Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες καλησπερα...σημερα παρελαβα ενα axon 7 ολοκαινουργιο απο διπλανο φορουμ..η συσκευη ειναι αγορασμενη απο ισπανια...το ανοιξα και μου εβγαλε ενα update(mi favor 4.0 zte a2017gv1.0.0b11)..εγκατεστησα κανονικα το firmware αλλα μετα δε μου βγαζει αλλο...απλα για επιβεβαιωση τα βηματα μου ειναι τα εξης?

κατεβαζω απο εδω το 1.2.0B05,το περναω στο κινητο και το κανω απο μεσα αναβαθμιση?ευχαριστω

 

http://www.ztedevice.com/support/detail?id=1170789A90BA42E18B3364B80C7F5A26

 

η αληθεια παντως ειναι οτι εχω μπερδευτει λιγακι..διαβαζω για την b08 αλλα δεν

υπαρχει στο σαιτ της zte..αυτη ειναι η τελευταια εκδοση? η οποια θα ερθει αμα περασω χειροκινητα την b05? η b05 δε μπορει να ερθει με ota?

 

Εγώ που έχω το γερμανικό έχω την b08... λογικά θα σου έρθει απλά τα γερμανικά παίρνουν πρώτα τα update στην Ευρώπη.. Απο την άλλη μπορεί να μην την πάρει και να πάρεις την επόμενη ....δεν βοηθάω πολύ ετσι:wacko:..

Κάποια updates είναι regional...κάποιες χώρες τα παίρνουν και κάποιες όχι...

iPad Pro 12.9

ZTE Axon 7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδες καλησπερα...σημερα παρελαβα ενα axon 7 ολοκαινουργιο απο διπλανο φορουμ..η συσκευη ειναι αγορασμενη απο ισπανια...το ανοιξα και μου εβγαλε ενα update(mi favor 4.0 zte a2017gv1.0.0b11)..εγκατεστησα κανονικα το firmware αλλα μετα δε μου βγαζει αλλο...απλα για επιβεβαιωση τα βηματα μου ειναι τα εξης?

κατεβαζω απο εδω το 1.2.0B05,το περναω στο κινητο και το κανω απο μεσα αναβαθμιση?ευχαριστω

 

http://www.ztedevice.com/support/detail?id=1170789A90BA42E18B3364B80C7F5A26

 

η αληθεια παντως ειναι οτι εχω μπερδευτει λιγακι..διαβαζω για την b08 αλλα δεν υπαρχει στο σαιτ της zte..αυτη ειναι η τελευταια εκδοση? η οποια θα ερθει αμα περασω χειροκινητα την b05? η b05 δε μπορει να ερθει με ota?

Μην βάζεις την B05 καν.

Πρέπει να βάλεις την B10 της 6.0.1 και μετά την την B08 της 7.1.1.

Αυτά για την δικιά σου περίπτωση που η συσκευή σου έχει την B11 της 6.1.1 και δεν σου βγάζει OTA άλλη διαθέσιμη ενημέρωση.

Μέσα στο site της ZTE Γερμανίας έχει link να κατεβάσεις και τα 2

https://www.ztemobile.de/support/downloads/?product_id=2100

 

J6WfH6T.png

 

Αν ομως ηδη πέρασες την B05 δοκιμασε να βάλεις την B08 και αν δεχτεί τότε όλα καλά.

Αν οχι γυρνάς στην B10(6.0.1) και μετά στο καπάκι την B08(7.1.1) οπως αναγράφει επίσημα η ZTE Γερμανίας.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα την b05 την ισπανικη αλλα δε τη περασα ακομα...κατεβαζω τωρα και την β10 να περασω πρωτα αυτην...ευχαριστω παρα πολυ...δε περιμενα τετοια γλεντια απο τη zte..:lol::p

 

αρχαρια ερωτηση...θα χω θεμα αμα βαλω τη γερμανικη β08? δηλαδγ τωρα βαζω γερμανικη β10,μετα ισπανικη β05 και μετα γερμανικη β08 παλι..

Edited by Guest 26
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα την b05 την ισπανικη αλλα δε τη περασα ακομα...κατεβαζω τωρα και την β10 να περασω πρωτα αυτην...ευχαριστω παρα πολυ...δε περιμενα τετοια γλεντια απο τη zte..:lol::p

 

αρχαρια ερωτηση...θα χω θεμα αμα βαλω τη γερμανικη β08? δηλαδγ τωρα βαζω γερμανικη β10,μετα ισπανικη β05 και μετα γερμανικη β08 παλι..

 

 

Προχωρα ελεύθερα.

Κάνενα απόλυτος θέμα.

Απλά αφού βάλεις την B08 κάνε ένα reset να δέσει ως καθαρή εγκατάσταση διότι από τα πολλά μπρος πίσω τα bug παραμονεύουν στην γωνία.:p

 

100% συμβατή είναι η γερμανική rom με οποιαδήποτε άλλης ευρωπαϊκής χώρας.

Υπάρχει στο μάρκετ info για χώρα προέλευσης της συσκευής?

Αυτό δεν το γνωρίζω προσωπικά.

Δεν είναι όπως σε Samsung που έχει εφαρμογή και σου λέει προέλευση χώρας.

 

Άλλωστε στην Ευρώπη κυκλοφόρησε σε 5 εκδόσεις(Αγγλική,Γερμανική, Ισπανική,Γαλλική και Ιταλική)

 

Και αν μετέπειτα κυκλοφόρησε σε άλλες χώρες η πηγή προέλευσης είναι αυτές οι 5 χώρες μόνο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Προχωρα ελεύθερα.

Κάνενα απόλυτος θέμα.

Απλά αφού βάλεις την B08 κάνε ένα reset να δέσει ως καθαρή εγκατάσταση διότι από τα πολλά μπρος πίσω τα bug παραμονεύουν στην γωνία.:p

 

100% συμβατή είναι η γερμανική rom με οποιαδήποτε άλλης ευρωπαϊκής χώρας.

 

Αυτό δεν το γνωρίζω προσωπικά.

Δεν είναι όπως σε Samsung που έχει εφαρμογή και σου λέει προέλευση χώρας.

 

Άλλωστε στην Ευρώπη κυκλοφόρησε σε 5 εκδόσεις(Αγγλική,Γερμανική, Ισπανική,Γαλλική και Ιταλική)

 

Και αν μετέπειτα κυκλοφόρησε σε άλλες χώρες η πηγή προέλευσης είναι αυτές οι 5 χώρες μόνο.

 

 

καλα τα reset εννουνται.2 απανωτα κιολας..xd.. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Είμαι έτοιμος για αλλαγή κινητού, καθώς το απίστευτο OnePlusOne, που έχω εδώ και 3 χρόνια περίπου (και ακόμα λειτουργεί τέλεια παρόλο που έχει επάνω την cyanogen) τι συσκευάρα πραγματικά, θα δοθεί στη γυναίκα μου.

Ενώ λοιπόν ήμουν έτοιμος για το Mate 10 lite η μη ύπαρξη NFC, με χάλασε τελείως και έτσι κλείνω ανάμεσα στο ΑΧΟΝ 7 και στο ΝΟΚΙΑ 8. Ένας σημαντικός παράγοντας εδώ είναι ότι το sar παίζει πολύ σημαντικό ρόλο για μένα και μάλλον με βλέπω για το ΖΤΕ.

Τέλος εξαιτίας δωροεπιταγής 150€, θα το πάρω αναγκαστικά από τον Kωτσόβολο, το οποίο σήμερα το ένα είναι στα 499€ και το άλλο στα 599€.

Θα σας παρακαλούσα για την άποψή σας, τόσο για το ποια επιλογή πρέπει να κάνω, όσο και αν θα δω τεράστια διαφορά με το OPO που με κατέπληξε πραγματικά τα τελευταία 3 χρόνια.

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Είμαι έτοιμος για αλλαγή κινητού, καθώς το απίστευτο OnePlusOne, που έχω εδώ και 3 χρόνια περίπου (και ακόμα λειτουργεί τέλεια παρόλο που έχει επάνω την cyanogen) τι συσκευάρα πραγματικά, θα δοθεί στη γυναίκα μου.

Ενώ λοιπόν ήμουν έτοιμος για το Mate 10 lite η μη ύπαρξη NFC, με χάλασε τελείως και έτσι κλείνω ανάμεσα στο ΑΧΟΝ 7 και στο ΝΟΚΙΑ 8. Ένας σημαντικός παράγοντας εδώ είναι ότι το sar παίζει πολύ σημαντικό ρόλο για μένα και μάλλον με βλέπω για το ΖΤΕ.

Τέλος εξαιτίας δωροεπιταγής 150€, θα το πάρω αναγκαστικά από τον Kωτσόβολο, το οποίο σήμερα το ένα είναι στα 499€ και το άλλο στα 599€.

Θα σας παρακαλούσα για την άποψή σας, τόσο για το ποια επιλογή πρέπει να κάνω, όσο και αν θα δω τεράστια διαφορά με το OPO που με κατέπληξε πραγματικά τα τελευταία 3 χρόνια.

Σας ευχαριστώ

 

Αν προτιμήσεις το Axon, σου προτείνω να το πάρεις με 350€ από το amazon και να χρησιμοποιήσεις την δωροεπιταγή για κάποια άλλη αγορά... Γιατί στη ουσία την χάνεις...

Link to comment
Share on other sites

Αν προτιμήσεις το Axon, σου προτείνω να το πάρεις με 350€ από το amazon και να χρησιμοποιήσεις την δωροεπιταγή για κάποια άλλη αγορά... Γιατί στη ουσία την χάνεις...
Ευχαριστώ...το θέμα είναι να το πάρω?

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ...το θέμα είναι να το πάρω?

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό έχω και έρχομαι από iPhone το κινητό δεν λαγκαρει και πάει σφαίρα και με memory card 256gb

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω και έρχομαι από iPhone το κινητό δεν λαγκαρει και πάει σφαίρα και με memory card 256gb
Ωραία...

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοίταζα λίγο στο γερμανικό amazon που το έχει 350. Είναι αυτό το ευρωπαϊκό και καλύπτει η εγγύηση των 3 ετων στην Ελλάδα

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία...

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να εισαι ετοιμος ομως να κανεις καποιες παραχωρησεις στο θεμα καμερα,γιατι δεν ειναι και το δυνατοτερο του σημειο...Ειδικα στις νυχτερινες-χαμηλου φωτισμου....

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Να εισαι ετοιμος ομως να κανεις καποιες παραχωρησεις στο θεμα καμερα,γιατι δεν ειναι και το δυνατοτερο του σημειο...Ειδικα στις νυχτερινες-χαμηλου φωτισμου....

 

Όλα τα κινητά το έχουν αυτό και να είσαι σίγουρος όλα αυτά τα χρόνια έχω γυρίσει πολλά κινητά δεν είναι DSLR.....

Με aperture 1.8 θα το καλύψει στο 90% των αναγκών τιυ

Έχω ανεβάσει και κάποιες φώτο στα ανάλογο thread

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα κινητά το έχουν αυτό και να είσαι σίγουρος όλα αυτά τα χρόνια έχω γυρίσει πολλά κινητά δεν είναι DSLR.....

Με aperture 1.8 θα το καλύψει στο 90% των αναγκών τιυ

Έχω ανεβάσει και κάποιες φώτο στα ανάλογο thread

 

Πολύ ενδιαφέρον φαίνεται αυτό που λες με το aperture 1.8. Αν τα έδινες και λίγο (έως πολύ) "μασημένα" για εμάς που δεν ξέρουμε την τύφλα μας θα ήταν ακόμα καλύτερα.

Όσο για το thread σου, αν μπορείς βάλε το λινκ

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον φαίνεται αυτό που λες με το aperture 1.8. Αν τα έδινες και λίγο (έως πολύ) "μασημένα" για εμάς που δεν ξέρουμε την τύφλα μας θα ήταν ακόμα καλύτερα.

Όσο για το thread σου, αν μπορείς βάλε το λινκ

 

Οσο χαμηλοτερο το aperture τοσο καλυτερο αποτελεσμα στην νυχτερινη φωτγραφιση...Βεβαια παιζουν και αλλα ρολο αλλα το βασικοτερο ειναι αυτο....

Τωρα εδω εισαι να δεις μια φωτο που τραβηξα....http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=455962&page=273

4085 Νουμερο

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Οσο χαμηλοτερο το aperture τοσο καλυτερο αποτελεσμα στην νυχτερινη φωτγραφιση...Βεβαια παιζουν και αλλα ρολο αλλα το βασικοτερο ειναι αυτο....

Τωρα εδω εισαι να δεις μια φωτο που τραβηξα....http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=455962&page=273

4085 Νουμερο

 

Ευχαριστώ πολύ ! Οπότε το aperture βρίσκεται μέσα στις ρυθμίσεις της φωτογραφικής μηχανής του Axon 7. Πάντως η φωτό που είδα είναι πολύ καλή. Τουλάχιστον για τα δικά μου δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ ! Οπότε το aperture βρίσκεται μέσα στις ρυθμίσεις της φωτογραφικής μηχανής του Axon 7. Πάντως η φωτό που είδα είναι πολύ καλή. Τουλάχιστον για τα δικά μου δεδομένα.

 

Όχι είναι χαρακτηριστικό και δεν αλλάζει

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι χαρακτηριστικό και δεν αλλάζει

 

Είναι χαρακτηριστικό φακού της φωτογραφικής δεν είναι ρύθμιση δεν αλλαζει οπως σωστά λεει ο φιλος

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι χαρακτηριστικό και δεν αλλάζει

Είναι χαρακτηριστικό φακού της φωτογραφικής δεν είναι ρύθμιση δεν αλλαζει οπως σωστά λεει ο φιλος

Μάλλον εννοείτε το διάφραγμα. Να 'στε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρέλαβα εχτές το ΖΤΕ ΑΧΟΝ 7 από Gearbest. Επιβεβαιώνω ότι είναι η έκδοση Α2017G.

Καλοριζικο φιλε..Το ασημί πηρες??

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρέλαβα εχτές το ΖΤΕ ΑΧΟΝ 7 από Gearbest. Επιβεβαιώνω ότι είναι η έκδοση Α2017G.

 

Καλοριζικο, ποτε εγινε η αποστολη? Priority line (eu express) φανταζομαι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρέλαβα εχτές το ΖΤΕ ΑΧΟΝ 7 από Gearbest. Επιβεβαιώνω ότι είναι η έκδοση Α2017G.

 

Μεγειά...Άντε και στα δικά μας...Πότε το παρήγγειλες;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...