Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έκανα αλλά δεν έφτιαξε...

 

Στάλθηκε από το moto z μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κανεις εγκατάσταση και μετα πας λιγαριασμο google και ανοιγεις τον συγχρονισμό επαφων.

Αν δεν στο βγαζει κατι δεν εκανες καλα

 

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-contacts-sync/google-contacts-sync-7-1-1-release/google-contacts-sync-7-1-1-android-apk-download/

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανα επαναφορά και τα πέρασα όλα απ'την αρχή και τωρα όταν πάω να κάνω εγκατάσταση του Gmail μου, κολλάει στη σελίδα που λέει "έλεγχος πληροφοριών" και δείχνει να φορτώνει η σελίδα συνέχεια

 

Στάλθηκε από το moto z μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω αγοράσει απο amazon.de την ευρωπαϊκή version A2017G και εχω εγκατεστημενη την εκδοση android 7.1.1 B02.

Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς καμια εφραμογή που να προσθέτει τηλέφωνα στη λεγόμενη "μάυρη" λίστα δηλ να τα μπλοκάρει κλπ.

Σε άλλη συσκευή που είχα παλιότερα με android 6 το είχε σαν επιλογη προεγκατεστημένο μέσα στο shell ενω εδώ θα πρέπει να βρω απ οτι εχω καταλάβει κάποιο app που να το κάνει.Έχει κανείς να προτείνει κάποιο που να το έχει χσησιμοποιησει και να κάναι δουλειά?

Link to comment
Share on other sites

Το truecaller το κάνει άψογα και αυτό χρησιμοποιώ ως βασικό dailer app.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.truecaller

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά και τα πέρασα όλα απ'την αρχή και τωρα όταν πάω να κάνω εγκατάσταση του Gmail μου, κολλάει στη σελίδα που λέει "έλεγχος πληροφοριών" και δείχνει να φορτώνει η σελίδα συνέχεια

 

Στάλθηκε από το moto z μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ανοιξε Mi assistant πατα auto run manager και μετα ανοιξε ολα τα google

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω αγοράσει απο amazon.de την ευρωπαϊκή version A2017G και εχω εγκατεστημενη την εκδοση android 7.1.1 B02.

Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς καμια εφραμογή που να προσθέτει τηλέφωνα στη λεγόμενη "μάυρη" λίστα δηλ να τα μπλοκάρει κλπ.

Σε άλλη συσκευή που είχα παλιότερα με android 6 το είχε σαν επιλογη προεγκατεστημένο μέσα στο shell ενω εδώ θα πρέπει να βρω απ οτι εχω καταλάβει κάποιο app που να το κάνει.Έχει κανείς να προτείνει κάποιο που να το έχει χσησιμοποιησει και να κάναι δουλειά?

calls blacklist...
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω ενα μεγαλο ευχαριστω στον nek4d για την original flip θηκη που μου εστειλε Κρητη. Φοβερη θηκη και αξιζει τα λεφτα της.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Το τελευταίο διάστημα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, μερικές φορές εξαφανίζονται τα εικονίδια, του stock launcher, και ο μόνος τροπος να τα επαναφέρω, και να καθεστησω λειτουργικό το κινητό, είναι η επανεκκίνηση που συνήθως γίνεται 2 φορές.

Τί λέτε να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

calls blacklist...

 

Το εχω βαλει το calls blacklist αλλα δεν κανει τιποτα...με πηραν απο νουμερο που ειχα καταχωρησει αλλα χτυπησε κανονικα το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω ενα μεγαλο ευχαριστω στον nek4d για την original flip θηκη που μου εστειλε Κρητη. Φοβερη θηκη και αξιζει τα λεφτα της.

Να 'σαι καλα φιλε, να την 'φχαριστηθείς!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Μου έχει κάτσει μια καλή ευκαιρία και σκέφτομαι να αλλαξω το leeco let Max 2 6gb/64 με το axon 7 4/64. Ο fingerprint sensor δουλεύει καλά ή οπότε κάτσει ? Η κάμερα βγάζει καλές φωτογραφίες και βίντεο? Και τέλος το κινητό ρουτάρεται εύκολα και αν χρειαστεί επανέρχεται στην αρχική του μορφή?

 

leeco le max 2 tele23s v43

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση σχετική για το Axon 7 Mini, επειδή δε βλέπω να έχει δικό του thread, που όμως υποθέτω είναι η ίδια και για το κανονικό.

Πώς μπαίνει το κινητό σε priority notifications;

Δε μπορώ να το βρω με τίποτα σε ένα Axon 7 Mini που έπεσε στα χέρια μου.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Μου έχει κάτσει μια καλή ευκαιρία και σκέφτομαι να αλλαξω το leeco let Max 2 6gb/64 με το axon 7 4/64. Ο fingerprint sensor δουλεύει καλά ή οπότε κάτσει ? Η κάμερα βγάζει καλές φωτογραφίες και βίντεο? Και τέλος το κινητό ρουτάρεται εύκολα και αν χρειαστεί επανέρχεται στην αρχική του μορφή?

leeco le max 2 tele23s v43

O fingerprint sensor δουλευει κυριλε.

Φωτο βγαζει καλες, αλλα δες και τα σχετικα reviews.

(για ρουτ, δεν ξερω, δεν το ρουταρα και ουτε θα το ρουταρω)

Πολυ καλο το leeco αλλα θα αισθανθεις μεγαλη διαφορα με το Axon, λογω οθονης και ηχειων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

 

Σύντομα κι εγώ στην παρέα σας, καθώς το πήρα σε μια δημοπρασία στο ebay.de με 278Ε και το περιμένω εντός των ημερών. Είναι το 2017G, sealed, με απόδειξη και 3ετή εγγύηση. Καθώς είχα εγκαταλείψει το Android για πολύ καιρό ελέω 930, θα χρειαστώ προσεχώς πολύ βοήθεια.

 

Απ' αυτά που διάβασα, το πρώτο που πρέπει να κάνω μόλις παραλάβω είναι OTA έως εκεί που πάει και μετά αναβάθμιση από τα αρχεία της ZTE μέχρι την Β04 της 7.1.1. Ακολούθως επαφές και εφαρμογές. Alextrela επειδή σε βλέπω πολύ ενεργό, μήπως μπορείς να μας στείλεις μια λίστα με must εφαρμογές που δουλεύουν άψογα ?

 

Να πω και εγω ενα μεγαλο ευχαριστω στον nek4d για την original flip θηκη που μου εστειλε Κρητη. Φοβερη θηκη και αξιζει τα λεφτα της.

 

Παίζει κάποιο link με αυτή τη θήκη ? Επίσης από προστατευτικά οθόνης έχουμε κάτι αξιοπρεπές ?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά κάνε αναβάθμιση όπου σε πάει μέσω OTA και αν δεν βγει η B04 τότε κατέβασε την και manual αναβάθμιση όπως ανέφερα πολλάκις πίσω.

 

Τώρα σε εφαρμογές.

Για music player εγώ βάζω ένα εκ τον Player Pro,N7 Player και PowerAmp

Για video player βάζω bsplayer η mx player.

Για dailer app βάζω την εφαρμογή πίσω που ανέφερα που κόβει άριστα και αποτελεσματικά spam κλπ.

Για sms προτιμώ textra SMS app.

Για browsing προτιμώ Dolphin αλλιώς εναλλακτικά Chrome μπορεί να βάλεις.

 

Και επίσης για κόψιμο διαφημίσεων είτε σε σερφάρισμα είτε εντός οποιοδήποτε εφαρμογών βάζω Adguard.

 

Επίσης έχω και το Ccleaner app για 1 φορά την εβδομάδα χρήση του όπως αντίστοιχα έχω στα Windows.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης για κόψιμο διαφημίσεων είτε σε σερφάρισμα είτε εντός οποιοδήποτε εφαρμογών βάζω Adguard.

Αυτο το σημειο με το Adguard φιλτατε alextrela, το εχεις ξαναπει, το ειχα δει τοτε, το ειδα και τωρα, ακομη δεν καταλαβει πως παιζει παντου, αφου λεει οτι ειναι μονο για yandex & samsung browser?

 

"Adguard Content Blocker is an app that will block all ads only in Yandex Browser and Samsung Internet browser without requiring you to root your device. Adguard Content Blocker doesn't block ads in any other apps."

 

Θα με αναγκασεις να το ψαξω :-)

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το σημειο με το Adguard φιλτατε alextrela, το εχεις ξαναπει, το ειχα δει τοτε, το ειδα και τωρα, ακομη δεν καταλαβει πως παιζει παντου, αφου λεει οτι ειναι μονο για yandex & samsung browser?

 

"Adguard Content Blocker is an app that will block all ads only in Yandex Browser and Samsung Internet browser without requiring you to root your device. Adguard Content Blocker doesn't block ads in any other apps."

 

Θα με αναγκασεις να το ψαξω :-)

https://adguard.com/en/adguard-android/overview.html

Υπόψη εγω εχω αγοράσει 4 άδειες lifetime subscription για 2 Windows και 2 Android συσκευές αντίστοιχα.

Μάνο σε paid έχεις ολα τα feature(αλλά σου δινει περιθώριο 15 ημερών να δοκιμάσεις free όλα τα feature)

Αλλιώς μετα την πάροδο των 15 ημερών μόνο σε browsing θα δουλεύει,σε εφαρμογές οχι εκτός αν αγοράσεις άδεια χρήσης.

 

1 χρόνο που το έχω με εχει βολέψει αφάνταστα και εξαιρετικά αποτελεσματικο.

 

Εννοείται υπάρχει και σαν extension στον Edge και Chrome στα Windows.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

https://adguard.com/en/adguard-android/overview.html

Υπόψη εγω εχω αγοράσει 4 άδειες lifetime subscription για 2 Windows και 2 Android συσκευές αντίστοιχα.

Μάνο σε paid έχεις ολα τα feature(αλλά σου δινει περιθώριο 15 ημερών να δοκιμάσεις free όλα τα feature)

Αλλιώς μετα την πάροδο των 15 ημερών μόνο σε browsing θα δουλεύει,σε εφαρμογές οχι εκτός αν αγοράσεις άδεια χρήσης.

1 χρόνο που το έχω με εχει βολέψει αφάνταστα και εξαιρετικά αποτελεσματικο.

Εννοείται υπάρχει και σαν extension στον Edge και Chrome στα Windows.

Πεστο Χρυσοστομε!

Αλλο adguard κοιτουσα..., οκ.

Θα κοιταξω αυτο που αναφερεις. Με μια πρωτη ματια, οντως συμφερει η lifetime εκδοση, παρατηρησα οτι δεχεται promo code, θα ψαξω μηπως βρω κανα εκπτωτικο κουπονακι.

edit: Βρηκα 2 ενεργα κουπονακια με 35$ για 2 pc και 2 android, lifetime.

Θα ψαξω αργοτερα για μονο android που προτιμω.

Βρηκα αρκετα λινκς για μειωμενη τιμη με ρουβλια και μετατροπη απο paypal. Ειδωμεν...

 

Σ'ευχαριστω για την ενημερωση!

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος γιατί δε μπορώ να δημιουργήσω λογαριασμό στη zte? Έχω την έκδοση a2017 (Κινέζικη) και όταν πάω να κάνω εγγραφή με τον αριθμό της συσκευής μου, χωράει μέχρι 11 νούμερα στο πεδίο της εγγραφής

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρέα! με ενδιαφέρει το axon 7 . ξέρει κανείς από αυτούς που έχουν την ευρωπαική εκδοση τι sar εχει η συσκευή . αν το γράφει στο manual? γιατί στο internet βρίσκω μόνο για το αμερικάνικο ztea2017u....
Link to comment
Share on other sites

Εδώ το γράφει.

http://www.ztemobile.de/wp-content/uploads/2016/07/Date-sheet-AXON7_19122016.pdf

 

Και εδώ σε σύγκριση με Αμερικανικό μοντέλο.

http://www.devicespecifications.com/en/model-sar/fb3d3c3c

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ το γράφει.

http://www.ztemobile.de/wp-content/uploads/2016/07/Date-sheet-AXON7_19122016.pdf

 

Και εδώ σε σύγκριση με Αμερικανικό μοντέλο.

http://www.devicespecifications.com/en/model-sar/fb3d3c3c

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

οκ ευχαριστώ! το δευτερο το έχω δει απλά ηθελα αν επιβεβαιώσω τον αριθμό με αυτο που γραφει στο manual του ευρωπαικου μοντέλου ... επίσης να ρωτήσω έχει αισθητήρα μέτρησης βημάτων ...?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω το συγκεκριμένο.

Ότι μπορεί να βρεις στο επίσημο site της ZTE είτε αλλιώς να στείλεις email η με chat σε σελίδες κοινωνικής δικτύωσης της εταιρίας.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, μερικές φορές εξαφανίζονται τα εικονίδια, του stock launcher, και ο μόνος τροπος να τα επαναφέρω, και να καθεστησω λειτουργικό το κινητό, είναι η επανεκκίνηση που συνήθως γίνεται 2 φορές.

Τί λέτε να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...