Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είδες που γράφεις ότι να ναι ακριβώς τον ίδιο φακό έχουν το mate 9 και το p10 θα πάρει κανείς που έχει το axon 7 τα mate και θα πάθει σοκ

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Δεν νομίζω να έχουν ίδια κάμερα σε όλα τα επίπεδα.

Το P10 έχει 2.2 το Plus 1.8 και το Matte 1.9 aperture.

Το P10 επίσης έχει fix focus ενώ το Matte autofocus.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάλι λάθος κάνεις 2.2 διάφραγμα το mate, p10 1.8 το p10 plus 1.9 έχει στη selfie το mate, δίνω τέλος εδώ έχω μάθει στη δική μου κρίση πλέον και μετράω τις γνώμες μόνο συγκεκριμένων ατόμων οι οποίοι παρά τους ενδοιασμούς μου από τις γνώμες των διαφόρων που είδαν άκουσαν ευτυχώς τους άκουσα και χαίρομαι την κινέζικη κάμερα πιο πολύ από του s7 edge

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για να το κλείσω διοτι ήδη πολύ off topic βγήκαμε με βάση τη δικιά μου κρίση και αξιολόγηση κατατάσσω μια συσκευή σε οποιαδήποτε παράμετρο και όπως εσυ μετρας γνώμες συγκεκριμένων ατόμων με τα δικά σου κριτήρια έτσι και εγώ κάνω το ίδιο με διαφορετικά άτομα η reviews που θεωρώ πιο αμερόληπτα και αξιόπιστα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ότι να ναι μερικοί εδώ μέσα. Αντί να γράψουν για το νήμα του κινητού 'έρχονται να υπερασπιστούν το κινητό που διαθέτουν, λες και αν το κάνουν αυτό θα ανέβουν οι πωλήσεις, θα αποκτήσει features που δεν έχει, θα βελτιωθεί η κάμερα κλπ. Και γράφουν και ανακρίβειες, θολωμένοι από την άποψή τους ότι αγόρασαν το καλύτερο κινητό. Επίσης δεν ακούν ανθρώπους με πήρα που ξέρουν κάτι παραπάνω και τους προσβάλλουν δημόσια. Έλεος.

 

Υ.Γ. Το mate 9 το έχεις ένας πολύ καλός μου φίλος, αγορασμένο από το Γερμανό στα 700€, εκτός από την ελάχιστα καλύτερη κάμερα και την καλύτερη μπαταρία (είναι και αρκετές παραπάνω ίντσες) δεν υπερτερεί σε τίποτα άλλο με το axon 7 το δικό μου που το αγόρασα στα 400€ από το amazon 3 μήνες νωρίτερα από εκείνον.

Link to comment
Share on other sites

Τι έχει γνωστός μου είχα, άκουσα πραγματικός Έλληνας

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι έχει γνωστός μου είχα, άκουσα πραγματικός Έλληνας

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πόσο μα πόσο.....

 

Ελπίζω να μην απασχολήσε σε τομέα που έχει να κάνει με ανθρώπους, ιδιαίτερα με την ασφάλεια τους.

 

Αν θες να ξέρεις κέρδισε σε τηλεπαιχνίδι 1000€ δωροεπιταγή από το Γερμανό αλλά ξέχασα και αυτό το σκέφτηκα μόνος μου.

 

Σταμάτα να μιλάς νεοέλληνα και μάθε να διαβάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο μα πόσο.....

 

Ελπίζω να μην απασχολήσε σε τομέα που έχει να κάνει με ανθρώπους, ιδιαίτερα με την ασφάλεια τους.

 

Αν θες να ξέρεις κέρδισε σε τηλεπαιχνίδι 1000€ δωροεπιταγή από το Γερμανό αλλά ξέχασα και αυτό το σκέφτηκα μόνος μου.

 

Σταμάτα να μιλάς νεοέλληνα και μάθε να διαβάζεις .

 

Οταν θες να την πεις σε καποιον, προσεχεις 100 φορες ωστε να εισαι ο ιδιος αψογος, αλλιως αδυνατιζει αυτοματα το επιχειρημα σου, ακομα κι αν εχεις ολο το δικιο του κοσμου.

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Πόσο μα πόσο.....

 

Ελπίζω να μην απασχολήσε σε τομέα που έχει να κάνει με ανθρώπους, ιδιαίτερα με την ασφάλεια τους.

 

Αν θες να ξέρεις κέρδισε σε τηλεπαιχνίδι 1000€ δωροεπιταγή από το Γερμανό αλλά ξέχασα και αυτό το σκέφτηκα μόνος μου.

 

Σταμάτα να μιλάς νεοέλληνα και μάθε να διαβάζεις.

 

Kαλησπέρα, δεν θα υπάρξει άλλη προειδοποίηση, άλλαξε σε παρακαλώ το ύφος της γραφής σου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να επανέλθουμε στη φυσιολογική ροη του νήματος η τελευταία έκδοση λογισμικού της 7.1.1(B05) διαθέσιμη πλέον και OTA(τουλάχιστον για Γερμανία σίγουρα ,πιθανός και άλλων χωρών εξισου)για όσους δεν την πέρασαν manual.

 

Εδώ μια γεύση με το change log για το τι περιλαμβάνει.

 

a0c4fba9db4d48fec697c3c3d4e34002.jpg

 

Επίσης μάλλον στα σκαριά από ZTE MiFavor έκδοση 5.0 για όσους δουλεύουν τη συσκευή σε stock κατάσταση σε επερχόμενο update.

 

Στην Ρωσία ήδη το έχουν λάβει.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το Axon 7 υπερτερεί σε όλους τους τομείς με εξαίρεση την κάμερα που το g5 που είναι σαφώς ανώτερο σε όλους τους τομεις(ημερήσιες,low light κυρίως αλλά και καταγραφή video)όπως επίσης ραδιόφωνο δεν υποστηρίζεται από το Axon 7 αν σε ενδιαφέρει.

 

Ειδκα σε low light μόνο manual θα πρέπει να παίξεις μπάλα για να πετύχεις σχετικα αξιοπρεπή επίπεδα.

 

Καλύτερη ποιότητα κατασκευής και συναρμογής και πιο premium feeling.

Καλύτερη οθόνη και συγκεκριμένα 2K OLED χωρίς θέμα και φόβο image retention με πολύ καλή χρωματική απόδοση,άψογο λευκό και μαύρο χωρίς αντίπαλο με ικανοποιητική φωτεινότητα.

64gb χωρητικότητα έναντι 32 του g5.

Dual sim.

Καλύτερη αυτονομία ημέρα άνετα σου βγάζει και με σχετικά βαριά χρήση(εντάξει αν παίζεις συνεχή παιχνίδια η πολύωρο GPS που κανένα κινητό δεν θα σε βγάλει μέρα εννοείται :p)

 

Πολύ ανώτερα stereo ηχεία και εξίσου υψηλής ποιότητας DAC HiFi audio από θύρα ακουστικών.

 

Double tap to wake έχει εξίσου(για double tap to sleep θες τρίτο launcher).

 

Σβέλτο και σταθερότατη στην υλοποίηση λογισμικού με τελευταία 7.1.1 έκδοση Android.

 

Πολύ πολύ ελάχιστο bloatware(σε σχέση με πολλές άλλες εταιρίες στυλ Samsung,Sony,LG,HTC που έχω δουλέψει)

 

VR DayDream support εξίσου που δεν συναντάς σε καμία συσκευή στα χρήματα του ούτε και σε φετινές ναυαρχιδες συναντάς(G6,XZ Premium,HTC 11)

 

Και φυσικά ούτε φόβο bootloop,image retention,ούτε φυσικά θέματα κόφτη φωτεινότητας.

 

Και ένα επιπλέον + η 3ετη εγγύηση.

 

Αν έβρισκα μια συσκευή στην αγορά με όλα τα feature που προσφέρει το Axon αλλά με καλύτερη κάμερα και σε παρόμοια τιμολογιση δεν θα ειχα θέμα να φύγω,αλλά ΔΕΝ βρίσκω καμία τέτοια πρόταση στην αγορά,θα πρέπει να ανέβω πολύ σε budget που και εκεί πάλι δεν θα έχω κάποια από τα προτερήματα του Axon.

 

Αυτά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το Axon 7 υπερτερεί σε όλους τους τομείς με εξαίρεση την κάμερα που το g5 που είναι σαφώς ανώτερο σε όλους τους τομεις(ημερήσιες,low light κυρίως αλλά και καταγραφή video)όπως επίσης ραδιόφωνο δεν υποστηρίζεται από το Axon 7 αν σε ενδιαφέρει.

 

Ειδκα σε low light μόνο manual θα πρέπει να παίξεις μπάλα για να πετύχεις σχετικα αξιοπρεπή επίπεδα.

 

Καλύτερη ποιότητα κατασκευής και συναρμογής και πιο premium feeling.

Καλύτερη οθόνη και συγκεκριμένα 2K OLED χωρίς θέμα και φόβο image retention με πολύ καλή χρωματική απόδοση,άψογο λευκό και μαύρο χωρίς αντίπαλο με ικανοποιητική φωτεινότητα.

64gb χωρητικότητα έναντι 32 του g5.

Dual sim.

Καλύτερη αυτονομία ημέρα άνετα σου βγάζει και με σχετικά βαριά χρήση(εντάξει αν παίζεις συνεχή παιχνίδια η πολύωρο GPS που κανένα κινητό δεν θα σε βγάλει μέρα εννοείται :p)

 

Πολύ ανώτερα stereo ηχεία και εξίσου υψηλής ποιότητας DAC HiFi audio από θύρα ακουστικών.

 

Double tap to wake έχει εξίσου(για double tap to sleep θες τρίτο launcher).

 

Σβέλτο και σταθερότατη στην υλοποίηση λογισμικού με τελευταία 7.1.1 έκδοση Android.

 

Πολύ πολύ ελάχιστο bloatware(σε σχέση με πολλές άλλες εταιρίες στυλ Samsung,Sony,LG,HTC που έχω δουλέψει)

 

VR DayDream support εξίσου που δεν συναντάς σε καμία συσκευή στα χρήματα του ούτε και σε φετινές ναυαρχιδες συναντάς(G6,XZ Premium,HTC 11)

 

Και φυσικά ούτε φόβο bootloop,image retention,ούτε φυσικά θέματα κόφτη φωτεινότητας.

 

Και ένα επιπλέον + η 3ετη εγγύηση.

 

Αν έβρισκα μια συσκευή στην αγορά με όλα τα feature που προσφέρει το Axon αλλά με καλύτερη κάμερα και σε παρόμοια τιμολογιση δεν θα ειχα θέμα να φύγω,αλλά ΔΕΝ βρίσκω καμία τέτοια πρόταση στην αγορά,θα πρέπει να ανέβω πολύ σε budget που και εκεί πάλι δεν θα έχω κάποια από τα προτερήματα του Axon.

 

Αυτά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Πόσο το βρίσκει κανείς δηλαδή σήμερα και από που;

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσο το βρίσκει κανείς δηλαδή σήμερα και από που;

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

 

Κατά καιρούς έχει παίξει στα 360-370 ευρώ στα ευρωπαϊκά παραρτήματα του Amazon.

Αλλιώς από Ελλάδα εδώ η σημερινές τιμές.

http://www.skroutz.gr/s/10455691/ZTE-Axon-7-64GB.html

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω update σε εφαρμογές ή να κατεβάσω από το playstore και μου λέει ότι γίνεται μόνο με σύνδεση σε Wi-Fi αλλάζω τις ρυθμίσεις αλλά τίποτα, έχει κανείς καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Μου ακούγεται σαν θέμα του google play store.

Δοκίμασε πρώτα μια clear cache/data του play store.

Και στο καπάκι μια επανεκκίνηση.

 

Αλλιώς σε δεύτερη φάση να αναβαθμίσεις στην τελευταία έκδοση αν δεν το έχεις ήδη κάνει χειροκίνητα κατεβάζοντας από apk mirror.

 

Η αλλιώς αν ούτε εκεί τότε γύρισε σε μια προηγούμενη έκδοση πατώντας στις 3 τελίτσες πάνω πάνω στο play store app μέσα από το μενού setting και app και επέλεξε uninstall updates.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, επειδή είμαι λίγο άσχετος μπορείς να μου πεις ποια έκδοση είναι η πιο κατάλληλη για την συσκευή μας?
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και τίποτα, το πρόβλημα παραμένει. Διάβασα σε άλλα φόρουμ και έχουν πολλοί το ίδιο πρόβλημα το οποίο λύνεται με αναβάθμιση του play store. Εμένα τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Τότε τελευταία λύση είτε περιμένεις νεότερη έκδοση από google είτε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων(hard reset δηλαδή και στήσιμο συσκευής από την αρχή) του κινητού.

 

Και το τελευταίο όχι 100% σίγουρα ότι θα λυθεί το θέμα,αλλά μια αυξημένη πιθανότητα την έχεις εφόσον άλλοι δεν έχουν θέμα.

 

Εσυ θα κρίνεις τι θα κάνεις.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Απογοητεύτηκα πολύ με το Daydream View. Ενώ υποτίθεται η συσκευή είναι συμβατή και αγορασα το headset και ενώ κατέβασα όλες τις απαραίτητες εφαρμογές, εκανα ακόμα και reset κτλ. η εφαρμογή συνεχίζει να επιμείνει ότι δεν εχω συμβατή συσκευή.

 

Ότι νάνε πραγματικά.

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Απογοητεύτηκα πολύ με το Daydream View. Ενώ υποτίθεται η συσκευή είναι συμβατή και αγορασα το headset και ενώ κατέβασα όλες τις απαραίτητες εφαρμογές, εκανα ακόμα και reset κτλ. η εφαρμογή συνεχίζει να επιμείνει ότι δεν εχω συμβατή συσκευή. Ότι νάνε πραγματικά.

Ουπς!

Κρατησε μας ενημερους παρακαλω.

Hθελα να παρω καποια στιγμη το σετ της google.

Με αυτο δοκιμασες η με αλλο?

Φανταζομαι θα διορθωθει καπως.

Link to comment
Share on other sites

Ουπς!

Κρατησε μας ενημερους παρακαλω.

Hθελα να παρω καποια στιγμη το σετ της google.

Με αυτο δοκιμασες η με αλλο?

Φανταζομαι θα διορθωθει καπως.

Προς το παρόν είμαι σε τηλεφωνική επικοινωνία με Αμερική και περιμένω να το διερευνήσουν. Θα δείξει..

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν είμαι σε τηλεφωνική επικοινωνία με Αμερική και περιμένω να το διερευνήσουν. Θα δείξει..

 

Update: Η Google αρνείται να ασχοληθεί περισσότερο και δηλώνει ότι δεν υπάρχει θέμα, παρόλο που πάμπολλοι χρήστες λένε ότι η εφαρμογή του Daydream δεν αναγνωρίζει σωστά τη συσκευή τους παρόλο που είναι στη λίστα με τις συμβατές συσκευές.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.vr.vrcore

 

Η απάντηση είναι ότι πρέπει εγώ να μιλήσω με τον κατασκευαστή της συσκευής για να βρω τη λύση. Ειλικρινά να σκεφτώ πολύ εάν η επόμενη μου συσκευή θα είναι Android με τέτοια εμπειρία εξυπηρέτησης.

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Ετσι παιδευτηκαμε για λιγο καιρο με τα updates του playstore, ο ενας το εριχνε στον αλλον (google-zte), αλλα μετα απο update, λυθηκαν δια παντος τα προβληματα.

Λιγη υπομονη θα προτεινα, πιστευω θα φτιαχτει, ξαναδες το εν καιρο και κυριως μετα απο ρομ update.

Ειναι σπασιμο τωρα βεβαια...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...