Jump to content

[Δημοσκόπηση] Εμφανίστηκε το "bootloop" στο δικό σας LG G4;


athanaso77
 Κοινοποίηση

Εμφανίστηκε το "bootloop" πρόβλημα στο δικό σας LG G4;  

145 members have voted

  1. 1. Εμφανίστηκε το "bootloop" πρόβλημα στο δικό σας LG G4;

    • Όχι... ποτέ
    • Ναι... αλλά μπόρεσα να το επαναφέρω μετά από hard reset
    • Ναι... πήγε για αλλαγή πλακέτας / αντικατάσταση συσκευής


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 153
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συντριπτικό το αποτέλεσμα μέχρι στιγμής..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Θα συνεχίσω τον εντυπωσιασμό του STATYSS και απλά θα απορήσω με τις εκ διαμέτρου αντίθετες εντυπώσεις που αφήνει το θέμα του bootloop του lg g4 με τις εντυπώσεις που αφήνει με την μέχρι τώρα η εξέλιξη η ψηφοφορία.
Link to comment
Share on other sites

602 αγορασμένο 19/02/2016 Ουγγαρίας με προεγκατεστημενο 6.0 κανένα πρόβλημα Edited by kale
Link to comment
Share on other sites

athanaso ελπιζω ως admin να τσεκάρεις τα προφιλ των ψήφων στο τελος εε???θα το εκτιμούσαμε ολοι γιατι αρκετα περίεργα προφιλ ειδαμε το τελευταίο καιρο...και αν δεν το ειχες σκοπο θα σε παρακαλούσα μεσα απο την καρδια μου να τσεκάρεις ολα τα προφιλ που ψηφισαν!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Που ψηφίζω; δεν έχω bootloop από τον Γενάρη που το έχω καινούριο Ρουμανίας (dual) έως σήμερα

 

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που ψηφίζω; δεν έχω bootloop από τον Γενάρη που το έχω καινούριο Ρουμανίας (dual) έως σήμερα

 

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk

Άμα είσαι από tapatalk δεν βγάζει την δημοσκόπηση. Πρέπει να μπεις από Browser

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
athanaso ελπιζω ως admin να τσεκάρεις τα προφιλ των ψήφων στο τελος εε???θα το εκτιμούσαμε ολοι γιατι αρκετα περίεργα προφιλ ειδαμε το τελευταίο καιρο...και αν δεν το ειχες σκοπο θα σε παρακαλούσα μεσα απο την καρδια μου να τσεκάρεις ολα τα προφιλ που ψηφισαν!!

 

Γιαυτό ειναι φανερή η ψηφοφορία... Ο καθένας με μια απλή αναζήτησή μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματα του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό ειναι φανερή η ψηφοφορία... Ο καθένας με μια απλή αναζήτησή μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματα του.

 

ααα χιλια συγνωμη δεν το ειχα δει!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Και η ενδειξη όμως κατι θα μαρτυρήσει πιστεύω

Αν και μικρό το δείγμα το 20% που βλεπουμε τωρα τουλαχιστον για εμένα είναι πολύ μεγάλο νούμερο..

 

Ίσως θα βοηθούσε να είχαμε και το στατιστικό μετά από πόσο καιρό απο την αρχικη αγορα παρουσιάστηκε το πρόβλημα στον κάθε φίλο-φιλη ;

Μπορεί π.χ. να παρατηρήσουμε ότι δεν βγάζει πρόβλημα μετά τους χ μήνες ή πριν από τους ψ...

Link to comment
Share on other sites

505 ελληνικό (νομίζω, δεν θυμάμαι βασικά), το είχα πάρει τέλη ιούνη. Πάω για χρόνο απροβλημάτιστο!
Link to comment
Share on other sites

505 αγορασμένο Σεπτέμβριο 2015

 

Φεβρουάριος 2016 έγινε το bootloop καθώς πάτησα να συνδεθώ σε wifi.

 

επανήλθε με hard reset χάνοντας βέβαια όλα μου τα υπάρχοντα.

Link to comment
Share on other sites

Συντριπτικό το αποτέλεσμα μέχρι στιγμής..!!

Δεν θα συμφώνησω. Με βάση την ψηφοφορία 1 στα 10 τηλεφωνα παρουσίασαν θέμα bootloop. Μιλάμε δηλαδή για ένα ποσοστό αστοχιας 10%, που κάθε άλλο από μικρό ειναι για οποιαδήποτε προϊόν παραγωγής . Απλά θα ειχε ενδιαφέρον να βλέπαμε κατα πόσο ( και αν ) το ποσοστό αυτό μειώθηκε με τις νεότερες παρτίδες (510 και μετά).

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα συμφώνησω. Με βάση την ψηφοφορία 1 στα 10 τηλεφωνα παρουσίασαν θέμα bootloop. Μιλάμε δηλαδή για ένα ποσοστό αστοχιας 10%, που κάθε άλλο από μικρό ειναι για οποιαδήποτε προϊόν παραγωγής . Απλά θα ειχε ενδιαφέρον να βλέπαμε κατα πόσο ( και αν ) το ποσοστό αυτό μειώθηκε με τις νεότερες παρτίδες (510 και μετά).

 

Μαλλον αυτό εννοεί και εκείνος, ότι δηλαδή το αποτέλεσμα είναι συντριπτικό/καταπέλτης για την lg & τα θέματα που έχει.

Αυτή τη στιγμή είναι 18: προβληματικά, 60:απροβλημάτιστα(ακόμα),

ήτοι για κάθε 3 συσκευές που δεν έχουν πρόβλημα(ακόμα), βγαίνει 1 ελαττωματική

ή συνολικά σε κάθε 4 G4 που παράγονται, το 1 έχει θέμα.

 

Αν συνεχίσει έτσι η αναλογία, δεν βρίσκω δόκιμο χαρακτηρισμό για να περιγράψει την έκταση του προβλήματος.

 

Υ.γ. Έχουν αναφερθεί, περιπτώσεις συσκευών που έπεσαν σε bootloop πάνω από μία φορά, αυτές δεν θα έπρεπε να έχουν δικαίωμα ψήφου για περισσότερες από μία φορά. Ειδικά, σ΄αυτές που έχει γίνει αντίκατασταση πλακέτας. :blink:

Link to comment
Share on other sites

και εγω 512 ολλανδικο τιποτα μεχρι στιγμης,ολα καλα..το χαιρομαι μεχρι να μου το παθει :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υ.γ. Έχουν αναφερθεί, περιπτώσεις συσκευών που έπεσαν σε bootloop πάνω από μία φορά, αυτές δεν θα έπρεπε να έχουν δικαίωμα ψήφου για περισσότερες από μία φορά. Ειδικά, σ΄αυτές που έχει γίνει αντίκατασταση πλακέτας. :blink:

 

Συμφωνώ... υποπεριπτώσεις υπάρχουν πολλές, όμως δεν μπορούμε να τις συμπεριλάβουμε όλες και φυσικά δεν σημαίνει ότι το συμπέρασμα που θα βγει θα είναι και ακριβές - ασφαλές.

 

Ενδεικτικά είπαμε ότι είναι όλα αυτά, δεν πρόκειται να χρησιμοποιηθεί το αποτέλεσμα από κάποια στατιστική υπηρεσία, ούτε φυσικά θα αποτελέσει στήριγμα ή βάση για να κριθεί η αξιοπιστία της LG από αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ... υποπεριπτώσεις υπάρχουν πολλές, όμως δεν μπορούμε να τις συμπεριλάβουμε όλες και φυσικά δεν σημαίνει ότι το συμπέρασμα που θα βγει θα είναι και ακριβές - ασφαλές.

 

Ενδεικτικά είπαμε ότι είναι όλα αυτά, δεν πρόκειται να χρησιμοποιηθεί το αποτέλεσμα από κάποια στατιστική υπηρεσία, ούτε φυσικά θα αποτελέσει στήριγμα ή βάση για να κριθεί η αξιοπιστία της LG από αυτό.

 

Ναι δεν διαφωνώ, προσωπικά είμαι αντίθετος με την ψηφοφορία γι'αυτούς ακριβώς τους λόγους.

Τέλος όταν θα τελειώσει αυτή η διαδικάσια, και βγουν π.χ. x απροβλημάτιστα & ψ ελαττωματικά, η λιγότερο λάθος αξιολόγηση των αποτελεσμάτων θα είναι x απροβληματιστά ως τώρα & τουλάχιστον ψ ελαττωματικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...