Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν διαβάσεις 4-5 τελευταίες σελίδες θα καταλάβεις.

Στην 7 για να πας μόνο manual από οποιαδήποτε έκδοση της 6.0.1.

Από εδώ κατέβασμα την βάζεις micro sd και αναβαθμίσεις στην 7.

http://www.ztemobile.de/support/downloads/?product_id=2100#

Αλλιώς στην 7.1.1 μόνο αν έχεις την B11 από την 6.0.1 η την 7 ήδη περασμένη όπου θα σου την βγάλει OTA(Over the air)

 

Αλλά κυκλοφορούν πληροφορίες ότι η ZTE ίσως αποσύρει προσωρινά την διάθεση της 7.1.1 έως λυθούν τα θέματα που έχουν προκύψει με τα διαφορα bug.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Τα διάβασα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πολύ. Τα διάβασα.

 

 

Γνώμη μου κάτσε λίγες ημέρες με την 6.0.1 και βλέπεις επόμενες ημέρες λίγο να ξεκαθαρίσει το πράγμα.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις 4-5 τελευταίες σελίδες θα καταλάβεις.

Στην 7 για να πας μόνο manual από οποιαδήποτε έκδοση της 6.0.1.

Από εδώ κατέβασμα την βάζεις micro sd και αναβαθμίσεις στην 7.

http://www.ztemobile.de/support/downloads/?product_id=2100#

Αλλιώς στην 7.1.1 μόνο αν έχεις την B11 από την 6.0.1 η την 7 ήδη περασμένη όπου θα σου την βγάλει OTA(Over the air)

 

Αλλά κυκλοφορούν πληροφορίες ότι η ZTE ίσως αποσύρει προσωρινά την διάθεση της 7.1.1 έως λυθούν τα θέματα που έχουν προκύψει με τα διαφορα bug.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ήδη δεν κάνει πια αναβάθμιση από 7.0.0 σε 7.1.1 by OTA. Άρα μάλλον έχει αποσύρει

την 7.1.1

Edited by aitoum
Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου κάτσε λίγες ημέρες με την 6.0.1 και βλέπεις επόμενες ημέρες λίγο να ξεκαθαρίσει το πράγμα.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Έχω την έκδοση A2017GV1.0.0B06 και στο site της ZTE για Ελλάδα βγάζει την έκδοση που καταλήγει σε 10. Λέω να την βάλω. Ξέρεις πια είναι η διαφορά; Αν σετάρω το τηλέφωνο δεν θέλω να κάνω hard reset. Με την Β10 δεν θα μου έρθει ΟΤΑ η nugat;

Edited by ioterl
Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση A2017GV1.0.0B06 και στο site της ZTE για Ελλάδα βγάζει την έκδοση που καταλήγει σε 10. Λέω να την βάλω. Ξέρεις πια είναι η διαφορά; Αν σετάρω το τηλέφωνο δεν θέλω να κάνω hard reset. Με την Β10 δεν θα μου έρθει ΟΤΑ η nugat;

 

Περνα την διότι έχει αρκετές βελτιώσεις/προσθήκες σε σχέση με την B06

Και υπομονη/αναμονή μετά έως ξεκαθαρίσει το πράγμα μιας και όλα ανατρέπονται από αυτά που γνωρίζουμε έως τώρα.

Ήδη και εγώ στην B10 γύρισα.

 

 

Ήδη δεν κάνει πια αναβάθμιση από 7.0.0 σε 7.1.1 by OTA. Άρα μάλλον έχει αποσύρει

 

την 7.1.1

 

Μάλιστα.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Θα βάλω την Β10 και θα περιμένω ΟΤΑ την άλλη αναβάθμιση. :)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Θα βάλω την Β10 και θα περιμένω ΟΤΑ την άλλη αναβάθμιση. :)

 

Ίσως σου βγάλει την B11 OTA αφού περάσεις την 10 την οποία ελεύθερα την περνάς.

Και κάθεσαι μετά:p

 

EDIT:Ήδη περνάω και OTA την B11 που μου έβγαλε ειδοποίηση από B10 που κατέβηκα.

 

049592226c0dc20a83531eec73b6e5c5.jpg

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μολις ξεκινησε το playstore να κανει αναβαθμισεις μονο του, χωρις να πειραξω τιποτε!

Δειτε και εσεις, φαινεται οτι διορθωθηκε επιτελους, θα το δουμε και τις επομενες ημερες, αλλα ειναι πολυ θετικη ενδειξη.

(Δεν ειχα κανει hard reset).

v.7.6.08.N-all - 149245622 (device ακομη "uncertified").

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Ετσι εγινε και στο δικο μου χθες και ξαναμπλοκαρε. Προσωρινη λυση η απενεργοποιηση της εγαρμογης.

Σημερα η ZTE ανακοινωσε update για τη διορθωση των προβληματων ( playstore, whatsapp, dolby atmos, caller idκλπ.) Επιπροσθετα raw αρχεια για τη φωτογραφική μηχανη και launcher 3:

 

http://www.ztemobile.de/forums/reply/6356/

 

Gesendet von meinem ZTE A2017G mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μολις εγινε η αναβαθμιση σε A2017 και ολα πλεον ειναι κομπλε με το Playstore. Edited by aloialone

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Πλέον και επίσημα απέσυρε την προβληματική 7.1.1(σταμάτησε να βγάζει σε όλους OTA αναβάθμιση είτε όσοι χρήστες είναι στην B11 είτε στην 7) και αναμένεται εκ νέου κυκλοφορία βελτιωμένη έκδοση της με κωδικό B02 αντί B01 της αρχικής προβληματικής 7.1.1.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω βαλει την 7.1.1 και εχω θεματα στα μηνυματα δεν τα στελνει. Γνωριζει κανεις να βοηθησει?

Το ειχα αναφερει σε προηγουμενες σελιδες, ο alextrela προτεινε να βαλουμε αλλη εφαρμογη sms (Textra SMS, αυτην εβαλα), δοκιμασε αυτην ή οποια αλλη θελεις.

---

Στο "θεμα μας", ενω εκανε το playstore τα update μονο του, τωρα δεν τα κανει, οπως ειπαν στο xda, καποιες φορες δουλευει μονο του σωστα στο background. Αναμονη για το update λοιπον...

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

εμενα τωρα μου κανει κατι αλλο...

 

δεν κανει αναβαθμισεις ουτε καν χειροκινητα.

 

Μαλιστα αγορασα 6.49 μια εφαρμογη που ηθελα και ουτε καν την κατεβαζει και σκαλωνει οταν παταω εγκατασταση στο "αναμονη για δικτυο"

 

ολες οι αλλες εφαρμογες δουλευουν κανονικα με data κτλπ

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα δεν ενημερωνει καμια εφαρμογη ουτε αυτοματα ουτε χειροκινητα, κακως εβαλα Nougat. Οπως το πηρα απτο καταστημα δουλευε μια χαρα παρα τωρα.
Link to comment
Share on other sites

εμενα τωρα μου κανει κατι αλλο...

δεν κανει αναβαθμισεις ουτε καν χειροκινητα.

Μαλιστα αγορασα 6.49 μια εφαρμογη που ηθελα και ουτε καν την κατεβαζει και σκαλωνει οταν παταω εγκατασταση στο "αναμονη για δικτυο". ολες οι αλλες εφαρμογες δουλευουν κανονικα με data κτλπ

Συγνωμη που ακουγεται αστειο, αλλα αυτο ακριβως ειναι το "θεμα" για το οποιο μιλαμε στις 2-3 τελευταιες σελιδες!

Και σε εμενα δεν ενημερωνει καμια εφαρμογη ουτε αυτοματα ουτε χειροκινητα, κακως εβαλα Nougat. Οπως το πηρα απτο καταστημα δουλευε μια χαρα παρα τωρα.

Παρομοιως, δειτε τι λεμε πριν. Ξεκινηστε απο εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7132198#post7132198

και διαβαστε χωρις να δοκιμασετε κατι αλλο (εκτος του temporary fix), μεχρι νεωτερας διορθωτικης εκδοσης.

 

Για περισσοτερες πληροφοριες:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7134793#post7134793

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν εχει βαλει κανενας σας custom ?

 

 

Δεν είμαστε οι περισσότεροι fan των custom rom.

Δεν έχω βάλει ουδέποτε στη ζωή μου.

XDA βέβαια όλο και θα βρεις κάτι σχετικό με custom και τα προαπαιτούμενα του.

https://forum.xda-developers.com/axon-7/development

 

εμενα τωρα μου κανει κατι αλλο...

 

 

 

δεν κανει αναβαθμισεις ουτε καν χειροκινητα.

 

 

 

Μαλιστα αγορασα 6.49 μια εφαρμογη που ηθελα και ουτε καν την κατεβαζει και σκαλωνει οταν παταω εγκατασταση στο "αναμονη για δικτυο"

 

 

 

ολες οι αλλες εφαρμογες δουλευουν κανονικα με data κτλπ

 

 

 

Και σε εμενα δεν ενημερωνει καμια εφαρμογη ουτε αυτοματα ουτε χειροκινητα, κακως εβαλα Nougat. Οπως το πηρα απτο καταστημα δουλευε μια χαρα παρα τωρα.

 

Παίδες τα έχουμε γράψει(3-4 τελευταίες σελίδες) ποιες οι προσωρινές λύσεις έως βγει το νέο update που είναι στα σκαριά από ZTE.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν εχει βαλει κανενας σας custom ?

Προσωπικα custom roms βαζω σε παλια κινητα, με ενα σωρο μαιμουδιες επανω για χαβαλε και τεσταρισματα, οποια ειναι καλη, την κραταω.

Στο "καλο" κινητο που χρησιμοποιω επαγγελματικα και κανω και τραπεζικες συναλλαγες, δεν υπαρχει περιπτωση να βαλω καστομια, ουτε καν ρουτ και ουτε θα το ξανασκεφτω, ουτε θα με μεταπεισει κανεις!

Αν αλλαξω σε καλυτερη συσκευη και σβησω/μεταφερω τα ευαισθητα δεδομενα, ευχαριστως να του αλλαξω τα φωτα και του axon :-)

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Ξερει καποιος να μου πει αν το κινητο ειναι dual standby η active;δηλαδη δεχεται κλησεις στην μια σιμ οταν μιλας στην αλλη

η δειχνει κλειστο;

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο είναι.

Αν θες active μόνο Matte 8 ξέρω υποστηρίζει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο είναι.

Αν θες active μόνο Matte 8 ξέρω υποστηρίζει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Μάλλον Honor 8 εννοείς. Το είχα και ήταν dual active.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Ξερει καποιος να μου πει αν το κινητο ειναι dual standby η active;δηλαδη δεχεται κλησεις στην μια σιμ οταν μιλας στην αλλη

η δειχνει κλειστο;

Αχχ, τι μου θυμισες τωρα!

Αυτο ειναι το χαρακτηριστικο (και η υποστηριξη λογισμικου) που μου λειπουν απο το asus zen 2...

(το οποιο παρεπιπτοντως το βρισκεις πολυ φτηνα απο Κινα 120-145 ευρω, αλλα εχει κλεισει τον κυκλο του σαν μοντελο).

Το axon 7 ειναι stand-by.

 

Αν θες dual active, με καλα/καλυτερα χαρακτηριστικα απο το axon, ανεβαινεις πολυ σε τιμη.

Γενικοτερα, υπαρχουν λιγα μοντελα, με πιο γνωστα απο τα εξης:

Huawei P9/P9 Plus

Huawei Mate 8

Huawei Mate S (αυτο ειναι πολυ χειροτερο απο το axon 7)

Huawei Honor 8

Huawei Honor 7 (χειροτερο επισης και παλιο)

Samsung Galaxy Note 5 N9208 Dual SIM

Huawei Ascend Mate7 (χειροτερο επισης και παλιο)

κλπ.

Σε antutu ειναι ολα χειροτερα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια σορρυ αλλα νομιζα πως το προβλημα ηταν πως ενημερωνει μονο χειροκινητα και οχι πως δεν ενημερωνει καθολου...

 

Κατεβαζω την τελευταια της MM τωρα γιατι με εκνευρισει πολυ ολο αυτο και δεν εχω υπομονη να περιμενω την καθε ZTE/Google να μου βρουν λυση.

 

EDIT: ανεβηκε νεο UPDATE 1.2.0B02

 

ελπιζω να λυθει το προβλημα.Αναφερει πως λυνει θεματα μπαταριας και σταθεροτητα λογισμικου, RAW format για την καμερα, καινουργιο LAUNCHER, και αναβαθμιση του ηχου σε ορισμενες περιπτωσεις.Οποτε τιποτα σχετικα με το PLAY STORE...

 

EDIT 2:Επιτελους παιδες λυθηκε το προβλημα.Με το που ανοιξε το κινητο ξεκινησε τα update αυτοματα!

Edited by geogokussj4
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως ολα αυτα που μου αναφερετε πλην του note 5 εχουν πολυ υψηλο sar και το note δεν καλυπτετε απο εγγυηση επισης το axon 7 για τα δικα μου γουστα ειναι το καλυτερο αισθητικα.ψαχνω καποιο duql active με χαμηλο σαρ και καλη μπαταρια μνημη ραμ κ λοιπα δεν με νοιαζουν διοτι δεν το θελω για fb μιας κ δεν εχω θελω ενα επαγγελματικο τηλεφωνο που να μην κολλαει και να ναι σταθερο κοιτουσα κ σε htc αλλαδεν ξερω πιο μοντελο μπορει να μου κανει
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...