Jump to content

[Δημοσκόπηση] Εμφανίστηκε το "bootloop" στο δικό σας LG G4;


athanaso77
 Κοινοποίηση

Εμφανίστηκε το "bootloop" πρόβλημα στο δικό σας LG G4;  

145 members have voted

  1. 1. Εμφανίστηκε το "bootloop" πρόβλημα στο δικό σας LG G4;

    • Όχι... ποτέ
    • Ναι... αλλά μπόρεσα να το επαναφέρω μετά από hard reset
    • Ναι... πήγε για αλλαγή πλακέτας / αντικατάσταση συσκευής


Recommended Posts

  • Administrators

Ανοίγουμε μια δημοσκόπηση για τους κατόχους του LG G4 για να δούμε ενδεικτικά το ποσοστό των μελών του forum στους οποίους εμφανίστηκε το πρόβλημα του bootloop.

 

Θα μείνει ανοιχτή για 30 ημέρες, ψηφίστε αναλόγως και χωρίς εκτός θέματος συζητήσεις.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 153
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όσο καιρό το είχα στην κατοχή μου δηλαδή περίπου 5 μήνες δεν παρουσίασε κανένα πρόβλημα. Και το παιδί που το έχει πάρει τώρα δεν έχει κανένα θέμα όλα λειτουργούν μια χαρά. Παρτίδα 505, Γαλλικό με περασμένη 6.0

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όσο καιρό το είχα στην κατοχή μου δηλαδή περίπου 5 μήνες δεν παρουσίασε κανένα πρόβλημα. Και το παιδί που το έχει πάρει τώρα δεν έχει κανένα θέμα όλα λειτουργούν μια χαρά. Παρτίδα 505, Γαλλικό με περασμένη 6.0

 

Μπήκε δημοσκόπηση... ψηφίστε. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος της συσκευής απο τέλος Νοεμβρίου του 2015,Σκρουτζομάγαζο.

Προέλευση Χώρες Βαλτικής (BAL) παρτίδα 511. περασμένη Android 6.0 v20g με LGUP με επιλογή REFURBISH. ξανα hard reset και setup as new.

Edited by kdxgr
Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

To εχω αγορασει καινουργιο και εδω και 4 μηνες απο το Φεβρουαριο δεν εχει παρουσιασει κατι.Ειναι Ελβετικο με 511.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

505 αγορασμένο σεπτέμβριο 2015. απροβληματιστο όσο είχα την 5,1.

 

έγινε αναβάθμιση στην 6 και περίπου στις αρχές του έτους (Ιανουάριος 2016) έγινε το πρώτο bootloop καθώς πάτησα να συνδεθώ σε wifi.

 

επανήλθε με hard reset χάνοντας βέβαια όλα μου τα υπάρχοντα.

 

Δεύτερο bootloop ήρθε μετά από 1.5 μήνα περίπου όταν πάλι πήγα να συνδεθώ σε wifi . Αυτή την φορά ήμουν με πολύ καλή μου παρέα σε νυχτερινό κέντρο όπου είχα βγάλει πολλές φωτογραφίες και video . ήταν και η μοναδική στιγμή που ήθελα να το σουτάρω με δύναμη !!

Επανήλθε με hard reset και τα γνωστά ....

 

Μέχρι στιγμής δουλεύει άψογα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και εγω κατωχος απο φεβ 3,5 μηνες απροβληματιστης λειτουργιας εκτος απο μια φορα μη τερματησμου κλησης σειρα 512 ολλανδιας:)
Link to comment
Share on other sites

Παρτίδα 509 ελληνικό νομίζω. Στο lg from λέει provider Greece. Κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής. Φοράω marshmallow.

 

Στάλθηκε από το LG G4 Red μου

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

ναι...603 ελληνικη μετα απο αλλαγη πλακετας 512 οχι ομως για λουπ επαναφορα με hard reset.....αν και δεν νομιζω πως μπορει να ειναι ενδεικτική η ψηφοφορία γιατι μεσα στο μηνα καποιος που ψηφισε οχι μπορει να του βγει....σε αλλα φορουμ ειχα ψηφισει οχι και βγηκε μετα....η ψηφος μου ειναι ακομα οχι εκει αφου δεν μπορει να αλλαξει.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Το έχω 4 μήνες περίπου , σειράς 601 , περασμένη MM. Κανένα θέμα με bootloop.Δόξα το Θεό αν δεν μου βγάλει κάποιο πρόβλημα δύσκολα με βλέπω να το αποχωρίζομαι.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

ναι...603 ελληνικη μετα απο αλλαγη πλακετας 512 οχι ομως για λουπ επαναφορα με hard reset.....αν και δεν νομιζω πως μπορει να ειναι ενδεικτική η ψηφοφορία γιατι μεσα στο μηνα καποιος που ψηφισε οχι μπορει να του βγει....σε αλλα φορουμ ειχα ψηφισει οχι και βγηκε μετα....η ψηφος μου ειναι ακομα οχι εκει αφου δεν μπορει να αλλαξει.....

 

Για αυτόν ακριβώς το λόγο που λες, μόνο ενδεικτική μπορεί να είναι

Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ναι...603 ελληνικη μετα απο αλλαγη πλακετας 512 οχι ομως για λουπ επαναφορα με hard reset.....αν και δεν νομιζω πως μπορει να ειναι ενδεικτική η ψηφοφορία γιατι μεσα στο μηνα καποιος που ψηφισε οχι μπορει να του βγει....σε αλλα φορουμ ειχα ψηφισει οχι και βγηκε μετα....η ψηφος μου ειναι ακομα οχι εκει αφου δεν μπορει να αλλαξει.....

 

Γιαυτό το λόγο η δημοσκόπηση γίνεται τώρα που έχει περάσει αρκετό διάστημα από την κυκλοφορία της συσκευής και θα κρατήσει (μόλις) ένα μήνα.

 

Ενδεικτική είναι καθαρά (επειδή ζητήθηκε από διάφορα μέλη) και εννοείται ότι δεν αποδεικνύει τίποτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τρία (03) LG G4 DUAL SIM υπάρχουν στην οικογένεια, παρτιδες 511,512,601 και προέλευσης Πορτογαλίας & Ρουμανίας. So far so good. Απροβληματιστα όλα.
Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο αρχές Νοεμβρίου παρτίδα 509, ιταλικό.

Του είχα περάσει marshmallow αλλά έβαλα πάλι lollipop για σιγουριά και λιγο καλύτερη απόδοση για τα δικά μου γούστα.

Δεν έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έπαθε bootloop αλλά δεν επανήλθε με hard reset και ούτε για αλλαγή πλακέτας πήγε. Ήταν μέσα στο DOA και μου έδωσαν καινούρια συσκευή. Άρα οι επιλογές δεν καλύπτουν την περίπτωση. :)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εμένα έπαθε bootloop αλλά δεν επανήλθε με hard reset και ούτε για αλλαγή πλακέτας πήγε. Ήταν μέσα στο DOA και μου έδωσαν καινούρια συσκευή. Άρα οι επιλογές δεν καλύπτουν την περίπτωση. :)

 

Αν δεν ήσουν doa θα πήγαινες για αλλαγή πλακέτας, άρα είσαι στην τρίτη περίπτωση. Με αφορμή αυτό όμως θα ενημερώσω την συγκεκριμένη επιλογή για να περιλαμβάνει και την περίπτωση σου.

 

θα μπορουσατε μηπως να υπαρχει η δυνατοτητα να αλλαξει καποιος την ψηφο του και ταυτοχρονα να αφαιρειται η λαθος ή αλλαγμενη ψηφος.

 

Δεν υπαρχει αυτή η δυνατότητα δυστυχώς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

602 Romania από skroutz το Μάρτιο εκτός από υπερθέρμανση μπαταρίας μία φορά τίποτα άλλο. Edited by black1180
Link to comment
Share on other sites

το εχω 8 μηνες,αγορα από εδώ μεσα,εχω περασει ολες τις ρομ και τα κερνελ του xda,ποια bootloop ρε παιδια?

μακαρι να υπηρχαν κι άλλες να περασω ρομ κλπ....

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Παρτίδα 602 από skroutz. Χώρα προέλευσης Ουγγαρία. Το αγόρασα στις 26/02/2016. Μέχρι στιγμής όλα καλά...φτου φτου!
pitcap!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...