοι σε θεματα τεχνολογιας οπου και αναφερουν το προβλημα και αρα το ποσοστο δειχνει μεγαλυτερο.

 

Στους πιο ψαγμένους να συμβαίνει άραγε το bootloop συχνότερα? :p

Εγώ αντίθετα πιστεύω ότι το πραγματικό ποσοστό είναι παραπάνω ή για να το πω αλλιώς το ποσοστό που προκύπτει είναι το ελάχιστο δυνατό.

Link to comment
Share on other sites

Στους πιο ψαγμένους να συμβαίνει άραγε το bootloop συχνότερα? :p

Εγώ αντίθετα πιστεύω ότι το πραγματικό ποσοστό είναι παραπάνω ή για να το πω αλλιώς το ποσοστό που προκύπτει είναι το ελάχιστο δυνατό.

 

σε αυτο που λες εγω ειχα ψηφίσει οχι και μετα μου βγήκε αρα η ψηφος μου δεν ειναι σωστη σε 10 ακομα να εγινε μετα μιλάμε για μεγαλη αλλαγη ποσοστού....οπως και να εχει θα συμφωνήσω πως τα ποσοστα εστω και στο 20 να μείνει ειναι τραγικό για την lg!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο που λες εγω ειχα ψηφίσει οχι και μετα μου βγήκε αρα η ψηφος μου δεν ειναι σωστη σε 10 ακομα να εγινε μετα μιλάμε για μεγαλη αλλαγη ποσοστού....οπως και να εχει θα συμφωνήσω πως τα ποσοστα εστω και στο 20 να μείνει ειναι τραγικό για την lg!

 

Δεν νομίζω να αναφέρεσαι σε μένα. Εγώ λέω ότι το ποσοστό των ελαττωματικών θα είναι πάντοτε το ελάχιστο δυνατό, και βασικά για να ακριβολογούμε ο αριθμός των ελαττωματικών συσκευών μπορεί μόνο να αυξάνεται. (Το ποσοστό όντως μπορεί να πέσει καθώς ακόμα πουλούνται g4, οπότε να αυξηθεί ο συνολικός αριθμός χωρίς ταυτόχρονα να βγάλουν πρόβλημα)

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι τα περισσοτερα G4 σειρας 505-512 εχουν τεραστια πιθανοτητα να παθουν bootloop αλλα παρα πολλοι δεν χρησιμοποιουν το κινητο στα ορια και αρα δεν ανεβαζει θερμοκρασια κλπ κλπ.. Συνηθως αυτοι που ειμαστε στα φορουμ, ειχαμε κινητα με root, κατεβαζουμε πολλες εφαρμογες, μετραμε στατιστικα μπαταριας, το χρησιμοποιουμε γενικοτερα αλλιως και πιστευω οτι η πιθανοτητα bootloop ειναι μεγαλυτερη και αρα μεγαλυτερο το ποσοστο που βλεπουμε..

 

Απο την αλλη και ο απλος κοσμος, ο απλος κατοχος εκτος ιντερνετ ισως να το παθαινουν σε ενα μεγαλο ποσοστο αλλα δεν μπορουμε να το μαθουμε..

 

Οποτε καπου στη μεση ειναι και ενα 15% ειναι αντικειμενικο.

Link to comment
Share on other sites

το μονο που εχω να πω ειναι οτι αν μιλαμε για προβληματικες συσκευες 10-15 % ...η αποτυχια της εταιριας ειναι πολυ μεγαλη και πρεπει να σκεφτει την αποσυρση

 

+1

και 8% - 10% να είναι, θα έπρεπε να το αποσύρει. Είναι πολύ μεγάλα ποσοστά και μεγάλη δυσφημηση

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται παντα ο Ελληνας να αλλαζει ακομα και τους αριθμους ή να τους αμφισβητει;

Τι μας νοιαζει τι κανει το διπλανο φορουμ ή τι κανει αυτος που ειναι ασχετος και δεν μπαινει στο ιντερνετ;

Με την ιδια λογικη σας θα μπορουσαμε να πουμε (που στεκει και πολυ περισσοτερο) πως οσοι εχουν προβλημα μπαινουν για να γραψουν στα φορουμ. Αυτη ειναι και η ουσια εξαλλου του ιδιου του ιντερνετ (η γνωση στις οποιες αποριες προκυψουν ακα προβληματισμο) και μετα η ψυχαγωγια,αγορες κλπ.

Θα συμφωνησω και εγω πως το 10% ειναι μεγαλο προβλημα για το ονομα της LG αλλα για τον χρηστη (προσωπικα για εμενα) δεν ειναι αφου ειτε με τον εναν ειτε με τον αλλο τροπο εχω μια συσκευη σημαντικα φθηνοτερη απο αλλη αντιστοιχη

εδω και 4μηνες.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται παντα ο Ελληνας να αλλαζει ακομα και τους αριθμους ή να τους αμφισβητει;

Τι μας νοιαζει τι κανει το διπλανο φορουμ ή τι κανει αυτος που ειναι ασχετος και δεν μπαινει στο ιντερνετ;

Με την ιδια λογικη σας θα μπορουσαμε να πουμε (που στεκει και πολυ περισσοτερο) πως οσοι εχουν προβλημα μπαινουν για να γραψουν στα φορουμ. Αυτη ειναι και η ουσια εξαλλου του ιδιου του ιντερνετ (η γνωση στις οποιες αποριες προκυψουν ακα προβληματισμο) και μετα η ψυχαγωγια,αγορες κλπ.

Θα συμφωνησω και εγω πως το 10% ειναι μεγαλο προβλημα για το ονομα της LG αλλα για τον χρηστη (προσωπικα για εμενα) δεν ειναι αφου ειτε με τον εναν ειτε με τον αλλο τροπο εχω μια συσκευη σημαντικα φθηνοτερη απο αλλη αντιστοιχη

εδω και 4μηνες.

 

Συγνώμη αλλά εδω κάνουε γενική συζήτηση και βγάζουμε γενικό αποτέλσμα.

Το "για σένα" και "προσωπικά" όταν κρίνουμε ένα προιον φυσικά και δεν έχει θέση. Αμά χαλάσει στους 5 μήνες φίλε για σένα και προσωπικά ποιά θα είναι η γνώμη σου για το κινητό??

Δεν κρίνουμε αν επαθε η δική μας συσκευή κάτι αλλά γενικά αν έχει θέμα η συσκευή ή όχι

Ειδικά μάλιστα αφού παραδέχεσαι ότι το 10% είναι μεγάλο πρόβλημα για την LG.. αν είναι για την LG είναι και για σένα εν δυνάμει μιας και έχεις το G4..

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

και εγώ σκεφτόμουν το G4 λόγω κάμερας και φυσικά σαν τοπ συσκευή,τώρα αν είναι και 150 ευρω φθηνότερη,αλλά ανα πάσα στιγμή κινδυνεύω να μείνω χωρίς τηλέφωνο μένω στο oppo μου και για φθηνό περνώ ενα κινέζο με κακο Όνομα που δεν κινδυνεύει απο bootloop.άλλοι δυο το σκεφτόμασταν,ο ένας έκανε την κίνηση και στο 3μηνο άλλαξε πλακέτα και ο άλλος προτίμησε να πάρει ενα G3 και με τα ρέστα κάτι αλλο που του έκανε κέφι

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by impreza_sti

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση κρίσεως; Έχετε καταλάβει κάποιοι ποιος ο λόγος ύπαρξης του συγκεκριμένου topic; Αφήστε παρακαλώ πολύ στην άκρη τις off topic αναλύσεις και κυρίως τις προσωπικές αντιπαραθέσεις και τους χαρακτηρισμούς. Προς το παρόν διαγράφηκαν ποστ. Αν δοθεί συνέχεια θα υπάρξουν κυρώσεις από την Ο.Δ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα χωρίς πρόβλημα αγορασμένο από skroutz (NL).

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

nl 508 και το δικο μου με ολες τις αναβαθμισεις με lg up χωρις πρόβλημα.βεβαια η παρουσα δημοσκοπηση δεν μπορει να βγαλει ασφαλες συμπερασμα παρα μονο για χρηστες του φορουμ. δεν υπαρχει "πραγματικο δειγμα" για να δουμε πραγματικα ποσοστα αποτυχιας της εταιριας με το δεδομενο οτι ενα μεγαλο ποσοστο επανερχεται μετα από hard reset και δε ειναι ελλατωμα της συσκευης.

αυτο που θα σχολιαζα ειναι η μεγαλη πτωση της τιμης που δειχνει οτι το προβλημα ειναι εκτεταμενο η εχεις δημοσιοποιηθει αρκετα. παντως μετα από την πολυ μεγαλη επιτυχια που ειχε η συσκευη στις συγκρισεις για καλυτερη συσκευη του 15 ...εσκασε το θεμα και την απαξιωσε πληρως...τα σχολια δικα σας....

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...